Lucka Hrabalová

Katka Soldánová

Žákovská liga: 4. kolo

BK Příbor - OSK 53:61

Nepříliš hezké utkání, ale z naší strany zahrané většinou dobře, kdy se o body dělily minimálně čtyři hráčky a o kvalitě obrany svědčí obdržených 55 bodů. Velké množství chyb v rozehrávce zejména proti agresivní obraně lze přičíst menší herní zkušenosti z podobných utkání. Nejlepší hráčkou byla jasně Barča, která hlavně ve třetí čtvrtině dávala velmi důležité body ze hry 1-1. Svůj nemalý podíl má i Tereza, která v obraně udělala velký kus práce a byla nejpříjemnějším překvapením celého utkání.

Střelba : Martina Čepelková 20, Barča Ondrejková 14, Jana Hausknechtová 11, Gabča Látalová 10, Markéta Malinová 4, Tereza Ševčíková 2

OSK - BK Příbor 55:62

Kdo byl nadšený ze sobotního vítězství, musel se vrátit na zem. Špatný začátek / 0:7 /, počet nepřesností v rozehrávce se ještě zvětšil, a pokud byla střelba z nájezdů nepřesná v sobotu, tak v neděli byla katastrofální. Jediným zlepšením byl větší počet doskočených míčů v obraně / Katka 6, Markéta 9 / , útok vypadal chvílemi hodně bezradně. K tomu je potřeba přidat špatnou střelbu trestných hodů / 28-10 / a alibismus některých opor.

Střelba : Martina Čepelková 19, Barča Ondrejková 13, Gabča Látalová 9, Denisa Lužná 6, Jana Hausknechtová 3, Markéta Malinová 2, Tereza Ševčíková 1

Žákovská liga: 5. kolo

Sokol Nusle - OSK 35:86

Po výkonech v záběru roku panovala trochu obava, jak se vypořádáme s náročným zájezdem do Prahy a Hradce. První utkání však vyšlo nad očekávání, výborný výkon podala spolupracující dvojice Jana + Martina, ale pozadu nezůstala ani Gabča a další hráčky, které dostaly příležitost. Potěšitelné bylo množství rychlých protiútoků i dobrá obrana

Střelba : Martina Čepelková 20, Jana Hausknechtová 18, Gabča Látalová 16, Šárka Kubová 7, Aneta Inochovská 4, Denisa Lužná 3, Tereza Ševčíková 2

Sokol Hradec Králové - OSK 58:44

Celkem hezké a bojovné utkání, v němž jsme první čtvrtinu vedli, pak se ale projevila větší síla družstva domácích. V rozehrávce jsme až takové problémy neměli, počet ztrát byl velmi nízký, horší to bylo se střelbou. Nejlepší hráčkou byla jasně Gabča, spolupráce Martiny s Janou tentokrát vázla především na dobré obraně soupeřek, další hráčky se příliš nepřidaly. Hubené skóre rovněž naznačuje úspěšnost našeho útoku, ale zároveň i zlepšení obrany.

Střelba : Jana Hausknechtová 16, Gabča Látalová 10, Martina Čepelková 8, Denisa Lužná 3, Aneta Inochovská a Barča Ondrejková 2, Šárka Kubová 2

Žákovská liga: 6. kolo

Basketball Nymburk - OSK 35:71

Nepříliš hezké, zprvu dosti nervózní utkání, soupeř se držel v první čtvrtině především svou úspěšnou a naší neúspěšnou střelbou trestných hodů, postupně jsme však díky rychlým protiútokům získávali navrch. Výborně hrála především Gabča Látalová, po delší době hrála i Brigita / a ne špatně / v závěru potěšily svými úspěšnými střelami Tereza Zlámalová a Aneta Inochovská

Střelba : Gabriela Látalová 22, Martina Čepelková 15, Jana Hausknechtová 11, Barbora Ondrejková 10, Šárka Kubová 5, Aneta Inochovská 4, Tereza Zlámalová 2, Brigita Silešová 2,

BK Sadská - OSK 39:72

Mnohem lepší utkání z naší strany / v mrazivých podmínkách tělocvičny v Sadské je co říct / zejména počtem a provedením rychlých protiútoků, tentokrát opět v režii Jany s Martinou. I tady přispěly svými výkony i méně využívané hráčky / Katka Krátká v obraně, Terezy Zlámalová a Ševčíková v útoku /. Výrazně jsme zlepšili i trestné hody.

Střelba : Martina Čepelková 31, Gabča Látalová a Jana Hausknechtová 8, Šárka Kubová a Brigita Silešová 6, Tereza Ševčíková 4, Barča Ondrejková, Markéta Malinová, Tereza Zlámalová, Katka Krátká po 2, Denisa Lužná 1

Žákovská liga: 7. kolo

OSK - Havířov 73:55

Velmi dobrý výkon i přes oslabení / chyběla Martina Čepelková, se zraněním hrála Gabča Látalová / - kromě začátku jsme byli jasně lepší především v obraně. Náskok dosáhl už 24 bodů, prostřídání dalo ale soupeřkám ještě šanci, když se přiblížily už na 7 bodů. Návrat Gabriely Látalová do zápasu však znamenal opět zlepšení našeho útočného výkonu a konečný rozdíl 18 bodů.

Střelba : Barbora Ondrejková a Brigita Silešová po 13, Gabča Látalová 10, Šárka Kubová, Markéta Malinová, Aneta Inochovská po 8, Jana Hauknechtová 7, Tereza Ševčíková a Katka Krátká po 2

OSK - SBŠ Ostrava 35:98

Soupeř tentokrát neponechal nic náhodě, hrál mnohem lépe než doma a naše oslabená sestava nedokázala vzdorovat. Rozdíl byl především v množství chyb - v náš neprospěch - ale jistě i v úspěšnosti střelby a síle v zakončení. V prvním poločase stačila jen místy Brigita, ve druhém poločase se soupeřkám vyrovnala Jana.

Střelba : Jana Hausknechtová 14, Brigita Silešová 6, Markéta Malinová 3, Aneta Inochovská, Barbora Ondrejková, Šárka Kubová, Gabča Látalová, Katka Krátká a Sylva Malá po 2

Žákovská liga - finále 1. kolo

Sparta Praha - OSK 49:82 / 12:17, 28:30, 33:51 /

První poločas začal opatrně a poměrně ospale z obou stran. Když se soupeřkám nechtělo do většího pohybu, převzali jsme aktivitu my a ve třetí čtvrtině získali rozhodující náskok. Opět výborně bojovala, střílela, ale už i bránila Martina Čepelková, pozadu však nezůstávala ani další děvčata. O důrazu v obraně svědčí našich 31 osobních chyb, byť některé jsou na konto dosti přísného vedení utkání ze strany obou rozhodčích. Ti ale posuzovali vše na obou stranách stejně a byli velice kvalitní. Do hry se tak zapojilo všech 11 hráček a náskok, kterým jsme utkání rozhodli je více než impozantní.

Střelba : Martina Čepelková 34, Brigita Silešová 10, Markéta Malinová a Šárka Kubová po 7, Aneta Inochovská 6, Jana Hausknechtová a Gabča Látalová 5, Barbora Ondrejková 4, Katka Krátká a Denisa Lužná 2

Basket Slovanka Praha - OSK 62:66 / 21:17, 32:38, 50:50 /

Utkání s vítězem západní skupiny základní části jsme nezačali dobře, a ten, kdo viděl stav 11:2 a 21:7, nemohl tušit, že se nakonec z vítězství budeme radovat my. Základní kámen postavila svou velmi dobrou obranou Katka Krátká hned v první čtvrtině, po ospalejším začátku se dostala do hry Martina Čepelková a zejména v poslední čtvrtině pak přispěly svými body Šárka Kubová, Denisa Lužná, která hrála nepochybně svůj dosud nejlepší zápas v lize a nakonec v samotném závěru úspěch korunovaly trestnými hody Barbora Ondrejková / 2/2 / a Jana Hausknechtová 4/4 /

Střelba : Martina Čepelková 21, Jana Hausknechtová 12, Barbora Ondrejková 9, Šárka Kubová 8, Denisa Lužná 7, Brigita Silešová 5, Gabriela Látalová 4

Nečekanými, ale zcela zaslouženými vítězstvími jsme se posunulo dokonce dočasně na 4. místo tabulky, ovšem Hradec Králové má dvě nedohraná utkání, což tabulku zkresluje.

Žákovská liga - finále 2. kolo

OSK - KP Brno 63:37 / 18:10, 29:22, 41:35 /

Utkání bylo poznamenáno nedobrou přípravou v posledních dvou týdnech - jednak zdravotní problémy / Markéta, Gabča / jednak nešťastné jarní prázdniny a neúčast mnoha hráček na tréninku. Kdo se chtěl přesvědčit o přímé vazbě mezi tréninkem a výkonem, měl se na co dívat. V utkání jsme ztratili 27 míčů a je s podivem, že jsme dokázali vůbec zvítězit. Přitom po dobrém začátku jsme se mohli uklidnit a skóre jen zvyšovat, ale dvě další čtvrtiny, jsme, i když těsně , prohráli. Až v poslední čtvrtině nejsilnější sestava soupeře, který přece jen dost prostřídal, přehrála jasně 22:2. Výborně bránila Denisa, v útoku byla i přes zdravotní potíže oporou Gabča Látalová.

Střelba : Martina Čepelková 19, Gabča Látalová 15, Barča Ondrejková 11, Jana Hausknechtová a Šárka Kubová po 6, Denisa Lužná 4, Aneta Inochovská 2

OSK - Jiskra Kyjov 67:59 / 18:15, 34:29, 48:40 /

Žákyně podaly lepší výkon než v sobotu, i když tréninkové výpadky byly stále znát. Především jsme byli lepší v obraně, kde zasluhují pochvalu Denisa, Šárka a Aneta, v útoku opět spolehlivě zahrála Martina a také Gabča. Výborný začátek 12:2 jsme poněkud pustili v závěru 1. čtvrtiny při pressinku soupeře, ale v dalším průběhu jsme si s ním většinou již poradili. Výborné trestné hody / Gabča 10/7, Martina 6/5 / přispěly k překvapivému, ale zaslouženému vítězství.

Střelba : Martina Čepelková 23, Gabča Látalová 14, Barča Ondrejková 11, Šárka Kubová 9, Jana Hausknechtová 4, Aneta Inochovská 3, Denisa Lužná 2

Žákovská liga - finále 3. kolo

Jiskra Kyjov - OSK 53:47 / 13:18, 30:27, 39:35 /

Těžký zápas nás čekal v Kyjově, který hrál o svou šanci postoupit na Mistrovství republiky. Po výborném začátku v první čtvrtině především zásluhou Jany Hausknechtové jsme se dostali do vedení, o to jsme však zase na začátku druhé čtvrtiny rychle přišli nepřesnostmi v rozehrávce. Naštěstí trestné hody Markéty a Gabči alespoň zastavily propad a do druhé poloviny utkání jsme šli jen s tříbodovým mankem a dobrou šancí na vítězství. Na výkon z první čtvrtiny se však navázat nepodařilo a soupeř vedl již o deset bodů. Pak opět Jana několika zisky zajistila snížení na tři body, ale dvě po sobě jdoucí nepřesné přihrávky nás o šanci již připravily. V závěru jsme se měli pokusit udržet alespoň prohru s přijatelným skóre, které by nám zajistilo náskok při vyhodnocování vzájemných utkání. Zbytečné zbrklosti nás málem i o tuto výhodu připravily, naštěstí ani soupeřky neměly dost klidu k přesnému zakončení. Konečný výsledek znamená, že při rovnosti bodů budeme před svými soupeřkami, ale vše bude záležet na výsledcích závěrečných utkání.

Střelba : Jana Hausknechtová 15, Martina Čepelková 12, Gabča Látalová 6, Barbora Ondrejková a Šárka Kubová 4, Markéta Malinová 3,. Aneta Inochovská 2, Denisa Lužná 1

KP Brno - OSK 37:61 / 11:12, 17:15, 32:27 /

Možná únava ze včerejšího utkání, možná změna času nebo cokoli jiného, ale výkon v Brně nebyl důstojný vrcholné žákovské soutěže. Katastrofální úspěšnost zakončení i těch nejsnadnějších míčů spolu s nepřesnostmi v přihrávkách byla ohromující, naštěstí soupeř se nám v tom zcela vyrovnal a tak jediný, kdo trpěl byli diváci. Za sebe mluví skóre druhé čtvrtiny 6:3 v náš prospěch za 10 minut hry !! V poslední čtvrtině jsme však přece jen přidali na obraně, proti soupeřkám, které měly na hřišti slabší sestavu, jsme se párkrát prosadili z rychlého protiútoku a nakonec dovedli utkání k rozdílu, který neodpovídá slabé úrovni hry. S podobným výkonem však nemůžeme v posledních dvou utkáních uspět.

Střelba : Martina Čepelková 15, Jana Hausknechtová 12, Denisa Lužná 10, Gabča Látalová 9, Aneta Inochovská 7, Barbora Ondrejková 4, Šárka Kubová 4,

Žákovská liga - finále 4. kolo

OSK - Slovanka Praha 60:65 / 16:10 28:30 40:48 /

Doma jsme sehráli velice těžké utkání. Začátek znamenal naše vedení 11:2 a po první čtvrtině 16:10. Soupeřky pak bránily nepohyblivou stojatou zónovou obranu v celkem oprávněném domnění, že střelbou z dálky nemůžeme vyhrát. V této kategorii to opravdu není možné, podle toho náš souboj se zónou Slovanky dopadl. Ani po taktické stránce jsme pochopitelně nebyli na zónu připraveni a tak jsme vše doháněli v oddechových časech,. Až Šárka před koncem našla střeleckou parketu a trochu jsme soupeřky rozběhli presinkem, ale na obrat v utkání již bylo pozdě. Přesto můžeme být na výkon i bojovnost hrdí

Střelba Martina Čepelková 19, Gabča Látalová 9, Šárka Kubová 7, Barča Ondrejková 8, Denisa Lužná a Brigita Silešová 5,

OSK - Sparta Praha 76:49 / 18:11 39:29 57:37 /

Závěrečné utkání žákovské ligy už nemohlo nic změnit na našem celkově pátém místě, což je jistě umístění, ve které jsme nedoufali před začátkem soutěže a je to nepochybně úspěch a jeden z nejlepších výsledků OSK v historii. Až na nepříliš soustředěný úvod jsme tentokrát utkání zvládli dobře, zahrály si všechny hráčky a měly tak příležitost se rozloučit i s domácími fanoušky. Velmi dobrý výkon podaly Jana Hausknechtová a Brigita Silešová, která hrála velmi efektivně a účelně.

Střelba Brigita Silešová a Jana Hausknechtová 14, Martina Čepelková 13, Gabriela Látalová 8, Šárka Kubová a Barča Ondrejková 7, Denisa Lužná 5, Markéta Malinová 4, Sylva Malá a Tereza Zlámalová 2