• Veronika Szabó
  • Marcela Hronková

Trenér : Pavel Gola

ÚVOD - PŘED SEZÓNOU

Po loňském bezproblémovém startu v DL bychom chtěli od juniorek nějaký výraznější výsledek - určitě aspoň do finálové skupiny DL.

2. kolo DL

Se Žďárem jsme odehráli jeden z nejtěžších zápasů vůbec. Celý zápas jsme se nebyli schopni pravidelně prosazovat proti výborně hrané zónové obraně 1-3-1. Tři čtvrtiny ani jeden tým nebyl schopen bodově výrazně odskočit, až do poslední minuty 3Q, kdy Žďár šel do vedení 37:30. Při takto nízkém skóre to mohlo být rozhodující vedení, ale nás ještě „nakopla“ a psychicky povzbudila dlouhá trojka Chodi se sirénou. Ve 4Q se oba týmy střídaly ve vedení, přesto Žďár 33 vteřin před koncem vedl 48:44. Poté ale Verča proměnila zoufalý nájezd z odskoku + 1TH. Když se nám podařilo ubránit dlouhý útok domácích a získat míč, tak Choďa přes půl hřiště přihrála Elišce v rychlém protiútoku pod koš a 3 vteřiny před koncem jsme šli do jednobodového vedení, které jsme už ubránili. Za tento zápas zaslouží hráčky velkou pochvalu, především za to, že se nezlomily a dokázaly zápas otočit. K dobře hrající Verče a Marušce se konečně také přidala Choďa a také Eliška a velké oživení ve hře přinesla Zuzka.

V neděli nás čekal o poznání lehčí soupeř. Potěšilo, že i když byl zápas rozhodnutý, pořád jsme si udržovali kvalitu hry v obraně. Bohužel i s tímto soupeřem se projevila naše velká bolest-proměňování jasných situací.

Žďár – OSK 48:49 (7:7, 15:18, 15:10, 11:14)

Chodilová 12(2x3, 2/2), Gladišová 11(1/3), Dosedělová 8(1x3, 1/4), Mikulová 6(2/6), Trnková 6, Szabó 4(2/3), Hopjanová 2, Erbenová, Hronková, Čepová 0

Vysočina – OSK 23:78 (8:12, 6:20, 7:23, 2:23)

Hronková 14(1x3, 1/2), Hopjanová 13(1x3, 4/5), Mikulová 13(3/4), Chodilová 10(2x3), Szabó 8(1x3, 1/2), Dosedělová 8(6/6), Čepová 6(2/4), Erbenová 4, Trnková 2, Gladišová 0(0/2)

1. kolo DL

Z Ostravy si odvážíme 3 body, což je hodně málo, ale naprosto právem. V sobotním zápase bylo rozhodnuto po první čtvrtině. Nehráli jsme vůbec špatně, ale po pravdě, Basket Ostrava není tým, se kterým bychom se měli srovnávat. Zápasy se SBŠ nikdy nejsou pohledné. Bývá v nich více tvrdosti a bojovnosti než basketbalovosti. Ovšem my jsme naši hru v první čtvrtině zápasu pozvedli do dalšího levelu – byli jsme naprosto trapní a k smíchu.

Těžko se vyhrává, když zápas začneme 1:19 a první koš ze hry dáme až 30 vteřin před koncem čtvrtiny (v této čtvrtině TH 1/8!!). Bohužel nám nebylo nic platné, že všechny další Q jsme vyhráli a výrazně se zlepšili v obraně, když nás srážely naprosto triviální chyby – chytání míče (!!), neproměňování z pod koše, doskakování stylem „ruce vzhůru“, TH 17/30. Abychom vyhrávali vyrovnané zápasy, tak nám aspoň trochu musí pomoci vysoké hráčky a i některé malé střelbou z dálky (trojky 1/13), což se tentokrát nestalo. Spíše to byl od některých naprosto mizerný výkon podpořený plno výmluvami – důležitý je ale výsledek: byl koš? ubránili jsme? chytli jsme míč a udrželi ho?... Jediné, které zahrály velmi dobře, jsou Verča (obrana i aktivně v útoku) a Maruška (obrana a doskok), obě zaslouží pochvalu za tvrdost, ve druhém poločase se k nim přidala i Máca, ale prostě jen 3 hráčky na výhru nestačí.

Basket – OSK 50:73 (13:24, 6:12, 20:18, 11:19)

Szabó 17(2x3, 1/1), Dosedělová 16(2x3, 6/10), Hronková 10(4/7), Trnková 8(2/2), Mikulová 8(2/4), Erbenová 5(1/2), Hopjanová 5(1/3), Zbořilová, Chodilová 2

SBŠ – OSK 45:36 (19:3, 8:10, 10:11, 8:12)

Hronková 9(1x3, 6/6), Szabó 9(5/10), Mikulová 6(2/2), Chodilová 5(3/10), Dosedělová, Hopjanová 2, Trnková 1(1/2), Erbenová, Zbořilová 0

OSTRAVA CUP

Turnaj v Ostravě splnil svůj účel – odehráli jsme 4 velmi těžké zápasy, ve kterých jsme ani jednou nebyli „favorité“. Ve všech zápasech jsme byli výškově a váhově výrazně slabší a celkově nezkušenější a extraligovým týmům jsme se ve fyzických možnostech ani trochu neblížili. O to cennější tyto zápasy byly a mnohé nám daly i ukázaly. I přes výrazný bodový rozdíl jsme s extraligovými týmy nehráli vůbec špatně a s předvedenými výkony převládá spokojenost. Suverénně nejhorší zápas jsme sehráli se SBŠ, kdy hlavně první čtvrtina přecházela až v trapnost (1. koš ze hry až v 10. minutě).

Naopak nejlepší výkon jsme podali v zápase s polským týmem, kdy jsme dokázali uhájit těsný bodový náskok. Šesté místo a celková bilance 1-3 není až tak důležitá. Důležitější je předvedený výkon (i kdyby jen v jedné čtvrtině např. s Hradcem), se kterým můžeme být lehce spokojeni. (body hráček jsou pouze orientační, zápisy o utkání výrazně nesedí)

OSK – Hradec Králové 43:73 (9:19, 10:18, 16:14, 8:22)

Mikulová 9(1/1), Szabó 7(1/2), Nesvadbová 5(1x3), Bahounková 5(1/2), Trnková 4, Dosedělová 4, Čepová 4(0/2), Erbenová 3(1x3), Hopjanová 3(1x3), Chodilová, Hronková, Zbořilová 0

OSK – SBŠ 42:60 (5:14, 15:13, 8:14, 14:19)

Szabó 10(1x3, 1/2), Dosedělová 7(1x3, 1/2), Hronková 5(1x3), Mikulová 5(1/2), Hopjanová 5(1x3), Trnková 4, Bahounková 3(1/2), Čepová 1(1/2), Erbenová, Nesvadbová, Chodilová, Zbořilová 0

OSK – Bochnia 58:52 (18:18, 18:15, 10:9, 12:10)

Mikulová 12(4/5), Chodilová 11(1x3, 2/6), Nesvadbová 8, Trnková 6(2/2), Bahounková 5(1x3, 2/2), Erbenová 4(0/1), Szabó 4(0/1), Hronková 4(0/2), Čepová 4(4/4), Dosedělová, Hopjanová, Zbořilová 0

OSK – Nusle 39:73 (13:14, 5:27, 16:17, 5:15)

Chodilová 9(1x3, 2/6), Dosedělová 6, Szabó 5(3/4), Čepová 5(1/2), Mikulová 5(1/2), Bahounková 5(1x3, 0/2), Nesvadbová 2, Trnková, Erbenová(0/2), Hronková, Hopjanová, Zbořilová 0