XIV. kolo 29.3.2008

OSK - Hranice 60:28
Pavla Geschwinderová 24, Iva Geschwinderová 14, Husičková M. 8, Holcmanová P. 7, Hausknechtová A. 5, Bocanová 4,

OSK - Hranice 59:40

V sobotu byla k vidění dvě rozdílná utkání - v tom prvním naše hráčky jasně zvítězily, hlavně byly aktivnější v obraně a úspěšnější ve střelbě, na soupeřkách byla vidět ještě stopa únavy - Linda a Markéta byly s našimi "93" ve Francii - a také možná menší tréninkový objem přes Velikonoce. Ten byl patrný hlavně při zakončování zpod koše, kdy hráčky neuměly zužitkovat často výborné přihrávky Markéty Kubešové. Ale k našim hráčkám - tradiční trojice / Iva, Pavla a Monika / dominovala, místy se k nim aktivitou přibližovala Anička Hausknechtová, pod koši odvedla svůj díl práce i Denisa Bocanová. Skóre narůstalo zejména po protiútocích, ale k vidění byly i dobré střely ze střední vzdálenosti - Pavla dvě trojky

Druhé utkání bylo o dost jiné - hranické hráčky se aklimatizovaly, naopak u nás kvalita obrany dost poklesla, některé hráčky / Pavla Holcmanová, Kristýna Dědková / se pohybovaly v pásmu neviditelnosti. Svůj výkon naopak zlepšila Anička Hausknechtová - jak v obraně, tak i střelecky byla výraznou postavou zápasu. Ve druhém poločase se soupeřky dostaly na chvíli i do vedení 35:36, ale pak se čím dál víc prosazovala Iva Geschwinderová a v závěru i do té doby málo výrazná Monika.

Husičková M. 17, Geschwinderová Iva 13, Hausknechtová A. 12, Geschwinderová P. 8, Bocanová 2, Belfínová, Svěráková a Dědková po 1 bodu

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

XIII. kolo 26.3.2008

SK UP Olomouc - OSK 88:55
V prvním dvojzápase místního derby naše děvčata prohrála dosti výrazným rozdílem především proto, že nastupovala do utkání jakoby už předem poražena. Soupeřky pak byly aktivnější, důraznější, prostě lepší. U nás byly nakonec viditelnější hráčky mladšího ročníku než "94" - především proto, že ty byly dobře bráněné

XII. kolo 1.3.2008

Havířov - OSK 39:75
Husičková M. 22 (10/4), Geschwinderová P. 21 (4/3), Geschwinderová I. 21 (4/3), Holcmanová P. 10, Doleželová A.6, Dědková K. 4 Hausknechtová A. 2, Svěráková H. 2 (1/0), Poláková A. 2, Bocanová D. 2

Havířov - OSK 37:92
zpráva P. Jeřábka :
Do prvního utkání jsme nastupovali s respektem s ohledem na výškovou převahu soupeřek a na výhodu domácích hráček v domácím prostředí v podobě neobvyklého povrchu „palubovky“... Ze začátku chyběl naší hře náboj a nasazení. Navíc Monika H. nasbírala během šesti minut 3 OCH a musela být střídána.. Stav skóre po prvním Q byl 13 : 13. Od první minuty druhého hracího období jsme začali hrát týmově a rázem jsme vedli v poločase o 28 b. Zde musím pochválit všechny hráčky za předvedený výkon a chuť hrát basketbal. Domnívám se, že tento okamžik ovlivnil vývoj v obou utkáních. Herní pohoda a ukázkové akce 3-2,3-1 byly na jedničku.. I když to vypadalo na problémy s fauly, utkání jsme dohráli zodpovědně a neponechali nic náhodě.

Vstup do druhého zápasu se nám povedl. Od prvních minut utkání jsme hráli naplno a hráčkám Havířova jsme v podstatě nic nedovolili. Také bylo vidět, že fyzicky jsme utkání zvládli dobře. Správným postavením v obraně jsme tentokrát méně faulovali, i když si myslím, že rozhodčí nasadili na nás přísné měřítko…na rozdíl od domácích hráček. Ale to sem nepatří. Holky předvedly, že umí zabojovat i v těchto těžších podmínkách. Za toto je všechny chci pochválit..

Husičková M. 20 (11/4), Geschwinderová P. 15 (2/1), Geschwinderová I. 13 (8/3), Dědková K. 7 (*1x3), Svěráková H. 7 (2/1), Belfínová L. 2, Poláková 0 (2/0).

XI. kolo 17.2.2008

Bruntál - OSK 31:56
Dědková K. 15 (2/1,*2x3), Geschwinderová I. 12 (6/2), Geschwinderová P. 12 (*2x3), Husičková M. 10 (13/6), Svěráková H. 4 (4/0), Doleželová A. 2 (2/2), Poláková A. 1 (2/1).

Bruntál - OSK 30:64
V neděli v pravé poledne se vydal konvoj vozidel s kompletními hráčkami mladších žákyň OSK a rodiči do zamrzlého Bruntálu. Na soupeřovu nepříjemnou zónu jsme v tréninku věnovali spoustu drahého času. Možná dobře, možná ne..? V prvním utkání, kdy naše vysunutá obrana byla velmi špatná, soupeřky vycítili naše trápení. Navíc pan rozhodčí nespěchal s podáváním míčů a dával načas a prostor domácím hráčkám.. Naštěstí jsme se ve třetí čtvrtině utrhli a soupeřky agresivní obranou a úspěšným zdvojováním zaskočili a donutili k chybám v jejich rozehrávce a rychlými protiútoky si vypracovali dostatečný náskok. K radosti nás všech se nám rozstřílela Kristýna, která se přidala k Pavle G. a několika trojkami hráčkám z Bruntálu naznačila, že zóna není asi tím správným herním řešením…

Ve druhém zápase jsme se do poločasu střídali se soupeřkami o vedení, lépe řečeno jsme se opět trápili, ale potom se nám opět podařilo několik rychlých protiútoků a proměnit několik pokusů střel ze střední vzdálenosti. Na konci třetí čtvrtiny jsme se dostali na rozdíl 25 bodů. Poslední čtvrtina byla již ve znamení našeho jednoduchého nacvičeného systému na zónovou obranu. Škoda jen, že toto přišlo na konci druhého utkání. Na druhou stranu možná další zkušenost a hlavně radost z vydřeného vítězství. Na tvářích některých hráček ročníku 95 byla vidět únava ze sobotních domácích zápasů z Javorníkem a na těch starších zase otrávené až znechucené tváře ze zónové obrany a tvrdé hry v podání domácích hráček z Bruntálu. Pochválit za perfektně předvedenou práci v obraně bych chtěl Kristýnu a Pavlu G., dále pak Ivu G. a Hanku S. za nebojácnost při nájezdech do zatvrzelé obrany soupeřek a Moniku H., která získala mnoho míčů a navíc hrála a bojovala po nemoci..

X. kolo 9.2.2008

OSK - Přerov 76:37
Husičková M. 19 (3/3), Doleželová A. 19 (2/1), Geschwinderová P. 16 (3/1,* 1x3), Geschwinderová I 14 (2/2), Hausknechtová A. 4, Dědková K. 2 (2/0), Svěráková H. 1 (2/1), Tesaříková K. 1 (4/1), Belfínová L. 0 (2/0)

OSK - Přerov 82:41
V dalším odvetném kole oblastního přeboru mladších žákyň jsme přivítali na své palubce poměrně silnějšího soupeře z Přerova. Děvčata navázala na bojovné výkony z minulého kola v Javorníku a poměrně hladce zvítězila. Ani starší hráčky Přerova nedokázala zvrátit nepříznivý vývoj v obou utkáních. Herně se děvčata mírně herně adaptují, ale obrana a herní nevyrovnanost kolektivu nás stále trápí.. Snad jen potěšující výkon Aničky Doleželové, která se střelecky vyrovnala hráčkám ročníku 1994.. Hrála s chutí, radostí a hlavně „nefňukala“.. Škoda, že v koncovkách jsme se dopouštěli chyb se slabým proměňováním dvojtaktů a střelby z pod koše ... V obraně je nutné vyzdvihnout výkon Pavly Geschwinderové.

Ve druhém utkání byla vyrovnaná pouze první čtvrtina. Ve zbytku utkání jsme soupeřkám téměř nic nedovolili. I když se vytratila dravost za míčem a opět neproměňování jasných příležitostí zaslouží všechny hráčky pochvalu za přístup k utkání. V utkání dostala příležitost celá lavička.. Na Kristýně je patrný výpadek z treninku..

Husičková M. 25 (8/1!) , Geschwinderová P. 22 (2/2,*2x3), Geschwinderová I. 16 (3/2), Doleželová A. 8 (2/0), Hausknechtová A. 6 (6/4), Svěráková H. 3 (4/3), Belfínová 2,

IX. kolo 20.1.2008

Javorník - OSK 39:49 P.Jeřábek :

Mladší žákyně odehrály v neděli dvě velmi těžká utkání na horké půdě v Javorníku. V prvním utkání jsme opět nadělali neskutečně hloupé chyby v podobě zbytečných ztrát a špatné obrany. Nedokázali jsme odolat zónovému presinku soupeřek a tvrdé hře, kterou hráčky Javorníku hrají.. Výsledek byl v poločase hrozivý 30 : 11.. Ve druhém poločase jsme se konečně vzpamatovali a začali hrát naplno. Hráčky začali bojovat a chuť akceptovat rad od trenéra přinesla obrat ve vývoji utkání. Konečné vítězství je výsledkem zlepšené obrany, disciplíny a nasazení celého kolektivu. Všechny hráčky bych chtěl pochválit, i když některé jsou stále ještě hodně daleko za svými možnostmi…

Husičková M. 19 (4/3), Geschwinderová P. 14 (2/0, * 2x3), Geschwinderová I. 10 (4/0)!, Hausknechtová A. 4, Tesaříková K. 2, Dědková K. 0 (2/0), Svěráková H. 0 (2/0)

Javorník - OSK 57:66.

Druhé utkání bylo opět velmi vyrovnané a dramatické. Obě družstva se střídala ve vedení.. Na konci třetího hracího období byl stav na ukazateli 45 : 43. Vstup do poslední části se děvčatům opravdu povedl. Během pěti minut soupeřkám nasázeli „šňůru“ dvanácti bodů. A jelikož do konce utkání zbývalo už málo času, holky si vedení s přehledem uhlídali a nad nepříjemným soupeřem zvítězili. V tomto utkání jsme více jak polovinu času hráli herně správně. Jediným nedostatkem je opakovaná herní nevyrovnanost některých hráček. Tentokrát bylo vidět nejvíce chyb v rozehrávce. Mladší hráčky mají problém s driblinkem (slabá ruka), nahrávkou a chyby jsou patrné nejvíce v obraně.. Věřme, že poctivým přístupem v tréninku se podaří tyto basketbalové nedostatky a základy dohonit.! Naopak fyzická příprava a odolnost byla tentokrát mnohem lepší než u soupeřek..

Husičková M. 23 (9/5), Geschwinderová P. 20 (2/2), Geschwinderová I. 9 (4/0 !, *1x3), Svěráková H. 6, Dědková K. 4, Doleželová A. 2, Tesaříková K. 2 (2/2),

VIII. kolo 13.1.2008

OSK - Šumperk 84:45
Husičková 35, Geschwinderová Pavla 13, Doleželová 10, Geschwinderová Iva a Tesaříková 7, Bocanová 6, Svěráková 4 , Hausknechtová A. 2

OSK - Šumperk 74:48
postřehy ze 2. zápasu Z.Malina :
Podle výsledku z prvního utkání to měla být jasná záležitost, ale zápas byl douho vyrovnaný - ještě v poločase jsme prohrávali o dva body. K tomuto skóre " přispívala " jistě i zóna Šumperka. Bohužel se nejen v této kategorii zónové obrany u nejmladších dětí objevují v naší oblasti čím dál častěji - nesvědčí to ani trochu o metodické vyspělosti trenérů - ale to sem asi nepatří. Takže zpět k zápasu : Nejúčinnější zbraní proti zónové obraně by měla být naše vlastní vysunutá obrana se zisky a snadnými koši. Bohužel, tu jsme částečně viděli až v poslední čtvrtině. O prostupnosti obrany svědčí i velký počet vstřelených košů soupeřkami. V útoku se střelecky tradičně prosazovala dvojice Pavla a Monika, ale / z mého pohledu / nejbasketbalovější hráčkou byla zřetelně Iva Geschwinderová. Předvedla několik velmi dobrých individuálních akcí, ale zdaleka nehrála " na sebe ", dovedla i dobře spolupracovat a nepropadala ani v obraně. Soupeřky vypadaly navenek velmi dobře - stejně vysoké, sportovní typy, ovšem bohužel úroveň jejich zejména individuálních činností byla / až na hráčku č. 11 - R. Kohoutovou / žalostná. U nás po delší době přispěla bodově i Anička Doleželová.

Husičková 23, Geschwinderová Pavla 16, Geschwinderová Iva 11, Tesaříková 10, Doleželová 6, Hausknechtová A. 4, Svěráková a Bocanová po 2

VII. kolo 16.12.2007

OSK - Bruntál 67:41

Husičková 21, Geschwinderová Pavla 19, Geschwinderová Iva 19, Holcmanová, Svěráková a Dědková 4, Hausknechtová 2

OSK - Bruntál 71:40

Geschwinderová Pavla 32, Husičková 14, Geschwinderová Iva 8, Doleželová 7,Poláková 3, Dědková 2, Grambalová 1

VI. kolo 9.12.2007

Hranice - OSK 76:63

Hodnocení 1. zápasu - Z.Malina :
Utkání mělo zajímavý náboj tím, že dvě hranické a tři - čtyři olomoucké hráčky jsou spoluhráčkami družstva starších žákyň OSK. Pokud bychom hodnotili jen jejich vzájemné soupeření, vyšly z toho olomoucké hráčky lépe, především Pavla výborně bránila Markétu Kubešovou takže ta nedala za první čtvrtinu ani bod, ve druhé obě nehrály a pár bodů přidala Markéta až ve druhém poločase. Naopak Linda byla pro naše hráčky / bránila ji většinou Kristýna / oříšek, její vláčný, ale efektivní pohyb s občasnou otočkou a hlavně její nebojácnost, se kterou řeší občas i složité situace, byly nad naše síly. U nás Pavla v útoku rovněž příliš nezářila - byla dobře pokrytá, lépe hrála Iva Geschwinderová, která se ke hře 1-1 dostávala více a i Monika Husičková dávala dost bodů. Obě však dost bodů také dostávaly, zvlášť kombinace domácích, kdy menší rozehrávačka zamířila do vymezeného území a pak přihrávkou - často o zem - uvolňovala neomylnou patnáctku se opakovaly jako ve filmové smyčce. Naše střelba zpod koše - Monika , ale ještě více Anička Doleželová - byl mnohem méně úspěšná.
I v tomto utkání byl pohyb soupeřek pestřejší než náš, i když zlepšení už je nepochybné - především už zmiňovaný nájezd a shození a také naběhnutí ze slabé strany bylo vždy velmi nebezpečné. Nejslabší naše činnost byla přihrávka - nepřesná nebo zase prudká a pro některé hráčky bohužel pak nezachytitelná. Škoda je také, že Pavla Holcmanová se neotočí téměř nikdy s míčem / nebo i bez něj / čelem na koš.
Celkově však náš výkon nebyl špatný, sestava však trpí velkou nevyrovnaností, takže počty střídání a jejich délka jsou omezené.
Husičková 23 (8/3), Geschwinderová Iva 17 (9/5), Geschwinderová Pavla 7 (2/1), Holcmanová 6 (4/2), Svěráková 3 ( 2/1), Doleželová 3 (2/1), Hausknechtová 2 (2/0), Dědková 2, Poláková 0 (2/0)

Hranice - OSK 49:56
podrobnosti trenér P. Jeřábek :
Do druhého zápasu jsme vstoupili s obrovským nazazením, bojovností a touhou po vítězství. Tentokrát rozhodla o vítězství druhá čtvrtina utkání ve složení Anička H., Kristýna, Iva G.,Anička D. a Pavla H., kterou jsme vyhráli 19 : 6. Tento rozdíl jsme udrželi skoro až do konce utkání. V posledních minutách utkání jsme nepochopitelně nechali prostor Markétě Kubešové, která chtěla vzít a strhnout závěr do svých rukou a 6 body snižila na konečný rozdíl. V tomto utkání jsme však nedovolili rozehrávačkám soupeřek najiždět do vymezeného území a tím shazování na podkošové hráčky. V obraně se opět dařilo Pavle G., která takticky s mírným odstupem od Markéty K. úspěšně splnila tento úkol. Vítězství jsme si zcela zasloužili, jelikož všechny hráčky vydaly ze sebe maximum a nebýt hloupých a zbytečných ztrát tak se domnívám, že jsme předvedli zatím nejlepší výkon v soutěži. Pochválit bych chtěl všechny hráčky zvláště pak Aničku Doležalovou, Ivu Geschwinderovou a Lucku Belfínovou..
Husičková 15 (2/1), Geschwinderová Iva 13 (9/1)!, Doleželová 11 ( 12/7), Geschwinderová Pavla 10, Tesaříková 2, Dědková 2, Belfínová 2 (2/2), Svěráková 1 (2/1)

V. kolo 24.11.2007

OSK - Havířov 86:28
Body : Geschwinderová 1. 22, Geschwinderová P. 16, Husičková 13, Dědková 8, Doleželová 7, Holcmanová a Hausknechtová A. po 6, Bocanová 4, Tesaříková a Svěráková 2, Hausknechtová, Svěráková, Belfínová, Grambalová 0

OSK - Havířov 71:21
Husičková 20, Geschwinderová P. a Doleželová 12, Holcmanová 8, Geschwinderová I. 6, Dědková a Svěráková 4, Belfínová 2

IV. kolo 17.11.2007

Hodnocení trenéra P. Jeřábka:
Mladší žákyně si v sobotu v zasněžené Orlové připsaly první čtyři body v soutěži! Obě utkání byly poznamenány neúčastí rozhodčích. Po dohodě trenérů se této role ujal jeden z domácích trenérů Roman Vítek, který velmi korektně obě utkání odpískal. Oba zápasy nelze jinak zvláštně hodnotit, jelikož soupeř byl slabší a nekladl žádný větší odpor. Snad jen to, že mladší hráčky (ročník 1995), které dostaly v obou utkáních větší hrací prostor se střelecky zvláště pak v prvním utkání neprosadily.. Pochválit musím tentokrát obě naše opory Moniku Husičkovou a Pavlu Geschwinderovou, které hrály s chutí, radostí a s maximálním nasazením. Navíc Pavla G. se nám rozstřílela, když ve druhém utkání bodovala třikrát z trojkové pozice.
BC Orlová : OSK 21 : 89
Body : Geschwinderová P. 24 (4/2), Husičková 21 (6/3), Geschwinderová I. 19 (4/1), Holcmanová 11 (2/1), Dědková, Doleželová, Bocanová 4, Tesaříková 2, Hausknechtová, Svěráková, Belfínová, Grambalová 0

BC Orlová : OSK 21 : 115
Husičková 27 (8/5), Geschwinderová P. 27 (4/2, 3 trojky), Holcmanová 12, Hausknechtová 11 (1 trojka), Geschwinderová I. 10 (4/2), Tesaříková 7 (2/1), Doleželová 7 (1 trojka), Dědková, Svěráková 6, Bocanová 2, Belfínová, Grambalová 0

III. kolo 7. a 21. 11.2007

Odveta opět očima od zapisovatelského stolku:
Po dlouhé době jsme mohli být na naše mladší žákyně hrdí. Sehráli zcela jiné utkání než před týdnem. V čem byly rozdíly ? : Především v obraně - minule žádná, dnes odvážná, se snahou vytvářet soupeřkám překážky, bojovná, i když pochopitelně s chybami. Ale tady platí dvojnásobně : kdo nic nedělá, nic nezkazí ! Především Pavla Geschwinderová svou pohyblivostí eliminovala v první a třetí čtvrtině nejlepší hráčku soupeře minulého zápasu G. Lachnittovou, svůj díl dobré obraně přidaly i Kristýna, Iva, Anička Hausknechtová. Chybělo ještě lepší pokrytí hráček ve vnitřním prostoru a byli bychom úplně spokojeni. Z dobré obrany pak pramení zisky a cesta ke snadným košům, bez kterých se nedá hrát / nejen v mladších žákyních /. Tím ubylo útočení do postavené obrany soupeřek, které tentokrát / až na zónový presink - v této kategorii vídaný spíš u týmů z méně metodicky vyspělých klubů / byly v obraně méně aktivní. Naše útoky 5-5 byly stále ještě dost strnulé, chybí opravdový a vážně myšlený nájezd do mezery mezi dva obránce jak pravou tak i levou rukou, ale měli jsme odvahu bojovat o odražené míče a několik druhých šancí jsme proměnili / Monika, Pavla Holc. /
Utkání bylo jako na houpačce a šňůr na jedné i druhé straně bylo víc než dost. Rozhodující byly závěry čtvrtin - v první a třetí jsme prohráli 0:6 a 0:13 /!/, na konci druhé a poslední jsme byli lepší 7:2 a 10:0. Hlavně konec třetí čtvrtiny mohl být rozhodující - náskok 13 bodů se rozplynul jako sníh v Olomouci, sami jsme nedávali a z proitútoků inkasovali. Nepodlehli jsme však a čtvrtou čtvrtinu, která se nevyvíjela dobře, ještě otočili na celkové vítězství, byť v závěru selhávaly nervy oběma týmům. Prostě viděli jsme dobrý zápas s nábojem jako má derby mít, tentokrát zaslouženě s naším vítězstvím.

OSK - SK UP OLOMOUC 65:62
MONIKA HUSIČKOVÁ 21, IVA GESCHWINDEROVÁ 18, PAVLA HOLCMANOVÁ 10, KRISTÝNA DĚDKOVÁ 6, PAVLA GESCHWINDEROVÁ 5, ANIČKA DOLEŽELOVÁ 4, DENISA BOCANOVÁ 2

Hodnocení Z. Maliny od zapisovatelského stolku:
Nejprve ta dobrá zpráva : naše děvčata podala zřejmě zatím nejlepší výkon v soutěži. Porážka rozdílem 9 bodů znamená, že rozdíl mezi námi a nejlepšími družstvy oblasti, kam SK UP jistě patří, není tak propastný. Tím ovšem optimismus končí - nejlepší výkon ani zdaleka neznamená dobrý. A výkon hostů - i když mi snad nepřísluší ho hodnotit - byl dosti průměrný, místy ani to ne. Výjimku představovala G. Lachnittová, se kterou si nedokázaly naše hráčky vůbec poradit. Ale teď zpět k našemu týmu.
Především je potřeba vidět naprostou nepřítomnost obrany. Zatímco soupeřky se pokoušely místy o nátlakovou hru a obranu na celém hřišti, my jsme neopouštěli oblast vymezeného území. Soupeřky dosáhly dost bodů střelbou ze střední vzdálenosti, i tady naprosto bez obrany. Přitom kdykoli se objevil i slabý náznak obrany hráčky bez míče - poslední čtvrtina Kristýna nebo Monika, měly najednou hráčky UP velké problémy si navzájem přihrát. Ovšem dopravit míč na G. Lachnittovou šlo velmi snadno, nikdo ji nebránil, a když ano, tak až od třetího driblinku. Každá hráčka je ale lépe branitelná na začátku úniku, později, když má svůj pohyb pod kontrolou, dokáže svou výškou a svým uměním přehrát každou naši obránkyni. Soupeřky tedy mohly hrát bez jakýchkoli překážek a uskutečňovat svůj jednoduchý postupný útok, který vytvářel prostor v naší obraně / na rozdíl od našich útoků, které byly stereotypní a až na 1-2 případy chyběla jakákoli snaha o kombinaci a často osamělé pokusy končily narážením do obránkyň / Iva, Anička Dol., Monika / Je pravda, že jsme nedali mnoho bodů zpod koše, ale zase jsme dali až příliš mnoho náhodných košů z dálky. To co nám chybělo, byly zisky a na ně navazující protiútoky, které by přinesly snadné body - soupeřky jich měly o poznání více. Výmluvný je i počet osobních chyb - soupeřky 22 / čtytři hráčky končily se čtyřmi chybami / my jen 14 / dvě hráčky po čtyřech, zbytek po jednom - jsme tak daleko od útočníků, že ani nefaulujeme !!
Začátek utkání byl jasně ve prospěch hostů - vedli 13:1 a teprve jedna šťastná trojka Moniky nás vrátila zpět do utkání. I tak jsme ale čtvrtinu prohráli o 11. Ve druhé čtvrtině, kdy jsme při absenci G.Lachnittové měli šanci zkorigovat výsledek, jsme se dopustili příliš mnoha chyb a výsledkem bylo jen nerozhodné skóre. Ve třetí čtvrtině se poněkud osmělila Pavla Geschwinderová, hrajici stále ještě se vzpomínkou na své zranění ze září, jinak jsme neměli hráčku, která by vážně ohrozila soupeřův koš. Čtvrtá čtvrtina při nejsilnějších sestavách vyzněla překvapivě pro nás - také díky dvěma trojkám Pavly Geschwinerové, chyběla však především už výše zmiňovaná obrana k tomu, abychom 13 bodů vymazali.
Za zmínku stojí i velmi dobré rozhodování obou rozhodčích, kteří byli soustředění a pojali zápas vážně - ani z hlediště nebyly tentokrát i díky jim slyšet hlasy nevole. Utkání tedy mělo svůj náboj, ale množství chyb a kvalita provedení základních basketbalových činností na obou stranách / čest výjimkám / byla hodně, hodně nízká..

OSK - SK UP OLOMOUC 63:72
PAVLA GESCHWINDEROVÁ 19, IVA GESCHWINDEROVÁ 14, MONIKA HUSIČKOVÁ 10, ANIČKA HAUSKNECHTOVÁ A KRISTÝNA DĚDKOVÁ 4, PAVLA HOLCMANOVÁ A HANKA SVĚRÁKOVÁ 3, EVA GRAMBALOVÁ A ANIČKA POLÁKOVÁ 2

II. kolo 27.10.2007

TBS Přerov : OSK 56 : 49
Body : Dědková 13 (2/1), Husičková 10 (8/4), Geschwinderová Iva 8 (6/0), Doleželová 8 (8/4), Hausknechtová 6 (10/4), Svěráková 2 (3/0), Holcmanová 2 !
Vyrovnané utkání ve kterém rozhododovala úspěšnost TH domácích hráček..

TBS Přerov : OSK 61 : 56
Body : Husičková 21 (8/5), Geschwinderová Iva 15 (6/3), Hausknechtová 7 (3/1), Holcmanová 5 (2/1), Doleželová 4, Dědková a Svěráková 2
Pěkné utkání s nešťastným koncem. Minutu před koncem utkání byl stav 56 : 56. Neproměněné 4 TH a hloupá ztráta nás připravila o výhru. Pochvalu v obou utkání zaslouží A.Hausknechtová, Monika Husičková a Kristýna Dědková. V obou utkání si zahrála i mladá Zuzana Jurová, která dobře bránila a plnila pokyny trenéra.. Soupeř nastoupil se 3 staršími hráčkami, které se postaraly o vítězství domácích. Výkon rozhodčích byl katastrofický!

I. kolo 21.10.2007

Hodnocení Z. Maliny:
V úvodním utkání přivítaly naše žákyně v tělocvičně ZŠ Stupkova tým Javorníka, se kterým jsme předloni bojovali v OP mladších minižákyň. V obou utkáních stále chyběla Pavla Geschwinderová, dále nebyly zraněné Klára Tesaříková, Gabča Rolná a nemocná Denisa Bocanová. Soupeř se ukázal jako vyspělejší, vyhranější, tvrdší, ale hlavně měl lépe zvládnuté všechny základní činnosti jako driblink, uvolnění, přihrávka a střelba včetně střel ze středních vzdáleností. V prvním utkání skóre více méně rovnoměrně narůstalo, navíc soupeřky bránily zónovou obranu včetně zónového presinku, který byl zdrojem velkého množství našich ztrát. Druhé utkání začalo v hlubokém útlumu a stav 4:28 po první čtvrtině byl strašidelný. Pak však děvčata předvedla, že se nechtějí vzdát jen tak a velkou bojovností celého družstva se podařilo snížit rozdíl na pouhé dva body. Soupeřky však našemu náporu odolaly, nepustily nás do vedení a když se pak ve čtvrté čtvrtině vyfaulovaly rychle po sobě Kristýna Dědková, Anička Hausknechtová a Monika Husičková, bylo o výsledku rozhodnuto. Přesto výkon ve 2.a 3. čtvrtině se blížil tomu, co by trenéři jistě nejraději viděli: nebojácnost, odvaha, přesnost provedení. Za výkon v prvním zápase je potřeba vyzvednout Ivu Geschwinderovou, Moniku Husičkovou a Kristýnu Dědkovou, ve druhém utkání zaslouží pochvalu především Kristýna Dědková, Pavla Holcmanová a Anička Hausknechtová.

OSK - JAVORNÍK 52:68
MONIKA HUSIČKOVÁ 18, KRISTÝNA DĚDKOVÁ 11, ANIČKA HAUSKNECHTOVÁ 9, IVA GESCHWINDEROVÁ 5, PAVLA HOLCMANOVÁ A ANIČKA DOLEŽELOVÁ PO 3, HANKA SVĚRÁKOVÁ 1

OSK - JAVORNÍK 52:71
PAVLA HOLCMANOVÁ 14, MONIKA HUSIČKOVÁ, IVA GESCHWINDEROVÁ A ANIČKA DOLEŽELOVÁ PO 8, KRISTÝNA DĚDKOVÁ 6, EVA GRAMBALOVÁ 4, ANIČKA POLÁKOVÁ A ANIČKA HAUSKNECHTOVÁ PO 2