ZÁVĚR SEZÓNY 2005/06 PŘINESL VYNIKAJÍCÍ ÚSPĚCH V PODOBĚ HISTORICKY PRVNÍ ÚČASTI OLOMOUCKÉHO DÍVČÍHO DRUŽSTVA V EXTRALIZE JUNIOREK PRO PŘÍŠTÍ ROK !!!!!

LIGA STARŠÍHO DOROSTU

Nadstavbová část

SBŠ Ostrava - OSK 65:62

Hanka Stupňánková 24, Zuzana Golová 16, Šárka Punčochářová 6, Nikola Kleinová 6, Petra Škrabalová 5, Lenka Přivřelová 3, Sandra Inochovská 2

Opět jsme do Ostravy přijeli nekompletní - tentokrát chyběly Sylva / zranění / Pavla / zranění /, Saša / nemoc / a Tereza / špatná účast na tréninku /. Proti minulému utkání jsme naopak měli Hanku a z velké části i díky ní jsme v útoku po většinu času dodržovali dohodnuté schéma. Zdatně jí v tom pomáhala i Zuzka, bohužel třetího střelce jsme za celé utkání nenašli. Naší slabinou byla okénka v doskakování - jen v posledních 90 sekundách hned tři míče pro domácí - a také občasná nekázeň rozehrávaček v útoku, kdy jsme se příliš pokoušeli o individualistické pojetí namísto dohodnutých kombinací. Nejvíce se to projevilo za stavu 50:47 pro domácí v poslední čtvrtině, kdy na oba soupeře padla nejistota v útočném zakončení - koš nepadl asi 3-4 minuty. Zatímco ostravský tým si věděl rady a dosáhl pak alespoň bodů z trestných hodů, my jsme tuto šanci zvrátit zápas prováhali. Ukázalo se znovu, že proti takto silnému družstvu se bez spolupráce v útoku neobejdeme a také, že každá chyba v obraně se hned projeví.

KP Brno - OSK 70:63 / 14:21, 28:36, 48:47 /

Hanka Stupňánková 23, Šárka Punčochářová 14, Nikola Kleinová 11, Petra Škrabalová 7, Sylva Kolářová 5, Saša Čechová 3,

Utkání jsme začali lépe než soupeř, v poločase jsme vedli o osm bodů a později o 10. Šňůra 1:17 však znamenala obrat v utkání - soupeřky vsadily na důraznou, tvrdou obranu, se kterou jsme se nedovedli vypořádat. Jen Hanka Stupňánková pod košem statečně bojovala, ale zůstala prakticky osamocena.

BŠM Kroměříž - OSK 70:62 po prodloužení / 12:15, 25:29, 42:51, 60:60 /

Hanka Stupňánková 19, Tereza Kohlová 15, Zuzana Golová 9, Nikola Kleinová 8, Šárka Punčochářová 4, Petra Škrabalová 3, Sylva Kolářová a Pavla Gotthardtová 2

Podobné utkání jako v sobotu, kdy jsem dobrým začátkem získali desetibodové vedení, které jsme v poslední čtvrtině prohospodařili v podobě šňůry 1:16. Prodloužení pak bylo jasnou záležitostí nadšeně hrajících domácích.

OSK - SBŠ Ostrava 74:68 po 2. prodloužení - čtvrtiny 17:19, 29:34, 42:48 54:54, 63:63

Hanka Stupňánková 18, Šárka Punčochářová 18, Zuzana Golová 15, Pavla Gotthardtová 8, Nikola Kleinová 8, Tereza Kohlová 4, Sylva Kolářová 3

Po sérii 3 porážek musely naše dorostenky vyhrát, pokud si chtěly udržet šanci na postup do EL. Jen málo utkání bylo kdy tak psychicky náročných pro hráčky i trenéra, tak dramatických, tak vyrovnaných jako tento zápas. Začali jsme vyrovnaně , ale v průběhu druhé čtvrtiny jsme na tom byli - jako vždy - lépe než soupeřky - stav 27:20 pro nás. Lehkomyslná přihrávka však dala šanci soupeřkám a zrodila se - také jako v posledních utkáních vždy - šňůra 2:14 v náš neprospěch. Od té doby jsme v základní části hry nevedli a kdykoli se zdálo, že máme šanci na zvrat, zradily nás trestné hody - za 35 minut 12/3 !!!! V tyto chvíle přišla velmi vhod podpora ostatních trenérů, kteří se snažili, jak to šlo, aby hráčkám pomohli dostat se přes krizové okamžiky. Zřejmě i to přivedlo nakonec naše družstvo k úspěchu - obrana byla celé prodloužení téměř bez chyb, Nikola z šesti trestných hodů proměnila čtyři a na závěr nám přálo i štěstí v podobě Zuzčiny zázračné trojky. Tíha utkání spočívala fakticky na čtyřech hráčkách a ty tentokrát odevzdaly ze sebe absolutně všechno. Snad jsme si po hodně dlouhé době také zasloužili nějaké to prodloužení vyhrát. ..

OSK Olomouc - BŠM Kroměříž 80:44 / 26:10, 40:22, 60:32 /

Stupňánková 19, Golová 15, Punčochářová 13, Gotthardtová 10, Škrabalová 6, Kohlová a Kolářová 5, Chodilová 4, Tichá 3

V předposledním utkání si chtěly naše dorostenky udržet vedoucí místo v tabulce a zároveň vrátit soupeřkám porážku z předchozího víkendu, kdy prohrály v prodloužení o devět bodů. Výkon družstva prozrazoval jasné soustředění a byl cílevědomý směrem k vítězství, takže skóre prakticky celou dobu narůstalo až ke konečnému rozdílu 36 bodů. Velký podíl na tomto výsledku měla vysoká úspěšnost střelby za tři body, když olomoucké hráčky dosáhly z 21 pokusů 11 úspěšných trojek. Nakonec dostaly příležitost všechny hráčky včetně těch nejmladších a prvního důležitého vítězství o víkendu bylo dosaženo.

OSK Olomouc - KP IVeS Brno 60:49 / 19:11, 31:22, 48:38 /

V závěrečném utkání ligy šlo stále o hodně, domácím o postup do baráže o extraligu z prvního místa, hosté by v případě vítězství o 4 body ještě skončili druzí, což by jim rovněž zaručovalo možnost postupu. Velmi dobrý začátek ustavil vedení domácích zhruba o deset bodů a to se s malými výkyvy drželo po celé utkání.. Při významu utkání se nelze divit, že závěr byl hodně oboustranně nervózní, nakonec jsme však vítězství v utkání a tím i v celé soutěži udrželi.

Stupňánková 22, Punčochářová 13, Golová 8, Kolářová a Kohlová po 6, Čechová 3, Gotthardtová 2

Prolínací soutěž o extraligu starších dorostenek

OSK - Aritma Praha 85:33

Hanka Stupňánková 18, Nikola Kleinová 12, Tereza Kohlová 12, Šárka Punčochářová 11, Lenka Přivřelová a Sylva Kolářová 8, Martina Tichá 6, Petra Škrabalová 5, Zuzana Golová 3, Saša Čechová 2

Úvodní utkání baráže o extraligu bylo spíš jen tréninkem - soupeř přijel do Olomouce vlastně jen povinně odehrát svá utkání a ambice na udržení soutěže opravdu neměl. Zahrály si tak všechny hráčky a ty, které byly buď nemocné / Šárka / nebo unavené / Hanka / spíš odpočívaly. Kromě úvodu jsme soupeřky přehráli jasně a stále zvyšovali náskok až na konečných 50 bodů

OSK - Sokol Pečky 73:62

Šárka Punčochářová 23, Zuzka Golová 19, Hana Stupňánková 12, Nikola Kleinová 4, Sylva Kolářová 6, Saša Čechová 4, Tereza Kohlová 2, Lenka Přivřelová 3

V Utkání Roku šlo opravdu o všechno a podle toho byla i psychika vystavena enormnímu tlaku. Začali jsme výborně, především dvě Zuzčiny trojky nás uklidnily a přinesly spolu s dobrou obrannou hrou zprvu mírné, pak i výraznější vedení. Do poločasu jsme šli s náskokem 21 bodů. Střelecky se dařilo Hance, Nikole, Zuzce a vycházely i ojedinělé protiútoky. Třetí čtvrtina však nezačala dobře - zranila se Tereza Kohlová, navíc Nikola už v té době nabírala své obvyklé osobní chyby. Síly také ubývaly nemocné Šárce - hrála s antibiotiky - a tak skóre začalo kolísat. Po třetí čtvrtině jsme však stále vedli o 18 bodů, kritźe vyvrcholila až začátkem čtvrté čtvrtiny, kdy jsme z únavy začali kupit laciné chyby a soupeřky se chytily poslední příležitosti. Naštěstí nás podržely trestné hody - Šárka 12/11 za celé utkání a Zuzka 12/8 - také ne špatný výsledek - a prakticky silami těchto dvou hráček jsme nakonec vítězství udrželi. Přispěly k němu však i Sylva - trojkový pokus z pravého rohu - a Saša - dva cenné koše zpod koše. V poslední minutě se již slavilo a slzy štěstí vytryskly na závěr mnoha děvčatům - vysněný postup do extraligy starších dorostenek byl doma.

SESTAVA OSK OLOMOUC, KTERÁ VYBOJOVALA EXTRALIGOVOU PŘÍSLUŠNOST PRO OLOMOUCKÝ BASKETBAL :

NAHOŘE: TEREZA KOHLOVÁ, NIKOLA KLEINOVÁ, ZUZANA GOLOVÁ, SAŠA ČECHOVÁ, LENKA PŘIVŘELOVÁ, HANA STUPŇÁNKOVÁ, TRENÉR ZDENĚK MALINA, DOLE SYLVA KOLÁŘOVÁ, ŠÁRKA PUNČOCHÁŘOVÁ, MARTINA TICHÁ, PETRA ŠKRABALOVÁ A SANDRA INOCHOVSKÁ.

V DRUŽSTVU DOROSTENEK DÁLE STARTOVALY V PRŮBĚHU SEZÓNY : PAVLA ZAPLETALOVÁ - PRO PŘÍŠTÍ ROK ODCHÁZÍ DO BK STUDÁNKA PARDUBICE, PAVLA GOTTHARDTOVÁ - TU UVIDÍME V PŘÍŠTÍM ROCE V DRESU USK PRAHA A MÍŠA CHODILOVÁ - LETOS HOSTOVALA Z PŘEROVA, V PŘÍŠTÍM ROCE BUDE HRÁČKOU OSK OLOMOUC.