hlavní stránka

TY ÚPLNĚ NEJVÍC MINI OSK Olomouc (ročníky 2009 a mladší)

Během dvou seznamovacích tréninků v červnu jsme doufejme vytvořili slušný základ nového týmu děvčat ročníku 2010 ( se dvěma výjimkami ) a mladších, převážně z děvčat ze ZŠ Stupkova a ZŠ Zeyerova, ale zastoupeny budou děti i z jiných škol:

      

TÝM


- Natálie Krejčířová
- Klára Očenášková
- Nikola Zahradníčková
- Laura Filipová
- Eva Kargerová
- Nikola Zamykalová
- Nela Rajčáková
- Aurélie Kepková
- Justýna Lorencová
- Ema Valentová
- Stela Bazgerová
- Valérie Nguyenová
- Julie Nguyenová
- Nela Šlahařová
- Julie Hrázdilová
- Veronika Růžičková
- Lenka Kotuláková

Trenér : Zdeněk Malina

TRÉNINKY

  • pondělí 16:45 - 18:00 ZŠ Stupkova
  • středa 16:00 - 17:30 ZŠ Stupkova

Na kterýkoli trénink je možné přijít, podívat se, vyzkoušet, dát první koš, dohodnout se, seznámit se a vůbec udělat ten první krok k mnoha krásným zážitkům s basketbalem.

ŠMOULINKA 3. TURNAJ (U10) ( trenérky Zuzka a Renata )

Třetí turnaj ze série Šmoulinka Cupu se konal v Pardubicích. I přes ranní třicetiminutové zpoždění, věčné otázky jestli už tam budeme, kde vystupujeme, kolik ještě pojedeme zastávek a zákeřné náledí jsme s děvčaty ve zdraví zvládly dorazit na místo.

ŠBK Sadská – OSK Olomouc 92:4

Zamykalová 2, Chodilová 2. Janků 4/0

První zápas hrály holky proti Sadské, která je basketbalově úplně jinde než my. Veškeré jejich basketbalové dovednosti jsou o pár úrovní výš než u nás (přihrávky, dvojtakty, rychlé protiútoky, obrana,…). Většina bodů padla díky našemu špatnému vyhazování (přihrávání soupeřům). Přes to, si všechny naše holky zaslouží pochvalu za bojovnost. Klára předvedla pár pěkných doskoků (ještě jen ten míč udržet) a Týna vypadala, že se do míče zakousne a nepustí ho. I ti nejmenší a nováčci (Ema, Harry, Vali, Julča a Nikča) se snažily soupeřkám otravovat život, nebály se jít za míčem a zvládly si mezi sebou i přihrát (zvednout hlavu a správně přihrát). Adéla J. a Adéla Ch., jakožto „nejzkušenější“, musí pochopit, že bez driblinku to nepůjde. A když už dribluji a chci přihrát, musím zvednout hlavu a neobdivovat místo toho své boty. V prvním poločase bída, utrpení a schovávání. Druhý poločas o něco málo lepší.

OSK Olomouc – BK Studánka Pardubice 38:3

Chodilová 18, Janků 16, Kargerová 2, Lorencová 2, Nguyenová V. 2/0

Ve druhém zápase se holkám hrálo nečekaně lépe proti přípravce z Pardubic. Adéla J. a Adéla Ch. se bodově nejvíce prosadily, ALE! nejsem spasitelka a nejsem na hřišti sama. Pokud někdo běží přede mnou, není zakázáno přihrát. Bojovnost nám však opět nechyběla. I když nejmenší (menší než Ema) hráčka Pardubic, bojem o míč strčila všechny do kapsy.

BC Kolín – OSK Olomouc 48:21

Chodilová 12 – 2/2, Janků 6, Očenášková 2, Valentová 1 – 2/1, Zamykalová 2/0

Ve třetím zápase proti holkám nastoupili kluci z Kolína. Holky hrály druhý zápas po sobě. Buď nastoupila únava, lenost nebo vidina cesty domů, ale tento zápas se moc nepovedl. Bohužel holky začaly dělat jednu chybu za druhou – házet si míč na nohy, driblovat do největšího počtu lidí co viděly, přihrávat do neznáma, střílet na koš z co největší dálky, a ty dvojtakty!!! Tolik neproměněných šancí, když je nikdo nebránil. Vzhledem k tomu, že kluci byli rychlejší, začaly holky také více faulovat. Možná kdyby byly v plné sestavě (i s těmi co jsou nemocné), mohl to být pěkný, možná i vyrovnaný zápas. Uvidíme, možná Kolínu ještě ukážeme, že umíme i zabojovat.


ŠMOULINKA 2. TURNAJ (U10)

Druhý turnaj série nás přivezl do Prahy - expresem LE a s tradičním třicetiminutovým zpožděním - naštěstí metro jelo včas a ze stanice Pražského povstání jsme zvládli náš rychlý přechod až do haly Na Květnici. Jak to bude vypadat, to nebylo příliš jasné, basketbalových tréninků moc nebylo a až v pátek jsme se dostali k něčemu, co se při troše fantazie dá nazvat rychlým protiútokem.

Sympatické bylo, že jely všechny 2009/10 a i Natka se přidala, aby aspoň fandila. A další plus získáváme za cestu vlakem - přinejmenším směrem tam - chování bylo opravdu na jedničku. Některé sice cvakly jízdenku obráceně a neuvědomily si, že metro jede rychleji než tramvaj do Neředína, ale cestu jsme zvládli skvěle.

OSK - BC WIZARDS/NUSLE 43:8

Zahradníčková 14, Chodilová 12, Jarnotová 6, Vodešilová 4, Filipová 4, Lorencová 2, Janků 1 - 2/1,

Hráli jsme nejlepší zápas - dokázali jsme si občas správně přihrát, pamatovali jsme si vesměs, kdo koho bráníme a to i přes střídání soupeřek. A co bylo nejdůležitější, proměňovali jsme dvojtakty ( Nikola, Soňa ) a náš výkon vypadal opravdu hezky a vyzrále. Nejvíc zkušeností ukazovala Nikola a dobře se uvedly i čtyři nejmenší.

KLADNO - OSK 8:34

Chodilová 10, Janků 8, Zahradníčková 6, Vodešilová 4, Jarnotová 2, Lorencová 2, Kargerová 2

S dvojtakty už to začalo být na pováženou - především Soňa, Nikola a Klára toho zahodily až až. Hráli jsme druhý zápas po sobě a možná to bylo i tím, ale už to nebylo na jedničku, ale s bídou na dvě minus. Občas jsme si neuvědomovali, kam soupeřky poběží a stáli jsme na opačné straně. A taky jsme měli sklony k sólování ve snaze se proslavit. Na začátečnický tým Kladna to stačilo, všechny tyhle naše slabiny se měly projevit až v závěrečném utkání.

ŘÍČANY - OSK 33:21

Chodilová 6, Janků 4 - 4/0, Filipová 4, Jarnotová 3 - 4/1, Kargerová 2, Zahradníčková 2 - 2/2,

Ve třetím zápase proti nejlepšímu týmu pražského turnaje se naplno projevily nedostatky z druhého utkání. Především nejméně dvacet zahozených bodů z dvojtaktů ( hlavně Adéla J., Soňa, ale i Nikola ) a pak taky opožděné reakce v obraně ( Eva, Klára, Katka, Laura). I tady byla přes střelecké výpadky nejspolehlivější Nikola, především dobře bránila říčanskou "patnáctku". Laura jako obyčejně ukázala, že se dokáže rozběhnout, většinu zápasu ovšem tráví v pohodlné chůzi.

Celkově se dá bez přikrášlování říct, že všechno bylo lepší, než se čekalo, snad až na cestu vlakem domů zpět. Tak, jak ubývalo přesnosti na hřišti, tak přibývala nekázeň a zbytečná rozjívenost, která - ať si myslíme cokoli - není nikomu v okolí příjemná. Takže potřebujeme přidat na soustředění, na rychlosti, na přesnosti a taky na chování. A třeba hned na dalším šmoulinkovém turnaji v Pardubicích.


ŠMOULINKA 1. TURNAJ (U10)

Už počtrvté se účastníme série turnajů Šmoulinka Cup - letos je tahle soutěž pro kategorii U11, tedy pro hráčky ročníku 2008 a mladší. My i mnohé jiné týmy hrajeme fakticky s hráčkami 2009 a ještě mladšími abychom získali první herní ( a v brzké budoucnosti i cestovatelské) zkušenosti.

Zúčastnily se všechny 2009 kromě Natky a pak polovina týmu U9, přičemž velice dobře zapadly všechny včetně těch, které hrály úplně poprvé, byť celý ten chaos ve hře byl pro ně přece jen trochu moc. Na první turnaj nepřijel Nymburk a dojel tak jen už poměrně zkušený tým Ostravy / i s delfínem z Plyšákova / a pak smíšený tým USK, který se opíral především o čtyři poměrně pokročilé kluky, kterým sice chvíli trvalo, než se zadaptovali, ale pak si udělali kdykoli cokoli chtěli.

My jsme se snažili zopakovat si co s míčem, pokud ho chytíme ( máme driblovat), připomenout si, že máme někoho bránit, zapamatovat si, že máme útočit - a běhat - dopředu a uvědomit si, že než nám míč soupeři seberou, je dobře ho nekomu jinému přihrát.

OSK - SBŠ OSTRAVA 30:45

Chodilová 9 - 6/1, Zahradníčková 6, Očenášková 6, Jarnotová 6, Filipová 2, Janků 1 - 4/1

Šest pokročilejších celkem logicky hrálo víc než čtyři úplné začátečnice, některé ( Adéla + Adéla) zjišťovaly, že bez chození na trénink to půjde těžko. Konečně se aspoň chvílemi zapojila Klára, šest bodů je hezký výsledek.

USK PRAHA - OSK 66:32

Proti dívčím sestavám to šlo, na kluky jsme nestačili - věkově, rychlostně i basketbalově. Na hru si zvykla Adéla Janků, naopak Klára se už zase trochu vytratila. Občas se podařil únik Lauře ( jen kdyby se víckrát rozběhla).

Janků 12, Zahradníčková 8, Filipová 6, Jarnotová 4, Chodilová 2

0,