hlavní stránka

TY ÚPLNĚ NEJVÍC MINI OSK Olomouc (ročníky 2009 a mladší)

Během dvou seznamovacích tréninků v červnu jsme doufejme vytvořili slušný základ nového týmu děvčat ročníku 2009-10 a mladších, převážně z děvčat ze ZŠ Stupkova a ZŠ Rožňavská, ale zastoupeny jsou i děti z jiných škol:

      

TÝM


- Klára Očenášková
- Nikola Zahradníčková
- Laura Filipová
- Eva Kargerová
- Nikola Zamykalová
- Justýna Lorencová
- Ema Valentová
- Stela Bazgerová
- Nela Šlahařová
- Julie Hrázdilová
- Veronika Růžičková
- Lenka Kotuláková
- Monika Dohnalová
- Katka Kuxová

Trenér : Zdeněk Malina

TRÉNINKY

  • pondělí 16:45 - 18:00 ZŠ Stupkova
  • středa 16:00 - 17:30 ZŠ Stupkova

Na kterýkoli trénink je možné přijít, podívat se, vyzkoušet, dát první koš, dohodnout se, seznámit se a vůbec udělat ten první krok k mnoha krásným zážitkům s basketbalem.


ŠMOULINKA 8. TURNAJ (U10) - koment Renata a Lucka

BK Studánka Pardubice : OSK Olomouc 10:85

Chodilová 27, Zahradníčková 18, Janků 10, Zamykalová a Filipová 8, Vodešilová 6, Lorencová a Očenášková 4

První zápas jsme odehrály proti domácím. Z tohoto zápasu bychom mohly mít dobrý pocit, kdyby nebylo potřeba stále opravovat postavení v obraně. Ze strany mladších hráček (především Ema, Týna a Verča) velice podařený výkon. Starší hráčky v útoku tým podržely, avšak obrana mohla být o dost lepší zejména u Adély Ch., které se zase moc bránit nechtělo. Největší bojovnost předvedly Ema a Týna, které byly schopné přihrát vlastním a ne - jak je u nás ve zvyku - přímo do náruče soupeře. Laura, Klára a Káča by si měly uvědomit, že i my můžeme chytnout oběma rukama míč.

OSK OLOMOUC - PASTELKA MLADÁ BOLESLAV 47:59

Chodilová 22, Janků 12 2/0, Zahradníčková 7 2/1, Filipová 6, Očenášková 2/0

Na začátku zápasu jsme se nechaly zaskočit soupeřem a pustily Pastelku do rychlého vedení. Po šňůře několika rychlých bodů Pastelky přišel timeout z naší strany. Po timeoutu jsme začaly stahovat a probudily se. Ve 3. čtvrtině, kdy to bylo o 3 body paní trenérky z Pastelky nasadily nejlepší, co měly. My zase začaly ztrácet. Bohužel Paní trenérky hrály na vítězství a svoji “hvězdnou” pětku nevystřídaly 2 čtvrtiny, my jsme se ale nevzdaly a bojovaly i naše nejmenší na hřišti. Když bylo skóre o 12 bodů, Pastelka vystřídala a pustila na hřiště konečně i nějaké jiné hráčky. My jsme bojovaly a předvedly týmový výkon, pár pěkných akcí, slušnou obranu (ze strany Nikoly Zahrad. opravdu povedenou!). Pochvalu si zaslouží každá v tomto zápase!

OSK OLOMOUC – BK DUBEČ (ch) 27:86

Chodilová 15 2/1, Janků 6 2/2, Vodešilová 4, Zahradníčková 2

Poslední zápas, který nás čekal, byla jedna velká katastrofa. Basket se tomu opravdu říkat nedalo... Jediné hráčky, které si zaslouží pochvalu za tento zápas, jsou Ema a Týna! Týna ani Ema se nenechaly stáhnout a neztratily hlavu jako ostatní. Nebrečely, když dostaly nějakou tu ránu od kluků. Adély a Nikola Zahrad. se naprosto ztratily a stěžovaly si na každou odřeninu (Holky, ty “bolístky” k tomu patří...). Takovou nálož jsme dostaly především kvůli špatnému postavení v obraně (ZASE!). Samozřejmě kluci byli zkušenější, avšak na tohle se nemůžeme vymlouvat do nekonečna.

Na Šmoulince v Pardubicích jsme obsadily 3. místo. Tmavé momenty bohužel přehlušovaly během turnaje ty světlé.


ŠMOULINKA 7. TURNAJ (U10/11)

Ze zápasů sedmého turnaje Šmoulinky v Olomouci byl skutečně "šmoulinkový" vlastně jen ten poslední, proti 2009/10 Pardubicím. První dva - proti šikovným a hlavně bojovným, ale i technicky dovedným holkám z Ostravy a proti kompletnímu Zlínu U11 jsme pojali trochu jako další dva zápasy u-jedenáctek. Příští týden dohrají svoji minisoutěž zápasy v Mohelnici a Národní finále se blíží. Z předpokládané sestavy chyběly dvě - Nikola a Soňa, což je určitě škoda, sestavy by se nám skládaly mnohem lépe. Ukazuje se, že skloubit zkušenější trojici a méně vyhraná děvčata bude dost velký oříšek - jakákoli dvojice pokročilejších má tendence hrát hlavně spolu, což je ale dáno tím, že se dokážou mnohem lépe pohybovat, dokážou se vidět a nakonec si dokážou i přihrát - všechno to dělá našemu jinak celkem začátečnickému týmu potíže. Z 2009 dnes byla jasně nejlepší Adéla Chodilová, která hrála především podstatně ukázněněji, než obvykle. Lilly a hlavně Adra potřebují pořád ještě asistenty, kteří by s nimi točili do správného postavení.

OSK Olomouc - SBŠ Ostrava 41:37

Bělohlávková 15 - 4/1, Petrželová 11 -6/1, Chodilová 6, Janků 3 - 2/1, Součková 2, Očenášková 2, Vodešilová 2, Smolková 0 - 2/0,

Ostrava zcela jistě nebyla ve své nejsilnější sestavě 2008, ale i tak ukázala, jak se dá vytěžit z bojovnosti, pohyblivosti, mít už základ pohybu v protiútoku, chápat roztažení ("spacing") v útoku, prostě dost toho, co nám jako týmu chybí. První sestava těžila ze spolupráce Maruška+Vanda, ve druhé sestavě se Sára musela naučit nehlásit se pořád někde vpředu, ale vzít hru na sebe ve smyslu její tvorby. Jinak končily míče někde u půlky v rukou nadšeně hrajících drobných děvčat z Ostravy a náskok první čtvrtiny zmizel. V těchhle chvílích chyběla právě Nikola jako "parťák" do druhé sestavy. Po přestávce se Sára přece jen zadaptovala a sice nedala tolik bodů jako Maruška s Vandou, ale její hra byla o poznání lepší a také tím jsme zaslouženě vyhráli.

OSK Olomouc – SKB Zlín 55:26

Bělohlávková 13 - 2/1, Janků 11 - 2/1, Součková 10 - 6/2, Petrželová 9 - 2/1, Chodilová 5 - 2/1, Poučenská 3 - 4/3, Vodešilová 2, Zamykalová 2

Zlínu patří poděkování za to, že přijel a odehrál velice slušné zápasy v dobrém počtu - buďme rádi za budoucího blízkého soupeře. Poslední zápasy ukázaly, jak se jeho hra zlepšila, v obraně sice trpí hodně osobními chybami, ale je tu dost šikovných hráček, které mají před sebou dobrou budoucnost. Přece jen ale menší pohyblivost a občasné chyby v postavení nám dávaly šanci na snadné body, čehož jsme vesměs využívali. Páté vzájemné utkání s tímto soupeřem tak bylo určitě nejkvalitnější ze všech dosavadních.

OSK Olomouc - Studánka Pardubice (09) 63:15

Chodilová 18, Smolková 10, Poučenská 8 - 2/2, Janků 6, Zamykalová 5 - 2/1, Kargerová 4, Filipová 4, Růžičková 2, Vodešilová 2, Očenášková 2

Opět škoda, že chyběla Nikola a Julie a Vali, tady by měly příležitosti dost a dost. Pardubice jsou na (správném) startu své basketbalové dráhy a z porážek si nic nedělají, protože se (správně) soustřeďují jen na sebe a svoje pokroky. Bylo dobře, že si mohly zahrát i Ema, Eva a Týna - taky se můžou něco podstatného naučit jen ve hře. Adéla tady vyčnívala především díky délce své praxe, zas tak skvělá technika to nebyla, potěšilo deset bodů Adry, která se konečně dočkala trochy klidu na provedení svých činností, které v zápasech U12 opravdu mít nemůže.


ŠMOULINKA 6. TURNAJ (U10/11)

Už šest turnajů má za sebou letošní seriál Šmoulinky. Ze všech předchozích byl tenhle nejvyrovnanější a nám přinesl jedno vítězství a dvě porážky ( a tím bohužel v minitabulce poslední místo). Chyběla Nikča Zahradníčková a asi trochu i Laura, i když pomalu se pohybujících bylo až dost. Je třeba ale objektivně říct, že náš basketbalový projev byl ze všech týmů nejslabší - nejhůře jsme driblovali, nedokázali dobře chytit míč, úplně jsme vypadávali z rolí v obraně. Jediné, co nám šlo, byly přihrávky "dopředu", někdy až přehnaně stereotypní.

Říčany – OSK Olomouc 34:23

Chodilová 13 - 2/1, Poučenská 7 - 2/1, Vodešilová 2, Janků 1 - 2/1, Zamykalová 0 - 2/0.

Proti Říčanům jsme hráli letos podruhé, se stejným průběhem i výsledkem. Na dvojici šikovných 12+15 jsme nestačili technickou dovedností ( Nikča, která patnáctku bránila v Praze, ta tentokrát nebyla), takže jsme uhráli jen to co dvojice Adéla Ch - šikovností a bojovností s proměňováním dvojtaktů a Lilly - výškou a takovou přirozenou jednoduchostí. Zejména dvojice Adéla J.+ Soňa jakoby na hřišti nebyly.

OSK Olomouc – BK Kolín (ch) 36:32

Chodilová 16 - 4/2, Janků 13 - 2/1, Jarnotová 4, Zamykalová 4, Poučenská 2, Vodešilová 0 - 2/0

Proti klukům z Kolína, kteří byli / snad až na osmičku/ vzájemně docela zaměnitelní, se konečně probudila Adéla J., sice proměnila tak každý šestý dvojtakt, ale přece jen. Menší Adéla bránila s takovou energií (ovšem jak je jejím zvykem, celý tým soupeřů), že v posledním zápase už jen chodila, věrná svému jménu. Jedno vítězství jsme si ale zasloužili, i když hra moc pohledná nebyla - těžili jsme z naivity kluků, kteří se snadno nechali přehazovat ve svém nadšení z obrany.

Pastelka Mladá Boleslav – OSK Olomouc 57:41

Chodilová 14 - 2/0, Poučenská 6, Janků 5 - 2/1, Zamykalová 4, Jarnotová 4, Smolková 4, Vodešilová 2, Růžičková 1 - 2/1, Nguyenová 1 - 2/1

V posledním utkání jsme k úspěchu potřebovali dva obránce, aby pokryli hráčky 7 a 17, ty jsme ale opravdu neměli - Adéla Ch už nemohla a vlastně jen čekala "za bukem", Soňa byla ztracená a absolutně svoji úlohu neplnila a Lilly má ještě nárok na to, dělat chyby v postavení v obraně, takže na svou sedmičku nestačila ani v nejmenším. Navíc se ukázalo, že opravdu neumíme driblovat - snad jen po rovné dráze dopředu, a ani to ne bůhvíjak rychle. Vítězství Boleslavi bylo tedy naprosto zasloužené. Příjemně překvapily Verča a Nikola, které se lepšily zápas od zápasu, jak nabíraly zkušenost a možná i sebevědomí a vnímaly rady. I Adra se dočkala dvou košů a bod si připsala i Julča - po téhle stránce tedy utkání svůj účel splnilo.


ŠMOULINKA 5. TURNAJ (U10/11)

Pátý turnaj v Nymburce přišel jen po dvou-třech trénincích a bylo to pořádně znát. Po zkušenostech z minulého turnaje v Ostravě, kdy Pardubice hrály prakticky s týmem U11, jsme se posílili o Marušku, která už potřebovala zase po dlouhé době hrát. V prvním zápase jsme se ale nechali zaskočit na začátku několika rychlými koši klukovského týmu a než jsme se vzpamatovali, prohrávali jsme víc než výrazně. Až druhý poločas jsme srovnali krok a podstatným způsobem i skóre.

BK Nymburk – OSK Olomouc 37:27

Bělohlávková 10 - 6/0, Janků 8 - 2/0, Zahradníčková 3 - 2/1, Chodilová 2, Smolková 2

Ve druhém zápase proti šikovnému a s radostí hrajícímu týmu Litoměřic jsme zahráli ze všech tří utkání nejlépe, Nikola se přestala schovávat, Maruška zabrala v útoku a tuhle dvojici doplnila Adéla Janků, jen bohužel z dalších hráček se už uplatnil málokdo.

OSK Olomouc – Litoměřice 62:8

Bělohlávková 22, Zahradníčková 19 - 2/1, Janků 15 - 2/1, Chodilová 4 - 2/0, Smolková 3 - 2/1, Filipová 2

Třetí náš soupeř - Slovanka - předvedla rychlý bojovný výkon a zápas byl hodně vyrovnaný. Soupeři střídali bezmála hokejově a my jsme už ve druhém zápase po sobě byli unavenější a unavenější. Přece ale jsme v závěru dokázali udržet nevelký rozdíl v náš prospěch. Opět stál výkon na Nikole, Marušce a Adéle J. ostatní se ale snažili aspoň bránit, chytat odražené míče a sem-tam přispět i košem.

Slovanka – OSK Olomouc 18:28

Bělohlávková 10 - 7/2, Zahradníčková 6 - 4/0, Janků 4, Poučenská 2, Filipová 2, Lorencová 1 2/1, Chodilová 1 - 2/1,

Druhé místo na dalším turnaji Šmoulinky je pěkné, ale .. musíme vidět, že v útoku se spoléháme pořád jen na stejných pár hráček ( a to ještě dnes hrála Maruška ) že jsme málo obratní a s míčem nepříliš šikovní, že neoplýváme rychlostí a přesnost při střelbě na koš taky vypadá jinak ( jen ty spousty zahozených střel zpod koše - Nikča, Adéla, Áďa, Lilly !!) Pauzy mezi zápasy jsou pořád hodně dlouhé na to, abychom si zapamatovali pravidla pro hru, zejména pro postavení v obraně. Naštěstí hned v sobotu hrajeme U11 proti Mohelnici, tak snad ty největší chyby a kiksy už opakovat nebudeme.


ŠMOULINKA 4. TURNAJ (U10) ( komentář Renata )

Čtvrtý turnaj ze série Šmoulinka Cupu se konal v Ostravě. I přes ranní mráz, věčné otázky jestli už tam budeme, jak dlouho bude cesta trvat a kolik zápasů budeme hrát (ikdyž je to na všech Šmoulinkách stejně) jsme s děvčaty a doprovodem dědečka Adély Chodilové a maminky Verči Růžičkové dojeli do Ostravy ve zdraví a zvládli i trefit správné místo, kde se konaly naše zápasy.

SBŠ Ostrava – OSK Olomouc 65:21

Jarnotová 6, Chodilová 5 – 4/3, Poučenská 4, Smolková 4, Zahradníčková 2, Očenášková 2/0

První zápas hrály holky proti Ostravě, kterou některé holky znaly už z minulého roku z OP/Plyšákova. Některé naše holky se jim dokázaly vyrovnat, avšak převážná část našeho týmu (nováčci- Lili, Adri, Verča, Týna, Nikola Zamy. - MUSÍME vymyslet přezdívky našim Nikolám) bohužel neměly ještě dostatečné dovednosti, nicméně snažily se. Otravovaly soupeřkám život dost a dokonce občas vzaly soupeřkám míč a snažily se dát koš. Většina bodů padla díky našemu neustálému hledání hráčky a která je vlastně ta moje? Musíme zapracovat na tom, že musím být u své hráčky a ne poletovat za míčem jako pejsek, který si chce hrát. Náš další hlavní problém byla přihrávka po doskočení míče.. pokud doskočím míč MUSÍM zvednout hlavu a pak začít driblovat a vydriblovat z chumlu lidí pryč a najít ideálně svoji spoluhráčku. NE! do chumlu lidí nadriblovat a myslet si, že to nějak prorazím.

OSK Olomouc – SŠB Pardubice - mix 20:70

Zahradníčková 14-2/0,Chodilová 4, Lorencová 2/2! Příjemné překvapení

V 2. zápase proti nám nastoupili kluci z SŠB. Kluci byli úplně na jiné úrovni (rozhled po hřišti, přihrávky). Velká pochvala patří Nikole Zahradníčkové za normální dvojtakty (NE skoky do dálky nebo její oblíbený jednotakt) proti vyššímu chlapci, který nebyl zrovna slabý obránce a Adéle Chodilové za bojovnost, kterou konečně předvedla a přestala se svým stylem „bránění“ a začala normálně bránit DOKONCE vypomohla občas i svým spoluhráčkám. Začaly jsme zápas 1. čtvrtkou bez bodů 8:0! (bály se děvčata kluků, nebo co se stalo?). Poté už padly i nějaké body a začaly jsme i hrát, nejen Nikola Zahrad. a Adéla Ch. ale i ostatní. Avšak tenhle zápas měl stále více mínusů než plusů.. některé spustily slzičky a přestaly běhat do obrany viz Nikola Zamyk. Musíme utřít slzičky a přestat se nafukovat a něco se s tím snažit udělat, protože pláč nikdy nikomu k výhře nepomohl v basketu.

Studánka Pardubice (08) – OSK Olomouc 109:16

Chodilová 9 - 2/1 , Zahradníčková 3 - 2/1,Lorencová 2, Jarnotová 2

V 3. zápase proti nám nastoupily děvčata ze Studánky z Pardubic, které byly opravdu úplně na jiné úrovni než my (výškově, dovednostně - především zakončení) a přišla opravdu ledová sprcha. První čtvrtka skončila 15:11 a vypadalo to nadějně, že bychom mohly uhrát slušný výsledek, ovšem to bychom nesměly vypustit duši... (byla to únava z předešlého zápasu, který skončil před pár minutama? Nebo chipsy, která děvčata objevila v ostravském bufetu?).. nebyly jsme schopné vyhodit při vyhazování z outu - většinou to skončilo v náruči našich soupeřek.. tentokrát se nám nepovedlo ani otravovat naše soupeřky, aby to neměly tak snadné.. Nevracely jsme se ani do obrany a ztratily jsme úplně naději na dobrý výsledek a myslely jen už na sváču a odjezd domů.


ŠMOULINKA 3. TURNAJ (U10) ( trenérky Zuzka a Renata )

Třetí turnaj ze série Šmoulinka Cupu se konal v Pardubicích. I přes ranní třicetiminutové zpoždění, věčné otázky jestli už tam budeme, kde vystupujeme, kolik ještě pojedeme zastávek a zákeřné náledí jsme s děvčaty ve zdraví zvládly dorazit na místo.

ŠBK Sadská – OSK Olomouc 92:4

Zamykalová 2, Chodilová 2. Janků 4/0

První zápas hrály holky proti Sadské, která je basketbalově úplně jinde než my. Veškeré jejich basketbalové dovednosti jsou o pár úrovní výš než u nás (přihrávky, dvojtakty, rychlé protiútoky, obrana,…). Většina bodů padla díky našemu špatnému vyhazování (přihrávání soupeřům). Přes to, si všechny naše holky zaslouží pochvalu za bojovnost. Klára předvedla pár pěkných doskoků (ještě jen ten míč udržet) a Týna vypadala, že se do míče zakousne a nepustí ho. I ti nejmenší a nováčci (Ema, Harry, Vali, Julča a Nikča) se snažily soupeřkám otravovat život, nebály se jít za míčem a zvládly si mezi sebou i přihrát (zvednout hlavu a správně přihrát). Adéla J. a Adéla Ch., jakožto „nejzkušenější“, musí pochopit, že bez driblinku to nepůjde. A když už dribluji a chci přihrát, musím zvednout hlavu a neobdivovat místo toho své boty. V prvním poločase bída, utrpení a schovávání. Druhý poločas o něco málo lepší.

OSK Olomouc – BK Studánka Pardubice 38:3

Chodilová 18, Janků 16, Kargerová 2, Lorencová 2, Nguyenová V. 2/0

Ve druhém zápase se holkám hrálo nečekaně lépe proti přípravce z Pardubic. Adéla J. a Adéla Ch. se bodově nejvíce prosadily, ALE! nejsem spasitelka a nejsem na hřišti sama. Pokud někdo běží přede mnou, není zakázáno přihrát. Bojovnost nám však opět nechyběla. I když nejmenší (menší než Ema) hráčka Pardubic, bojem o míč strčila všechny do kapsy.

BC Kolín – OSK Olomouc 48:21

Chodilová 12 – 2/2, Janků 6, Očenášková 2, Valentová 1 – 2/1, Zamykalová 2/0

Ve třetím zápase proti holkám nastoupili kluci z Kolína. Holky hrály druhý zápas po sobě. Buď nastoupila únava, lenost nebo vidina cesty domů, ale tento zápas se moc nepovedl. Bohužel holky začaly dělat jednu chybu za druhou – házet si míč na nohy, driblovat do největšího počtu lidí co viděly, přihrávat do neznáma, střílet na koš z co největší dálky, a ty dvojtakty!!! Tolik neproměněných šancí, když je nikdo nebránil. Vzhledem k tomu, že kluci byli rychlejší, začaly holky také více faulovat. Možná kdyby byly v plné sestavě (i s těmi co jsou nemocné), mohl to být pěkný, možná i vyrovnaný zápas. Uvidíme, možná Kolínu ještě ukážeme, že umíme i zabojovat.


ŠMOULINKA 2. TURNAJ (U10)

Druhý turnaj série nás přivezl do Prahy - expresem LE a s tradičním třicetiminutovým zpožděním - naštěstí metro jelo včas a ze stanice Pražského povstání jsme zvládli náš rychlý přechod až do haly Na Květnici. Jak to bude vypadat, to nebylo příliš jasné, basketbalových tréninků moc nebylo a až v pátek jsme se dostali k něčemu, co se při troše fantazie dá nazvat rychlým protiútokem.

Sympatické bylo, že jely všechny 2009/10 a i Natka se přidala, aby aspoň fandila. A další plus získáváme za cestu vlakem - přinejmenším směrem tam - chování bylo opravdu na jedničku. Některé sice cvakly jízdenku obráceně a neuvědomily si, že metro jede rychleji než tramvaj do Neředína, ale cestu jsme zvládli skvěle.

OSK - BC WIZARDS/NUSLE 43:8

Zahradníčková 14, Chodilová 12, Jarnotová 6, Vodešilová 4, Filipová 4, Lorencová 2, Janků 1 - 2/1,

Hráli jsme nejlepší zápas - dokázali jsme si občas správně přihrát, pamatovali jsme si vesměs, kdo koho bráníme a to i přes střídání soupeřek. A co bylo nejdůležitější, proměňovali jsme dvojtakty ( Nikola, Soňa ) a náš výkon vypadal opravdu hezky a vyzrále. Nejvíc zkušeností ukazovala Nikola a dobře se uvedly i čtyři nejmenší.

KLADNO - OSK 8:34

Chodilová 10, Janků 8, Zahradníčková 6, Vodešilová 4, Jarnotová 2, Lorencová 2, Kargerová 2

S dvojtakty už to začalo být na pováženou - především Soňa, Nikola a Klára toho zahodily až až. Hráli jsme druhý zápas po sobě a možná to bylo i tím, ale už to nebylo na jedničku, ale s bídou na dvě minus. Občas jsme si neuvědomovali, kam soupeřky poběží a stáli jsme na opačné straně. A taky jsme měli sklony k sólování ve snaze se proslavit. Na začátečnický tým Kladna to stačilo, všechny tyhle naše slabiny se měly projevit až v závěrečném utkání.

ŘÍČANY - OSK 33:21

Chodilová 6, Janků 4 - 4/0, Filipová 4, Jarnotová 3 - 4/1, Kargerová 2, Zahradníčková 2 - 2/2,

Ve třetím zápase proti nejlepšímu týmu pražského turnaje se naplno projevily nedostatky z druhého utkání. Především nejméně dvacet zahozených bodů z dvojtaktů ( hlavně Adéla J., Soňa, ale i Nikola ) a pak taky opožděné reakce v obraně ( Eva, Klára, Katka, Laura). I tady byla přes střelecké výpadky nejspolehlivější Nikola, především dobře bránila říčanskou "patnáctku". Laura jako obyčejně ukázala, že se dokáže rozběhnout, většinu zápasu ovšem tráví v pohodlné chůzi.

Celkově se dá bez přikrášlování říct, že všechno bylo lepší, než se čekalo, snad až na cestu vlakem domů zpět. Tak, jak ubývalo přesnosti na hřišti, tak přibývala nekázeň a zbytečná rozjívenost, která - ať si myslíme cokoli - není nikomu v okolí příjemná. Takže potřebujeme přidat na soustředění, na rychlosti, na přesnosti a taky na chování. A třeba hned na dalším šmoulinkovém turnaji v Pardubicích.


ŠMOULINKA 1. TURNAJ (U10)

Už počtvrté se účastníme série turnajů Šmoulinka Cup - letos je tahle soutěž pro kategorii U11, tedy pro hráčky ročníku 2008 a mladší. My i mnohé jiné týmy hrajeme fakticky s hráčkami 2009 a ještě mladšími abychom získali první herní ( a v brzké budoucnosti i cestovatelské) zkušenosti.

Zúčastnily se všechny 2009 kromě Natky a pak polovina týmu U9, přičemž velice dobře zapadly všechny včetně těch, které hrály úplně poprvé, byť celý ten chaos ve hře byl pro ně přece jen trochu moc. Na první turnaj nepřijel Nymburk a dojel tak jen už poměrně zkušený tým Ostravy / i s delfínem z Plyšákova / a pak smíšený tým USK, který se opíral především o čtyři poměrně pokročilé kluky, kterým sice chvíli trvalo, než se zadaptovali, ale pak si udělali kdykoli cokoli chtěli.

My jsme se snažili zopakovat si co s míčem, pokud ho chytíme ( máme driblovat), připomenout si, že máme někoho bránit, zapamatovat si, že máme útočit - a běhat - dopředu a uvědomit si, že než nám míč soupeři seberou, je dobře ho nekomu jinému přihrát.

OSK - SBŠ OSTRAVA 30:45

Chodilová 9 - 6/1, Zahradníčková 6, Očenášková 6, Jarnotová 6, Filipová 2, Janků 1 - 4/1

Šest pokročilejších celkem logicky hrálo víc než čtyři úplné začátečnice, některé ( Adéla + Adéla) zjišťovaly, že bez chození na trénink to půjde těžko. Konečně se aspoň chvílemi zapojila Klára, šest bodů je hezký výsledek.

USK PRAHA - OSK 66:32

Proti dívčím sestavám to šlo, na kluky jsme nestačili - věkově, rychlostně i basketbalově. Na hru si zvykla Adéla Janků, naopak Klára se už zase trochu vytratila. Občas se podařil únik Lauře ( jen kdyby se víckrát rozběhla).

Janků 12, Zahradníčková 8, Filipová 6, Jarnotová 4, Chodilová 2

0,