TERMÍNY

TRÉNINKY

středa 18:00 zdravotnická škola

ÚVOD - PŘED SEZÓNOU

I letos je kategorie U15 překryvnou" kategorií, kde setkávají hráčky trénující v U17 a U14, liga U15 bude určitě opět náročná, ale náš cíl - postoupit mezi nejlepší do EL se nemění.

ŽL 6 a 7. kolo

V zápase se Zlínem jsme si ukázali, že bez obrany se vyhrávat nedá. Celým prvním poločasem jsme se protrápili v obraně i na doskoku a výsledkem bylo 42 obdržených bodů. Naopak zlepšená obrana v druhém poločase (28 bodů) nás vrátila do zápasu a mohli jsme i pomýšlet na výhru. O tu nás ale připravilo neproměnění jasných příležitostí a tragické trestné hody (11/30). Velmi slušný střelecký výkon opět předvedla Katka i Maruška, ale zůstaly příliš osamoceny.

S vědomím toho, že zápas s Frýdkem rozhodne o postupu do extraligy, jsme od první minuty hráli koncentrovaně a poctivě v obraně. Díky obraně a trpělivému útoku jsme do poslední čtvrtiny šli s náskokem 20 bodů, ale polevením (až vypuštěním) jsme ze zápasu udělali zbytečné drama. Tentokrát jsme se mohli spolehnout na vyrovnanější týmový výkon – Maruška s Adélou výborně v obraně a na doskoku, Vanda byla konečně opět nebezpečná nájezdy, Katka střelbou za 3 body a především x-faktor v podobě bezchybného výkonu Terky.

OSK Olomouc – SKB Zlín 68:70 (15:22, 33:42, 53:55)

Ellnerová 35(8x3, 3/6), Bělohlávková 15(5/10), Listopadová 8(2/4), Petrželová 4(0/8), Poučenská 3(1x3), Růžičková 2, Chodilová 1(1/2), Očenášková, Smolková 0

OSK Olomouc – 65:56 (10:7, 31:15, 52:32)

Listopadová 21(1x3, 2/3), Ellnerová 18(6x3), Petrželová 14(2/6), Bělohlávková 10(0/1), Chodilová 2, Smolková, Poučenská, Růžičková 0

ŽL 5. kolo

S ostravskými týmy jsme získali povinné 4 body, ale víkendové zápasy moc basketbalové krásy nepřinesly. Až moc jsme se přizpůsobili hře soupeřů a ta postupně upadala. Obdržených 63 bodů v sobotu mluví za vše. Je také zarážející, že i v takto jasných zápasech, jsou soupeři výrazně lepší na doskoku (především v neděli). Ve výborných střeleckých výkonech pokračovala Katka. V útoku se také dařilo Vandě (ale ta obrana!!), Marušce a Verče, která se snažila být aktivní směrem ke koši.

OSK Olomouc – Basket Ostrava 101:63 (28:13, 55:29, 78:47)

Ellnerová 26(6x3, 2/2), Petrželová 24(1x3, 3/3), Bělohlávková 18, Růžičková 11(1/2), Listopadová 11(1x3), Zahradníčková 4(0/1), Poučenská 4, Chodilová 3(1/2), Smolková 0

OSK Olomouc – BK START Ostrava 91:30 (24:7, 43:20, 71:27)

Ellnerová 38(4x3, 2/5), Petrželová 12, Růžičková 11(1/3), Listopadová 10, Bělohlávková 8(4/4), Chodilová 6(0/1), Smolková 6, Poučenská 0

ŽL 4. kolo

Ve Frýdku jsme potřebovali zvednout si sebevědomí a napravit pověst po debaklu ve Zlíně a především v důležitém zápase vyhrát. V obraně jsme se výrazně zlepšili a z toho pramenilo velké množství zisků a útoků do nepostavené obrany soupeře. Dokud jsme se plně soustředili, tak jsme v zápase neměli problém. Bohužel i nás trápily (často nevynucené!!) ztráty, což soupeře drželo neustále ve hře (opravdu je nutné při vyhazování pod vlastním košem 4x přijít o míč a hned inkasovat??). Další věcí, která držela Frýdek ve hře, byla naše neschopnost doskoku. Aby si soupeř v jednom útoku 5x doskočil míč je lehce trapné a zbytečné. Celý zápas nás táhla především Katka, která odehrála vynikající zápas. Zlepšení předvedla i Vanda, která konečně v poslední čtvrtině nájezdy řešila správným zakončováním a v obraně aktivně bránila podkošovou hráčku. Jen je škoda, že jsme do tohoto zápasu šli pouze v sedmi hráčkách a i tak se našly některé, které zápas odchodily (případně začaly hrát až v druhém poločase).

BK Frýdek-Místek - OSK Olomouc 66:74 (14:15, 27:31, 44:51)

Ellnerová 43(6x3, 15/16), Petrželová 12(6/8), Zahradníčková 11(3/4), Listopadová 6, Smolková 2(2/2), Chodilová, Růžičková 0

ŽL 3. kolo

Jak prohrát naprosto zaslouženě a přitom naprosto zbytečně jsme předvedli v zápase se Zlínem. Dokud jsme dodržovali pokyny – aktivně bránili, v útoku hráli kolektivně a především nevymýšleli svoje hlouposti, tak jsme v zápase byli lepším týmem. To jsme ale nepochopitelně plnili jen do půlky 2Q, což k výhře vést nemůže. Nejlepšími hráčkami byly jednoznačně Terka s Maruškou. Ostatní byly až v závěsu za nimi, některé až v příliš vzdáleném, a především ty nejzkušenější (nejstarší) předvedly opravdu velmi špatný výkon. Prohra tedy zasloužená i zbytečná…

SKB Zlín - OSK Olomouc 61:45 (12:19, 30:27, 40:32)

Listopadová 15 - 6/3, Bělohlávková 12 - 10/4, Chodilová 5 - 2/1, Ellnerová 5 - 5/3 (!!) , Zahradníčková 3 - 4/3, Růžičková 2, Očenášková 2, Petrželová 1 - 2/1 (!!), Poučenská 0 (!!)

ŽL 1. a 2. kolo

SBŠ Ostrava svůj zápas pro COVID odložila a tak naším jediným soupeřem byl Havířov. Zápas proběhl (možná až příliš) lehce. My si tak mohli vyzkoušet částečně nové věci do obrany i útoku. I v tak pohodovém zápase nás ale výrazně trápil doskok a nepozornost v obraně (obdržet 39 bodů je trochu moc). Těžší zápasy, ve kterých by nás to už mohlo mrzet, teprve přijdou. Zápas jsme odehráli v kombinované sestavě, takže bychom v tomto počasí také měli zapracovat na oblékání se, lepší imunitě a vědomí, že i s rýmou se dá sportovat.

OSK Olomouc – BK Havířov 127:39 (39:9, 66:24, 102:32)

Bělohlávková 31(1/1), Petrželová 28(1x3, 3/4), Listopadová 19(1/9!!), Poučenská 14, Zahradníčková 12(2/4), Smolková 9, Lorencová 8(0/4), Růžičková 6(2/4)