17

Klára Řezáčová

18

Jana Cvernová

Družstvo z označením " MLADŠÍ DOROSTENKY B " bude do značné míry stejné / i když ne zcela / jako starší žákyně. Využíváme možnosti startu v dorostenecké lize, abychom získali více zkušeností s tvrdším, rychlejším, zkrátka dospělejším basketbalem. Soupeřky budou často o dva roky i více starší, ale máme chuť a odvahu se s tímto rozdílem utkat.

DOROSTENECKÁ LIGA - 1. KOLO 7.- 8.10. 2006

OSK Olomouc - SŠB Pardubice 82:45

V úvodním vystoupení v dorostenecké lize jsme měli za soupeře družstvo, které by mělo v konečné tabulce podle našich představ skončit za námi. Popravdě to nebylo hezké utkání zvlášť z naší strany, kdy diváci museli shlédnout 41 ztracených míčů a řadu dalších nepřesností v obraně i při střelbě. Obdržené množství bodů svědčí o malé účinnosti naší obrany. Chválit tentokrát nelze opravdu nikoho, snad jen Jana Cvernová místy vybočovala z podprůměru.
Střelba: Látalová a Hausknechtová 15, Ondrejková 13, Cvernová 10, Čepelková 9, Inochovská 4, Ševčíková, Řezáčová, Malinová a Valentová po 2

OSK Olomouc - Studánka Pardubice 53:80

Ve druhém utkání jsme se museli vypořádávat se zónovou obranou soupeřek, pro nás stále dost nezvyklou. Výkon byl o poznání lepší než včera, výrazné zlepšení předvedly hlavně přerovské Martina Čepelková a Klára Řezáčová. Hlavně obrana v prvním poločase však byla hodně naivní a měkká, což umožňovalo soupeřkám pohodlně získat dobrý náskok.
Střelba: Čepelková 23, Ondrejková 10, Cvernová 7, Inochovská 6, Řezáčová a Hausknechtová 4, Ševčíková a Valentová po 2

DOROSTENECKÁ LIGA - 2. KOLO 21- 22.10. 2006

SBŠ Ostrava B - OSK Olomouc 57:53

Skóre vypovídá o kvalitní obraně na obou stranách, utkání bylo tvrdé a bojovné, nám trvalo poločas, než jsme se tomuto stylu přizpůsobili. Bohužel se utkání neobešlo bez zranění - kotník Martiny Čepelkové. Pochvalu zaluhuje tým za obranu zejména ve druhém poločase, kdy dotáhl 15 bodovou ztrátu a vrátil se nečekaně zpět do utkání. O konečném výsledku rozhodla naše nízká úspěšnost trestných hodů a také schopnost často " zahodit " i ty nejjasnější příležitosti pod košem. Příborské hráčky přinesly do družstva zkvalitnění především pod koši - zejména v podobě Zuzany Bartošové.
Střelba: Hausknechtová 17, Bartošová a Kubová 8, Ondrejková 5, Čepelková 4, Dlouhá, Cvernová a Látalová 3, Řezáčová 2

Start Havířov - OSK Olomouc 80:59

Bez Martiny Čepelkové jsme se i proti vyšším hráčkám soupeře a zónové obraně drželi dobře. Ve druhém poločase však už ubývaly síly a nestačili jsme vzdorovat dobře sehraným kombinacím soupeřek. Především obrana 1-1 byla o dost horší, než v sobotu a tím jsme havířovským hráčkám situaci někdy dost usnadňovali. Nad průměr se dostala jen Jana Hausknechtová, ale ani ona se neubránila nevynuceným ztrátám. V obraně se dobře představila Veronika Bednarská, střelecky na sebe upozornila Veronika Bencalíková.
Střelba: Hausknechtová 23, Bartošová 8, Bencalíková 7, Dlouhá a Ondrejková 5, Řezáčová 4, Malinová 3, Látalová a Bednarská 2

DOROSTENECKÁ LIGA - 3. KOLO 11- 12.11. 2006

OSK Olomouc - Jiskra Kyjov 56:45

Utkání jsme pro sebe rozhodli především velice kvalitní obranou ve druhé půli, kdy jsem soupeřkám povolili jen 6 + 11 bodů. Obrana byla tentokrát maximálně houževnatá, bojovná, ale hlavně týmová. Snadné koše z rychlých protiútoků pak vyvážily obtížné " dobývání " koše soupeřek v postupním útoku, i když 4 trojky nejsou k zahození
Střelba: Hausknechtová 15, Čepelková 14, Ondrejková 8, Kubová 6, Malinová 5, Řezáčová 4, Bednarská a Bencalíková po 2

Nahoře dobrá sobotní obrana hráček s míčem i bez míče,
dole Petra Pavelková marně stíhá unikající kyjovské křídlo.

OSK Olomouc - BK Tišnov 45:55

Obrana byla i v neděli naší hlavní zbraní, do poločasu jsme získali 6 bodový náskok, ovšem ve 3. čtvrtině jsme o něj lehce přišli a od té doby už jen dotahovali 10 bodovou ztrátu. Utkání bylo již zřejmě nad naše síly. Přesto vyhrané tři čtvrtiny a některé výkony zaslouží ocenění.
Střelba: Hausknechtová 14, Čepelková 14, Ondrejková 8, Cvernová 7, Kubová 1, Inochovská 1

DOROSTENECKÁ LIGA - 4. KOLO 25.- 26.11. 2006

OSK Olomouc - BSK Jičín 84:56

Opět jsme výkon postavili na obraně a opět jsme byli úspěšní.Po dobu tří čtvrtin jsme soupeřkám nedali šanci na rozvinutí postupného útoku, ve 4. čtvrtině - částečně i vlivem střídání - už obrana nebyla tak kompaktní.Střelbu jsme zvládali dobře o tom svědčí i vysoké skóre.

Střelba: Čepelková 21, Hausknechtová 17, Ondrejková 10, Látalová 9, Cvernová a Kubová 7, Bednarská a Řezáčová 4, Malinová 3, Valentová 2

OSK Olomouc - TJ Šumperk 59:47

Utkání bylo velice těžké a hlavně pro naši žákovskou zkušenost obtížné. Hrát celé utkání proti zónové obraně, proti zónovému pressinku a hlídat si spíš rozestavení a posuny míče než hru 1-1 bylo pochopitelně náročné. Obrana ale plnila zejména v prvním poločase svůj účel - zisky míčů pro rychlé protiútoky, které zakončovala především Jana Cvernová s jistotou. Naopak logicky málo prostoru měly hráčky pod košem v postupném útoku. Soupeř nám nedovolil zvýšit na víc než 12-14 bodů a ještě ve 4. čtvrtině se mu po našich chybách podařilo snížit na rozdíl 7 bodů. V závěru se prosadily čerstvé hráčky z lavičky, a jakmile byla vyfaulovaná šumperská "5", bylo rozhodnuto. O body se tentokrát rozdělily takřka všechny hráčky, což je dobré a svědčí to o kvalitě celého týmu. Trochu za očekáváním zůstaly dnes hráčky z Příbora, na nichž je vidět malá zápasová zkušenost s podobnými systémy obran.

Střelba: Cvernová 10, Látalová 9, Hausknechtová 8, Malinová, Inochovská, Čepelková a Ondrejková 6, Kubová a Bednarská 3, Řezáčová 2

DOROSTENECKÁ LIGA - 5. KOLO 2.- 3.12. 2006

WBA Dobřichovice - OSK Olomouc 98:55

Soupeřky hrají o postup do extraligy a rozdíl mezi oběma družstvy byl velký. Proti nám hrála navíc nezvyklá doba utkání - 11:00 hod., kdy jsem museli vyjet už o půl šesté ráno. Místy jsme ale předvedli dobré momenty.

Střelba: Ondrejková 13, Čepelková 12, Látalová 11, Hausknechtová 8, Kubová 5, Malinová 4, Inochovská 2

BK Pelhřimov - OSK Olomouc 69:68

Ještě v poločase jsme vedli o 5 a v průběhu třetí čtvrtiny už o 11 bodů, ale pak nám zřejmě i kvůli menšímu počtu hráček došly síly a každým dalším střídáním jsme náskok ztráceli. Za zmínku stojí 6 trojek, které se nám podařilo vstřelit, byť byly některé šťastné. V útoku jsme tedy problémy tolik neměli, spíš síly scházely v obraně, což je vidět i na nebývale vysokém počtu obdržených bodů.

Střelba: Hausknechtová 21, Látalová a Čepelková 15, Řezáčová 9, Kubová a Malinová 4

DOROSTENECKÁ LIGA - 6. KOLO 19.- 21.12. 2006

OSK Olomouc B - OSK Olomouc A 66:59

V prvním ze dvou vzájemných utkání nastoupilo A družstvo včetně Veroniky Horákové a Sandry Inochovské - tedy prakticky v nejsilnější sestavě, i když několik hráček zase chybělo. Hned první čtvrtina byla jasně pro mladší děvčata, když obrana A družstva byla snadno prostupná. Rozdíl se udržoval na zhruba 10 bodech, ale pak začala na mladší hráčky doléhat únava i nkěteré zdravotní potíže a na konci třetí čtvrtiny bylo vyrovnáno. Závěrečný nápor starších děvčat ale nepřišel a tak B družstvo zmobilizovalo síly a poměrně bez nervů zvítězilo rozdílem 7 bodů

Střelba: Čepelková 22, Hausknechtová 13, Cvernová 9, Malinová a Látalová 6, Kubová a Valentová 4, Inochovská 2

Toto družstvo podporuje:

OSK Olomouc A - OSK Olomouc B 53:43

Odvetné utkání se již zdaleka nevydařilo tak jako to úterní. Spíš jsme my soupeřky podcenili, když jim proti úterku chyběly dvě hráčky. Snaha rozložit zátěž pod košem vedla bohužel k mnoha chybám v obraně a nepřesnostem i v kombinaci. Rozdíl byl už 20 bodový a chyby se dále kupily, pak soupeřkám trochu došly síly a snižovali jsme až na 8 bodů, to ale bylo vše. A družstvo tentokrát víc chtělo i dovedlo, současně se jim výjimečně dařilo ve střelbě ze střední vzdálenosti a tak kromě doskakování byly starší hráčky lepší.

Střelba: Hausknechtová 12, Bartošová 9, Čepelková 8, Cvernová a Zlámalová 4, Malinová, Inochovská a Řezáčová po 2

DOROSTENECKÁ LIGA - 7. KOLO 20.- 21.1. 2007

Studánka Pardubice - OSK Olomouc 47:90

Bez děvčat z Příbora a Hranic a bez Martiny Čepelkové odjela děvčata do Pardubic k dvojutkání, ze kterého jsme chtělo vytěžit 3 body. V úvodním utkání bylo dost rychle rozhodnuto, krok jsme drželi jen proti osobní obraně soupeřek do 4. minuty, pak už soupeřky bránily zónu a nám trvalo poločas, než jsme se zase naučili proti ní trochu hrát. Obrana nebyla dobrá, navíc celkem 40 ztrát znamenalo snadné koše pro soupeřky. Až ve druhém poločase jsme se trochu našli a výsledek tak byl ještě celkem milosrdný
Střelba: Hausknechtová 11, Malinová 7, Ondrejková, Inochovská a Látalová 5, Kubová a Malá 4, Řezáčová a Zlámalová 2

SŠB Pardubice - OSK Olomouc 41:70

I ve druhém utkání jsme se museli vypořádat se zónovou obranou, v úvodu navíc soupeřky dost běhaly a dosahovaly laciné koše. Potěšila nebývale dobrá střelba - 6 trojek - ale i hra pod koši. V obraně se opět po čase dobře uplatnila Katka Krátká. V obou utkáních výborný a vyrovnaný výkon předvedla Barča Ondrejková, v neděli pak Gabča Látalová byla spolehlivější na rozehrávce.
Střelba: Látalová 19, Ondrejková 14, Hausknechtová 12, Kubová 11, Malinová 8, Krátká 4, Inochovská a Řezáčová po 2

DOROSTENECKÁ LIGA - 8. KOLO 3.- 4.2. 2007

OSK Olomouc - Start Havířov 62:77

Tvrdé, bojovné, ale i poučné utkání jsme sehráli opět bez Martiny, navíc i bez Gabči a Šárky. S vysokými a silnými pivotkami soupeřek jsme si nevěděli dobře rady, zároveň jsme i ztráceli snadné míče. Čtyři trojky nás poněkud střelecky držely ve hře, ale o vítězi bylo celkem jasno..
Střelba: Hausknechtová 24, Cvernová 10, Valentová 8, Ondrejková 7 Malinová 6, Inochovská 4, Zlámalová 1

OSK Olomouc - SBŠ Ostrava B 54:71

Ve druhém utkání jsme měli vynimající začátek - vedli jsme 17:2, ale to šlo hlavně na vrub ospalého výkonu soupeřek, které se rychle zkoncentrovaly a rozdíl srovnaly. Po přestávce již opět docházely síly / Jana Cvernová, Jana Hausknechtová / opět jsme měli dost ztrát. Další rozehrávačku jsme neměli a také pod koši jsme byli menší, mladší nezkušenější.
Střelba: Hausknechtová 18, Ondrejková 11, Malinová 11, Inochovská, Řezáčová a Valentová po 4

DOROSTENECKÁ LIGA - 9. KOLO 17.- 18.2. 2007

BK Tišnov - OSK Olomouc 77:45

Stále bez obou přerovských děvčat jsme odjížděli do Tišnova bez větších ambicí a možná až příliš dopředu poraženi. Nástup do utkání také hned o výsledku rozhodl. Příliš jsme se báli udělat chybu, proti vysokým a těžkým hráčkám soupeřek jsme neměli co hrát. I když v průběhu utkání byly kratší úseky, kdy se podařil nějaký ten protiútok, celkově jsme výrazně neuspěli.
Střelba: Hausknechtová a Malinová 9, Kubová 8, Bednarská 6, Cvernová 5, Látalová 4, Inochovská 2

Jiskra Kyjov - OSK Olomouc 81:44

Ve druhém utkání jsme měli mnohem lepší začátek - vedli jsme 8:2, pak jsme si ale nevěděli rady s pressinkem soupeřek, násobeným rozměry kyjovské " haly ". Třetí a čtvrtá čtvrtina však byly o hodně lepší než v sobotu, jakobychom pod vlivem emocí hráli lépe !?! Pod košem se dařilo Verče Bednarské, jinak jsme střelbu sbírali po troškách
Střelba: Hausknechtová a Bednarská 11, Kubová 8, Látalová a Inochovská 4, Krátká, Malinová a Ondrejková 2

DOROSTENECKÁ LIGA - 10. KOLO 3.- 4.3. 2007

TJ Šumperk - OSK Olomouc 90:75

Proti osobní obraně soupeřek kombinované se zónovým pressinkem jsme si vedli dobře a udržovali vyrovnané skóre. Až přechod na zónovou obranu nás zabrzdil, neměli jsme pod koši dost míčů a střelba z dálky, i když byla dobrá, nás nemohla zachránit. Snaha o agresivnější obranu nebyla vyvážena spoluprací na slabé straně, takže jsme dostávali laciné koše. Celkově však bylo naše vystoupení velmi sympatické.
Střelba: Hausknechtová 31, Ondrejková 13, Cvernová a Látalová 7, Kubová a Malinová 5, Řezáčová 4,

BSK Jičín - OSK Olomouc 68:54

Jako noc a den byly naše víkendové zápasy, jestliže jsme v sobotu působili sympaticky, v neděli jsme zápas prospali, obrana kromě Kláry neexistovala, v útoku jsme míče víc ztráceli než stříleli. Až poslední čtvrtina, kdy začaly trochu hrát Jana a Markéta, přinesla aspoň úpravu skóre
Střelba: Hausknechtová a Bednarská 10, Kubová a Řezáčová 7, Malinová a Valentová 6, Ondrejková 4, Látalová a Cvernová 2

DOROSTENECKÁ LIGA - 11. KOLO 3.- 4.3. 2007

OSK Olomouc - WBA 77:58

Souoeřky přijely jen v šesti hráčkách bez většího zájmu o vítězství, my jsme měli za sebou prázdniny s jedním nebo bez tréninku. Podle toho utkání vypadalo - mnoho chyb, nepřesná střelba i z jasných pozic a i výkony rozhodčích byly takové prázdninové. Vítězství jsme nakonec vybojovali, ale trénink by býval byl lepší. Sympatické bylo, že místy hrály na hřišti jen " 93".
Střelba: Hausknechtová 19, Čepelková 15, Kubová 8, Kotrlová, Valentová, Krátká a Řezáčová po 6, Bednarská a Ondrejková 5, Malinová 1

OSK Olomouc - Pelhřimov 84:65

Jeden z nejlepších výkobů v soutěži si mladší dorostenky B schovaly úplně na závěr a i když na konečné umístění již neměl vliv, byl příjemným překvapením. S osobní obranou na nás soupeřky vůbec nestačily, po změně na zónovu obranu jsme měli trochu potíže se přeorientovat, ale pak jsme předvedli něketré ukázkové přesuny, zakončované přesně Martinou a Markétou. Když bylo potřeba přidala Jana některou ze svých pěti trojek nebo jsme proměnili zisk Barči nebo Šárky v obraně v rychlý protiútok.
Střelba: Hausknechtová 26, Čepelková 19, Malinová 14, Kubová 11 Ondrejková 7, Řezáčová 6, Valentová 1