HLAVNÍ STRÁNKA

ŽÁKYNĚ U15

ŽÁKYNĚ U14

MINIŽÁKYNĚ U13

MINIŽÁKYNĚ U12

KONTAKTY

TERMÍNY


ÚVOD - PŘED SEZÓNOU

Prakticky nový tým děvčat ročníku 2011/12 se skládal dohromady až po uvolnění covidových opatření. Doplnilo ho hned šest šikovných nových děvčat ze ZŠ Stupkova a celé družstvo se na svoji fakticky první sezónu těší. V LIpníku jsme udělali první důležité kroky (teda ne ty basketbalové, které znamenají porušení pravidel). Už víme rozlosování Šmoulinky a bude to jízda - schválně kolik najezdíme km ve vlaku? Turnaje Šmoulinky se hrají vždy v neděli o víkendech mezi zápasy přeboru. Bude toho docela dost - odhadujeme to na 65 utkání.

CO JE ŠMOULINKA ?

seriál turnajů pro nejmenší děvata, celkem devětkrát až desetkrát se sejdeme s týmy z nejrůznějších měst, například z Ostravy, Prahy, Pardubic, Kolína a dašími. Nejde až tolik o výhry, ale o to, abychom se co nejvíc z basketbalu naučili. Hraje se vždy v neděli, pravidlem jsou tři zápasy. Letos máme cestování opět dost,nejméně 4x Praha !,pak Ostrava, Pardubice a taky tři turnaje doma pořádáme.

Místa a termíny a soupeři - vše je na stránce "TERMÍNY"

Trenéři šmoulího týmu : Lucie Švrdlíková a Zdeněk Malina


TRÉNINKY

Pondělí 18:30 Stupkova
Středa 18:30 Stupkova
Čtvrtek 17:00 zdravotní škola


Toto družstvo podporuje :ŠMOULINKA 1.TURNAJ (report o utkáních LŠ)

Nejvzdálenější destinace letošní Šmoulinky - hala v Jenči - na nás čekala hned v prvním turnaji. Pochvala celému týmu za to, jak jsme se s cestou vypořádali - super počet a zvládnutá logistika! Všechny další cesty už budou na pohodu :)

První zápas jsme hrály proti domácímu družstvu Tygři Praha. Nejaktivnější hráčkou v útoku byla rozhodně Vanda a nejbojovnější Sabča. Celkově bylo vidět nadšení a radost z dalšího turnaje a zápal pro hru! Zápas se mi moc líbil, byly vidět přihrávky dopředu (co se učíme na tréninku) i docela správné postavení v obraně. Trošku jsme si musely připomenout vybíhání do stran.

Do druhého utkání s Wizards jsme nastoupily bez energie a nadšení, naštěstí jsme se do poločasu vzpamatovaly a hrály zase tak, jak v prvním zápase. Bohužel jsme spoustu bodů zahodily, protože netrefíme koš z bezprostřední blízkosti. Druhý poločas byl o poznání lepší! Už dokážeme sledovat hračku, která nám střídá a pomalu ale jistě se orientujeme v obraně, ale musely jsme si připomenout, že středem se NECHODÍ.

Poslední soupeřem byla Slovanka (U12). V tomhle zápase jsme neměly moc prostoru na nějaký útok, byly jsme rády, když jsme přešly půlku a daly nějaký koš. Obrana taky trošku vázla.

Tygři – OSK 24:40

Ambrožová E. 8, Ambrožová I., Valentová, Bačíková, Jašková a Secká po 6, Mlčáková 2

OSK – Wizards 32:14

Ambrožová I. 10, Jašková 6, Secká, Valentová po 4, Bačíková, Šupová po 2, Ambrožová E. 2 – 2/0

Slovanka – OSK 70:6

Ambrožová E., Bačíková po 2, Ambrožová I. 2 – 2/0
PLYŠÁKOV 2021

Náš první a hned poměrně velký turnaj, navíc doma, což, jak se ukázalo, není vždycky organizační výhoda. Ale zvládli jsme dostat na hřiště hned 15 děvčat,i když některé z různých důvodů odehrály třeba jen část turnaje. Všechny ale tady byly pro tým - a to se cení. Hráli jsme celkem pět zápasů v trochu neobvyklém systému, nakonec nám tři vítězství a dvě porážky stačily "jen" na šesté místo, z čehož si ale pranic neděláme, protože není zatím naším cílem dobývat medailové pozice, ale učit se i od těch, kdo to umí lépe anebo - což je často nejúčinnější - z vlastních chyb. Velké potíže nám dělala obrana, tedy vlastní obrana, protože sledovat míč a vědět o hráčce, kterou bráním, což je základní basketbalová dovednost, to nám prostě často nejde a tak nás ohrožují míče, které nám létají kolem uší a za zády - často aniž to tušíme. Naopak se nám docela dařilo běhat dopředu a posouvat míče, jen ten driblink nás ještě občas zradí. V závěrečném utkání, kde proti nám nastoupil sice rovněž nepříliš zkušený, zato ale poctivě basketbalově vedený tým HB Basketu, v tom zápase jsme už bránili opravdu slušně - přinejmenším se na to dalo místy i dívat. Jen ukočírovat některé, které brání všechny ( a tím bohužel nikoho ) to je útok na hlasivky a nervy.

OSK - SBŠ OSTRAVA 28:18

Ambrožová I 9 - 3/1, Valentová 5 - 2/1, Ambrožová E 4 -1/0, Šupová 3 - 2/1, Jašková, Bačíková, Pražáková po 2, Hanková 1 - 2/1

Úspěšný a překvapivý vstup do turnaje, dokázali jsme přehrát obranné chumly soupeřek a docela proměňovali dvojtakty

OSK - BASKET SLOVANKA 11:40

Valentová 6, Ambrožová E 3 - 2/1, Jašková 2

Slovanka už nebránila v žádném chumlu, ale poctivě jedna jednu a najednou jsme se nemohi dostat blíž ke koši. Zasloužené vítězství pražského týmu

OSK - WIZARDS P10 31:35

Jašková 8, Bačíková a Valentová po 6, Ambrožová E 4, Čechová 3 - 2/1, Ambrožová I, Hanková po 2,

Výrazně chyběla Denča, co umí, předvedla v následujících utkáních, takže jsme sice bojovali, ale nemohli se trefit ani z jednoho metru. Závěrečné oživení Sáby, která konečně začala hrát na koš, už nepomohlo.

OSK - MOHELNICE 39:16

Ambrožová E 12, Ambrožová I 10 -2/0, Secká 10, Jašková 5 -4/3

Všechny, včetně soupeřek, už byly pořádně unaveny, a to už pak hlava neřídí, nohy běhají kam chtějí a ruce nefungují, takže jsme víc bojovali se sebou než se soupeřem. Nakonec jsme zápas ale k výhře dotlačili.

OSK - HB BASKET 37:24

Jašková 12, Secká 8, Bačíková 4 - 2/0, Ambrožová I 4 - 2/0, Ambrožová E 3 - 2/1, Bajerová, Pražáková, Valentová po 2

Vynikající výkon první pětky zejména v obraně rozhodl o našem vítězství, ve třetí čtvrtce tyhle hráčky přidaly i v útoku.