hlavní stránka

KADETKY U17 OSK Olomouc

CELOSTÁTNÍ LIGA 2019-2020

SOUPISKA TÝMU

 • Veronika Szabó
 • Marcela Hronková
 • Klára Brodová
 • Lucka Čepová
 • Barbora Švrdlíková
 • Markéta Andrýsková (host. z UhB)
 • Tereza Bahounková
 • Antonie Beníčková (host. z UhB)
 • Svatava Křůmalová
 • Terezie Pavlíčková
 • Markéta Hrabalíková
 • Bára Fišerová
 • Dominika Ševčíková
 • Lucie Friedlová (host. z Mohelnice)

Trenérka : Eva Drábková


ÚVOD - PŘED SEZÓNOU

Sestava týmu se skládala nakonec obtížněji, než jsme čekali, ale na sezónu se těšíme. Úvod obstará vcelku tradiční Ostrava Cup.
ČTYŘBODOVÝ VÍKEND

Dva zápasy v Ostravě prověřily tým jen částečně. Stále je vidět nesehranost na obou stranách hřiště, ale zlepšení oproti prvním zápasům určitě přišlo. Konečně jsme odjely téměř kompletní a snad už to tak zůstane.

SBŠ Ostrava „B“ - OSK Olomouc 51:61

Bahounková 22(4x3,6/4), Čepová 17(3x3, 5/2), Hronková 9(4/3), Pavlíčková 4, Andrýsková 3(1x3), Hrabalíková 2(2/0), Beníčková 2, Švrdlíková 2, Brodová, Ševčíková, Křůmalová

Se SBŠ to byl jako vždy tvrdší zápas. Od začátku se nám ale podařilo jít do vedení, které jsme v podstatě celý zápas udržovaly kolem deseti bodů. Stále nám vázla spolupráce a celkově postupný útok. V obraně jsme už byly mnohem pozornější a nutily soupeře k těžším střelám. Problém byl ale obranný doskok, tím jsme stále nechávaly soupeře na dostřel a nemohly prostřídat všechny tak, jak jsem doufala. Bodově nás tentokrát táhla Bahy s Lucou, které vždy odrazily nápor soupeřek několika trojkami a mohly jsme si tak připsat vybojované vítězství.

Basket Ostrava – OSK Olomouc 26:84

Bahounková 14(2/2), Brodová 14(2/2), Hrabalíková 9(1x3), Hronková 9(1x3,2/2), Beníčková 8, Pavlíčková 8, Andrýsková 7(1x3), Čepová 7(4/1), Ševčíková 4, Křůmalová 2, Švrdlíková 2

Nedělní zápas proti oslabenému a celkově herně méně vyspělému soupeři byl od začátku jasně v naší režii. Pokud jsme pozorně a poctivě bránily, neměl soupeř vlastně šanci dostat se k nějakému zakončení. Dostatek času na hřišti si rozdělily všechny hráčky a všechny si nakonec připsaly alespoň jeden koš. Po dlouhé pauze se dobře předvedla Klára a smůlu v zakončení doufám konečně protrhla Tony.
ROZPAČITÝ ÚVOD U17

Tým U17 začal sezónu jako poslední ze všech kategorií, ale díky absencím z nejrozmanitějších důvodů neměl vlastně žádný společný trénink, natož zápas, v plné sestavě. V té jsme ostatně neodjely ani na úvodní dvojici zápasů, opět z různých důvodů chyběly 3 hráčky základní rotace. Nic z toho nás ale neomlouvá, že jsme zápasy neodehrály v plném nasazení a především v obraně jsme hodně hořely.

Sokol Hradec Králové „B“– OSK Olomouc 73:69

Hronková 26(TH 7/5, 1x3), Pavlíčková 13(2/1), Čepová 10(8/3), Křůmalová 7(2/1), Beníčková 6, Bahounková 3(2/1), Ševčíková 2, Fišerová 2, Švrdlíková

Pozdní příjezd na halu nástup do zápasu téměř nepoznamenal a od začátku jsme hrály vyrovnaný zápas. K velice slušnému útoku, kdy jsme si dobrým pohybem hráček i míče dokázaly vytvářet slušné pozice, jsme ale absolutně nepřidaly obranu. Nechaly jsme soupeře jednoduše skórovat, často jen díky naší nepozornosti. Zápas byl tak v podstatě od začátku do konce vyrovnaný. V poslední minutě dal soupeř dva rychlé koše na které jsme už nedokázaly reagovat a tím rozhodl zápas ve svůj prospěch. Za neexistující obranu jsme si vítězství ani nezasloužily.

BSK TJ Jičín – OSK Olomouc 68:75

Hronková 24(7/3, 3x3), Pavlíčková 17(2/1, 2x3), Čepová 12(6/4), Švrdlíková 10, Bahounková 8(4/4), Beníčková 2, Fišerová 2, Ševčíková, Křůmalová

V podstatě ve stejném módu jsme pokračovaly i v neděli v Jičíně. Vytvářet tlak na hráčky se dařilo jen soupeři, my opět bez většího nasazení číhaly v záloze. Přesto jsme díky relativně slušnému útoku neustále vedly, ve 25.minutě jsem náskok navýšily na 24 bodů a vypadalo to na poklidné vítězství. To by si ovšem nesměla Marcela udělat hloupé fauly a posledních 15 minut jsme dohrávaly v podstatě bez ní. Soupeř vycítil šanci a snižoval postupně náš náskok až na 5 bodů. My začaly vymýšlet zběsilosti a spasitelské akce do postavené obrany. Vítězství se nám nakonec přece jen podařilo uhájit.

Velice dobrý víkend odehrála Máca, jen její nezodpovědné a hloupé vyfaulování dělá kaňku nad jejím výkonem. Slušné zápasy hrála i Terka. Luca Č. byla jako vždy platná v obraně i na doskoku, bohužel se trápila v zakončení. Ještě víc se trápila Bahy, která nebyla schopna dát ani jasné šance, natož své pověstné „Bahykoše“. Za sobotu musím velice pochválit Svaťu, která všechny své vstupy odehrála opravdu solidně, v neděli byla ale bohužel neviditelná. Naopak to měla Švrdla, kdy se v sobotu jen schovávala, aby v neděli vytasila krásné individuální a odvážné akce. Celkově víkend nenechal příliš pozitivní dojem, především na obraně musíme začít více pracovat. Což se ale odvíjí od účasti (nebo spíše neúčasti) na trénincích.
OSTRAVA CUP

Začátek sezóny obstaral tradiční ostravský turnaj. Devět hráček nově se skládajícího týmu U17 odjelo v neúplné a převážně mladší sestavě. Cílem tak bylo se spíše seznámit a zjistit, co od sebe vlastně můžeme na hřišti očekávat.

OSK – Sereď 42:71 (9:18, 18:33, 26:56)

Pavlíčková 11(1x3, 2/2), Beníčková 7(2/1), Fišerová 6, Friedlová 4, Hrabalíková 3(2/1), Švrdlíková 3(1x3), Křůmalová 3(2/1), Ševčíková 2, Andrýsková 2

Úvodní zápas proti šikovným a sehraným Slovenkám nebyl vůbec špatný. Snažily jsme se o jednoduchou hru založenou na základních dovednostech. Přes spoustu chyb a nepřesností jsme hrály s nasazením a snahou. Především v obraně jsme ale velice často chybovaly a nechávaly soupeřkám spoustu volných šancí na zakončení.

OSK – HB Basket Praha 54:52 (21:7, 30:27, 42:38)

Andrýsková 19(5x3), Pavlíčková 14(1x3, 6/3), Fišerová 6, Beníčková 6(8/0), Hrabalíková 5(2/1), Křůmalová 4(4/0)

HB hrálo na turnaji v sestavě U15 a začátek zápasu nám vyšel nad očekávání. Jednoduchá spolupráce, přímočará hra do koše a zlepšená obrana vedly k jasně vyhrané první čtvrtce. Po prostřídání a zřejmě uspokojení, že „to půjde samo“ jsme ale polevily na obou stranách hřiště a nechaly si soupeře do poločasu dotáhnout. Až do konce zápasu jsme tak sice stále držely malý náskok, ale o výhru jsme se musely hodně prát až do závěrečného hvizdu.

OSK – SBŠ Ostrava 45:63 (8:6, 24:21, 29:50)

Friedlová 14, Pavlíčková 12(7/2), Fišerová 6, Hrabalíková 5(1x3), Beníčková 5(6/3), Švrdlíková 3(1x3)

Poslední zápas ve skupině proti domácím byl našim jasně nejlepším vystoupením na turnaji. Holky hrály s chutí, odvážně a favorizovaného soupeře dokázaly porazit hned ve třech čtvrtinách. Jen nevydařená 3.čtvrtka rozhodla o jasné porážce, kdy jsme vyhořely především v obraně a přidaly obrovské množství ztrát.

OSK – BK Havířov 27:62 (7:21, 13:31, 23:44)

Křůmalová 8(5/2), Pavlíčková 7(4/1), Švrdlíková 4, Friedlová 4, Ševčíková 2, Beníčková 2(6/2), Fišerová 0(2/0)

Nedělní utkání o konečné umístění bylo spíše utrpením, únava a několik (snad menších) zranění nemohlo nikomu v okolí přinést radost. Zápas jsme spíše protrpěly a chytře a razantně hrající soupeřky nám nedaly sebemenší šanci.

Obsadily jsme tak 6.místo, což není důležité. Turnaj nám jasně ukázal, kde máme nedostatky a co musíme zlepšit. Nesehranost v útoku i v obraně byla více než zřetelná, ale světlejší okamžiky nám dávají naději, že by tým v plné sestavě mohl odehrát slušnou sezónu. Nejužitečnější hráčkou týmu byla jednoznačně Terka Pavlíčková, která příkladně dřela ve všech činnostech a odměnou ji bylo nejen nejvíc bodů, ale také spousta zisků, asistencí i doskoků