Družstvo žen OSK Olomouc

TENTO ROK O POSTUP ?

Vloni jsme zkonsolidovali dvě družstva žen do jednoho, letos by děvčata chtěla zopakovat předešlé úspěchy a hrát o postup do kvalifikace o 2. ligu žen. Staronová trenérka - hráčka Nikola Kleinová shromažďuje všechna děvčata a přípravu letos berou ženy vážně - několikadenní soustředění v Mohelnici bylo první vlaštovkou, svědomitost v účasti na tréninku by měla být dalším krokem

Titulek budeme muset zřejmě poopravit :-))

Před úvodním zápasem ve Zlíně se družstvo opravdu dost obměnilo, bohužel změny přicházely dost za pochodu a tak příprava nemohla být nijak ucelená a soustavná. Takže počtem máme družstvo sestavené dobře, ale objemem basketbalové přípravy za týmy z loňské druhé ligy, jako byl například náš první soupeř - Proton Zlín - zaostáváme. To se taky v plné " nahotě " projevilo v zápase, kde sice chyběly Sylva Kolářová a nová posila z Karlových Varů - Lucka Pušová, ale ani tak bychom zřejmě zkušenějšímu, staršímu a dlouhodobě pracujícímu týmu nestačili.

Proton Zlín - OSK 74:35

Body: Kleinová 9, Jurajdová 8, Přivřelová a Kelucová 6, Malinová 3, Tichá 2 Fejlková 1

V Šumperku sice druhá porážka, ale zlepšení

Trenérka N.Kleinová : Už druhý zápas ukázal, že nám dělají problémy začátky utkání. Nejsme dostatečně koncentrovaní, naše obrana je slabá a nejsme důslední v nájezdu ke koši. S postupem zápasu se lepšíme, ale i tak nedosáhneme 100% výkonu. Celé utkání jsme hráli proti zónovému obrannému systému, který nám zpočátku dělal problémy - především pohyb dlouhých ve vymezeném území - ale ve druhém poločasu jsme se stali odvážnějšími a dokázali jsme mezi obránce i najet a vystřelit, nebo získat faul. Dobře hráli všechny dlouhé i skoro dlouhé - Leňa, Jitka, Zuzka a Marťa - Marťa dobře bránila a správně těžila ze své basketbalové zkušenosti. I když je ve výsledném skóre rozdíl dvaceti bodů, tak myslím, že jsme nepropadli ani nemáme důvod být nějak velice zklamaní. Šumperk je kvalitní soupeř a do tohoto utkání nastupoval jako favorit. My se zatím učíme společně hrát, tak abychom si rozuměli především v obraně a viděli se v útoku. Zápas ukázal, kde máme mezery a na čem bychom měli pracovat, ale i to, co nám jde a čeho bychom se měli držet.

Šumperk - OSK 72:50

Body: Malinová 11, Přivřelová 10, Kleinová 8, Jurajdová 7, Tichá 6, Štaffová a Tejkalová po 2

První vítězství doma proti SK UP "C"

Utkání proti kolegyním ze "společného" soustředění z Mohelnice přineslo naše první vítězství, byť za cenu dvou zranění / M. Tichá - žebro, J. Malinová - kotník / . Střelcem utkání byla Jana Jurajdová.

Trenérka N.Kleinová :

Od začátku utkání se nám dobře dařilo hrát koncentrovaně v obraně - vyvíjeli jsme tlak na hráčku s míčem a nenechali přihrát na hráčku uvolňující se ze slabé strany pro míč. Prvních několik minut jsme zkusili obranou po celém hřišti donutit vyhazující a rozehrávající hráčku k chybě. Utkání se mělo odehrávat v duchu obrany a to se nám podařilo. Byli jsme agresivní a v obraně stále aktivní. Trochu ztrácíme lesk se získaným míčem, kdy z něj neumíme vytěžit maximum - špatná přihrávka, místo rychlého protiútoku a koše přechod do postupného útoku - ale to vše se ještě naučíme, důležité je to, že míč můžeme a umíme získat. V útoku se nejvíce prosadila Janča Jurajdová, která svou přímočarostí dávala jednoduché - ale důležité! - koše. Vytvářela náš postupný útok a každé její vystřídání bylo na naší hře znát. Leňa se odhodlala a ze svého "místa" na čáře trestného hodu, najížděla do podkošového prostoru, odkud se jí dobře střílí. Míša Kelucová se zlepšuje zápas od zápasu a pomalu začíná vymazávat svou basketbalovou absenci za několik posledních let. Zuzka Tejkalová v prvních třech čtvrtinách nebyla skoro vidět a nakonci utkání si mimochodem "dala jen tak 6 bodů v řadě". Je to skvělé, ale musí si jich dát alespoň 14 za celé utkání. Štaffka statečně nastoupila, i když nebyla po zdravotní stránce zcela v pořádku, ale soupeři vsítila dva trestné hody a mohla si jít v klidu odpočinout. Jitka s Marťou utkání nedohráli. Obě se při utkání zranili. Zatímco Marťa do příštího utkání nastoupí, Jitka po zranění kotníku bude potřebovat delší čas na vyléčení. Doufejme, že se k nám přidá co nejdříve.

OSK - SK UP "C" - 56:32

Body: Jurajdová 15, Přivřelová a Kleinová 11, Tejkalová 8, Fejlková 4, Malinová, Štaffová a Kelucová po 2

V Hranicích až příliš snadno

Jako za starých časů - když jsme ještě hráli v mládežnické kategorii - jsme se sešly na nádraží, abychom odjely na zápas do Hranic. Chyběla nám nemocná Míša Kelucová, na poslední chvíli ještě vypadla jedna z nových posil Lucka Pušová a Jitka Malinová doléčuje zranění kotník. V sestavě naopak přibyly dvě nové posily z Přerova, Martina Slaninová a Katka Kadlčáková - v novém týmu se obě dvě moc dobře uvedly. Zatímco Marťa Slaninová nastřílela rovných 20 bodů a stala se tak druhou nejlepší střelkyní našeho týmu, Katku bylo dobře vidět jak v útoku, tak v obraně, dala 4 body i se zraněnou rukou. Utkání celkově nemělo dobrou úroveň. Soupeřkám z Hranic určitě nelze upřít snahu a patří jim pochvala - holky hrály v šesti - ale po basketbalové stránce byly o několik tříd horší. Na začátek jsme si chtěly vyzkoušet náš postupný útok, který se nám, ale při soupeřově odstoupení v obraně nedařil. Místo toho jsme našly jednoduchý recept: v obraně získat míč a vyrazit do rychlého portiútoku a v postupném útoku nám nakonec stačilo jednoduché HOĎ A BĚŽ. Janča dobře organizovala hru. Přihrála, proběhla a vytvořila mezeru, kterou jsme více nebo míně využily. Výborně viděla své spoluhráčky a na koších Marti Slaninové se podílí asistencemi. Katka Fejlková už ve druhém zápase potvrdila, že je "mistrem" útočných i obranných doskoků. V zápase získala nejvíce míčů a za to jí patří velká pochvala. Jsme rády, že takovou hráčku v družstvu máme. Zuzka Tejkalová začala dávat už ve 3. čtvrtině koše -je to o čtvrtinu dřív než v minulém utkání - a trefila i jednu trojku. Uvidíme, co s ní udělá zápasové volno, ale doufám, že v příštím utkání se od ní dočkáme několika bodů už v prvním poločase. Štaffka tentokrát byla jedničkou v obraně. Svou hráčku nepustila k nájezdu ke koši a bylo na ni spolehnutí. I když nepatří k nejvyšším hráčkám, dobře se nájezdy dostávala ke koši a získala na sebe několik dobrých falů. Marťa tentokrát nastupovala jen když nám "teklo do bot" :-) . Od minulého zápasu má poraněné žebro a ještě není úplně ve formě. I při tak málo odehraných minutách trefila jeden koš. Leňa v obraně dobře pomáhala ze slabé strany a chytala lobované přihrávky, kterými se soupeřky snažily přehodit naše zepředu bránící hráčky. Nejvíce mě ale potěšila tím, že už tolik nestřílí z dvoubodové vzdálenosti a snaží se pod koš najet. To se mi opravdu moc líbí a jde jí to parádně.

Hranice - OSK 2:83

Body: Kleinová 21, Slaninová 20, Přivřelová 12, Fejlková 8, Tejkalová 7, Štaffová 5, Kadlčáková 4, Jurajdová 4, Tichá 2

V odvetě jsme smazali něco z rozdílu

Hodnocení trenérky:

Tentokrát jsme Zlín přivítaly na domácí palubovce a byly jsme rozhodnuté, napravit dojem z prvního utkání ve Zlíně. V prvních šesti minutách jsme stihly vystřelit pět trestných hodů, ale dát pouze dva koše ze hry. Od šesté minuty soupeř přešel na zonovou obranu, kterou hrál skoro až do konce utkání. Vyšší a těžší hráčky ze Zlína zabraly téměř všechen prostor pod svým košem a na nás už zbylo jen opravdu málo místa. Svou hrou jsme se je snažily rozpohybovat soupeře a najít místo, které nestihl pokrýt. Samotný pohyb nám ze začátku dělal potíže a často jsme se chytaly do připravených pastí. S postupem času se nám čím dál více dařilo dostávat míč do vymezného prostoru na pohybující se pivoty.

Trochu nám scházely obyčejné nájezdy za první llinii stojících hráček, kde bychom buď samy mohly míč vystřelit a nebo přihrát volné hráčce. Jde vidět, že se pomalu sžíváme i s obranou. Naše posuny a návraty v obraně zatím nejsou na bůhvíjaké úrovni, ale jde vidět, že se nám v defenzivní části vrací předvídavost a pomalu zase umíme chytnout "průhledné" přihrávky soupeře. Ovšem obrana hráčky s míčem a zabránění náběhu ze slabé strany je nedobrá.

Na začátek druhého poločasu jsme postavily pětku, která měla rozdělené úkoly a cílem bylo zabránit Zlínu, na větší než dvacetibodové odskočení ve skóre. Myslím, že to nedopadlo úplně špatně /na konci čtvrtiny 33:55/. Stěžejní úkoly - neustále svými nájezdy ohrožovat soupeřův koš a v obraně pořád stát před svoji hráčkou /i za cenu přehození/ jsme celkem zvládaly. Ve čtvrté čtvrtině jsme se ještě pokusily o zvrat a v třetí minutě se dostaly na rozdíl 13 bodů /42:55/, ale od té doby jsme proměnily pouze dvě střely. Na druhé straně se prosadily obě zlínské pivotky a skóre navýšily o 6 bodů. I když jsem celé utkání prohrály o 17 bodů /46:63/, tak jsme poslední čtvrtinu vyhrály 13:8.

A to je pro nás určitě taková malá výhra v prohraném utkání. Prohrou do dvaceti bodů, jsme splnily cíl, který jsme si před zápasem daly.

OSK - Zlín 46:73

Body: Kleinová 18, Přivřelová 8, Tejkalová 4, Jurajdová a Kelucová 3, Slaninová, Kadlčáková a Pušová po 2

Potřetí proti Zlínu

V zápase proti Zlínu jsme úplně nepropadaly. Většinu času jsme se basketbalově držely na lehce podprůměrné úrovni, z které jsme občas vystoupily nějakým povedeným zákrokem - v obraně i útoku. Problémy nám dělalo udržet koncentraci na hru. Dokázaly jsme ubránit a ze získaného míče dát koš, ale už jsme na to nenavázaly dalším dobrým výkonem v obraně. Za celé utkání jsme dostaly tři bodové šňury / dohromady 30 bodů ! / kterým jsme mohly zabránit jen tím, že se vrátíme do obrany a jdeme znovu bránit svoji hráčku. Už od začátku jsme hrály na výdrž a to není dobře. Místo toho, abychom vstoupily do hry, odvedly maximální výkon a šly strhané střídat, jsme zařadily na dvojku a v tomhle tempu odehrály celé utkání / jen ve druhé čtvrtině se nám podařilo přeřadit na vyšší výkon /. Marťa Slaninová neměla tolik prostoru, ale své minuty dokázala využít - střílela 4 trestné hody, dala koš a byla cennou hráčkou v doskoku. Jitka se snažila a dobře si poradila s obranou vysokých a tvrdě hrajících pivotek, v trestných hodech byla neomylná. Martě Tiché se nehrálo dobře. Hra proti stojícím a silově hrajícím hráčkám jí nevyhovuje. Taková utkání pro ni bývají tvrdá a rány, které dostává ji limitují především v útoku. Leňa, i přes svoji alergickou reakci na ruce, odehrála téměř celé utkání. Proti vyšším hráčkám se mohla jen těžko pod košem uplatnit, ale spíš by bylo potřeba, aby se v útoku více pohybovala a tím zaneprázdnila svého obránce.

Pár pěkných momentů jsme měly především v obraně. Ukázalo se, že na Zlín platí prosté věci / předskočení v obraně, vyvíjení tlaku na míč, rotace v obraně / ale jako obyčejně jsme nic z toho nedělaly pořád. Měly jsme světlé záblesky, kdy jsme předskočily a získaly míč nebo ze správného obranného postavení chytily špatnou přihrávku soupeře, ale bylo to jen ojediněle. Se Zlínem už se potkáme jen na naší palubovce a věřím, že sehrajeme kvalitnější a pohlednější utkání.

Zlín - OSK 45:76

Body: Kleinová 13, Malinová 7, Tejkalová 7, Přivřelová 5, Jurajdová 4, Kadlčáková 3, Slaninová 3, Pušová 2, Tichá 1

Beze slov

Šumperk - OSK 59:42

Body: Nikola Kleinová 12 (7/4), Lenka Přivřelová 11, Maťa Tichá 7 (10/5), Jitka Malinová 3 (2/1), Míša Kelucová 3 (1/1), Katka Fejlková 2 (2/2), Katka Štaffová 2 (2/0), Tejkalová Zuzka 2, Lucka Pušová 0

Snaha o odvetu vyšla

Před pátečním utkání v šatně panovala lehká nervozita. SK UP "C" od svého začátku udělalo velký kus práce - čemuž svědčí i minulá prohra na UP hale - a každý zápas s nimi, je o poznání těžší. První čtvrtinu se nám podařilo vyhrát rozdílem 12 bodů /22:10/, kdy nás střelecky držela Marťa Tichá /12 bodů z jejich 20/ a v obraně dobře bránila svou hráčku Štaffka. Obě holky se staly pilířy celého zápasu a hrály téměř bez střídání. Naše útočná fáze se poněkud zlepšila a pokud srovnám poslední zápasy ve Zlíně a Šumperku, tak jsme určitě byly nebezpečnější na křídlech, kdy jsme nájezdy po zadní lajně ohrožovaly koš. Nebály jsme se dokončit RP hrou jeden na jednoho a vynechat tak dobíhající hráčky - i když, nevím tak úplně, jestli nějaké máme. Ovšem obrana pro nás bude ještě dlouho tvrdým oříškem. Jsme ve věku, kdy nejvíce spoléháme na zkušenosti a tím více zapomínáme na pohyb v obraně. Začínáme bránit, až má naše hráčka míč - nikdy nebo jen výjimečně dříve - vypomůžeme a už se nevrátíme ke své hráčce atd., je toho opravdu hodně. Kačka Fejlková se snažila bránit Kamču /SK UP "C"/ a nebylo to úplně špatně. Ve druhé čtvrtině se do hry dostala nemocná Leňa a jsem ráda, že to zvládla a dokázala se i přes nevolnost, soustředit na hru. Druhý poločas bývá horší a ani v pátek tomu nebylo jinak. Třetí čtvrtinu jsme pouze kontrolovaly rozdíl a do velkých výkonů jsme se nehnaly. V závěrečných 10 minutách jsme dost prostřídaly a špatně se nám na hřišti dorozumívalo. Během prvních 5 minut jsme prohrávaly 11:0 a musely jsme ještě dost zabrat, aby naše konečné vítězství bylo přesvědčivé. Myslím, že v zápase se odrazilo zkvalitnění tréninků a tréninková píle hráček. Za tohle patří holkám velké uznání. Naopak jako slabé místo se ukázala pozice jedničky a na tom budeme muset hodně moc zapracovat.

OSK - SK UP Olomouc C 60:46

Body: Marťa Tichá 20, Nikola Kleinová 13 (4/3), Katka Štaffová 11 (1/0), Jitka Malinová 9 (4/3), Lenka Přivřelová 5 (2/1), Katka Fejlková 2, Jana Jurajdová, Katka Kadlčáková 0

V Hranicích poměrně snadno

Hranice nás v 1. čtvrtině překvapily svou aktivní hrou na koš a vsítily nám 8 bodů /to je 4x více než za celé minulé utkání/. Popravdě, nám se běhat moc nechtělo a spíš jsme spoléhaly na to, že se protihráčky do koše netrefí. Proti menším hráčkám jsme se snažily maximálně využívat obou pivotů, ale ze začátku jsme se trápily. Problémem bylo především načasování přihrávek pod koš. Celkově bychom měly být rozhodnější. Zbytečně přemýšlíme nad hotovými věcmi a z toho potom plyne překombinovanost, která přechází do těžkých střel na konci časového limitu. Hranice bránily dost odstoupeně a na trojkovém oblouku nás nechávaly celkem klidně driblovat a organizovat hru. Kolikrát stačilo jen vystřelit a ušetřit si tak zbytečné najíždění do zacpaného podkošového prostoru. Celý druhý poločas byl mnohem pohlednější. Trochu jsme se rozběhly, občas zahrály rychlý protiútok, kombinace pro dlouhé hráčky jsme hrály pečlivěji a v obraně jsme začaly odstupovat ze slabé strany. Kačce Fejlkové začaly padat dvojkové střely, Janča Nenutilová získávala na naší utočné polovině nezpracované míče soupeřek a Kela se pokusila o rychlý protiútok s rozhodčím. Určité ocenění si zaslouží i soupeřky, které v šesti lidech předvedly sympatický výkon.

HRANICKÉ PANTERKY - OSK OLOMOUC 26:76

Body: Jitka Malinová 16, Nikola Kleinová 14 (2/2), Kačka Fejlková 13 (2/1), Lenka Přivřelová 10 (2/0), Jana Nenutilová 6, Lucka Pušová 6 (2/2), Katka Štaffová 4, Marťa Tichá 4 (4/2), Míša Kelucová 3 (2/1)

Poslední měření sil se Zlínem - náš nejlepší výkon

Od začátku utkání jsme příjemně překvapily samy sebe. Dávaly jsme jednoduché koše z protiútoků a několikrát se nám vydařilo jen obyčejné hoď a běž. Problémy nám dělala obrana zlínských pivotek, kdy jsme pozdě rotovaly v obraně a zapomněly jsme se vracet ke svým původním hráčkám. Nedokázaly jsme ubránit naběhnutí ze slabé strany a v momentě, kdy se pivotky dostaly podkoš, tak i přes naše zvednuté ruce snadno skórovaly. V druhé půli jsme obranu hráček bez míče zlepšily a získaly tak několik šancí, kdy jsme snadno dosáhly koše. Strůjcem téhle nové a lepší obrany byla především Leňa. Pod košem začíná "růst" Lucka Pušová a zápas od zápasu se její hra v podkošovém prostoru zlepšuje. Kadl se velmi dobře srovnala s měnícím se rytmem zlínské obrany a vsítila jim dvě trojkové střely a bod z trestných hodů. Zápas měl svoji úroveň a oba týmy hrály až do poslední minuty. My se za svůj výkon určitě nemusíme stydět, naopak si myslím, že to bylo naše nejlepší utkání proti Zlínu. Nasvědčuje tomu i poslední čtvrtina, kterou jsme vyhrály v poměru 14:6.

OSK OLOMOUC - PROTON ZLÍN 56:74

Body: Nikola Kleinová 19 (11/9), Jitka Malinová 7 (4/3), Katka Kadlčáková 7 (2/1), Lenka Přivřelová 6, Zuzka Tejkalová 6 (2/0), Lucka Pušová, Katka Štaffová po 4, Marťa Tichá 3 (2/1)

Předposlední utkání bylo jasnou záležitostí

Po delší době už jsme potřebovaly vyhrát a trochu si zvednout sebevědomí. Po sérii těžkých utkání, přišel zápas proti slabším a méně zkušenějším Hranicím. Od začátku jsme dobře bránily a hlídaly jejich seběhnutí ke koši po cloně. Zase nám začala pracovat slabá strana a až na výjimečné situace - zaspaly jsme, zapomněly - jsme sbíhající hráčky pokryly. Díky tomu se nám častěji než jindy, dařilo zakládat rychlé protiútoky a dávat tak snadné koše. Na to, jak dobře jsme si poradily s obranou, tak o to hůře jsme organizovaly postupný útok - soupeř prostě jen hodně odstoupil. Místo střely a útočného doskoku jsme volily přihrávky a stání na místě. Tohle se nutně muselo změnit a tak jsme místo herních akcí začaly jen prosté nájezdy do vymezeného území a vyhození ven. Myslím, že se to ukázalo, jako dobrá volba. I když soupeř nepatřil mezi špičku tabulky, tak jsme po delší době hrály uvolněně, ale přitom soustředěně a nepropadaly jsme v žádných činnostech. Ještě nakonec, hodně mě potěšilo bodové rozložení na jednotlivé hráčky - vdyť pět hráček z osmi se dostalo nad dvouciferný počet bodů.

OSK OLOMOUC - TJ SIGMA HRANICE 72:25

Body: Jitka Malinová 14 (6/4), Marťa Tichá 11, Kača Fejlková, Kača Štaffová a Zuzka Tejkalová 10, Nikola Kleinová 8 (6/4), Lucka Pušová 7 (2/1), Lenka Přivřelová 2

Závěr sezóny

Pátečním utkáním jsme uzavřely basketbalovou sezónu 2009/2010 a mohly bilancovat co nám tahle sezóna vzala a co naoplátku dala. K samotnému utkání jen několik postřehů. Po minulém zápase jsme se rozhodly, že proti Hranicím nebudeme hrát žádné signály, ale zaměříme se pouze na pohyb. S míčem jsme se snažily najet do vymezeného prostoru, když to nešlo, tak vyhodit a proběhnout. Daly jsme z toho spoustu bodů, ale raději bych, kdyby si z toho soupeřky odnesly nějaké ponaučení a do příštího roku se začaly ubírat podobným směrem. Přece jen, clony a signály nejsou všechno. Druhý velký klad jsem viděla v Lucce Pušové, které se zápas vydařil a nasázela soupeři pěkných 18 bodů. Spolupráce s ní mě tenhle rok opravdu těšila. Je vidět, že za ten rok odvedla obrovský kus práce a ta se jí vrátila v podobě mnoha nových dovedností.

OSK OLOMOUC - TJ SIGMA HRANICE 85:22

Body: Lucka Pušová 18 (3/2), Jitka Malinová 17 (3/3), Nikola Kleinová 16 (1/1), Leňa Přivřelová 12 (2/2), Kačka Fejlková 11 (2/2), Janča Nenutilová 9 (2/1), Kačka Štaffová 2 (2/2)

Sezóna 2009/10

N. Kleinová:

Za začátek sezóny lze označit soustředění v Mohelnici. Tam se spojila dvě olomoucká družstva a vytvořila menší tréninkovou skupinu. Byla jsem až překvapená s jakou chutí hráčky trénovaly a už tehdy - potichu - jsem domýšlela možné úspěchy tohoto "nově vzniklého" družstva. Po návratu do Olomouce se naše cesty bohužel rozešly a opět jsme se setkaly až jako soupeři. V té době naše situace nebyla růžová. Svou aktivní kariéru ukončily "starší ženy" a z nás mladších Sylva Kolářová. Zbyla tak jen chatrná kostra, která se kdykoliv (stačila neúčast dvou hráček) mohla zlomit. Naštěstí v září přišel nečekaný obrat a k družstvu se připojily Zuzka Tejkalová /Olomouc/, Míša Kelucová /Olomouc/, Jana Jurajdová s Katkou Kadlčákovou /Přerov/ a Martina Slaninová /Kroměříž/. Z Čech k nám pak přišla Katka Fejlková a následně za ní Lucka Pušová. Posledním z nově příchozích byla Jana Nenutilová, která k nám hostuje z klubu SBŠ Ostrava.

Vlastně už od začátku jsme na to nešly dobře. Velkou část družstva tvořily nově příchozí hráčky, které se herním projevem, výkoností, ale i basketbalovými názory navzájem dost lišily. Místo společné řeči jsme zvolily "basketbalové experimentování" a tím tak neplánověně vyvolaly dezorientaci a nepochopení, tentokrát už všech hráček. Celou první polovinu jsme pak "hasily požár", který jsme na začátku založily - po první půli soutěže 5 proher a pouze 3 výhry. Tohle určitě nebyla bilance, po které jsme toužily. Třetí kolo soutěže bylo z mého pohledu nejlepší, i když se nám podařilo umazat jen jednu prohru, tak v tomto období jsme hrály nejvyrovnaněji. V téhle době nás opustily tři hráčky a my zase začaly bojovat s počtem lidí. Zvládly jsme to a sezónu dohrály až do konce s průměrem osmi hráček na utkání. Za poslední čtyři zápasy jsme poznaly hořkou příchuť sportu. Začala se projevovat psychická nepohoda týmu. Myslím, že holky budou vědět o čem mluvím. Nikdy jsem na tohle nevěřila a považovala jsem to pouze za výmluvu, ale tahle zkušenost poopravila celý můj názor. Čím více jsme chtěly, tím méně to šlo. Přestaly jsme si v zápasech věřit a začaly se propadat do depresí. Bylo vidět, že každou z nás to trápí. Takhle jsme prohrály utkání se Zlínem, Šumperkem a vyvrcholením téhle černé chvíle bylo prohrané utkání proti SK UP. Následovala už jen dvě povinná vítězství proti Hranicím a tím jsme ukončily sezónu na 4. místě tabulky. Určitě to nemůžu považovat za úspěch a ani nemůžu říct, že by tahle sezóna byla nějak pěkná nebo klidná. Naopak, pořád se něco dělo a my stále musely řešit neúčasti na trénincích, nepříjemná zranění, zbytečné prohry a další. Tohle byla největší "škola života", kterou jsme zatím v basketbale prožily a doufám, že se od ní budeme moci odpíchnout a každý následující rok si udělat už jen příjemnější.