HLAVNÍ STRÁNKA

KADETKY U17

ŽÁKYNĚ U15

ŽÁKYNĚ U14

MINIŽÁKYNĚ U13

MINIŽÁKYNĚ U12

KONTAKTY

TERMÍNY


ÚVOD - PŘED SEZÓNOU

Čekají nás první zápasy v kategorii U10 ve společné soutěži s chlapci SeM oblasti


TRÉNINKY

Pondělí 17:00 Stupkova
Středa 17:00 Stupkova
První vítězný

Tak jsme se konečně dočkaly a mohly šťastně oslavit první výhru. Rozhodla první čtvrtka zápasu, kterou jsme jasně vyhrály 12:0, zbytek zápasu jsme se spíš promodlily, aby se soupeři nerozehráli. Po pravdě řečeno, nebyl to ani zdaleka náš nejlepší výkon, trápily jsme se s driblinkem, se zakončením i s orientací na velkém hřišti zlínské haly. Jen bojovnost, nasazení a přece jen pokroky v obraně nás držely nad vodou. Zopakovat výkon z minulého týdne proti zlínským klukům, radovaly bychom se 2x z jasné výhry. Ale na kdyby se nehraje a je dobře, že i nepovedený zápas jsme dokázaly vyhrát. A ta radost holek? K nezaplacení!

Dohrály jsme tak soutěž U10 Střední Moravy s bilancí 1-15. Jako jediné čistě dívčí družstvo jsme ale nasbíraly mnoho užitečných poznatků, které se nám proti dívčím týmům bude jistě hodit. Čeká nás ještě jeden turnaj ČBF v Uherském Brodě, snad i nějaký přátelák a pak již tradiční turnaj Plyšákov na konci května.

SKB Zlín „B“ mix – OSK Olomouc 12:19 a 14:13

Body neuvádím, zápis vůbec neodpovídá realitě. Ale potěšující je, že i při tak nízkém skóre se bodově prosadilo hned 9 hráček.
Proti chlapcům ze Zlína

I když to podle skóre nevypadá, zápasy se holkám moc povedly. Ale zatím se držíme pravidla, že skóre na tabuli pro nás není tak důležité, jako to, co na hřišti ukážeme. Tentokrát se nám vydařily vstupy do obou zápasů, kdy jsme dokonce i vedly v 1. zápase 10:6, ve druhém bylo po první čtvrtce skóre 14:16. Sedm zlínských kluků ale víc holkám nepovolilo a nemilosrdně navyšovalo své vedení až do konečných vysokých rozdílů. Jako vždy nás nejvíce zdobila bojovnost, zlepšil se návrat do obrany, stejně tak snaha o předběhnutí a zastavení hráče. I úspěšnost při zakončení se lehce zvedá a bylo k vidění spousta pěkných dvojtaktů. Rychlým driblinkem jsme často obešly a dokonce i předběhly obránce. Věci, ke kterým jsme se ještě moc na trénincích nedostaly, jako třeba uvolňování a vyhazování, jsou pro nás často obtížné a přichází z nich dost ztrát. Stejně tak vydržet v obraně u svého hráče a nelétat po hřišti za míčem jako vosy za bonbónem. Ale i k tomu se dopracujeme a nemůžeme holkám vyčítat, že si s některými situacemi neumí poradit.

OSK Olomouc – SKB Zlín „A“ 28:93 a 27:81

Danečková 16, Špundová 14, Mlčáková 6, Mihalová 4, Vystrčilová 4, Valentová 4, Pečová 2, Dvořáková T. 2, Hejníčková 1
Odveta s BCM

Další zápas s chlapci a opět stejná písnička, na rychlost a přirozenou dravost kluků prostě nestačíme. Problém byl i s orientací v obraně, tam stále bloudíme a hledáme svého hráče a často ho najdeme až v okamžiku, kdy nám dává koš. Tentokrát byla orientace ještě ztížena, když soupeř hrál v tričkách bez čísel a všichni krátkovlasí kluci prostě vypadali úplně stejně. Na to se ale rozhodně nebudeme vymlouvat, naše reakce na změnu útok/obrana byla prostě špatná. Lehký respekt z agresivity kluků nás limitoval i v útoku, postupem času sice strach ustupoval, ale na lepší výsledek to prostě nestačilo.

Abych nebyla jen kritická, pokrok byl vidět rozhodně ve vedení míče, párkrát byla vidět změna směru, čím dál častěji zakončujeme dvojtaktem a použití správné ruky při driblinku je už téměř jistota. A co si zaslouží největší pochvalu, je rozhodně bojovnost a odolnost, tam často chlapcům naprosto sekundujeme.

OSK Olomouc – BCM Olomouc 12:70 a 19:76

Veselá 7(TH 2/1), Špundová 5(2/1), Mihalová 4, Valentová 4, Starostová E. 4, Dvořáková T. 4, Pečová 2(4/2), Starostová A. 1(2/1), Prudilová, Nosková, Dvořáková E., Hejníčková, Mlčáková
Turnaj ČBF pro U10 v Přerově

Další zápasové zkušenosti nasávaly nejmladší hráčky na turnaji v legendární přerovské sokolovně, kde se kromě nově položené palubovky opravdu zastavil čas. Sotva jsem nostalgicky zamáčkla slzu a hned se na nás vrhl domácí smíšený tým, kde hrály především prim dívky, evidentně omlácené mnohem větším počtem utkání. Opět nám trvalo v podstatě celý zápas, než jsme začaly reagovat, bojovat a prostě hrát. Začínám mít pocit, že před každým turnajem či dvojzápasem potřebujeme nějaký „nultý zápas“, abychom se probraly. Proti v podstatě stejně pokročilým (spíše tedy nepokročilým) holkám z Žabin se nám hrálo mnohem lépe. Po všech stranách vyrovnaný zápas rozhodla přece jen malinko vyšší úspěšnost zakončení soupeřek. Poslední soupeř, kluci z Havířova, se opíral o pár šikovných borců, kteří nás nemilosrdně obírali o míče, a k zakončení jsme se tak moc nedostávaly. Turnaj absolvovalo 14 dívek a hned několik mohlo oslavit své první zápasové koše. Sice v turnajovém pořadí nám patřila opět brambora, alespoň jsme se dokázaly umístit v doprovodných soutěžích. Nejlépe Eliška s Vesi v driblinkové dráze dvojic, když ze všech účastníků skončily druhé.

OSK – Přerov mix 16:66

OSK – Žabiny Brno 19:30

OSK – BK Start Havířov 8:46
První letošní

Do Kroměříže jsme se po výprasku z prvního vzájemného střetnutí jely hlavně učit. Chlapci jsou stále nad naše síly, především rychlostně i silově. Ale každá taková zkušenost je pro každou hráčku velice cenná. Na „výlet vlakem“ odjelo hned 17 holek a každá dostala svůj prostor na hřišti. Více než měsíční herní pauza byla hodně znát, hlavně první zápas byl spíše seznamovací. Až ve druhém jsme více vnímaly, co se kolem děje a mohly si tak vyzkoušet to, co děláme na tréninku, a ukázat si, že děláme pokroky. Čím dál častěji se nám daří najít svěřeného hráče (zatím jen na začátku útoku), zlepšila se i rychlost driblinku i s použitím správné ruky. Chválím i bojovnost a nebojácnost u naprosté většiny hráček. Ale to jsou jen střípky, musíme všechny dovednosti o mnoho zlepšit a díky zápasům přijímat další herní návyky.

Kroměříž – OSK 60:1 a 64:13

Vystrčilová 6, Danečková 2, Prudilová 2, Špundová 2
Předvánoční víkend U10

Poslední soupeř v soutěži, mix tým ze Zlína, se ukázal jako naprosto výkonnostně srovnatelný. Početné diváctvo tak mohlo vidět dva napínavé vyrovnané zápasy a jen kousek nám chyběl k první výhře. Ale i tak je třeba holky pochválit za velikou bojovnost, stálou snahu a nadšení. Samozřejmě byl zápas plný chyb a nepřesností, jsme stále na začátku. Ale už jsou vidět pokroky, které jsme za první polovinu soutěže udělaly.

OSK – Zlín „B“ mix

Vystrčilová 14, Prudilová 14, Mihalová 12, Starostová E. 2, Valentová 2, Špundová 2, Pečová 2, Nosková, Dvořáková T., Šlezarová L. a L., Dvořáková E., Slouková, Starostová A.
Náročný premiérový víkend U10

Pro hráčky týmu U10 to byla soutěžní premiéra se vším všudy. Výsledky nejsou tak důležité, jako to, že v pěti víkendových zápasech se na hřišti vystřídalo 17 holek (dalších 5 se přišlo podívat a fandit) a ze všech přímo sršela radost a nadšení. Počáteční obavy (možná i strach z něčeho nového a neznámého) brzy opadly a každou další minutou se holky zbavovaly ostychu a seznamovaly se se vším novým. A že toho nebylo málo.

OSK – Kroměříž 15:128 a 12:136

Vystrčilová 10, Veselá 4(TH 2/2), Slouková 4, Danečková 4(2/2), Špundová 3(2/1), Prudilová 2, Honková 0(2/0), Mihalová, Šubíková, Valentová, Dvořáková E., Nosková, Šlezarová Le.

Sobotní zápas s chlapci z Kroměříže byl pro nás velká premiéra. Ovšem soupeř byl trochu z jiné dimenze, především dva herně i fyzicky vyspělí hráči nás stavěli spíše do pozice diváků. Přesto musím děvčata velice ocenit, že se nebála jít do kontaktu a 27 vstřelených bodů je rozhodně úspěch a odměna za nebojácnost a stálou snahu. A ta radost po každém koši? K nezaplacení :-)


V neděli jsme vyrazily na turnaj ČBF „Den s basketbalem“ v Babicích nad Svitavou. V útulné menší sokolovně jsme získaly spoustu dalších herních znalostí a dovedností.

OSK – Jiskra Kyjov 9:90
OSK – KP Brno 20:37
OSK – Sokol Babice 22:39

Vystrčilová 16, Danečková 16, Starostová E. 8, Veselá 2, Šubíková 2, Prudilová 2, Rabinská 2, Starostová A., Valentová, Mihalová

Úvodní zápas proti mix týmu z Kyjova, kde převažovali chlapci, byl v obdobném duchu jako v sobotu. K ničemu jsme se příliš nedostaly a občas trvalo velice dlouho, než jsme se vůbec dokázaly dostat na útočnou polovinu. S brněnským družstvem, kde kraloval jen jeden šikovný chlapec, jsme odehrály nejpovedenější utkání víkendu. Téměř stejně pokročilým dívkám jsme se dokázaly minimálně vyrovnat. Neúnavně jsme se snažily dobývat soupeřův koš a čím dál častěji se nám v obraně dařilo najít svoji hráčku a dokonce i bránit ze správné strany. V posledním zápase s domácím mix týmem už trochu docházely síly, přesto jsme ukázaly že se umíme poučit ze svých chyb a o něco lépe řešit herní situace.

Celkově jsem s víkendem velice spokojená. Potěšila mě jak účast, tak především zapálenost a nadšení všech děvčat. Vše, co se na tréninku snažíme učit, bylo v zápasech velice dobře vidět. K některému „učivu“ jsme se ale ještě nedostaly, takže se nemůžeme zlobit, že například neumíme vyhodit z autu nebo se uvolnit pro míč. Také musím poděkovat všem rodičům a dalším fanouškům, že s holkami jejich velkou premiéru prožili. A také za velikou ochotu s dopravou do Babic. Snad to nebylo naposledy, kdy jsem musela několik aut odmítnout.