HLAVNÍ STRÁNKA

KADETKY U17

ŽÁKYNĚ U15

ŽÁKYNĚ U14

MINIŽÁKYNĚ U13

MINIŽÁKYNĚ U12

KONTAKTY

TERMÍNY


ÚVOD - PŘED SEZÓNOU

Čekají nás první zápasy v kategorii U10 ve společné soutěži s chlapci SeM oblasti


TRÉNINKY

Pondělí 17:00 Stupkova
Středa 17:00 Stupkova
Náročný premiérový víkend U10

Pro hráčky týmu U10 to byla soutěžní premiéra se vším všudy. Výsledky nejsou tak důležité, jako to, že v pěti víkendových zápasech se na hřišti vystřídalo 17 holek (dalších 5 se přišlo podívat a fandit) a ze všech přímo sršela radost a nadšení. Počáteční obavy (možná i strach z něčeho nového a neznámého) brzy opadly a každou další minutou se holky zbavovaly ostychu a seznamovaly se se vším novým. A že toho nebylo málo.

OSK – Kroměříž 15:128 a 12:136

Vystrčilová 10, Veselá 4(TH 2/2), Slouková 4, Danečková 4(2/2), Špundová 3(2/1), Prudilová 2, Honková 0(2/0), Mihalová, Šubíková, Valentová, Dvořáková E., Nosková, Šlezarová Le.

Sobotní zápas s chlapci z Kroměříže byl pro nás velká premiéra. Ovšem soupeř byl trochu z jiné dimenze, především dva herně i fyzicky vyspělí hráči nás stavěli spíše do pozice diváků. Přesto musím děvčata velice ocenit, že se nebála jít do kontaktu a 27 vstřelených bodů je rozhodně úspěch a odměna za nebojácnost a stálou snahu. A ta radost po každém koši? K nezaplacení :-)


V neděli jsme vyrazily na turnaj ČBF „Den s basketbalem“ v Babicích nad Svitavou. V útulné menší sokolovně jsme získaly spoustu dalších herních znalostí a dovedností.

OSK – Jiskra Kyjov 9:90
OSK – KP Brno 20:37
OSK – Sokol Babice 22:39

Vystrčilová 16, Danečková 16, Starostová E. 8, Veselá 2, Šubíková 2, Prudilová 2, Rabinská 2, Starostová A., Valentová, Mihalová

Úvodní zápas proti mix týmu z Kyjova, kde převažovali chlapci, byl v obdobném duchu jako v sobotu. K ničemu jsme se příliš nedostaly a občas trvalo velice dlouho, než jsme se vůbec dokázaly dostat na útočnou polovinu. S brněnským družstvem, kde kraloval jen jeden šikovný chlapec, jsme odehrály nejpovedenější utkání víkendu. Téměř stejně pokročilým dívkám jsme se dokázaly minimálně vyrovnat. Neúnavně jsme se snažily dobývat soupeřův koš a čím dál častěji se nám v obraně dařilo najít svoji hráčku a dokonce i bránit ze správné strany. V posledním zápase s domácím mix týmem už trochu docházely síly, přesto jsme ukázaly že se umíme poučit ze svých chyb a o něco lépe řešit herní situace.

Celkově jsem s víkendem velice spokojená. Potěšila mě jak účast, tak především zapálenost a nadšení všech děvčat. Vše, co se na tréninku snažíme učit, bylo v zápasech velice dobře vidět. K některému „učivu“ jsme se ale ještě nedostaly, takže se nemůžeme zlobit, že například neumíme vyhodit z autu nebo se uvolnit pro míč. Také musím poděkovat všem rodičům a dalším fanouškům, že s holkami jejich velkou premiéru prožili. A také za velikou ochotu s dopravou do Babic. Snad to nebylo naposledy, kdy jsem musela několik aut odmítnout.