Katka Vítková

Fotografie z květnového turnaje v Polsku zobrazuje většinu týmu dorostenek B

Vstup do dorostenecké ligy vyšel na 50%

OSK "B" - Ostrava "B" 53:74 (11:18 25:43 44:59)

Těžký soupeř, navíc kolize se zápasy OP / Hranice / které znamenaly únavu pro hráčky, které měly hrát za obě družstva. Soupeřky byly zkušenější, vyhrané ze žákovské ligy, kterou prošla jen část našich hráček. Výborný výkon odvedla Iva Geschwinderová, týmu pomohly i tři " pendli " z extraligy. Po zranění se v dobrém světle ukázala Jitka Hrabovská, dobře bojovaly i obě hranické hráčky - Markéta a Linda. Body přidala i Iva Fašánková. Ve čtvrté čtvrtině jsme se dotáhli až na deset bodů, pak ale přišly ztráty z únavy a soupeřky opět získaly bezpečnou kontrolu nad zápasem

Střelba : Iva Geschwinderová 11, Linda Sehnalová, Markéta Kubešová a Pavla Geschwinderová po 8, Katka Vítková 6, Katka Krátká 5, Iva Fašánková a Jitka Hrabovská po 4

OSK "B" - Ostrava "C" 78:67 (29:13 44:34 58:50)

Zlepšení především u Markéty Kubešové, která byla střeleckým tahounem týmu, opět výborný výkon Ivy Geschwinderové, z pendlů si utkání užila Kristýna Kotrlová. Škoda zranění Katky Vítkové, která pak pod košem dost proti vysokým Ostravačkám chyběla. Nicméně utkání tak jako tak bylo v naší moci a první vítězství v DL je doma.

Střelba : Markéta Kubešová 23, Iva Geschwinderová 17, Kristýna Kotrlová 13, Jitka Hrabovská 8, Linda Sehnalová a Iva Fašánková po 6, Pavla Geschwinderová 4, Klára Tesaříková 3

Domácí vítězství nad Žďárem bylo vybojované, ale zasloužené

OSK "B" - Žďár n.S. 52:48 (14:7 28:16 40:27)

Bez zraněné Katky Vítkové jsme měli proti loňskému výbornému týmu Žďáru dost obavy. Ale jednak naše hráčky zahrály nebojácně, jednak soupeřkám přece jen odešly nejlepší hráčky - Hradec, Valosun. K vidění bylo hezké utkání, byli jsme pohyblivější a pokud jsme dobře bránili, získávali jsme laciné koše z protiútoků. S přibývajícími minutami jsme měli už sedmnáctibodový náskok / 40:23 /, pak se ale začala hlásit únava, střídající hráčky přece jen neměly tu jistotu a soupeřkám se začala dařit střelba . Vyrovnání viselo na vlásku, důležitý koš a šestku přidala v tomto momentu Katka Krátká a pak byl závěrečný úsek hry v režii Markéty Kubešové. Opět zahrály výborně Iva Geschwinderová - i když lépe v prvním poločase, oporou byla Markéta, škoda rychlých faulů Kristýny Kotrlové. Svůj standart / mohla by víc / odvedla Katka Krátká.

Střelba : Markéta Kubešová 19, Katka Krátká 11, Iva Geschwinderová 8, Pavla Geschwinderová a Iva Fašánková po 4, Gabča Sedláková, Linda Sehnalová a Kristýna Kotrlová 2

V olomouckém derby jsme obstáli, i když nezvítězili

OSK "B" - SK UP Olomouc 53:62 (15:22 26:38 40:52)

Soupeřky nastoupily do dorostenecké ligy na poslední chvíli poté, co se odhlásil Pelhřimov, ale za krátkou dobu daly dohromady opět silný tým z kvalifikace, opírající se především o dvě hostující šumperské hráčky. Ty nám také dělaly největší problémy, své udělal i 1-2 letý věkový rozdíl .. Naše děvčata dobře začala, do stavu 11:11 jsme běhali rychle dopředu a měli jsme dost možností na levné koše, pak přišla série 0:11, kterou zařídily především pivotky soupeře, které nás nejméně o hlavu převyšovaly. Prakticky o těchto jedenáct bodů jsme pak zůstávali pozadu i ve zbytku utkání, ve kterém hrálo u nás jen 8 hráček. Opět - doufejme že už napořád - jsme se mohli opřít o kvalitní hru Ivy Geschwinderové, které dorostenecký basketbal vysloveně svědčí, lídrem týmu byla jako vždy Markéta Kubešová a proti sobotě byla o hodně výraznější i Katka Krátká. Tuto trojici doplňovaly v první čtvrtině Kristýna, občas Linda a Pavla Geschwinderová, výbornou obranu předvedla Iva Fašánková. Rozdíl ve skóre nepřesáhl sedmnáct bodů a stále jsme byli na dostřel a hrozili zejména v obraně a z protiútoků. Když si uvědomíme, že s tímto týmem jsme v kvalifikaci prohráli o bod i s pěti dalšími hráčkami, je to důkaz dobrého morálního základu našeho B týmu dorostenek, který určitě v budoucnu může převzít extraligovou štafetu.

Střelba : Markéta Kubešová 14, Iva Geschwinderová 12, Katka Krátká 11, Kristýna Kotrlová 9, Linda Sehnalová 4, Pavla Geschwinderová 3

Linda Sehnalová v útoku proti výškové převaze soupeřek / foto O. Čoček - SK UP /

V Pardubicích jsme nestačili, ale nezklamali

Studánka Pardubice - OSK "B" 52:34

Přes porážku předvedlo naše družstvo sympatický výkon, snažilo se o rychlý basketbal s velkou pohyblivostí hráček, na vyšší, starší soupeřky jsme ale zejména fyzicky nestačili. Chyběla nám především střelba ze střední vzdálenosti, která zbyla prakticky celá na Markétu, pod koši zase byla osamocená Katka Vítková, která se naštěstí po zranění rychle zapojila do hry.

Střelba : Markéta Kubešová 17, Katka Vítková 6, Iva Geschwinderová 4, Gabča Sedláková 3, Pavla Geschwinderová a Iva Fašánková po 2,

V Pečkách jsme povinnost splnili

Sokol Pečky - OSK "B" 39:94

Příjemný výlet do východních a středních Čech za příjemné podpory rodičů přerušily naše hráčky na nocleh v Kolíně, pauzu využily především ke snězení obrovského množství jídla. Ráno v hale v Pečkách tahle zátěž znát nebyla, opět jsme běhali a hráli s chutí a po zásluze zvítězili. Jídlo pomohlo i Lindě a Kristýně k tomu, aby byly vůbec na hřišti vidět, takže střelba nebyla jen úkolem pro Markétu nebo Ivu.

Střelba : Iva Geschwinderová 21, Markéta Kubešová 17, Katka Krátká 15, Katka Vítková 14, Pavla Geschwinderová a Linda Sehnalová po 9, Iva Fašánková 5, Kristýna Dědková 4

Domácí souboj proti " vosám " skončil porážkou v prodloužení

OSK "B" - ŠBK Sadská 70:72 / 20:16, 30:29, 48:51, 64:64 /

Souboj proti " vosí " zónové obraně jsme zvládali, dokud jsme stačili v útoku doskakovat, tedy přesněji, dokud stačila doskakovat a případně zakončovat Katka Vítková. Střelecky ji ze střední vzdálenosti podporovaly Iva Geschwinderová, Markéta Kubešová, ale víc jsme toho odstřílet neuměli. Po poločase již síly docházely, soupeřky stáhly náš minimální náskok a šly do vedení na konci třetí čtvrtiny. Dvě minuty před koncem jsme prohrávali 58:63, ale vůlí jsme ještě náskok dotáhli a měli i šance na rozhodnutí v normální hrací době. Tady už nám ale štěstí nepřálo, poslední tři střely / Markéta, Katka, Ivana / do koše nespadly a čekalo nás první letošní prodloužení, ve kterém nakonec byli šťastnější soupeřky.

Střelba : Katka Vítková 28, Markéta Kubešová 13, Iva Geschwinderová 11, Pavla Geschwinderová 7, Kristýna Kotrlová 6, Ivana Fašánková 3, Linda Sehnalová 2

Basketbalová spravedlnost nám nedala prohrát

OSK "B" - ČEZ Nymburk 64:61 / 21:8, 36:17, 50:36 /

Krkolomné utkání, které jsme začali ve vysokém tempu, nijak nezasaženi včerejší smolnou porážkou a získali rychle vedení 12:0 a postupně až 21:8 po první čtvrtině. Vysoké soupeřky, některé ze zkušenostmi z Hradce Králové, začaly otáčet kormidlem utkání až po poločase. Stálým střídánm deseti hráček udržovaly dobrou fyzickou pohodu, což se nedalo zdaleka říct o všech našich hráčkách - Katka Vítková bojovala osamoceně, Iva Geschwinderová nastoupila s dozvuky nemoci, Markéta měla problémy se " svým " kolenem. Čtrnáct bodů před poslední čtvrtinou však dávalo dost velkou naději, navíc Katka navýšila hned v 31. minutě toto vedení na 52:36. Za pouhých šest minut však naše obrana zkolabovala, ve 37. minutě byl stav 57:57 a soupeřky měly po pravdě k vítězství zřetelně blíž. Důležitým momentem byl koš Katky Krátké a následný trestný hod, vedeme 59:56, Nymburk opět snížil po chybě v obraně na 59:58, ale přišla další stejná " trojka " - koš a trestný hod Markéty Kubešové. Čtyři body v náš prospěch už stačily, soupeřky se poněkud překvapivě nepokusily o žádný zvrat a utkání dodriblovala naše rozehrávačka Markéta Kubešová víceméně v poklidu. Vzhledem k únavě ze soboty byli střelci nedělního utkání dost atypičtí, což potěší, protože vždy je lepší mít dobrou zálohu..

Pro doplnění připojujeme statistiku zápasu / jde pochopitelně jen o jediné utkání, takže se z něj nedá vyvozovat noc o stálosti výkonů jednotlivých hráček, prostě někomu tenhle zápas vyšel a někomu ne, to je běžné .. ostatně nejde o souboj střelců ale o týmový výkon /

Statistika OSK B - Nymburk   >>>>>

Střelba : Katka Vítková 18, Pavla Geschwinderová 13, Linda Sehnalová 10, Katka Krátká 9, Markéta Kubešová 6, Kristýna Dědková 5, Iva Geschwinderová a Iva Fašánková po 2

Z Příbora jsme vítězství bohužel nepřivezli

Příbor - OSK "B" 59:57 (18:15 34:30 47:38)

Nabídku soupeřek, že utkání odehrajeme v pátek před víkendem jsme přijali, zdálo se nám, že bude dobře, když budeme moci využít tří extraligových pendlů a také, že získáme volnou neděli. Viděno zpětně, možná to nebylo šťastné rozhodnutí, pendlující hráčky sice nastoupily a uhrály dost, ale zdaleka ne tolik, kolik se očekávalo. navíc v pátek jsme vypadali unaveně a bez jiskry. Vyrovnané utkání nakonec dopadlo pro soupeře, doma budeme chtít určitě vítězství získat zpět. Iva bojovala se zdravotními problémy, Markétě taky utkání nevyšlo podle představ a tak na " běhání " zůstaly v závěru jen Linda a ve svém premiérovém startu v dorostenecké lize Terka Lančová.

Střelba : Markéta Kubešová 14, Katka Vítková 13, Linda Sehnalová 11, Pavla Geschwinderová 10, Ivana Fašánková a Katka Krátká 4, Iva Geschwinderová 1

V Havířově chyběly centimetry i kilogramy

Start Havířov - OSK "B" 88:79 (23:14 41:40 68:64)

Na Havířov jsme si teď již jen čistě v žákovské sestavě ambice nedělali, ale zase nechybělo mnoho a mohli jsme vyhrát. Střelecky jsme se zlepšili / Markéta 25 bodů /, své první body si připsala do statistik ČBF i Tereza Lančová, Iva ožila byla opět nebezepečná - vynikající trestné hody 8/8 !! - opět hrála dobře Linda, která snad už chytla zápasový rytmus a útočnými doskoky se blýskla i Kristýna Dědková. Havířovská děvčata si ale udržovala nevelký náskok celé utkání a žádné drama se nekonalo.

Střelba : Markéta Kubešová 25, Iva a Pavla Geschwinderovy po 14, Linda Sehnalová 11, Iva Fašánková 6, Kristýna Dědková 5, Tereza Lančová 4

Terka Lančová a Iva Geschwinderová bojovaly v sobotu statečně

Do třetice těsná porážka - /?!/

Kyjov - OSK "B" 52:48

Sobotní utkání bylo odloženo a v neděli nás Kyjov přivítal sice v kombinované sestavě, ale také se zónovou obranou, proti níž jsme se už tradičně špatně prosazovali. Také absence / opět " hory " / byly znát. Vstřelených 48 bodů bylo také důsledkem neuvěřitelně nízké úspěšnosti střelby včetně trestných hodů / 39-17 !! /. Manko z první čtvrtiny jsme už nedotáhli a potřetí jsme si z venku dovezli těsnou porážku, kterou budeme muset doma vracet, pokud chceme pomýšlet na lepší než sestupové místo.

Střelba : Markéta Kubešová 15 / TH 12-5 !! / , Katka Vítková 10 / TH 14 - 4 !! / , Pavla Geschwinderová 12, Terka Lančová 7, Iva Geschwinderová 3 / !! / Katka Krátká 1 / !! /

Odveta s Kyjovem byla snadnou záležitostí

OSK B - Kyjov 62:27

Na odvetné utkání s Kyjovem jsme se připravovali, abychom obstáli proti očekávané zónové obraně. Zpočátku jsme samozřejmě tápali, naše přihrávky byly často automatické a končily v rukou soupeřek, ale postupně jsme nabyli na jistotě a přehrávali kyjovské družstvo, složené jen ze 6 hráček, docela snadno. Navíc velikost haly byla pro kyjovská děvčata velkou překážkou. Ani my jsme nehráli nijak oslnivě, ale bohatě to stačilo. Pod košem hlavně v obraně dominovala Katka Vítková, která v tomto utkání zaznamenala ceněný " triple-double " za 11 bodů, 12 doskoků a 11 zisků. O střelbě proti zóně svědčí celkem pět trojek / Linda 3 !! / od druhé čtvrtiny jsme hru podpořili i rychlými protiútoky / Markéta, Tereza /.

Zápasová statistika    Statistika OSK B - Kyjov   >>>>>

Střelba : Markéta Kubešová 17, Katka Vítková 11, Linda Sehnalová 11, Kristýna Dědková 5, Kristýna Kotrlová 5, Klára Tesaříková a Tereza Lančová 4, Pavla Geschwinderová 3, Iva Geschwinderová 2

Sobota v Ostravě bylo úspěšná

SBŠ Ostrava "C" - OSK "B" 66:113

Střelecký festival předvedlo naše " béčko " dorostenek v Ostravě o tomto víkendu. Hlavní zbraní byly rychlé protiútoky po dobrém obranném doskakování a nebojácnost ve hře 1-1 v postupném útoku. Na sobotní soupeřky jsme si celkem věřily, vzhledem k postavení v tabulce bylo vítězství téměř povinné. Hranické trio předvedlo vynikající výkon. Jen těch obdržených bodů by mělo být méně ..

Střelba : Markéta Kubešová 31, Katka Vítková 23, Linda Sehnalová 20, Pavla Geschwinderová 16, Iva Geschwinderová 13, Kristýna Dědková 6 a Tereza Lančová 4

V souboji " béček " jsme byli lepší - zaslouženě

SBŠ Ostrava "B" - OSK "B" 75:93

I v neděli byly střelecké hody na obou stranách, utkání bylo rychlé, zejména domácí se snažili neustálým měněním nátlakových obran zastavit naše rychlé rozehrávačky. My jsme ale odolali a hlavně ve třetí čtvrtině se prosadili rychlostí a odvahou. Vítězství v Ostravě nám vrací naději na celkové osmé místo, ale do konce soutěže je ještě daleko a o překvapení není nouze - viz výsledky tohoto kola.

Střelba : Katka Vítková 30, Markéta Kubešová 19, Linda Sehnalová 18, Iva Geschwinderová 17, Kristýna Dědková 11, Tereza Lančová 3, Pavla Geschwinderová 2

Rychlé protiútoky patřily k našim největším zbraním
na obrázku P.Lanče zakládá jeden z nich Markéta

Na SK UP jsme se silami a fauly vydrželi jen tři čtvrtiny

SK UP - OSK B 75:61

Zápas na hale UP začal nečekaně naší aktivitou - chodili jsme rychle dopředu a tím eliminovali sílu soupeřových pivotek. I pod vlastním košem se nám celkem dařilo získávat míče a brzy jsme se ujali vedení 8:2 a po 1. čtvrtině 24:16. Hlavním naším motorem byla Markéta a střelbou ji podporovala Iva, škoda, že střelecká úspěšnost Lindy byla ve srovnání s minulým víkendem v Praze horší. Daní za obranu byly čtyři osobní chyby Katky Vítkové, z tohoto důvodu nenastoupila do poslední čtvrtiny a soupeřky výškové převahy dokonale využily k vyrovnání. I tak ale na konci třicáté minuty byl na tabuli nečekaný stav 52:53. Bohužel ve čtvrté čtvrtině už síly chyběly, odevzdali jsme soupeřkám velké množství míčů a zejména v soubojích v " prvním patře " jsme neuspěli. Nicméně za předvedený výkon musíme jen chválit.

Stínem utkání bylo zranění domácí Petry Zemkové / hostuje z TJ Šumperk /, které zbytečně rozbouřilo emoce zejména na lavičce SK UP. Viděno z tribuny " větší odstup " upadla domácí hráčka zcela vlastní vinou při zakončení dvojtaktu / ostatně rozhodčí rovněž neviděli žádný kontakt /. Snažíme se hráčky vést k respektu a férovému přístupu k soupeřkám / každé hráčce hrozí zranění stejně a je vždy bolestivé a nepříjemné / a řekl bych, že v tomto ohledu nemáme žádné dluhy. Chápeme rozladění trenérů domácích způsobené ztrátou jejich hlavní útočné síly, ale není nutné hledat zavinění, kde není.

Střelba : Markéta Kubešová 18, Iva Geschwinderová 13, Katka Vítková 12, Pavla Geschwinderová 6, Linda Sehnalová 5, Iva Fašánková a Katka Krátká po 4

Ve Žďáru kopie sobotního utkání

Žďár n.S. - OSK "B" 75:63

Ve Žďáru nehrála Katka Vítková, nahradila ji Terka Lančová, bohužel kvůli zdravotním problémům téměř nehrála Iva Geschwinderová. Vyrovnaný průběh jsme drželi zhruba 30 minut, výškový deficit jsme ale proti zónové obraně nahradit neuměli. Ani tady ale není hráčkám příliš co vytknout - hrají, bojují, střílejí, brání - do výše svým centimetrů a kilogramů a roků. Nezapomínejme, že jde o zábavu, hrajeme sice pro vítězství, ale na světě / i v basketbalu samotném / je mnoho důležitějších věcí. Chválíme holky za oba zápasy o víkendu, zkušenosti / i zaplacené porážkami / se jim jednou v extralize budou hodit. Nejvýraznější hráčkou / hrála za obě sestry / byla Pavla Geschwinderová, Markéta hrála na doraz, lépe to střílelo Lindě.

Střelba : Pavla Geschwinderová 22, Markéta Kubešová 16, Linda Sehnalová 14, Katka Krátká 4, Tereza Lančová 3, Iva Geschwinderová 1

S Pečkami jsme měli práci jen do poločasu

OSK B - Sokol Pečky 92:49

Po delší době hrály naše dorostenky B opět doma, kvůli zranění nenastoupily Iva Fašánková, nemocná je Kristýna Dědková a " povinnosti" v Hranicích měla Linda. Takže byť doma, nakonec s osmi hráčkami jsme přivítali poslední tým tabulky, který doposud nevyhrál. Po pravdě, první poločas na žádnou jasnou záležitost nevypadal. Katka a Markéta překonávaly únavu z předchozího extraligového utkání, soupeřky střílely jedna radost / 4 trojky za poločas / a rozdíl byl minimální. Až druhý poločas rozhodl, především soustavnější tlak v obraně přinášel zisky a s nimi pak i levné koše. I my jsme se uměli trefit " za tři " - Pavla i Markéta 2x - ale hlavně jsme víc běhali a zakončovali jednoduše.

Střelba : Pavla Geschwinderová 23, Markéta Kubešová 22, Iva Geschwinderová a Tereza Lančová po 16, Katka Vítková 11, Katka Krátká 4, Klára Tesaříková 2

Vítězství rychlosti se mohlo změnit v porážku z rychlosti

OSK B - Studánka Pardubice 66:57

Nedělní utkání proti aspirantkám na postup mělo dva zcela rozdílné poločasy. Pardubice se ujaly vedení 6:0 a zdálo se že si vítězství, které potřebují k bojům o postup, pohlídají. Dnešní den patřil v našem týmu především Katce Krátké která po ne příliš výrazné sobotě přijela změněná k nepoznání. Jejích šest bodů znamenalo zachycení nástupu soupeřek a když se přidala i Markéta Kubešová a Iva Geschwinderová - bohužel její 4 body byly z první čtvrtiny - vedli jsme po čtvrtině 23:19. Soupeřky vyzkoušely osvědčenou zónovou obranu, ale střelba našich hráček byla neuvěřitelně přesná - Linda 2 trojky, Markéta jednu - a co náhodou nespadlo do koše, doskočila a zakončila Katka Vítková. Po poločase vedeme 50:26. Jako už tolikrát, ani toto vysoké vedení nemuselo stačit k vítězství. Kyvadlo střelecké úspěšnosti překmitlo na opačnou stranu a neměli jsme najednou recept, jak zdolat uzavřenou soupeřovu obranu. Naše družstvo znervóznělo a ztráty plodily protiútoky soupeřek, které dokázaly za čtvrtinu prakticky náš náskok vymazat / ve 30. minutě 56:50 /. Začala se ukazovat odvrácená tvář rychlého basketbalu - ubývající síly - které navíc nebylo kým doplňovat - na lavičce chyběly zraněné nebo nemocné Kristýna a Iva Fašánková. Vedoucí osobnosti nedělního utkání však tentokrát zabojovaly - Katka a Markéta daly během dvou minut šest bodů a získaly oddech při stavu 62:52 pro nás. Ani soupeřky už nedokázaly vyvinout větší tlak v obraně a více sil v útoku - za posledních šest minut padl už jen jediný koš ze hry ! V posledních třech minutách jsme neuměli sáhnout na brzdu a zbytečně spěchali se zakončením nebo tvrdošíjně riskovali přihrávky do protiútoků / Pavla, Markéta / a usilovali tak o zdraví přítomných diváků. Možná právě v nedostatku zkušeností je příčina některých našich porážek slibně rozehraných zápasů / Kyjov, SK UP, Žďár, Sadská /. Tak nebo tak, máme deváté vítězství a šance udržet ligovou příslušnost pro příští rok je zase o kus větší / znamená to skončit na osmém místě s lepším výsledkem než osmé družstvo ze skupiny A /.

Střelba : Katka Krátká 18, Markéta Kubešová 15, Katka Vítková 13 , Linda Sehnalová 10, Pavla Geschwinderová 6, Iva Geschwinderová 4

Katka Krátká doprovázena pohledy Pavly Geschwinderové proměňuje jednu ze svých střel

Neučesané výkony v Nymburce, ale vítězství je důležité

ČEZ Nymburk - OSK B 55:64

Sestavě v Nymburce " nahrál " začátek utkání A družstva v Praze, takže Markéta i Katka Vítková mohly hrát v obou utkáních. Samotný zápas nebyl moc pohledný - snažili jsme se hrát rychle, ale v protiútocích jsme dost kazili. Naproti tomu nám pomáhala dobrá střelba Pavly Geschwinderové, kterou ale zase limitovaly osobní chyby. I tak jsme ale postupně získávali bod za bodem náskok, ze soupeřek nám dělaly starosti jen individuální akce vyšších křídelnic. Naše krize přišla začátkem čtvrté čtvrtiny, kdy soupeřky po vyfaulování Pavly Geschwinderové stáhly naše vedení až na čtyři body. Důležité body v těch chvílích přidala její sestra a také Katka Krátká a také soupeřkám odešly pro pět chyb některé hráčky, takže ze závěru už velké drama nebylo.

Střelba : Markéta Kubešová 15, Katka Vítková, Linda Sehnalová a Iva Geschwinderová po 10, Pavla Geschwinderová 9, Katka Krátká 8, Iva Fašánková 2

Opět jedna těsná porážka

Sadská - OSK B 81:78

V Sadské jsme k radosti domácích nastoupili bez Katky Vítkové a bez Markéty. Svůj střelecký den měla Linda - 34 !! - bojovnost našich děvčat byla příkladná, jen v obraně jsme zas tak úspěšní nebyli. Závěr se nám však opět nevyvedl, trojka soupeřek v posledních vteřinách znamenala druhou těsnou porážku od Sadské za tuto sezónu.

Střelba : Linda Sehnalová 34, Iva Geschwinderová 14, Katka Krátká a Pavla Geschwinderová po 12, Iva Fašánková 4, Kristýna Dědková 2

Doma jsme porážku z Příbora vrátili ( i s úroky )

OSK B - Příbor 77:39 (20:10 42:21 65:25)

Béčko mladších dorostenek odehrálo svůj možná nejlepší výkon - aspoň z domácích zápasů určitě - a jasně zvítězilo. Už vstup do zápasu určil, jak a co bude na hráčky Příbora platit - obrana, doskoky a rychlé protiútoky - úvod utkání nám patřil se vším všudy a vedli jsme 16:2. Jediný problém představovala rychlá změna směru driblinku rozehrávačky Příbora Renaty Bzirské a následné zakončení průnikem, ale na ten jsme našli časem rovněž recept. V dresu Příbora hrála děvčata, která před časem byla " doma " v Olomouci - Verča Bednarská a Verča Bencalíková, ale jejich výkony zůstaly za očekáváním. Z domácích si utkání skutečně užívala Markéta Kubešová, která si potřebovala spravit náladu po dopolední prohře v play off extraligy v Ostravě. Zatímco tam ve snaze o vniky inkasovala " čepice", tady excelovala, procházela obranou a svým typickým způsobem " v letu " zakončovala. Troufnu si ale tvrdit, že znalci a odborníci by museli nejvýš hodnotit hru Ivy Geschwinderové, která vypadala až " dospěle " a o jeden "level " výše, než se dnes hrálo. Svoje samozřejmě odskákala i Katka Vítková, protiútoky byly doménou Pavly, Lindy a Terezy. Katka Krátká prokázala svou typickou odolnost v obraně, jen ten útok dnes neměl větší jiskru. Neztratily se ani všechny tři " pětky ", byť příležitost dostaly až v samotném závěru. Trenérka Z.Hamplová správně nechtěla riskovat podobné obraty ve druhém poločase, jaké jsme viděli v zápasech s Pardubicemi, Nymburkem nebo SK UP. Vítězství znamená, že máme poměr výher a proher 11-10 a před nás nemohou jít už nejen Pečky, Kyjov a Ostrava C, ale ani Příbor a Nymburk. Sedmé místo je nečekaným úspěchem a v příštím roce se na start v DL mohou těšit žákyně ročníku 1995 + opět některé pendlující hráčky.

Střelba : Markéta Kubešová 26, Katka Vítková 12, Iva Geschwinderová 10, Linda Sehnalová 9, Katka Krátká 6, Pavla Geschwinderová 5, Pavla Holcmanová a Tereza Lančová 4

Závěr sezóny se změnil v exhibici

OSK B - Havířov 105:41 (38:8 56:19 75:37)

Opravdovou exhibicí ukončily naše hráčky soutěž proti soupeři, který nepřijel s nejsilnější sestavou. Už první poločas byl přehlídkou rychlých zakončení podle jednoduchého receptu - Katka doskok a ostatní protiútok. Ani po odjezdu Katky a Markéty domácí hráčky nepolevily a závěrečná šestiminutovka 24:0 je toho nejlepším důkazem. Přidaly se i hráčky ročníku 1995, i když zatím / až na Terku / ne v útoku střelbou.

Střelba : Linda Sehnalová 35, Katka Krátká 20, Iva Geschwinderová 12, Katka Vítková 11, Markéta Kubešová 10, Tereza Lančová 10, Klára Tesaříková 4, Pavla Geschwinderová 3, Pavla Holcmanová 1