archiv sezóny 2022/23KADETKY U17

ŽÁKYNĚ U15

ŽÁKYNĚ U14

MINI U13

MINI U12

MINI U10

INFO,KONTAKTY 2023

TERMÍNY

ARCHÍV OSK

ENGLISH  


CHCEŠ SPORTOVAT? KLIKNI NA SPORTUJ V OLOMOUCI

    

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ     

bude letos jiné - rozdělíme se na tři skupiny podle věku a vyspělosti. Kadetky si zopakují pobyt v Pelhřimově, žákyně U14 a U12/13 odjedou na Slovensko do Staré Turé a děvčata U11 se budou připravovat v Javorníku.


    

U13 BRANDÝSKÝ POHÁR     

zakončil sezónu nejen U13, ale vlastně celému klubu. Šesté místo ze 16 účastníků není jistě špatný výsledek, zvítězili jsme tam, kde jsme chtěli (a měli ) zvítězit a tam, kde jsme tušili, že soupeři budou nad naše síly (Hradec,Pardubice,HB), tam se to také tak stalo. I tentokrát největší přínos představovaly hráčky 2010, mladší děvčata jsou snad na vzestupné dráze ( - i co se týká projevu a vychovanosti)


    

U13 MISTROVSTVÍ ČR     

Děvčata ročníku 2010 dostaly druhou šanci na to udělat lepší dojem na svém MČR a je potřeba říct, že se jim to po všech stránkách podařilo. I tým U13 zvítězil nakonec jen jednou nad Plzní, ale přístup, aktivita, zápal a všechno, co k takovému turnaji patří - v tom byly 2010 skvělé. Ještě kdyby je víc doplnily a napodobily jejich mladší spoluhráčky ročníku 2011 ...


    

U14 MISTROVSTVÍ ČR A DALŠÍ     

Už minulý víkend hrály svoje mistrovství U14 a i když už samotný postup byl úspěch, na turnaji jsme bohužel mnoho parády neudělali, osmé místo není ostuda, výkon proti Ostravě už ano. V sobotu a neděli toho víkendu uzavřely svou soutěž i U17 - dvěma vítězstvími proti Kyjovu a Zlínu a v tabulce play-out skupiny C obsadily nakonec milé 1. místo.

U12 si zajely do Žďáru na Festival mini a dovezly jen jediné vítězství proti Třinci - také ne úplně důvod k oslavě.


    

KLID PŘED BOUŘÍ     

O prvomájovém víkendu hrály jen U13 ve Zlíně, kde celkem v klidu zvítězily a za zaznamenání určitě stojí i první expedice budoucích U12 do Prahy. Všechno se sice nevyvedlo jak bylo plánováno, ale zážitky ze společného dopoledne s kouzelnicemi z Prahy 10 jim nikdo už nevezme.


    

ZÁVĚRY SOUTĚŽÍ     

Soutěže se blíží ke svému závěru, tak chvíle pro rekapitulaci : U17 zbývají jen venkovní zápasy ve Zlíně a v Kyjově. Předehrávkou v úterý, kdy jsme porazili Havířov, jsme se rozloučili s domácí halou. Cíle sezóny s předstihem splněny, i v příští sezóně si zahrajeme celostátní ligu U17, potvrdili jsme že neúspěch v kvalifikaci byl způsoben hlavně kumulací únavy a taky určitým otřesem po odchodu hned pětice hráček. V soutěži jsme oba naše kvalifikační soupeře nechali za sebou.

U15 skončily soutěž už před týdnem - splnily cíl už postupem do extraligy, nakonec skončily na 7.místě. Naopak U14 příjemně překvapily a zajistily si postup na MČR a také start v lize U15 v příští sezóně. U13 rozhodovaly o postupu na MČR v jediném dvojzápase, kde jsme byli o kousek lepší než Zlín a tedy i ony si zahrají s nejlepšími týmy ČR. U12 ve stejné kvalifikaci skončily nakonec druhé a pojedou tedy na "B" turnaj - Festival mini ve Žďáru. I tam ale bude řada kvalitních týmů.


    

PŘEDSVÁTEČNÍ VÍKEND     

byl hracím pro U12 - dvakrát těsně podlehly Basketu Ostrava, když příležitost dostaly další hráčky místo již trochu opotřebovaných :), U17 pak porazily v klidném utkání sympaticky hrající Bruntál a U14 přivezly z Brna jedno cenné vítězství nad KP, které vybojovaly skvělým výkonem ve 2. půli. Šance na MČR tedy stále trvá.


    

ZÁPASY NABRALY SUPERTEMPO     

Už třetí týden se hraje ve všední den i o víkendu a zvlášť pro ty, kdo hrají za dvě kategorie, toho začíná být docela dost. Oddpočinek je na místě, protože je taky součástí výkonu. O víkendu jsme vítězství neslavili - v U15 jsme v šestičlenné sestavě spíš chtěli zápasy s vedoucími celky tabulky přežít a nějak už tu sezónu dohrát a v U13 jsme v Ostravě podlai výkon odpovídající předchozímu řádku. Výsledek nás netrápí, raději bychom ale viděli větší posun v kvalitě.


    

OPĚT ÚSPĚŠNÉ ÚTERÝ     

První jarní den se stal kopií úterka před třemi týdny - U12 v kvalifikačním zápase porazily Mohelnici i podruhé a kvalifikovaly se tak přinejmenším na Festival U12 do Žďáru a pak v předehrávce ligy U17 přehrály v klidu (místy až moc velkém) Krnov.


    

SE ZLÍNEM 3:5     

Celkem osmkrát jsme v posledních 14 dnech nastoupili v různých kategoriích proti týmům ze Zlína - v U10 i proti chlapcům. V tomhle souboji měst jsme sice prohráli 3:5, ovšem důležité zápasy se podařilo vyhrát - jednak U10 slavily poprvé výhru proti zlínskému mixu a jednak U13 porazily zlínský tým hned dvakrát a zajistily si tak účast na Mistrovství ČR své kategorie.


    

TAK TO ÚPLNĚ NEVYŠLO     

a následky jarních prázdnin a hor se celkem očekávaně promítly do výsledků víkendu. 1x zápěstí, 1x ruka, 1x zápal plic a další nemoci - to se už na hře projeví. V sobotu dokázaly ještě U14 porazit Basket Ostrava, v neděli už jim síly došly, stejně jako U17 proti Zlínu. U12 rovněž bez dvou hráček ve Frýdku dvakrát neuspěly. Radost přinesly jen U10, které překonaly svůj bodový rekord ( zatím sice bez vítězství, ale i to přijde ).


    

JARNÍ PRÁZDNINY JSOU ZA NÁMI - HURÁ!     

teď ještě zbývá doléčit všechny ty naraženiny a nachlazeniny (není to tak, že na hory se má jezdit spíš kvůli zdraví?) které jsme si přivezli ze sněhu


    

SE SOUPEŘI ZE SEVERU     

jsme se vlastně rozešli smírně - U12 jednou vyhrály v Třinci, U14 dvakrát porazily Havířov a U17 se stejným soupeřem venku prohrály.


    

VŠEDNÍ DNY NÁM SVĚDČILY     

Nejprve U12 v kvalifikačním zápase porazily Mohelnici a pak v předehrávce ligy U17 naše děvčata porazila Kyjov výborným výkonem ve třech čtvrtinách.


    

O VÍKENDU STŘÍDAVĚ     

U15 bohužel nezopakovaly výkon ze zápasu proti Ostravě, když jsme propadli především ve střelbě, lépe řečeno ve schopnosti vytvářet si střelecké pozice. A protože se přidaly i tradiční potíže s doskokem, skončilo utkání vítězstvím hostů, kterým stačilo 51 bodů! U12 si v soutěži U13 zajely do Javorníku, kde odehrály sympatická dvě utkání i když bez vítězství, projev byl slibný.


    

V REPRE PAUZE JEN DOMA S BRUNTÁLEM     

Držíme palce ženskému repre "áčku" k postupu na ME ale kromě toho i hrajeme : U13 předehrály svoje zápasy s Bruntálem, ve kterých si chtěly zopakovat vše o hře, dřív, než to zapomenou a U10 se utkaly v olomouckém derby s chlapci z BCM


    

Z VENKU S ÚSPĚCHY     

se vrátily U17 a vlastně i U14, když v Hradci jsme jistě favority nebyli. Doma hrály jen U12, které se nechaly v prvním zápase mladšími děvčaty z Ostravy dost ostudně přehrát a zlepšení jim pak stačilo už jen na jednu výhru.


    

JEN JEDNO VÍTĚZSTVÍ ZE ČTYŘ     

zápasů na hale SŠP jsme zaznamenali tento víkend. U17 vrátily porážku Zlínu a napravily tak reputaci z podzimního zápasu hrůzy, ale v neděli se jim už šňůru vítězství prodloužit nepodařilo a byť trochu smolně, přece jen prohrály. U14 bez Terky a Kláry vzdorovaly hlavně v sobotu, ale ani to na vítězství nestačilo.


    

DRUHÝ LEDNOVÝ VÍKEND     

hrály logicky "liché" ročníky a nenastalo žádné překvapení - U13 zvítězily v Bruntále v obou utkáních a U15 přivezly oba body jen z Vysočiny, i když ani v Brně neodehrály špatný zápas.


    

NOVÝ BASKETBALOVÝ ROK OTEVÍRALY     

opět U17, ale s nimi i U12 a U14. Ze šesti venkovních zápasů jsme přivezli čtyři vítězství, což určitě nebylo samozřejmé v extralize U14 proti SBŠ a ani v lize U17 v Krnově. U12 naopak v místním derby neuspěly v MOhelnici a budou muset přemýšlet nad určitými změnami - především ale také zapracovat na svém handicapu v podobě neodolonosti.


    

POSLEDNÍ ADVENTNÍ     

sobotu už dohrávaly zápas ligy jen U17 a zvítězily po špatném začátku a lepším závěru celkem v klidu. Je dobré připomenout, že v turnaji regionálních výběrů jsme měli zastoupení v podobě Terky Listopadové a že výběr střední a severní Moravy skončil na úspěšném třetím místě.


    

STŘÍBRNÝ PŘEDVÁNOČNÍ VÍKEND     

byl plný basketbalu. Zahájily U13 dvojzápasem se Zlínem, se kterým se rozešly smírně 1/1, když ve druhém utkání jsme neudrželi úroveň toho prvního a nezachytili hlavně začátek. U12 ve vyrovnaných zápasech dvakrát přehrály Frýdek-Místek, U15 zvítězily v obou utkáních s ostravskými týmy Startem a Basketem a U10 odehrály dvě vyrovnaná utkání s mixem Zlína, ve kterých byli nakonec o koš šťastnější soupeři.


    

BRONZOVÝ VÍKEND ÚSPĚŠNÝ     

U17 zvítězily v prvním kole odvet v Prostějově a ani v Brně, i když prohrály, nezanechaly špatný dojem. U14 nepřipustily překvapení v Rožnově v posledním zápase základní části ligy a U12 v bojovných zápasech dvakrát porazily Havířov.


    

DŮLEŽITÉ KROKY K EXTRALIZE     

udělaly žákyně U15 a předtím i U14 v zápasech proti Frýdku a před týdnem proti Krnovu a Opavě. Účast ve východní skupině extraligy by nám tedy neměla snad uniknout. U13 zvítězily v příjemných zápasech v Havířově.


    

TENTO VÍKEND BEZ VÍTĚZSTVÍ - OVŠEM PORÁŽKY JSOU RŮZNÉHO DRUHU    

Zatímco U10 sice prohrály všech pět zápasů, ale chválíme jednak počet, jednak zápal a chuť a projev a na tabuli se dívat nemusíme, U17 se raději na tabuli nedívaly z jiných důvodů. Druhý poločas ve Zlíně byl asi to, co předvedla Sparta v první půli proti Slávii. U14 také prohrály, ale po slušném výkonu, v zápasech, ve kterých nebyly favority


    

LICHÉ KATEGORIE    

hrály proti ostravským týmům se střídavými úspěchy - U15 dvakrát jasně zvítězily, U13 naopak prohrály, přestože pár kladných bodů nepochybně získaly.


    

U12, U14, U17    

všechny tyhle týmy hrály o víkendu - U12 nestačily na Třinec, U14 si snadno poradily s Rožnovem p.R. a U17 srovnaly svou bilanci v sezóně na 2-2 dvěma vítězstvími nad Krnovem a Bruntálem. Škoda mnoha absencí u U12, přece jen jsme mohli být úspěšnější. Příští víkend bude alternativní "ostravský" - potkáme se s týmy Basketu Ostrava a Startu Ostrava.


    

I PŘES ABSENCE ZVLÁDÁME    

Víkend pravdy pro minitýmy - současně hrály U12 i U13 a i přes absence jsme dokázali, že umíme postavit na sobě prakticky nezávislé dva týmy. Nejprve si tedy U13 (2010 a pár 2011) vedly úspěšně v zápasech proti Javorníku, o hodinu později už z 95% jiné sestavy 2011 a 2012 hrály proti Opavě (mimochodem gratulujeme opavským nadšeným trenérkám k renesanci opavského dívčího basketbalu). V této kategorii si pak oba týmy body rozdělily. Program uzavřely U15, které vyhrály v důležitém zápase ve Frýdku, když rozhodující podíl mělo 43 bodů Katky Ellnerové


    

KOMPLETNÍ VÍKEND    

U12 zahájily soutěž zápasy s mladšími děvčaty z Poruby a přivezly snadná dvě vítezství, Podobně snadnou úlohu měly i U14, které zvítězily jak v Krnově, tak v Opavě.

U17 zahájily ligu naopak doma a naopak dvěma těžkými zápasy, bojovaly s nemocemi a nakonec v sobotu podaly statečný výkon, v neděli už místy odevzdaný a na vítězství si musíme počkat do dalšího kola.


    

SOUTĚŽE ZAHÁJENY     

Jako první nastoupily k mistrovskému utkání U14, které odehrály dobré dva zápasy, ale s lepším koncem pro oba naše brněnské soupeře. Výrazně jsme se zlepšili v obraně, naopak proti zabedněnému postavení - zejména Žabin - jsme se prosazovali málo. K vítězství chyběly lepší TH, někdy víc zkušenosti a aspoň nějaká střela z perimetru.

U12 si zahrály v Kyjově s bilancí dvě vítězství a čtyři porážky a obsadily páté místo. U15 si zahrály jediný zápas proti Havířovu, Ostrava odložila zápasy U13 i U15.


    

OSTRAVA CUP     

v kategorii U14 se stal kořistí našeho týmu. Slibný začátek! U17 si místo turnaje nakonec zahrály klidný zápas proti Bruntálu.


    

PŘÍPRAVA     

S přípravnými zápasy začaly U17, které si zahrály dva tréninkové zápasy proti Nuslím a Krnovu, U14 pokračují na turnaj do Ostravy a U12 do Kyjova. Tréninky začínají od 1.9. podle loňského rozpisu.    

LETNÍ PŘÍCHODY

Letos se budeme zabývat snad jen příchody - z Mohelnice pokračují obě 2009 (Táňa a Helča), věříme, že vyjasníme statut lipenských hráček ročníku 2011 (Lucky a Kristýny) - obě by měly hostovat v U13. No a třeba se dočkáme ještě většího "jména" :)

    

PLYŠÁKOV? JAKO VŽDY NA 1 !!

Snad to můžeme napsat i sami, když jsme to tolikrát slyšeli od jiných - i letošní Plyšákov se vydařil - po basketbalové i organizační stránce. Vítězství si odnesly premiérově hráčky HB Basketu, když v pražském finále přehrály Tygry. Naše 11.místo a dvě výhry nejsou propadák, ale viděli jsme, v čem musíme přidat. Dost mladších děvčat je ale záruka toho, že na 13. ročníku Plyšákova budeme ještě o něco lepší.

    

NOVÉ HRÁČKY? BEREME!! OD PRVNÍ TŘÍDY

Od září pro ročníky 2013 a mladší v tělocvičně ZŠ Stupkova vždy v pondělí a ve středu v 17 hodin. Přijďte a nechte se okouzlit! Stále se mohou také přidat děvčata ročníků 2010,2011,2012 do týmu U11.

    

NEJBLIŽŠÍ ZÁPASY :