HLAVNÍ STRÁNKA

JUNIORKY

ŽÁKYNĚ U15

ŽÁKYNĚ U14

MINIŽÁKYNĚ U13

MINIŽÁKYNĚ U12

KONTAKTY

TERMÍNY


ÚVOD - PŘED SEZÓNOU

Na jaře jsme moc příležitostí ke hraní už neměli, tak to musíme dohnat na podzim. Začneme doma v Olomouci turnajem Plyšákov 11.-13.9. - letos osm týmů (Pardubice, Slovanka Praha, DDM Wizards Praha 10, Plzeň, Zlín), z nichž mnohé budou už jistě pokročilejší.

Během roku budeme hrát přebor střední a severní Moravy - většinou v soboty vždy dva zápasy se stejným soupeřem. K tomu si - hlavně ty novější - přiberou Šmoulinku (podrobněji níže).

Turnaje Šmoulinky se hrají vždy v neděli o víkendech mezi zápasy přeboru. Bude toho docela dost - odhadujeme to na 65 utkání, takže to chce se pořádně připravit. Samozřejmě hlavně účastí na soustředění.

CO JE ŠMOULINKA ?

seriál turnajů pro nejmenší děvata, celkem devětkrát až desetkrát se sejdeme s týmy z nejrůznějších měst, například z Ostravy, Prahy, Pardubic, Kolína a dašími. Nejde až tolik o výhry, ale o to, abychom se co nejvíc z basketbalu naučili. Hraje se vždy v neděli, pravidlem jsou tři zápasy.

Místa a termíny a soupeři - vše je na stránce "TERMÍNY"

Trenérky šmoulího týmu : Lucie Švrdlíková a Zuzka Tejkalová


TRÉNINKY

Pondělí 17:00 Stupkova
Středa 18:00 gymnázium Čajkovského
Pátek 15:30 Stupkova


Toto družstvo podporuje :ŠMOULINKA č.1 - Olomouc

Stejně jako loni, jsme odehráli první Šmoulinkový turnaj na domácí palubovce, kde se nám ze třech zápasů podařilo jedno vítězství vybojovat. V zápasech bylo možné pozorovat rozdílnost basketbalových dovedností – jak mezi vlastními hráčkami, tak mezi týmy. I přes to však bojovnost téměř nikomu nechyběla. Zápas s Kladnem, i přes poněkud jednostrannou počáteční aktivitu na straně Kladna a naši ospalost, skončil pouze 12 bodovým rozdílem. V tomto zápase byla vidět pěkná spolupráce Harryho a Květy, i když občas to vypadalo, že při driblinku prorazíme hlavou zeď. Na Nikole zase bylo vidět, že už má pár zápasů za sebou.

OSK – Sokol Kladno 35:47 (11:15, 4:6, 6:10, 14:16)

Zamykalová 14, Kargerová 11 (1/2), Bouchalová 8, Ambrožová I. 2, Valentová, Hlisníkovská, Jašková, Ambrožová E., Hanková


Druhý zápas začal poněkud obdobně jako ten první. Tentokrát však byla potřeba zvládnout ubránit dvě jejich hráčky, což se nám částečně začalo dařit od druhé čtvrtiny. Během zápasu se už začaly postupně zapojovat i ostatní hráčky. Byla vidět větší aktivita, chuť získat míč a především chuť vyhrát. I když to chvílemi vypadalo jako soutěž o to, kdo vícekrát spadne.

OSK – HB Basket 30:20 (6:12, 8:2, 4:4, 12:2)

Zamykalová 18, Kargerová 4, Hlisníkovská 4 (0/2), Bouchalová 2 (0/2), Valentová 2, Ambrožová I., Ambrožová E., Jašková, Hanková


Poslední zápas s Ostravou byla tak trochu jednostranná záležitost, alespoň v první a ve třetí čtvrtině. Především spolupráce třech hráček dala zabrat všem zúčastněným týmům. Kombinace rychlosti, výšky a obranné „vychytralosti“ pro nás byla velice náročná. Co nám chybělo v basketbalových dovednostech, jsme se však snažili dohnat alespoň v bojovnosti. Za což si všechny zaslouží pochvalu.

OSK – SBŠ Ostrava 18:63 (0:21, 7:6, 2:28, 9:8)

Zamykalová 13 (1/4), Kargerová 2, Valentová 2, Jašková 1 (1/2), Ambrožová E. 0 (0/2), Bouchalová, Hlisníkovská, Hanková, Ambrožová I.
PLYŠÁKOV 2020 - 2. MÍSTO

Letošní atypický Plyšákov jsme odehráli jako přípravu a taky pro mnohé jako odloženou premiéru. Výsledek hřeje, ale budeme ještě radši, když se na hře a střelbě ( a také obraně ) bude podílet více hráček. Ty, které začínají, nedostanou příliš času na rozkoukávání a budou muset po "hození do vody" prostě plavat. V turnaji to ale týmu U11 fungovalo velmi dobře a pokud se zkompletujeme, můžeme se těšit na budoucnost.

Prvním soupeřem na Plyšákově byl celek ze Zlína, který svoje zkušenosti teprve sbírá. Hlavně naše zkušenější hráčky jasně dominovaly díky své dosavadní herní praxi, což je faktor, který se nedá ničím jiným nahradit. Ale velice potěšily všechny ostatní a zejména ty, co hrály svůj první zápas vůbec - Iva, Eva, Aneta, Vanda, Květa. Především bojovností, nebojácností a snahou o co nejrychlejší hru, tam, kam se hraje, totiž DOPŘEDU!. Občas nás při střelách zpod koše ruce neposlouchaly, občas jsme se někam zadívali a utekl nám míč nebo hráčka, ale celek byl až překvapivě hezké podívání. Samozřejmě, že zkušenější soupeřky nás nenechají dělat si, co chceme, ale první dojem celé ( bohužel jen ) desítky byl nad očekávání.

SKB ZLÍN - OSK 27:84

Zahradníčková 26, Zamykalová 20, Bouchalová 8, Ambrožová I 8, Ambrožová E 8, Hlisníkovská 6, Valentová 4, Lorencová 4, Hockaday, Jašková


S pražskými kouzelnicemi z DDM to už bylo dost jiné. V každé pětce měly dvě-tři zkušenější a ačkoli jsme celý zápas vedli, vítězství nebylo až do posledních vteřin nijak jisté. Pro nás nakonec mluvila si lepší obrana - obě Nikoly, ale i Týna. Svou šikovnost ukázala Iva a už obvyklým nejsilnějším bojovníkem byly Květa a Aneta.

WIZARDS DDM P-10 - OSK 40:48

Zahradníčková 14, Zamykalová 12, Lorencová 10, Ambrožová I 6, Valentová 4, Bouchalová 4, Jašková, Hockaday, Ambrožová E., Hlisníkovská


Na vítěze turnaje z Pardubic, který má kompaktní, dlouho spolu hrající tým, jsme samozřejmě nemohli stačit. Hrát je ale potřeba pořád, nejen s dobrými kartami - občas se zdá, jako kdyby některá děvčata to bavilo, jen když vyhráváme. Můžeme se od lepšího týmu leccos naučit, i když lekce nejsou nikdy zadarmo. I tady se líbila bojovnost Květy, snaha Ivy a také krásné protiútoky po trase Nikola Zahr-Týna. Soupeřky jich ale zahrály mnohem více a lépe a zaslouženě zvítězily

OSK - STUDÁNKA PARDUBICE 25:78

Zahradníčková 12, Lorencová 8, Zamykalová 5 - 4/3, ostatní tentokrát naprázdno.


Dramatickým vrcholem dne byl náš večerní souboj s obhájcem loňského vítězství, s Basketem Slovanka. Popravdě, byl to spíš střelecký souboj Nikoly ( a Nikoly ) se soupeřkami, Slovanka, i přes dominanci T. Svatoňové, měla přece jen více hráček, schopných ohrozit koš, než my. Spoluhráčky Nikol se přidávaly jen ojediněle, více bojovností než basketbalovými dovednostmi, není divu, pro mnohé to byl hodně dlouhý den. První poločas se nám moc nevydařil, až změna sestavy, kdy se opět k Nikče vrátila Týna, přinesl aspoň malé vedení na naši stranu. Týna kromě toho, že dala sem tam koš tak skvěle bránila a hlavně obranou se stala "žolíkem" celého zápasu. Velkou pochvalu kromě tradiční opory Nikči Zahradníčkové zasluhuje i druhá z NIkol, která přemohla nepohodlí a bolest a odehrála výborný zápas, když zaujaly především její skvělé trestné hody.

OSK - BASKET SLOVANKA 53:45

Zahradníčková 28 - 1/0, Zamykalová 11 - 8/5, Lorencová 6, Valentová 4 - 2/0, Ambrožová E 2,


Nedělní utkání s DBaK Plzeň bylo přímým soubojem o druhé místo za suverénními Pardubicemi. Bojovné utkání bylo vyrovnané jen do poločasu, pak jsme především opět díky oběma našim "playmakerům" překlopili skóre na naši stranu. Bereme tak Pandu, soupeřům patří Iháček z Medvídka Pú.

OSK - DBaK PLZEŇ 53:29

Zahradníčková 30 -3/2, Zamykalová 9 - 2/1, Bouchalová 8, Lorencová 6, Ambrožová I 0 - 2/0, ostatní bez zápisu