HLAVNÍ STRÁNKA

KADETKY U17

ŽÁKYNĚ U15

ŽÁKYNĚ U14

MINIŽÁKYNĚ U13

MINIŽÁKYNĚ U12

KONTAKTY

TERMÍNY


ÚVOD - PŘED SEZÓNOU

Čekají nás první zápasy v kategorii U10 ve společné soutěži s chlapci SeM oblasti


TRÉNINKY

Pondělí 17:00 Stupkova
Středa 17:00 Stupkova
Turnaj ČBF pro U10 v Přerově

Další zápasové zkušenosti nasávaly nejmladší hráčky na turnaji v legendární přerovské sokolovně, kde se kromě nově položené palubovky opravdu zastavil čas. Sotva jsem nostalgicky zamáčkla slzu a hned se na nás vrhl domácí smíšený tým, kde hrály především prim dívky, evidentně omlácené mnohem větším počtem utkání. Opět nám trvalo v podstatě celý zápas, než jsme začaly reagovat, bojovat a prostě hrát. Začínám mít pocit, že před každým turnajem či dvojzápasem potřebujeme nějaký „nultý zápas“, abychom se probraly. Proti v podstatě stejně pokročilým (spíše tedy nepokročilým) holkám z Žabin se nám hrálo mnohem lépe. Po všech stranách vyrovnaný zápas rozhodla přece jen malinko vyšší úspěšnost zakončení soupeřek. Poslední soupeř, kluci z Havířova, se opíral o pár šikovných borců, kteří nás nemilosrdně obírali o míče, a k zakončení jsme se tak moc nedostávaly. Turnaj absolvovalo 14 dívek a hned několik mohlo oslavit své první zápasové koše. Sice v turnajovém pořadí nám patřila opět brambora, alespoň jsme se dokázaly umístit v doprovodných soutěžích. Nejlépe Eliška s Vesi v driblinkové dráze dvojic, když ze všech účastníků skončily druhé.

OSK – Přerov mix 16:66

OSK – Žabiny Brno 19:30

OSK – BK Start Havířov 8:46
První letošní

Do Kroměříže jsme se po výprasku z prvního vzájemného střetnutí jely hlavně učit. Chlapci jsou stále nad naše síly, především rychlostně i silově. Ale každá taková zkušenost je pro každou hráčku velice cenná. Na „výlet vlakem“ odjelo hned 17 holek a každá dostala svůj prostor na hřišti. Více než měsíční herní pauza byla hodně znát, hlavně první zápas byl spíše seznamovací. Až ve druhém jsme více vnímaly, co se kolem děje a mohly si tak vyzkoušet to, co děláme na tréninku, a ukázat si, že děláme pokroky. Čím dál častěji se nám daří najít svěřeného hráče (zatím jen na začátku útoku), zlepšila se i rychlost driblinku i s použitím správné ruky. Chválím i bojovnost a nebojácnost u naprosté většiny hráček. Ale to jsou jen střípky, musíme všechny dovednosti o mnoho zlepšit a díky zápasům přijímat další herní návyky.

Kroměříž – OSK 60:1 a 64:13

Vystrčilová 6, Danečková 2, Prudilová 2, Špundová 2
Předvánoční víkend U10

Poslední soupeř v soutěži, mix tým ze Zlína, se ukázal jako naprosto výkonnostně srovnatelný. Početné diváctvo tak mohlo vidět dva napínavé vyrovnané zápasy a jen kousek nám chyběl k první výhře. Ale i tak je třeba holky pochválit za velikou bojovnost, stálou snahu a nadšení. Samozřejmě byl zápas plný chyb a nepřesností, jsme stále na začátku. Ale už jsou vidět pokroky, které jsme za první polovinu soutěže udělaly.

OSK – Zlín „B“ mix

Vystrčilová 14, Prudilová 14, Mihalová 12, Starostová E. 2, Valentová 2, Špundová 2, Pečová 2, Nosková, Dvořáková T., Šlezarová L. a L., Dvořáková E., Slouková, Starostová A.
Náročný premiérový víkend U10

Pro hráčky týmu U10 to byla soutěžní premiéra se vším všudy. Výsledky nejsou tak důležité, jako to, že v pěti víkendových zápasech se na hřišti vystřídalo 17 holek (dalších 5 se přišlo podívat a fandit) a ze všech přímo sršela radost a nadšení. Počáteční obavy (možná i strach z něčeho nového a neznámého) brzy opadly a každou další minutou se holky zbavovaly ostychu a seznamovaly se se vším novým. A že toho nebylo málo.

OSK – Kroměříž 15:128 a 12:136

Vystrčilová 10, Veselá 4(TH 2/2), Slouková 4, Danečková 4(2/2), Špundová 3(2/1), Prudilová 2, Honková 0(2/0), Mihalová, Šubíková, Valentová, Dvořáková E., Nosková, Šlezarová Le.

Sobotní zápas s chlapci z Kroměříže byl pro nás velká premiéra. Ovšem soupeř byl trochu z jiné dimenze, především dva herně i fyzicky vyspělí hráči nás stavěli spíše do pozice diváků. Přesto musím děvčata velice ocenit, že se nebála jít do kontaktu a 27 vstřelených bodů je rozhodně úspěch a odměna za nebojácnost a stálou snahu. A ta radost po každém koši? K nezaplacení :-)


V neděli jsme vyrazily na turnaj ČBF „Den s basketbalem“ v Babicích nad Svitavou. V útulné menší sokolovně jsme získaly spoustu dalších herních znalostí a dovedností.

OSK – Jiskra Kyjov 9:90
OSK – KP Brno 20:37
OSK – Sokol Babice 22:39

Vystrčilová 16, Danečková 16, Starostová E. 8, Veselá 2, Šubíková 2, Prudilová 2, Rabinská 2, Starostová A., Valentová, Mihalová

Úvodní zápas proti mix týmu z Kyjova, kde převažovali chlapci, byl v obdobném duchu jako v sobotu. K ničemu jsme se příliš nedostaly a občas trvalo velice dlouho, než jsme se vůbec dokázaly dostat na útočnou polovinu. S brněnským družstvem, kde kraloval jen jeden šikovný chlapec, jsme odehrály nejpovedenější utkání víkendu. Téměř stejně pokročilým dívkám jsme se dokázaly minimálně vyrovnat. Neúnavně jsme se snažily dobývat soupeřův koš a čím dál častěji se nám v obraně dařilo najít svoji hráčku a dokonce i bránit ze správné strany. V posledním zápase s domácím mix týmem už trochu docházely síly, přesto jsme ukázaly že se umíme poučit ze svých chyb a o něco lépe řešit herní situace.

Celkově jsem s víkendem velice spokojená. Potěšila mě jak účast, tak především zapálenost a nadšení všech děvčat. Vše, co se na tréninku snažíme učit, bylo v zápasech velice dobře vidět. K některému „učivu“ jsme se ale ještě nedostaly, takže se nemůžeme zlobit, že například neumíme vyhodit z autu nebo se uvolnit pro míč. Také musím poděkovat všem rodičům a dalším fanouškům, že s holkami jejich velkou premiéru prožili. A také za velikou ochotu s dopravou do Babic. Snad to nebylo naposledy, kdy jsem musela několik aut odmítnout.