ÚVOD - PŘED SEZÓNOU

Závěr poslední žákovské sezóny byl hodně turbulentní, od relativně slušného MČR přes neúspěšnou kvalifikaci v Krnově a odchody několika hráček až po závěrečný fakt, že se po dvou letech liga U17 v OSK hrát zase bude. Obměna kádru - to věříme - povede k pročištění atmosféry a ke stmelení týmu, který to nebude mít vzhledem k věkovému složení úplně jednoduché, ale může překvapit.

Toto družstvo podporuje :

DOMA JEN DVA BODY

Úvodní dvojkolo nás zastihlo uprostřed dovolených, nemocí a těsně po nich, takže jsme ani v jednom zápase nebyli favority. V sobotu jsme bojovali statečně a je potřeba uznat, že souboj se Sárou Karáskovou jsme prohráli po zásluze. Tři čtvrtiny - dokud stačily fyzické i psychické síly - jsme udržovali mírný náskok, ale na její výkon v poslední čtvrtině jsme už odpověď nenašli.

OSK OLOMOUC - K2 PROSTĚJOV 57:68 (15:11, 36:28, 44:43)

Jeřábková 20 - 1x3, 13/5 (!!), Šumberová 19 - 1x3 a 0 TH !!, Šťastná 9 - 6/5, Petrželová 5 - 3/1, Bělohlávková 2 - 4/2, Mičulková 2 - 4/2, Šimáčková, Smolková, Poučenská 0

V neděli už jsme jeli opravdu na rezervu a soupeřky, byť nijak oslnivým výkonem, ale zejména svou silovostí a fyzickou převahou vůbec neměly od první čtvrtiny žádnou práci. Chyběli střelci i obránci, centimetry i kilogramy. Aspoň něco z toho se budeme snažit dohnat do příštího kola.

OSK OLOMOUC - ŽABINY BRNO B 48:79 (16:24, 27:40, 40:61)

Jeřábková 18 - 3x3,4/3, Bělohlávková 10 - 4/2, Šumberová 7 - 6/5, Šťastná 6, Petrželová 3 - 5/1, Mičulková 2, Šimáčková 2, Smolková 0

PŘÍPRAVA OLOMOUC

První domácí přípravné zápasy byly takové ... přípravné. Jednak ovlivněné dusnem, jednak únavou naší i soupeřů, jednak oba týmy, se kterými jsme se utkali, hrály dva zápasy po sobě a konečně my jsme - jako obyčejně - nebyli kompletní, protože jsou přece ještě PRÁZDNINY. Výsledky jsou tedy jen do statistiky, jiný význam nemají. Některé věci se ukázaly v lepším světle, jiné zatím ne. Příjemným překvapením byla Katka, která asi zúročila i celoprázdninovou přípravu a snad i získala víc sebevědomí, které doposud dávala najevo jen v mladší kategorii. Obě nové příchozí - Péťa i Amálka - si zahrály s chutí a bude dobře, že s námi budou. Herně to samozřejmě občas drhlo, střelecky na tom nejsme dobře, ale to se vyladí, v čem nemůžeme polevit je fyzické nasazení, zejména v obraně.

OSK OLOMOUC - SOKOL NUSLE 61:71 (20:13, 33:33, 45:54)

Ellnerová 15 - 3x3, Jeřábková 15 - 3x3, Šumberová 13 - 2/2, 1x3, Mičulková 6 - 4/2, Petrželová 6 - 2/1, 1x3, Šťastná 5 - 1x3, Smolková 2, Nosková 2, Šimáčková 0

OSK OLOMOUC - LOKO KRNOV 76:54 (23:10, 45:26, 57:45)

Jeřábková 24 - 2x3, Šumberová 16 - 3/2, Ellnerová 16 - 2/2 2x3, Mičulková 12 - 2/2, Šťastná 4, Nosková 2

Týden po prvním dvojzápase jsme přivítali (jak jinak než v neúplné sestavě) omlazený tým Slavoje Bruntál. První poločas ukázal naši dobrou aktivitu v obraně i zrychlenou a agresivnější hru v útoku proti ne zcela postavené obraně - zejména díky Kláře a Nelče. Ve druhé půli přece jen tempo opadlo, v aktivitě jsme polevili a "vrcholem" byly poslední tři minuty, kdy jsme prohráli 4:12. S většinou utkání ale panovala spokojenost, byť jsme vlivem absencí na trénincích na konci prázdnin museli dělat "doučovák" přímo na hřišti.

OSK OLOMOUC - BK BRUNTÁL 74:53 (22:17, 39:22, 51:33)

Šumberová 25 - 1x3, 8/4, Jeřábková 21 - 7/3, Šťastná 8, Mikulášková 7 - 4/3, Ellnerová 4 - 2/2, Bělohlávková 4 - 2/0, Šimáčková 3 - 2/1, Poučenská 2, Smolková 0