termíny

statistika

Starší dorostenky OSK Olomouc

Boj o postup do extraligy jsme zvládli !!!

Po loňské sezóně se situace uzavřela následovně : družstvo starších dorostenek nastoupí opět v dorostenecké lize s cílem postoupit pokud možno zpět do extraligy tak, aby si hráčky ročníku 1990 stihly ještě v této soutěži zahrát. Pokud bude vše probíhat tak, jak si představujeme, nemuseli bychom být bez šance.

Takže - koho ve starších dorostenkách čeká tento úkol:

V posledním týdnu nastaly určité změny, na které bylo nutno reagovat, takže:

Obě hráčky už tedy neuvidíme v kategorii starších žákyň,

DOROSTENECKÁ LIGA - 1.KOLO

BK Příbor - OSK Olomouc 35:82 / 5:28, 8:47, 23:59 /

Příbor byl shodou okolností posledním naším soupeřem v Nitře, teď jsme proti nim vstupovali do nové sezóny. O výsledku fakticky rozhodla již první čtvrtina, kdy jsme dosahovali snadných košů, především z rychlých protiútoků, do poločasu jsme již měli 40 bodový náskok. Po přestávce jsme dost polevili v obraně a pomohli soupeřkám zkorigovat výsledek. O utkání toho opravdu příliš napsat nejde, celkem s chutí si zaběhaly všechny hráčky

Střelba: Jana Hausknechtová 20, Veronika Horáková 15, Hanka Stupňánková 12, Erika Hejčová 10, Míša Chodilová 10, Jana Cvernová, Sandra Inochovská a Hanka Hnilicová po 5, Zuzka Tejkalová 2

Start Havířov - OSK Olomouc 50:78 / 14:21, 28:33, 39:61 /

V Havířově nás domácí přivítali v " tartanové " tělocvična ZŠ M. Kudeříkové, která sice nesplňuje požadované parametry soutěže, ale co jsme mohli dělat. První poločas byl poznamenán mnoha nepřesnostmi, především v útoku, domácím celkem šla střelba ze střední vzdálenosti a tak, kdykoliv jsme se dostali do vedení o deset bodů, podařilo se jim vždy znovu dotáhnout. Až druhý poločas přinesl uklidnění, především střelba Jany Hausknechtové a Sandry Inochovské přispívala body na náš účet. Rozhodujícím faktorem byla ale / už po několikáté / bojovnost Míši Chodilové, která, zdá se, již má mnohem méně problémů s organizací postupného útoku a kolektivní obranou, což ji limitovalo vloni a je neocenitelná počty získaných míčů. Dohrávalo se celkem v pohodě, bez podstupování velkého rizika zranění na nezvyklém povrchu. Osm trojek svědčí o dobrých kvalitách naší střelby.

Střelba: Jana Hausknechtová 22, Sandra Inochovská 16, Míša Chodilová 12, Hanka Hnilicová 10, Hanka Stupňánková a Veronika Horáková 5, Zuzka Tejkalová 4, Jana Cvernová a Erika Hejčová po 2

DOROSTENECKÁ LIGA - 2.KOLO

OSK Olomouc - Jiskra Kyjov 77:42 / 24:12, 39:23, 59:31 /

Celkem snadné utkání proti mladším soupeřkám, které se snažily, ale příliš vzdorovat nedokázaly. Dobrá úspěšnost střelby / až na trestné hody / dávala klid i proti zónové obraně soupeřek ve druhé polovině. Z kyjovských hráček jen Štirbová a Sluková dokázaly vážněji ohrozit náš koš..

Střelba: Jana Hausknechtová 19, Martina Čepelková 15, Hanka Stupňánková 14, Veronika Horáková 13, Sandra Inochovská 8, Zuzana Tejkalová 4, Jana Cvernová 2, Hanka Hnilicová a Erika Hejčová po 1,

OSK Olomouc - SK Tišnov 102:53 / 28:13, 50:33, 73:45 /

V neděli se moc nebránilo, jak ukazuje velký počet bodů na obou stranách, u nás vázlo především doskakování a obrana ve vnitřním prostoru. naopak střelba šla a v závěru jsme z rychlých protiútoků dotáhli i na " stovku". Zlepšila se Jana Cvernová a Hanka Hnilicová, ostatní si podrželi svoji sobotní výkonnost.

Střelba: Veronika Horáková 21, Martina Čepelková 17, Hanka Hnilicová 16, Hanka Stupňánková a Jana Hausknechtová po 15, Jana Cvernová 10, Sandra Inochovská 6, Zuzana Tejkalová 2, Erika Hejčová 1

DOROSTENECKÁ LIGA - 3.KOLO / referát R.Majera : /

TJ Jičín - OSK Olomouc 58:107 / 21:33 36:50 44:79 /

V Jičíně se v 1.poločase konaly střelecké závody, bohužel na obou stranách. 36 obdržených bodů za poločas svědčí o velmi špatné obraně. Teprve ve 3. čtvrtině se naše hra a hlavně obrana zlepšila a utkání jsme pohodlně dotáhli do vítězného konce. Střelecky se dařilo především Martině a výbornými trojkami (4/4) Veronice. Ta si bohužel při poslední trojce přivodila výron v kotníku a v příštích zápasech nám bude chybět.

Střelba: Martina Čepelková 29, Veronika Horáková 18, Míša Chodilová 16, Hanka Stupňánková 14, Jana Hausknechtová a Sandra Inochovská 12, Zuzana Tejkalová 6,

Sokol Hradec Králové B - OSK Olomouc 60:95 / 9:19 30:40 43:71 /

V neděli jsme narazili na střelecky dobře připraveného soupeře. Opět jsme se výrazněji prosadili až ve 3.čtvrtině, kdy zabrala zejména Míša. Střelecky se opět dařilo Martině a po delší době i Janě. Pochvalu zasluhuje kromě celého družstva za statečný boj v 7 hráčkách jmenovitě i Sandra, která absolvovala celý zápas s bolestivým zraněním palce. Poprvé se výrazněji střelecky prosadila Zuzka, která o víkendu zaznamenala 3 trojky.

Střelba: Martina Čepelková 18, Jana Hausknechtová a Míša Chodilová 17, Hanka Stupňánková 16, Zuzana Tejkalová 15, Sandra Inochovská 12

DOROSTENECKÁ LIGA - 4.KOLO / sobota - referát R.Majera : /

Studánka Pardubice - OSK Olomouc 57:91 / 5:25 24:44 41:69 /

V sobotním utkání v Pardubicích jsme dosáhli poměrně snadného vítězství, o kterém jsme v zásadě rozhodli už v 1. čtvrtině, kdy jsme velmi dobrou obranou dosáhli šňůru 21 bodů. Škoda, že poklidný závěr narušil incident mezi domácí Chocholoušovou a Míšou Chodilovou, po kterém byla Míša vyloučena. Nervy si šetřme ještě do dramatických zápasů a nenechávejme se vyprovokovat v " suchých špílech " ! Bohužel tato věc ještě bude mít dozvuky u disciplinární komise... Jinak se dařilo Martině a Sandře, také Verča se / až na trestné hody / dostala rychle zpátky po zranění do hry. Její přístup je nejen obdivuhodný, ale hlavně následováníhodný !!

Střelba: Martina Čepelková 25, Sandra Inochovská 15, Veronika Horáková 12, Jana Hausknechtová 11, Hanka Stupňánková 10, Míša Chodilová 8, Hanka Hnilicová 6, Erika Hejčová 2, Klára Řezáčová 1

TJ Šumperk - OSK Olomouc 52:83 / 16:26 31:46 41:69 /

V neděli v Šumperku jsme začali vedením 11:0, to ale bylo do poločasu z naší strany prakticky všechno. Přes úspěšnou střelbu / 8 trojek za poločas / se nám nedařilo odskočit na větší rozdíl. Až větší spolupráce s vysokými hráčkami, aktivnější obrana a pravděpodobně i únava soupeřek přinesly třicetibodové vedení, které jsme přes několik nepřesností v závěru udrželi. Na pohled byla patrná naše větší zápasová zkušenost i kvalita na jednotlivých postech. Ze soupeřek hrozila jen Saša Čechová - ještě vloni OSK - která basketbal nezapomněla a " ruku " má pořád, její spolupráce s ostatními však skřípala.

Střelba: Veronika Horáková 18, Martina Čepelková a Sandra Inochovská 16, Hanka Stupňánková 14, Jana Hausknechtová a Hanka Hnilicová 7, Erika Hejčová 3

DOROSTENECKÁ LIGA - 5.KOLO

OSK Olomouc - SBŠ Ostrava A 59:63 / 14:10 29:36 44:47 /

Úvod zápasu byl pro nás, ale špatná nedůrazná obrana dávala tušit, že to nebude jen tak. Soupeřky od druhé čtvrtiny zpřesnily hru, získaly několik laciných míčů a vybudovaly si 9 bodový náskok. Úkol pro druhou polovinu zněl jasně : zlepšit obranu ! Bod po bodu jsme náskok likvidovali a byli už dva body vpředu, když bohužel opět obrana zklamala. Zbytečný faul při střelbě za tři body, tři úspěšné trestné hody soupeřek, další chyba v domluvě a znovu jsme šli do poslední čtvrtiny s tříbodovým mankem. Opět jsme ale zlepšili útok, třemi trojkami po sobě jsme získali zase bodový náskok, oslabení v závěru v podobě naprosto zbytečného vyfaulování se Jany Hausknechtové, vždy jen 50% úspěšnosti trestných hodů nás o šanci na vítězství připravily. Bohužel se "zúročila " kvalita tréninku v posledním týdnu s mnoha neúčastmi - nepřesnost v trestných hodech je malá schopnost soustředění o chybách v komunikaci v obraně ani nemluvě. Nekázeň a malá schopnost řídit svoje pohyby v obraně a zabránit tak zbytečným osobním chybám je bohužel také často se vyskytující slabina některých hráček.

Střelba: Jana Hausknechtová 16, Martina Čepelková 12, Veronika Horáková 11, Sandra Inochovská 7, Míša Chodilová 6, Hanka Hnilicová 4. Zuzana Tejkalová 2

OSK Olomouc - SBŠ Ostrava B 71:60 / 13:21 35:34 60:44 /

V první čtvrtině ještě doznívala kvalita sobotního zápasu - chyby v obraně, zejména v bránění 1:1 byly enormní. Až od druhé čtvrtiny se stala obrana méně průchozí, dobře doskakovala především Martina Čepelková a Míša Chodilová se vrátila ke svému výkonu v podobě 10/!/ zisků v obraně. Nesrovnatelné byly i trestné hody - v sobotu 46%, v neděli 91% ! Soupeřky byly sice o něco mladší než sobotní družstvo, ale svoji kvalitu dokazovaly celých 40 minut. Nejvíce po předčasném uspokojení na naší straně z vedení o 16 bodů po třech čtvrtinách, kdy jsme dost překotně vystřídali ve snaze nechat klíčové hráčky odpočinout. Skóre 2:13 nás však rychle donutilo vrátit zpět nejlepší sestavu a nakonec vybojovat vítězství rozdílem 11 bodů.

Střelba: Míša Chodilová 14, Jana Hausknechtová 13, Martina Čepelková a Veronika Horáková 11, Jana Cvernová 7, Hanka Hnilicová 5, Sandra Inochovská 4, Klára Řezáčová 2

DOROSTENECKÁ LIGA - 6.KOLO

SK UP Olomouc - OSK Olomouc 31:64 / 5:17 15:23 21:42 /

Jen hodně průměrné bylo utkání na hale UP - chyběla znovu Míša Chodilová a tentokrát ještě Erika a taky Hanka Stupňánková, málo jsme se rozcvičili a střelba hlavně v první polovině byla hodně špatná 29/9 ! Ještě že soupeřky nepředstavovaly větší nebezpečí .. Nedařilo se ani Janě s Martinou, na kterých byla patrná únava reprezentačního soustředění, střelba nešla jinak dobře hrající Sandře, Hanka odehrála zápas v mírném útlumu. Druhou čtvrtinu jsme dokonce prohráli 10:6. Ve třetí čtvrtce jsme ale trochu zabrali, občas se trefili, něco doskočili a skóre celkem poklidně narůstalo až ke konečnému třicetibodovému rozdílu. Ze soupeřek střelecky " zlobila " Kristina Theimerová / 3 trojky / a taky Jitka Horáková / dva hezké " backdoory " /

Střelba: Veronika Horáková 12, Jana Hausknechtová 11, Zuzka Tejkalová a Hanka Hnilicová 10, Martina Čepelková 9, Jana Cvernová 6, Sandra Inochovská a Klára Řezáčová 2

OSK Olomouc - SK UP Olomouc 101:53 / 31:10 44:23 83:42 /

Střelecky se obě družstva zlepšila, v obraně se obě družstva proti čtvrtku zhoršila - výsledkem je 20 trojek v součtu obou týmů. Začátek byl mnohem lepší než včera - vedli jsme 22:2, ale pak úsilí polevilo, soupeřky se dvakrát trefily za tři body - opět jednou Kristina - do konce čtvrtiny už dvacetibodový rozdíl zůstal. Místo abychom ho navýšili, přestali jsme být aktivní, dovolili soupeřkám postavit několkrát zónu a přesto, že jsme dávali zvenku body, tempo utkání pokleslo. V tomto turistickém provedení jsme dohráli až do konce , za zmínku stojí 7 trojek Verči Horákové, celkem jsme jich dosáhli 14, což je překonání dva roky starého rekordu OSK. Tehdy v utkání dorostenecké ligy starších dorostenek proti Kolínu jsme vstřelili trojek 13....
Pod koši se nám nyní mnoho nevedlo, popravdě jsme se do toho ani příliš nenutili..

Střelba: Veronika Horáková 34, Jana Hausknechtová 18, Hanka Hnilicová a Míša Chodilová 12, Martina Čepelková 8, Sandra Inochovská, Zuzka Tejkalová a Klára Řezáčová 5, Jana Cvernová 2

DOROSTENECKÁ LIGA - 7.KOLO

OSK Olomouc - Start Havířov 109:68 / 35:17, 56:34, 82:50 /

Přehlídka střelců : celkem 17 trojek / V. Horáková šest z našich dvanácti ! / - jinak v poklidu hrané utkání - soupeřky nebyly špatné, ale na střelecké procento domácích prostě nestačily. Poprvé po zranění nastoupila do mistrovského utkání G. Látalová - držíme palce, ať se co nejrychleji zadaptuje ..

Střelba: Veronika Horáková 35, Martina Čepelková 29, Jana Hausknechtová 13, Sandra Inochovská 11, Hanka Stupňánková 9, Míša Chodilová 8, Zuzana Tejkalová 7

OSK Olomouc - BK Příbor 79:50 / 28:18, 37:26, 56:39 /

Dalo se očekávat zhoršení střelby, které také přišlo, navíc byla i dosti děravá obrana, především v doskakování- Vázly i přihrávky v rychlém protiútoku. O výsledku sice bylo rozhodnuto, ale spíš v hlavách soupeřek, než nějakou naší velkou převahou. Až v závěrečné čtvrtině jsme zahráli nějaký ten rychlý protiútok.

Střelba: Martina Čepelková 21, Hanka Stupňánková 14, Veronika Horáková 13, Jana Hausknechtová 10, Míša Chodilová 8, Sandra Inochovská 7, Jana Cvernová, Zuzana Tejkalová a Hanka Hnilicová 2,

DOROSTENECKÁ LIGA - 8.KOLO

TJ Tišnov - OSK Olomouc 32:101 / 11:31, 16:49, 23:71 /

Soupeřky nastoupily jen v šesti hráčkách, o výsledku nebylo pochyb, s chutí jsme si zastříleli..

Střelba: Veronika Horáková 26, Sandra Inochovská 21, Martina Čepelková a Míša Chodilová 12, Zuzka Tejkalová 11, Jana Hausknechtová 10, Jana Cvernová 5, Hanka Stupňánková 4

Jiskra Kyjov - OSK Olomouc 50:82 / 11:27, 22:40, 36:68 /

První čtvrtina ještě podobně jako v sobotu, pak se střelba trochu vytratila, ale soupeřky spíš chtěly mít zápas za sebou..

Střelba: Veronika Horáková 17, Martina Čepelková, Sandra Inochovská a Míša Chodilová 14, Jana Hausknechtová 8, Jana Cvernová a Klára Řezáčová 5, Hanka Stupňánková 3, Zuzana Tejkalová 2,

DOROSTENECKÁ LIGA - 9.KOLO

OSK Olomouc - Sokol Hradec Králové B 82:54 / 18:8, 36:21, 59:33 /

Soupeřky se pohybují na rozhraní první čtverky, určitě nepřijely do Olomouce pro dvě porážky, navíc u nás nastaly trochu problémy - Hanka Hnilicová bude nemocná déle, než se čekalo, na poslední chvíli onemocněla i Klára Řezáčová, Martina Čepelková nastoupila rovnou z nemocničního lůžka, nečekaně rovněž SK UP Olomouc zrušil Hance Stupňánkové hostování a zabránil jí startovat navzdory písemným dohodám, ale s tím se budeme muset vypořádat. Nastoupila už opět na delší úsek Gabča Látalová, snad se v jejím případě blýská na lepší časy .. Nakonec průběh utkání byl pod naší kontrolou, mohlo se rovnoměrně střídat, škoda někkdy laciných zahození zpod koše a podobně.

Střelba: Veronika Horáková 25, Martina Čepelková 22, Jana Hausknechtová 15, Míša Chodilová 7, Sandra Inochovská 6, Jana Cvernová 3, Zuzka Tejkalová 2, Gabča Látalová 1

OSK Olomouc - TJ Jičín 92:58 / 17:13, 38:33, 63:42 /

Nedělní tempo bylo pomalejší, hlavně v obraně byly příliš velké mezery. V poločase musel trenér ing. Majer dokonce přidat na hlase, aby se děvčata probudila. Třetí čtvrtina už ale byla podle představ - 25:9 - takže nakonec je rozdíl viditelný.
Ale pozor na situaci v extralize - celky ohrožené sestupem dokázaly dost překvapivě vždy dvakrát vyhrát - Ústí, Slovanka a USK / a do dolních pater se posouvá především Valosun Brno !!.

Střelba v utkání : Veronika Horáková 25, Martina Čepelková 21, Jana Hausknechtová 15, Sandra Inochovská a Zuzana Tejkalová 12, Míša Chodilová 8

DOROSTENECKÁ LIGA - 10.KOLO

OSK Olomouc - TJ Šumperk 88:45 / 20:11, 40:19, 68:30 /

Domácí hráčky nastoupily už bez Sandry Inochovské, ale na průběhu to příliš vidět nebylo, dobře ji nahradila především v úvodu Zuzka Tejkalová. Náskok narůstal celkem rovnoměrně, soupeřky spíš šetřily síly na nedělní zápas na SK UP. Ve druhém poločase se párkrát blýskla Saša, my jsme naopak v obraně místy polevili. Přesto - Verčina střelba a zisky a rychlé protiútoky představovaly jistotu / až na ten poslední /. Dobře bojovala Míša Chodilová a proti dřívějšku se více ukazovala i Klára.

Střelba: Veronika Horáková 31, Míša Chodilová 18, Jana Hausknechtová 17, Martina Čepelková 16, Zuzka Tejkalová 4, Klára Řezáčová 2

OSK Olomouc - SBŠ Pardubice B 109:52 / 21:10, 58:17, 84:33 /

Dohrávka nepřinesla příliš zajímavý zápas - naše děvčata byla od začátku lepší a třeba ve druhé čtvrtině přehrála Pardubice především rychlými protiútoky drtivě. Ve druhém poločase se už tolik nebránilo, takže soupeřky se občas dostávaly ke košům dost lacino. Obě žákyně příjemně překvapily - souhra nevázla, měly dobrou obranu a v útoku se Barča uplatnila především asistencemi, Markéta dosáhla své první body ve starším dorostu. Za pozornost určitě stojí střelecký rekord OSK - Veronika Horáková - 44 bodů. Na Janě a Martině byla patrná únava po reprezentačním soustředění, trochu špičkování přinesly opět souboje Míši Chodilové a M.Chocholoušové / v paměti je ještě " akce " z Pardubic / ale Míša se správně nenechala vyprovokovat a poměrně v klidu odpověděla 21 vstřelenými body. Starší dorostenky teď čeká šest utkání, které budou víc " o basketbalu ", než toto.

Střelba: Veronika Horáková 44, Míša Chodilová 21, Jana Hausknechtová 12, Zuzka Tejkalová 12, Martina Čepelková 11, Markéta Malinová 6, Jana Cvernová 4

DOROSTENECKÁ LIGA - 11. KOLO

SBŠ Ostrava B - OSK Olomouc 59:64 / 16:20, 32:38, 48:49 /

Utkání jsme začali dost nesoustředěně a brzy prohrávali už 0:10. Toto manko jsme valili před sebou většinu utkání. Zprvu začala jít střelba Janě Hausknechtové, takže to vypadalo jako Ostrava proti J.H., pak se přidala i Martina, Verča byla dobře bráněná a Míše to střelecky moc nešlo. Stav jsme nicméně otočili a ve třetí čtvrtině získali už deseti bodové vedení. V té chvíli se zranila soupeřkám jedna z vysokých hráček a také další měla zdravotní problémy a soupeřky hrály asi pět minut bez podkošových hráček. Bohužel jsme na to nedovedli dobře reagovat a místo odskočení na poklidný rozdíl jsme spíš ztratili. V závěru jsme sice prohrávali už o 3 body, ale vůlí jsme nakonec vítězství na svou stranu strhli. Pochvalu ale za předvedený výkon /především množství ztrát / opravdu nemůžeme vyslovit

Střelba: Jana Hausknechtová 19, Martina Čepelková 18, Míša Chodilová 15, Veronika Horáková 12, Zuzana Tejkalová 2

SBŠ Ostrava A - OSK Olomouc 53:82 / 14:17, 29:50, 33:64 /

Ze špatného začátku jsme si vzali ponaučení v neděli - už rozcvička byla o mnoho soustředěnější a brzy jsme naopak my vedli 16:4, do konce čtvrtiny soupeřky ještě krok držely, ale zejména ve druhé a ve třetí čtvrtině jsme je přehrávali tak jasně, až to bylo neuvěřitelné. Rozdíl 40 /!!/ bodů ve 37 minutě vedl k troše nepřesností v obraně v závěru, přesto se toto utkání stalo naší kořistí až nečekaně snadno. Ke střelecké pohodě se vrátila Verča, pokud se povedla spolupráce Martina - Míša , byly soupeřky opravdu jen v roli statistek. Dobrými šesti zisky přispěla Barča, i střídající Jana Cvernová a Markéta Malinová se za pár minut " zapsaly ", získali jsme tak nejen zpět domácí ztracené utkání, ale i bodový náskok ve vzájemném skóre, který může být ještě hodně důležitý.

Střelba: Veronika Horáková 29, Jana Hausknechtová 23, Míša Chodilová 15, Martina Čepelková 13, Zuzka Tejkalová, Markéta Malinová a Jana Cvernová po 2

DOROSTENECKÁ LIGA - FINÁLOVÁ SKUPINA 1. A 2. KOLO

OSK Olomouc - Start Havířov 76:49 / 16:13, 34:22, 62:33 /

První ztráty jsme utrpěli ještě před utkáním , onemocněly Gabča Látalová a Barča Ondrejková, takže se nám dohoda o dvou utkáních v jednom dni se soupeřem, který přijel ve dvanácti, nemusela vyplatit. Po pomalejším začátku jsme se ale na nezvyklém kluzišti ZŠ Kosmonautů chytli, získali jsme hlavně ve třetí čtvrtině náskok, který nám umožňoval střídání a vcelku pohodlné dohrání zápasu. Střelecky jsme se tentokrát opírali o hru zvenku, pod koši jsme byli ve výškové nevýhodě a trpělo tím hlavně doskakování

Střelba: Jana Hausknechtová 24, Veronika Horáková 20, Martina Čepelková 16, Míša Chodilová 8, Jana Cvernová 5, Markéta Malinová 2, Klára Řezáčová 1

OSK Olomouc - Start Havířov 67:53 / 23:15, 37:33, 51:43 /

Ve druhém utkání se už únava hlásila, soupeřky se také zastřílely a tak jsme dostávali hodně bodů zvenku. Také pod košem přidaly na důrazu, získaly hodně svých střel znovu zpět a tak rozdíl skóre byl minimální. navíc Jana Hausknechtová se sice drobně, ale nepříjemně zranila a ve třetí čtvrtině prakticky nenastoupila. Jistota přišla opět s jejím návratem na hřiště, v závěrečné čtvrtině jsme už byli na dvaceti bodech rozdílu a soupeřky pak už jen korigovaly.

Střelba: Jana Hausknechtová 24, Martina Čepelková 18, Veronika Horáková 12, Míša Chodilová 6, Klára Řezáčová 4, Zuzana Tejkalová 2, Jana Cvernová 1

DOROSTENECKÁ LIGA - FINÁLOVÁ SKUPINA 3. A 4. KOLO

OSK Olomouc - SBŠ Ostrava A 64:45 / 15:18, 32:21, 54:31 /

Rozhodující utkání o 1. místo ve skupině a právo pořádat extraligovou baráž. Nezačali jsme příliš dobře, soupeřky z 5 prvních střel čtyřikrát trefily, z toho dvakrát za tři body. Celou první čtvrtinu jsme se trápili v obraně i v doskakování. Svou roli hrály i zraněné kotníky Martiny Čepelkové a Míši Chodilové, které jim neumožňovaly bojovat s plným nasazením. Až druhá čtvrtina a důraznější osobní obrana rozhodla - vyhráli jsme 17:3 a otočili skóre, které jsme pak už jen navyšovali. Nakonec si zahráli všichni, Gabča dala svou první trojku po operaci kolene, kotníky vydržely a my získali po předloňském vítězství v DL další první místo.

Střelba: Veronika Horáková 18, Jana Hausknechtová a Martina Čepelková 13, Míša Chodilová 11, Jana Cvernová 4, Gabča Látalová 3, Markéta Malinová 2,

OSK Olomouc - SBŠ Ostrava B 81:73 / 12:18, 35:39, 60:50 /

Nedělní utkání bylo už jen povinností - soupeřky ale nejsou zvyklé odevzdávat zápasy a ani v Olomouci neměly nic podobného v úmyslu. Zpočátku jsme opět hůře bránili a hlavně doskakovali nepřesné střely soupeře, takže jsme dostali hodně bodů z druhých šancí. Více jsme střídali, ale zvlášť ve druhé čtvrtině jsme dokázali zahodit i ty nejjasnější příležitosti. Až ve třetí čtvrtině jsme se konečně vymanili z ospalosti, získali několik míčů ve hře a proměnili je v protiútokové body, soupeřky povolily v obraně a my jsme měli 10 bodový náskok. Poslední čtvrtina už toho moc nemohla změnit, oba celky se soustředily spíš na to, aby se nikdo nezranil. Bohužel se zranění nevyhnulo ostravské D. Turčekové, naštěstí zuby vydržely a odnesl to jen dolní ret. Závěrečná trojka Verči Horákové málem z autu znamenala překonání osmdesátibodové hranice..

Střelba: Martina Čepelková 23, Veronika Horáková a Míša Chodilová 17, Jana Cvernová 8, Markéta Malinová 7, Jana Hausknechtová 6, Klára Řezáčová a Zuzana Tejkalová 2,

DOROSTENECKÁ LIGA - FINÁLOVÁ SKUPINA 5. A 6. KOLO

SBŠ Ostrava A - OSK Olomouc 55:76 / 17:16, 33:36, 48:59 /

Poslední zápasy byly už jen povinností, hráčky obou týmů myslely už na další , rozhodující postupová utkání. Měli jsme utkání jasně pod kontrolou, s velkou chutí hrála Martina Čepelková, opět se dobře přidaly i obě žákyně, hlavně Barča byla o hodně spolehlivější než dříve, Markéta do svého zranění hrála rovněž aktivně. Míša Chodilová se rozehrála až v závěru - málem po zápase, ale ještě stihla 8 bodů

Střelba: Martina Čepelková 23, Veronika Horáková 18, Jana Hausknechtová 14, Míša Chodilová 8, Markéta Malinová 5, Barbora Ondrejková 4, Zuzka Tejkalová a Klára Řezáčová po 2

SBŠ Ostrava B - OSK Olomouc 61:70 / 15:18, 37:41, 44:56 /

V neděli v pozměněné sestavě se nám tolik nevedlo, hlavně Verča měla v první polovině koš zakletý a tak střelbu z vnějšku musela převzít Jana Hausknechtová. O výsledku jsme rozhodli zlepšenou obranou ve třetí čtvrtině, kdy jsme soupeřkám nedovolili skórovat celých osm minut. V závěru zkorigovaly výsledek Mifa a Zuzka, když se obě - jedna po druhé - stejným způsobem vyfaulovaly a darovaly ostravským hráčkám 4 trestné hody.

Střelba: Martina Čepelková 23, Jana Hausknechtová 21, Míša Chodilová 12, Veronika Horáková 10, Jana Cvernová 4, Zuzana Tejkalová 2,

všechny výsledky a tabulka finálové skupiny

KVALIFIKACE O EXTRALIGU

OSK Olomouc - WBA Sparta B 74:32 / 18:2, 34:8, 63:21 /

Kvalifikační víkend předcházela řada " šachů " - na poslední chvíli se odhlásilo Ústí n.L., navíc ČBF měla dost problémy s tím, jak vlastně vymezit družstvo B Sparty, které sice postoupit nemohlo, mohlo však skupinu vyhrát a převést místo v extralize jinam. Nakonec soupeřky přijely sice jen devíti, zato se třemi loňskými extraligovými hráčkami. Naše dorostenky však utkání zvládly opravdu na výbornou. Bylo vidět, že když se nepovolí v koncentraci / především v obraně / může se hrát proti každému soupeři. Pražské hráčky měly hlavně v první čtvrtině koš zakletý a tak první body daly až za stavu 15:0 pro nás. Naše sestava měla jen minimální prostor ke střídání, ale zejména Míšino doskakování bylo excelentní, takže jsme dosahovali i snadných košů z protiútoků. Ve třetí čtvrtině jsme opět přidali šňůru 19:0 / hlavně Verče tento koš lépe vyhovoval a náskok narostl až na nečekaných čtyřicet bodů. Poslední čtvrtina už byla formalitou - vystřídaly se všechny hráčky včetně čtyřech žákyň, Martina Čepelková, která hrála pravděpodobně poslední utkání za OSK, dostala příležitost být na hřišti v závěru a tak k mírnému údivu přítomných diváků bylo očekávané kvalifikační utkání snadnou záležitostí.

Střelba: Veronika Horáková 23, Míša Chodilová 15, Jana Hausknechtová 14, Martina Čepelková 13, Barbora Ondrejková 5, Zuzka Tejkalová a Klára Řezáčová po 2