EXTRALIGA STARŠÍHO DOROSTU

Skupina o 9.-12. místo

OSK - BK Tábor 61:53

Hana Stupňánková 17, Šárka Punčochářová 15, Nikola Kleinová 11, Veronika Horáková 9, Míša Chodilová 6, Hanka Hnilicová 3

Málo kvalitní utkání, především v obraně jsme často nestačili. Ve druhém poločase jsme se přece jen trochu probudili a nakonec přece jen zvítězili i když velkou radost z utkání nemohli mít diváci ani hráčky

OSK - BC Benešov 49:54

Šárka Punčochářová 17, Veronika Horáková 11, Hanka Stupňánková 9, Martina Tichá 4, Hanka Hnilicová, Míša Chodilová, Nikola Kleinová a Sandra Inochovská po 2

Celou sezónu jsme strávili na předposledním místě extraligy, až poslední utkání nás přesunulo na samotný konec tabulky. Utkání bylo smutnou tečkou za sezónou. Na jedné straně je potřeba uznat, že jsme v sedmi - osmi hráčkách absolvovali od ledna čtyři měsíce a vydrželi, na druhou stranu nám chyběla energie k tomu, abychom usilovali ještě o šanci jít do baráže z lepšího místa. Tréninkový a herní deficit některých hráček se ukázal jako nepřekonatelný.

Benešov - OSK 54:52

Veronika Horáková 12, Šárka Punčochářová 10, Hanka Hnilicová, Hana Stupňánková a Nikola Kleinová 8, Míša Chodilová 6

Utkání podobné tomu se Spartou z minulé soboty. Snaha ano, ale zároveň i mnoho, mnoho zahozených jasných příležitostí a chyby v přihrávkách i v obraně. Přesto jsme v závěru soupeřky překvapili, získali míč a mohli vyrovnat, kdyby nás opět nepotkala nepřesnost a teď i nerozhodnost. Dobře se připomněla Hanka Hnilicová

BK Tábor - OSK 45:49

Nikola Kleinová 13, Hanka Stupňánková 12, Šárka Punčochářová 9, Hanka Hnilicová 8, Veronika Horáková 5, Míša Chodilová a Sandra Inochovská po 2

I v neděli, stejně jako v minulém kole jsme hráli lépe. Větší vedení jsme však stále nedokázali získat a soupeřky byly stále na dohled. Opět výborně zahrála Hanka Hnilicová, mnohem větší odvahu prokázala i Nikola Kleinová, takže přes zoufale nízkou produktivitu střelby jsme nakonec zvítězili

OSK - Sparta 51:53

Hanka Stupňánková 17, Veronika Horáková 11, Míša Chodilová 8, Sandra Inochovská a Martina Tichá 5, Sylva Kolářová, Nikola Kleinová a Petra Škrabalová 2

V Litovli jsme nastoupili jen v osmi - Šárka hrála ve Strakonicích s UP - z mladších hráček tentokrát nehrál nikdo. Utkání bylo celkově podprůměrné, ani soupeřky nepředvedly extraligový výkon, tak se čekalo na to, kdo bude šťastnější v závěru. Nakonec to byla pražská děvčata, když jsme sice za stavu 51:53 měli třikrát míč na vyrovnání, ale ani z těch nejjasnějších pozic jsme se nemohli trefit.

Sparta - OSK 59:63

Hanka Stupňánková 22, Sandra Inochovská 22, Veronika Horáková 11, Nikola Kleinová, Lenka Blažková a Sylva Kolářová 4, Petra Škrabalová 2

Hráli jsme lépe, i když chyběly Míša a Martina, pomoci přišla Lenka Blažková a hrála dobře. Na začátku poslední čtvrtiny jsme vedli o 15 bodů, ovšem neuvěřitelnými věcmi se nám podařilo utkání zdramatizovat. Střelecky se mnohem lépe než v sobotu dařilo Sandře, hlavně na začátku druhého poločasu, kdy v kuse nastřílela 15 bodů a soupeřky až na třetí pokus na ni našly obranu.

UTKÁNÍ 11. KOLA

OSK - Hradec 63:89

Šárka Punčochářová 12, Veronika Horáková 10, Hanka Stupňánková a Míša Chodilová 8, Hanka Hnilicová 7, Sandra Inochovská 6, Sylva Kolářová, Nikola Kleinová a Petra Škrabalová 4

S vedoucím družstvem tabulky jsme příliš šancí neměli, soupeřky se představily jako vyrovnaný tým, střelecky dobře vybavený a tvrdý v obraně. Přesto jsme nehráli vysloveně špatně, jen naše volnější obrana na kvalitu hráček Hradce prostě nestačila. Potěšil výkon Hanky Hnilicové proti o 3 roky starším hráčkám si vedla nebojácně.

OSK - Loko Trutnov 48:61

Hanka Stupňánková 11, Sandra Inochovská 10, Šárka Punčochářová 8, Veronika Horáková 7, Martina Tichá a Nikola Kleinová 5, Míša Chodilová 2

V neděli jsme viděli všeobecně podprůměrné utkání s mnoha chybami a katastrofální střebou domácích - zpod koše 37/8 !!. Soupeřkám stačilo k vítězství opravdu málo.

UTKÁNÍ 10. KOLA

BK Benešov - OSK 56:71

Šárka Punčochářová 21, Hanka Stupňánková 20, Sandra Inochovská 12, Míša Chodilová 10, Nikola Kleinová 9, Sylva Kolářová a Veronika Horáková 2

Zápas s posledním družstvem tabulky o sebevědomí a prestiž jsme začali střelecky nepříliš dobře, v poločase jsme prohrávali o 5 bodů, druhý poločas však byl jasně pro nás, když výborně zahrály především Hanka se Šárkou, přidala se k nim i Sandra a Nikola, už tradičně měla mnoho zisků Míša. Poté, co jsme se začali trefovat a zpřesnili obranu, soupeřky už neměly co hrát a za poslední čtvrtinu daly jen devět bodů

Basket Slovanka - OSK 64:59

Šárka Punčochářová 15, Hanka Stupňánková 12, Sandra Inochovská 10, Míša Chodilová 8, Nikola Kleinová 7, Martina Tichá 3, Sylva Kolářová a Veronika Horáková 1

V neděli začaly domácí výbornou střelbou a vedly brzy 11:1 a pak už 18:3, postupně jsme ale začali vzdorovat v obraně a i když v poločase jsme prohrávali o 18, chtěli jsme ještě zabojovat. Dvě trojky Šárky nás přiblížily a dále zlepšená obrana a střelecké problémy domácích hráček nás přiblížily už na 4 body rozdílu 52:56. Soupeřky už měly dvě vyfaulované hráčky a do konce utkání zbývaly čtyři minuty, iniciativa byla jasně na naší straně. Přišly ale zbytečně zahozené střely zpod koše, osobní chyby a pak i nepřesnosti a nekázeň v útoku.. Konečný rozdíl 5 bodů však ukazuje, že starší dorostenky i se všemi změnami v sestavách nechtějí ještě říct poslední slovo. Škoda jen, že některé hráčky, pro které by mohla být extraliga v příštím roce dosažením určitého sportovního cíle, spíš hledají důvody k neúčasti. Škodí tím totiž nejen samy sobě..

UTKÁNÍ 9. KOLA

Sparta Praha - OSK 67:60

Petra Škrabalová 15, Hanka Stupňánková 13, Veronika Horáková 11, Míša Chodilová 7, Sandra Inochovská 7, Martina Tichá 4, Šárka Punčochářová 3

Utkání jsme začali špatně a soupeřky pustili do 10 bodového vedení, pak se však zpřesnila střelba, do poločasu bylo vyrovnáno a ještě po 3. čtvrtině jsme vedli o 6 bodů. Bohužel to už byla Šárka vyfaulovaná a Sandře proti agresivnímu pressinku soupeřek docházely síly. Utkání se povedlo Petře a po delší době v útoku i Hance

BK Karlovy Vary - OSK 75:44

Šárka Punčochářová 13, Míša Chodilová 10, Sandra Inochovská 8, Veronika Horáková 6, Hanka Stupňánková 4, Petra Škrabalová 3

V neděli nám opět chyběly síly - navíc nehrála nemocná Sylva Kolářová a Hanka i Šárka brzy nasbíraly mnoho faulů. Soupeř byl po všech stránkách lepší, měl výborně organizovanou především zónovou obranu, dovedl vytěžit i z osobního pressinku a v podstatě si zatrénoval.

UTKÁNÍ 7. KOLA

OSK - USK Praha 52:63

Veronika Horáková 15, Nikola Kleinová 12, Petra Škrabalová 9, Šárka Punčochářová 8, Míša Chodilová 4, Martina Tichá 2, Lenka Blažková a Hana Stupňánková 1

Navzdory chybějícím hráčkkám, které byly na MR středních škol, nepředvedly starší dorostenky špatný výkon, soupeř ale měl celou dobu zápas ve svých rukou. Dobře se uvedly mladší dorostenky, které družstvo doplnily - zejména Míša Chodilová podala nebývalý výkon. Velmi dobře zahrála i Nikola Kleinová.

OSK - Sokol Nusle 50:79

Šárka Punčochářová 16, Míša Chodilová 11, Sandra Inochovská 10, Veronika Horáková 7, Saša Čechová, Erika Hejčová a Hanka Stupňánková 2

Nedělní utkání už bylo o poznání horší, chyběla totiž znova Nikola, na Saše a Sandře byla znát únava z turnaje v Šumperku. Opět dobře zahrála Míša Chodilová, které vynikala svou bojovností a bez pochyb byla hráčkou víkendu. Soupeřky však byly basketbalově jasně lepší.

UTKÁNÍ 8. KOLA

BK Tábor - OSK 70:55

Míša Chodilová 16, Zuzana Tejkalová 10, Šárka Punčochářová a Veronika Horáková 8, Sylva Kolářová 7, Sandra Inochovská 3, Petra Škrabalová 2

Zápas plný chyb na obou stranách, ale už i s některými dobrými momenty u nás. Důraz v obraně domácích byl větší než na naší straně, stejně jako útočné doskakování, na druhou stranu musíme ocenit nebojácnost Míši Chodilové a ve druhém poločase i hru Zuzky Tejkalové, které velmi příjemně překvapily

BK Strakonice - OSK 78:55

Šárka Punčochářová 14, Míša Chodilová 12, Sandra Inochovská 9, Zuzana Tejkalová 6, Sylva Kolářová a Petra Škrabalová po 5, Veronika Horáková 3, Hanka Stupňánková 2

Podobně vypadalo i páteční utkání, kde soupeřky byly lepší v rychlosti, nasazení v obraně a doskakování. Ani tady se mladší hráčky nemají za co stydět, naopak.

Navzdory chybějícím hráčkám, které byly na MR středních škol, nepředvedly starší dorostenky špatný výkon, soupeř ale měl celou dobu zápas ve svých rukou. Dobře se uvedly mladší dorostenky, které družstvo doplnily - zejména Míša Chodilová podala nebývalý výkon. Velmi dobře zahrála i Nikola Kleinová.

UTKÁNÍ 6. KOLA

OSK - Gambrinus Brno 43:62

Zuzana Golová 13, Sandra Inochovská 7, Veronika Horáková 6, Martina Tichá 4, Šárka Punčochářová a Petra Škrabalová 3, Sylva Kolářová 2

Nic nového ani v roce 2007 nepředvedly starší dorostenky - přivedly družstvo svými vnitřními rozpory do hluboké krize. Hra sama měla význam jen v prvních deseti minutách. Po přestávce už neměli diváci žádný důvod zůstávat

Gambrinus Brno - OSK 58:45

Saša Čechová 13, Sandra Inochovská 12, Šárka Punčochářová 11, Veronika Horáková 6, Lenka Přivřelová 3

V Brně jsem už byli bez Zuzky Golové, bez Nikoly Kleinové, Hanky Stupňánkové a utkání bylo jen povinností z obou stran. Jen v poslední čtvrtině kdy jsme zkorigovali rozdíl 27 bodů na přijatelných 13 mělo naše vystoupení význam. V obou utkáních zahrála nejlépe Sandra Inochovská, v neděli se přidala i Saša Čechová.

UTKÁNÍ 5. KOLA

Loko Trutnov - OSK 68:55

Sandra Inochovská 15, Nikola Kleinová, Petra Škrabalová a Veronika Horáková 9, Lenka Přivřelová 5, Martina Tichá a Sylva Kolářová 4

V sedmi hráčkách se EL hrát nedá - sice jsme nepodali vůbec špatný výkon, ale síly rychle ubývaly a soupeřky ve čtvrté čtvrtině už utkání nepustily. Velmi dobrý výkon podala Sandra, v obraně to šlo i Lence, lepší výkon podala i Petra

Hradec Králové - OSK 85:52

Šárka Punčochářová 19, Veronika Horáková 12, Sandra Inochovská 7, Martina Tichá a Lenka Přivřelová 4, Sylva Kolářová, Nikola Kleinová a Petra Škrabalová 2

Na soupeřky jsme jednoduše neměli a tak utkání nemělo větší náboj. Potěšil výkon už uzdravené Šárky, ostatní hráli, na co měli.

UTKÁNÍ 4. KOLA

OSK - Slovanka 66:70 / 13:18, 25:33, 48:41 /

Zuzana Golová 19, Šárka Punčochářová 15, Saša Čechová 13, Nikola Kleinová a Veronika Horáková 9, Martina Tichá 1

Ani 8 bodové vedení po třech čtvrtinách nestačilo starším dorostenkám k prvnímu domácímu vítězství. Naprostá nesoustředěnost na začátku čtvrté čtvrtiny dovolila soupeřkám snadno vyrovnat, když jsme se poté znovu dostali do 3 bodového vedení, zopakovali jsem si podobné chyby ještě jednou.. Jako by se texty k utkáním stále opakovaly.. Nelze vyhrát utkání bez 100% koncentrace a s naivními chybami v útoku i obraně.

OSK - Benešov 74:65 / 16:25, 35:42, 51:53 /

Šárka Punčochářová 16, Sylva Kolářová 13, Petra Škrabalová 12, Nikola Kleinová 9, Martina Tichá 7, Hana Stupňánková a Lenka Přivřelová 6, Veronika Horáková 5

Utkání jsem začali ve špatném psychickém stavu zčásti ještě po včerejší porážce. Před koncem první čtvrtiny vedli v pohodě hrající hosté, kteří neměli co ztratit, už o 13 bodů, dvě trojky - Sylvy a Martiny upravily alespoň na -9. Ve špatné obraně jsme ale pokračovali i ve druhé čtvrtině, až druhý poločas přinesl obrat. Střelecky k němu přispěla Petra Škrabalová, rozhodující " šňůru " jsme zaznamenali mezi 4.-6. minutou závěrečného období.

UTKÁNÍ 3. KOLA

OSK - Karlovy Vary 62:75 / 13:10, 26:25, 44:48 /

Šárka Punčochářová 25, Sylva Kolářová 14, Hanka Stupňánková 12, Zuzana Golová 4, Nikola Kleinová 3, Lenka Přivřelová a Veronika Horáková 2

Stav 13:6 v první čtvrtině bylo naše maximum, několik chyb v obraně i v útoku znamenalo, že se soupeřky chytily a hlavně ve druhém poločase nás přestřílely. Hráčkám nelze upřít snahu, ale chyběla větší soustředěnost, například už v trestných hodech. 59% úspěšnost je prostě na extraligu málo. Ukázalo se opět, že jen 100% výkon povede k vítězství a že úspěchy se rodí v naprosté koncentraci na trénink i utkání. Potěšilo 14 bodů Sylvy Kolářové po zranění, naopak tréninkový výpadek byl znát na Veronice Horákové. Zuzana Golová sice v obraně znamenala mnoho, v útoku však tentokrát prakticky neměla střelecké pokusy.

OSK - Sparta Praha 56:67 / 22:18, 28:37, 48:51 /

Šárka Punčochářová 17, Saša Čechová 9, Nikola Kleinová, Zuzana Golová a Petra Škrabalová 6, Hana Stupňánková 4, Veronika Horáková a Sylva Kolářová 3, Lenka Přivřelová 2

Opět dobrý začátek 7:1, pak zahozená jasná příležitost zpod koše, ale první čtvrtinu se ještě podařilo vyhrát. Ve druhé čtvrtině soupeřky opět jako už po několikáté, předvedly, v čem je obrana s maximální nasazením účinná. Ve třetí čtvrtině jsem prohrávali už o 11 bodů, pak se nám podařilo zisky v obraně vyrovnat, bohužel jsme ztratili šanci na vedení lehkomyslnými přihrávkami a střelbou. Přesto jsme pět minut před koncem prohrávali opět jen o jediný bod, tady ale zase přišly hrubé chyby, kterými jsme soupeřkám utkání odevzdali. I dnes platilo, že 80% nasazení a soustředění se na základní věci nestačí.....

UTKÁNÍ 2. KOLA

Sokol Nusle - OSK 63:58 / 13:14, 32:32, 52:46 /

Šárka Punčochářová 15, Veronika Horáková 13, Zuzana Golová 11, Hana Stupňánková 8, Sandra Inochovská 5, Martina Tichá 3

Po celé utkání nás provázela neuvěřitelně nízká úspěšnost střelby zpod koše, v prvním poločase jsme stačili ještě chybějící body dosáhnout z trojkových pokusů, ve druhém poločase však soupeř obranu ještě zlepšil, my naopak kupili chyby a úspěšné střelkyně Nuslí - zejména Aneta Obrusníková - dosahovaly snadných úspěchů. Při místy odevzdaném výkonu jsme tak stěží dosáhli na hranici 50 bodů

USK Praha - OSK 76:77 / 19:15, 41:32, 59:50 /

Zuzana Golová 24, Hanka Stupňánková 18, Šárka Punčochářová 11, Veronika Horáková 10, Sandra Inochovská, Nikola Kleinová a Martina Tichá 5

Celý první poločas byl kopií sobotního utkání, až přechod do zónové obrany nám přinesl zisky a ve 3. a 4. čtvrtině pak i střelecké úspěchy. V dramatickém závěru jsme nakonec byli šťastnější, když v poslední minutě jsme měli trestné hody jen 4-1 a stejně jsme vítězství udrželi. Výborný výkon podaly Zuzka s Hankou, které doplnily dobrou obranu i o střelbu, statečně taky bojovala Nikola Kleinová přes sobotní zranění obličeje. Vítězství nás snad přivede do klidnějších vod tabulky, částečně jsme přece jen smazali ztrátu z domácího prostředí.

UTKÁNÍ 1. KOLA

OSK - BK Strakonice 56:65 / 20:20, 34:36, 48:50 /

Veronika Horáková 15, Šárka Punčochářová 8, Tereza Kohlová, Sandra Inochovská, Zuzana Golová a Hana Stupňánková po 6, Petra Škrabalová 4, Martina Tichá 3, Sylva Kolářová 2

Špatným, ale hlavně dosti matným výkonem začaly starší dorostenky extraligu, kam se tak obtížně probojovávaly. Chyběla nemocná Čechová, u Strakonic vyrovnávala tuto absenci zraněná Lukešová. Hráčky Strakonic bojovaly, bránily a hrály mnohem usilovněji o každý míč. My jsme jim naopak až příliš mnoho snadných darovali. Navíc pravidelně se v pětici bránicích hráček našla jedna, která chybovala a soupeřky ji vždy uměly využít. Nejlepšími hráčkami byly jasně dvě nejmladší - Horáková a Inochovská, což by mělo mnohé starší přimět k zamyšlení. Bohužel se zranila ještě v prvním poločase Sylva Kolářová, která do té doby výborně bránila nejlepší hráčku utkání - Andreu Ovsíkovou. Ta nakonec proti chybujícím obránkyním Olomouce zaznamenala 28 bodů.

OSK - BK Tábor 49:65 / 20:19, 31:30, 41:50 /

Veronika Horáková 14, Hanka Stupňánková 12, Zuzana Golová a Martina Tichá po 6, Sandra Inochovská a Petra Škrabalová 5, Šárka Punčochářová 1

Ve druhém utkání víkendu, hlavně v jeho třetí a čtvrté čtvrtině jsme dostali lekci z obrany, ve které jsme byli o mnoho horší než soupeřky. navíc jsme měli jen dvě hráčky proti třem soupeře, které významněji skórovaly. Opět byla nejviditelnější hráčkou Veronika Horáková, naopak propadly především rozehrávačky.

SESTAVA OSK OLOMOUC NA TURNAJI V GENTU :

NAHOŘE: SAŠA ČECHOVÁ, LENKA PŘIVŘELOVÁ, ŠÁRKA PUNČOCHÁŘOVÁ, TEREZA KOHLOVÁ, MARTINA ČEPELKOVÁ, HANA STUPŇÁNKOVÁ, NIKOLA KLEINOVÁ, DOLE SYLVA KOLÁŘOVÁ, PETRA ŠKRABALOVÁ, SANDRA INOCHOVSKÁ, JANA HAUSKNECHTOVÁ