HLAVNÍ STRÁNKA

ŽÁKYNĚ U15

ŽÁKYNĚ U14

MINIŽÁKYNĚ U13

MINIŽÁKYNĚ U12

KONTAKTY

TERMÍNY


ÚVOD - PŘED SEZÓNOU

Prakticky nový tým děvčat ročníku 2011/12 se skládal dohromady až po uvolnění covidových opatření. Doplnilo ho hned šest šikovných nových děvčat ze ZŠ Stupkova a celé družstvo se na svoji fakticky první sezónu těší. V LIpníku jsme udělali první důležité kroky (teda ne ty basketbalové, které znamenají porušení pravidel). Už víme rozlosování Šmoulinky a bude to jízda - schválně kolik najezdíme km ve vlaku? Turnaje Šmoulinky se hrají vždy v neděli o víkendech mezi zápasy přeboru. Bude toho docela dost - odhadujeme to na 65 utkání.

CO JE ŠMOULINKA ?

seriál turnajů pro nejmenší děvata, celkem devětkrát až desetkrát se sejdeme s týmy z nejrůznějších měst, například z Ostravy, Prahy, Pardubic, Kolína a dašími. Nejde až tolik o výhry, ale o to, abychom se co nejvíc z basketbalu naučili. Hraje se vždy v neděli, pravidlem jsou tři zápasy. Letos máme cestování opět dost,nejméně 4x Praha !,pak Ostrava, Pardubice a taky tři turnaje doma pořádáme.

Místa a termíny a soupeři - vše je na stránce "TERMÍNY"

Trenéři šmoulího týmu : Lucie Švrdlíková a Zdeněk Malina


TRÉNINKY

Pondělí 18:30 Stupkova
Středa 18:30 Stupkova
Čtvrtek 17:00 zdravotní škola


Toto družstvo podporuje :
ZLATÁ NEDĚLE V MOHELNICI

Poslední utkání sezóny s pořadovým číslem 15 (jsme pozadu proti plánu, ale snad to ještě doženeme) jsme odehráli v Mohelnici v rámci tamějšího Dne s basketbalem, což je docela hezká akce - možná bychom se mohli nechat inspirovat, minimálně to pomáhá dát dohromady děvčata (a v Mohelnici i kluky) z různých týmů a tím se víc poznat. Tak třeba někdy na konci sezóny..

Určitě bylo fajn končit před Vánocemi vítězstvím, ale přiznejme si, že to nebylo nic podobného kometě nad Betlémem. 67 vstřelených bodů není špatných, podílelo se na nich ale jen osm hráček a to je docela málo. Naopak 44 obdržených bodů je hodně, hodně na pováženou. Chyběla větší bojovnost, snaha nedat soupeři míč nebo mu ho vzít, příliš jsme připomínali hodné holky ( které se sice dostanou do nebe, ovšem ty zlobivé se mezitím dostanou tam, kam chtějí). Postavení v obraně už bylo lepší, i když naivity bylo pořád ještě hodně, ale co znamenají vztažené paže vzhůru pod naší síťkou, to nechápu. Stejně tak nám chybí odvaha razantně a rozhodně si stoupnout soupeřce s míčem do cesty a často je při jejich cestě do našeho koše jen doprovázíme jako čestná stráž nebo ochranka. Kvalitu driblinku malinko ovlivnila podlaha, ale stejně - není nutné si po pěti vteřinách do míče vždy kopnout.

Takže kromě Denisy, která hrála svůj "hala-bala" basket (pozor, tohle za chvíli stačit nebude!!) a občasných světlých momentů dopředu (Eva, Sába) toho ke chválení moc nebylo. Snad občas Martina nebo Barča, které lépe chytaly míč, snad Berenika, která zlepšila obranu po instrukci v time.outu, snad Linda - hlavně v 1. poločase. Je toho na předsevzetí do nového roku dost a dost.

BK Mohelnice - OSK 44:67

Secká 24, Bačíková 14, Ambrožová E 10, Jašková 9 - 4/3, Mlčáková 4, Hanková 4, Ambrožová I 2, Andrýsková 0 - 2/0, Kmeciková, Bajerová, Polášková 0
ŠMOULINKA 4.TURNAJ - report LŠ

V letošní sezóně jsme s týmem u11 opět zavítaly do našeho hlavního města. I přes dlouhé a náročné cestování jsme odehrály 3 zápasy s družstvem holek i kluků. Zápas s klukama z Velké Ohrady nebyl úplně nejlepším začátkem. Míče nám neustále padaly z rukou, nebyly jsme schopné vyhodit z autu ani si přihrát, natož tak dát koš z dvojtaktu. Po horším výkonu jsme se přesunuly do druhé tělocvičny a čekal nás zápas s mix týmem. Kelty jsme bez větších problému porazily, stačilo ubránit jednoho šikovného hráče. Výkon byl o něco lepší jak při prvním zápase. Jako poslední nás čekal známý soupeř Slovanka Praha. S dívčím družstvem se potkáváme často a tak jsme již věděly co od týmu čekat, ale i přesto jsme zápas prohrály kvůli nepozornosti v obraně (špatné postavení a pomalá reakce).

OSK - Velká Ohrada (ch) 18:52

OSK - Kelti (mix) 34:26

OSK - Slovanka (d) 26:46
ŠMOULINKA 3.TURNAJ - report LŠ

Vzhledem k tomu, že ani Kolín, ani USK ani náhradníci z Mohelnice pro malý počet nedorazili, zbývaly nám jen dva zápasy s Ostravou.

První poločas prvního zápasu byl výrazně lepší jak ty další. Hrály jsme v celku pěkný a vyrovnaný basketbal. Bohužel ve 3.čtvrtině, která skončila 2:14, jsme působily odevzdaně, unaveně a nějak zvlášť jsme se ani nesnažily. Že by to bylo pozdním příjezdem Ostravy? Druhý zápas byl o poznání lepší, mohly jsme vidět více světlých momentů. Bohužel přihrávky obloukem, které nikdy neskončily v rukou spoluhráče nás provázely i druhým zápasem. V obraně jsme trochu naivní, ale to se ještě odnaučíme. Moc se líbily přihrávky dopředu, které mnohdy končily košem. Na závěr bych chtěla poděkovat rodičům, kteří byli ochotni zajet pro tým z Ostravy na nádraží a také pomáhali u stolku.

OSK - SBŠ Ostrava 37:54

Myšíková 8, Bačíková a Hanková po 6, Ambrožová E. 5 -2/1, Ambrožová I. a Šupová po 4, Čechová 2, Jalůvková 2 -2/0,

OSK - SBŠ Ostrava 36:48

Ambrožová E. 10, Ambrožová I. 8 – 4/0, Myšíková 6 – 4/0, Šupová 4, Hanková a Jalůvková po 2, Bačíková a Kmecíková po 2 – 2/0
FUNDAMENTALS CAMP

Honosný název pro naše minisoustředění na podzim jsem vymyslel až dodatečně, ale vlastně odpovídá - jednak jsme i v basketbalu pořád v základech (a ještě dlouho budeme) a jednak jsme se se "základy" seznamovali i v jiných oblastech (kázeň, cestování, režim, stravování). Je potřeba říct, že až na drobnosti všechno dopadlo na výbornou.

Odmyslíme-li si celkem už běžné patálie s Českými drahami a jejich expresy, které jezdí už standardně o 20-25 minut déle, než za časů Rakouska-Uherska, pak jsme cesty zvládli i s celkem čtyřmi přestupy bez ztráty kufru, které překračovaly povolenou zátěž asi tak 2-3x. Ostatní už fungovalo díky kyjovským basketbalovým přátelům skvěle - ubytování, hala, atletická dráha, stravování ve VIP :) - prostě všechno. Pizzy dorazily, na jídle nás sice měli za mažoretky (vážně? :) ), ale jídlo nám dali a my jsme ho někdy trochu pod tlakem snědli (byť konkurence z domova přivezených cibulových kroužků a dalších zástupců "junk food" byla velká). Odtrénovali jsme poctivých pět tréninků a tři půlhodiny k tomu, tedy zhruba tolik, co jindy za 14 dnů a snad to bude od pondělka už vidět.ŠMOULINKA 2.TURNAJ

Druhý díl Šmoulinky se hrál pro nás v Ostravě. Nakonec se plánovaný turnaj odehrál jen ve třech týmech, takže nás kromě SBŠ čekala i SŠB :). Absence sice byly, ale naštěstí máme dostatečný počet na to, abychom pravidla dodrželi.

Proti Ostravě nastoupili kromě hráček i někteří duchové - vypadají stejně jako basketbalistky, ale nedokážou míč svými průsvitnými končetinami chytit nebo sebrat, takže vlastně jen mávají kolem sebe. A čím více duchů, tím větší díry v naší obraně. V útoku jsme se snažili, ale často jsme naráželi na roje obránců, kteří bránili všichni všechny. Tady se musíme našich hráček trochu zastat, protože když po chycení míče na každou naběhnou tři loupežníci, neumějí si poradit. My takovou obrannou cestou nejdeme, snažíme se od počátku navyknout všechny obránkyně na to, že brání jednu určitou hráčku. Čili ano, v útoku jsme problémy měli ne úplně vlastní vinou, ale to, že nedokážeme nějaký volný míč prostě chytit a získat, to je jen a jen náš problém. Během turnaje se ukázalo, kdo má odolnost a bojovnost (na prvním místě Sabča a Denča, hned za nimi Kája a Martina) a kdo je křehká panenka z porcelánu.

S Pardubicemi (SŠB) to vypadalo někdy podobně, ale přece jen jsme byli zkušenější, takže až na úvod utkání jsme byli lepší a snad i basketbalovější. Ovšem těch zahozených dvojtaktů je pořád dost. A poznámka: Pokud se některé hrát nechce (a říká to nahlas) - tak prosím, ať nejezdí a neblokuje místo těm, kdo hrát chtějí.

SBŠ Ostrava – OSK 34:30

Jašková 8, Bačíková 8, Pokorná 4, Secká 4, Mlčáková 2, Polášková 2, Šupová 2,

SŠB Pardubice - OSK 30:61

Secká 18, Bačíková 15 - 2/1, Šupová 8, Mlčáková 6, Jašková 6, Pokorná 4, Andrýsková 2, Polášková 2,
ŠMOULINKA 1.TURNAJ (report o utkáních LŠ)

Nejvzdálenější destinace letošní Šmoulinky - hala v Jenči - na nás čekala hned v prvním turnaji. Pochvala celému týmu za to, jak jsme se s cestou vypořádali - super počet a zvládnutá logistika! Všechny další cesty už budou na pohodu :)

První zápas jsme hrály proti domácímu družstvu Tygři Praha. Nejaktivnější hráčkou v útoku byla rozhodně Vanda a nejbojovnější Sabča. Celkově bylo vidět nadšení a radost z dalšího turnaje a zápal pro hru! Zápas se mi moc líbil, byly vidět přihrávky dopředu (co se učíme na tréninku) i docela správné postavení v obraně. Trošku jsme si musely připomenout vybíhání do stran.

Do druhého utkání s Wizards jsme nastoupily bez energie a nadšení, naštěstí jsme se do poločasu vzpamatovaly a hrály zase tak, jak v prvním zápase. Bohužel jsme spoustu bodů zahodily, protože netrefíme koš z bezprostřední blízkosti. Druhý poločas byl o poznání lepší! Už dokážeme sledovat hračku, která nám střídá a pomalu ale jistě se orientujeme v obraně, ale musely jsme si připomenout, že středem se NECHODÍ.

Poslední soupeřem byla Slovanka (U12). V tomhle zápase jsme neměly moc prostoru na nějaký útok, byly jsme rády, když jsme přešly půlku a daly nějaký koš. Obrana taky trošku vázla.

Tygři – OSK 24:40

Ambrožová E. 8, Ambrožová I., Valentová, Bačíková, Jašková a Secká po 6, Mlčáková 2

OSK – Wizards 32:14

Ambrožová I. 10, Jašková 6, Secká, Valentová po 4, Bačíková, Šupová po 2, Ambrožová E. 2 – 2/0

Slovanka – OSK 70:6

Ambrožová E., Bačíková po 2, Ambrožová I. 2 – 2/0
PLYŠÁKOV 2021

Náš první a hned poměrně velký turnaj, navíc doma, což, jak se ukázalo, není vždycky organizační výhoda. Ale zvládli jsme dostat na hřiště hned 15 děvčat,i když některé z různých důvodů odehrály třeba jen část turnaje. Všechny ale tady byly pro tým - a to se cení. Hráli jsme celkem pět zápasů v trochu neobvyklém systému, nakonec nám tři vítězství a dvě porážky stačily "jen" na šesté místo, z čehož si ale pranic neděláme, protože není zatím naším cílem dobývat medailové pozice, ale učit se i od těch, kdo to umí lépe anebo - což je často nejúčinnější - z vlastních chyb. Velké potíže nám dělala obrana, tedy vlastní obrana, protože sledovat míč a vědět o hráčce, kterou bráním, což je základní basketbalová dovednost, to nám prostě často nejde a tak nás ohrožují míče, které nám létají kolem uší a za zády - často aniž to tušíme. Naopak se nám docela dařilo běhat dopředu a posouvat míče, jen ten driblink nás ještě občas zradí. V závěrečném utkání, kde proti nám nastoupil sice rovněž nepříliš zkušený, zato ale poctivě basketbalově vedený tým HB Basketu, v tom zápase jsme už bránili opravdu slušně - přinejmenším se na to dalo místy i dívat. Jen ukočírovat některé, které brání všechny ( a tím bohužel nikoho ) to je útok na hlasivky a nervy.

OSK - SBŠ OSTRAVA 28:18

Ambrožová I 9 - 3/1, Valentová 5 - 2/1, Ambrožová E 4 -1/0, Šupová 3 - 2/1, Jašková, Bačíková, Pražáková po 2, Hanková 1 - 2/1

Úspěšný a překvapivý vstup do turnaje, dokázali jsme přehrát obranné chumly soupeřek a docela proměňovali dvojtakty

OSK - BASKET SLOVANKA 11:40

Valentová 6, Ambrožová E 3 - 2/1, Jašková 2

Slovanka už nebránila v žádném chumlu, ale poctivě jedna jednu a najednou jsme se nemohi dostat blíž ke koši. Zasloužené vítězství pražského týmu

OSK - WIZARDS P10 31:35

Jašková 8, Bačíková a Valentová po 6, Ambrožová E 4, Čechová 3 - 2/1, Ambrožová I, Hanková po 2,

Výrazně chyběla Denča, co umí, předvedla v následujících utkáních, takže jsme sice bojovali, ale nemohli se trefit ani z jednoho metru. Závěrečné oživení Sáby, která konečně začala hrát na koš, už nepomohlo.

OSK - MOHELNICE 39:16

Ambrožová E 12, Ambrožová I 10 -2/0, Secká 10, Jašková 5 -4/3

Všechny, včetně soupeřek, už byly pořádně unaveny, a to už pak hlava neřídí, nohy běhají kam chtějí a ruce nefungují, takže jsme víc bojovali se sebou než se soupeřem. Nakonec jsme zápas ale k výhře dotlačili.

OSK - HB BASKET 37:24

Jašková 12, Secká 8, Bačíková 4 - 2/0, Ambrožová I 4 - 2/0, Ambrožová E 3 - 2/1, Bajerová, Pražáková, Valentová po 2

Vynikající výkon první pětky zejména v obraně rozhodl o našem vítězství, ve třetí čtvrtce tyhle hráčky přidaly i v útoku.