hlavní stránka

termíny

statistika

MINI U12, U11 OSK Olomouc

TÝM

 • Eliška BAHOUNKOVÁ
 • Klára ŠUMBEROVÁ
 • Nela JEŘÁBKOVÁ
 • Viktorie KLONOVÁ
 • Magdalena MIKULOVÁ
 • Dominika PÍCHOVÁ
 • Táňa BĚLOHLÁVKOVÁ
 • Marianna ŠTĚPÁNEK
 • Eliška ŠŤASTNÁ
 • Emma Marie ŠIMÁČKOVÁ
 • Zuzka MYŠKOVÁ
 • Táňa KOŘÍNKOVÁ
 • Eliška ZAHRADNÍČKOVÁ
 • Vanda PETRŽELOVÁ
 • Adéla KARGEROVÁ
 • Sára SOUČKOVÁ
 • Magdaléna JANČOVÁ
 • Maruška BĚLOHLÁVKOVÁ

Trenér : Zdeněk Malina

Asistentky : Alena Navrátilová a Tereza Nesvadbová

Děvčata ročníků 2006 - 2008 pokračují ve své basketbalové dráze další sezónou, ve které už opustíme Šmoulinku, ale budeme hrát opět několik soutěží. :

 • OP kategorie U12, U11 - soutěže OP jižní Moravy
 • OP kategorie U13 - jen na střední Moravě

Čeká nás odhadem 75-80 zápasů, tedy ty, kdo budou hrát v obou kategoriích, z loňska už jsme snad zvyklí, takže nebudou snad prázdná místa na střídačkách s nápisy "Jedeme pryč".

Tréninky na ZŠ Stupkova :

 • pondělí 16:00 - 17:30
 • úterý 17:00 - 18:30
 • čtvrtek 17:30 - 19:00

Doplňkový trénink na gymnáziu Čajkovského :

 • středa 17:30 - 19:00

Tento tým podporuje:

STARŠÍ TEXTY

10.9.17

OSTRAVA CUP 2017

Celý text : zde :

17.9.17

SOSNOWIEC CUP 2017

Celý text : zde :

25.9.17

START OP U12

Celý text : zde :

28.9.17

SKLÁDANKA U11

Celý text : zde :

5.10.17

PARADOX U12

Celý text : zde :

19.10.17

ALLEGRO U11

Celý text : zde :

29.10.17

JEDNIČKA ZA OBRANU U11

Celý text : zde :

6.11.17

BODY JSOU BODY U12

Celý text : zde :


Docházka za září - prosinec: (51 tréninků)

Nela - 100%

Majda - 94% (48)

Harry - 92% (47)

Eliška Zahr - 90% (46)

Vanda - 86% (44)


Doplňkové tréninky (12 tréninků)

Nela - 100%

Dominika - (11)

Viki - (10)

Majda - (7)

Eliška B. - (6)

Zuzana - (6)

SOUSTŘEDĚNÍ JSME UDRŽELI (U11)

Zápasy OP v Tišnově měly být příležitostí pro všechny, aby si dosytosti zaběhaly, zahrály a užily si to. To se v podstatě podařilo, dokázali jsme i ve druhém utkání, kdy už koncentrace klesá, udržet soustředění v obraně a nepovolit. I když na lavičce už občas pokles zaměření na zápas byl znát (už se tam i recitovalo a zpívalo), ale nakonec to na hřišti znát nebylo.

Majda2 se uvedla velkou aktivitou, dobře a bojovně a pozorně hrály i Maruška s Nikolou, Sára sice občas nestíhala v obraně, ale taky se snažila naplno. Podařilo se pár hezkých protiútoků, dokonce i pokročilá přihrávka "křížem" (Majda, Klára) a zejména v prvním zápase byly výborné trestné hody, celkově jsme proceno udrželi skoro na 50 -(39/18) což je hodně slušné číslo. Jen Domča si situace někdy tak šmodrchá a komplikuje, až z nich má klubko nití, které ne a ne rozplést. Ale jistě se jí to jednou povede.

TIŠNOV - OSK 10:124

Jeřábková 20, Klonová 18 - 2/2, Šumberová 16 - 5/0, Mikulová 15 - 4/3, Šimáčková 10, Bahounková 10, Petrželová 8, Píchová 6 - 2/2, Šťastná 6, Zahradníčková E. 4 -2/0, Jančová 4 - 4/2, Bělohlávková 2, Součková 2 - 2/2, Zahradníčková N. 0

TIŠNOV - OSK 5:110

Jeřábková 21 - 3/3, Mikulová 15 - 7/1, Šumberová 11 - 1/1, Zahradníčková 11 - 2/1, Bahounková 10 -2/0, Šimáčková 8, Petrželová 6, Šťastná 6, Klonová 6, Součková 4 - 1/0, Píchová 2, Jančová 2, Bělohlávková 1 - 2/1, Zahradníčková N. 0


VYBOJOVANÉ VÍTĚZSTVÍ (U12)

U12 se zredukovaly na U11 + Táňu (Marianna neznámo kde, Táňa zraněná, Zuzka nemocná), takže o nějakém jasném favoritovi se nedalo před zápasem mluvit. Bylo jasné, že rozhodne obrana - a taky to tak bylo: my jsme začali hodně pozorně, stlačili jsme soupeřovu rozehrávku párkrát do osmi vteřin na obranné polovině, i pod našim košem jsme dobře bránili a doskakovali a stav 14:2 po první čtvrtině byl pro výsledek celého zápasu rozhodující. Druhá sestava nebyla snad tak rozměklá jako v prvním utkání, ale stejně to nebylo ono. Popravdě jim ztěžovalo výrazně hru pojetí obrany soupeřek s postáváním pod vlastním košem, ale co jsme nejvíc potřebovali, totiž vzít míč soupeři a dát laciný koš, to nám nešlo a nešlo. V závěru druhé čtvrtiny dala své první tři body Eliška Bahounková, která pak v závěru utkání byla rozdílovou hráčkou v náš prospěch.

Drobné taktické manévry změnily sestavy pro druhý poločas, Prostějov posílil první sestavu, my tu druhou. Ukázalo se, že nám přece jen zkušenosti v obraně chybějí - jak Klára, tak Nelča občas reagovaly pozdě, dovolili jsme soupeřkám vyrovnat a až Emmin koš nás posunul do dvoubodového vedení.

Poslední čtvrtku jsme měli silnější sestavu na hřišti my, ovšem že bychom ji nějak velice využili, se říct nedá. Táňa sice na prostějovskou rozehrávačku dokázala trochu zatlačit, ale v útoku jsme byli stále příliš komplikovaní a málo rozhodní - do odstoupené obrany se nikomu moc nechtělo. Akce, kdy Majda najela a vyhodila míč Domče na střelu, byla hezká, ovšem na tyhle kombinace si ještě počkejme do U14. Rozhodujícím žolíkem byla nakonec Eliška Bahounková, která přece jen nějak proháčkovala stojící hráčky v modrém a dala hned deset bodů po sobě. Majda s Vikčou se snažily, ale jiskru to příliš nemělo. Jiskry létaly od jiných hráček : Emma byla pořád vidět, až tak, že přitahovala všechny míče, i ty, které byly do situace nad její síly. Ale výborně bránila a potvrdila rostoucí přínos. Domča a Happy hrály jen čtvrtinu, ale obě velmi dobře bránily, Happy bojovala o míče a dokázala je většinou správně posouvat. Eliška Zahr. svedla těžký boj s vysokou prostějovskou hráčkou, stejně jako Vanda, obě byly úspěšné i přes to, že pár košů vysoké prostějovské věže opravdu daly. Klára byla tou brejkovou hráčkou spíš v první čtvrtině, pak přišla o dost sil v obraně, kterou zvládala tak na dvojku.

Celkově bylo vítězství víc vybojované, ale o moc líp to asi za daných okolností nešlo, dobývat zaplněné vymezené území není tak snadné, škoda, že rozhodčí zjistili, že v U12 jsou trochu jiná pravidla, až po zápase.

OSK - OP PROSTĚJOV 49:36

Bahounková 17 - 3/1, Jeřábková 11 - 2/1, Šumberová 10, Mikulová 8 - 2/2, Šimáčková 2, Kořínková 1 - 2/1, Klonová 0 - 6/0


OBRANA FUNGUJE (TEDY POKUD SE CHCE - U12)

Velice prospěšné zápasy jsme odehráli s Basketem Ostrava (mimochodem už účastníkem NF U12 v Klatovech) jako odvetu za prosincové zápasy v Ostravě. Na pohled jsme dokazovali, že jsme mladší a mrňavější a vůbec dětštější, ale pokud jsme se pustili do obrany, situace se dost změnila. Čtyři hráčky z úvodní pětice (Nela, Táňa, Vanda a Emma) do toho šláply pořádně a nedovolili soupeřkám ani kousek hřiště zadarmo. Bohužel čtyři nejsou pět .. Happy "bránila" tak, aby si toho její soupeřka nevšimla, což nám zrovna nepomáhalo. Stejně ale jsme dokázali chytit míč napoprvé, posunout ho dopředu a protiútoky i zakončit, prostě na první pětku se dalo hezky dívat. Druhá sestava měla proti sobě lepší část Ostravy a tedy i těžší úlohu (záhada, jak to ty týmy dělají, že jejich nejlepší hráčky jsou pořád zdravé a hrají, zůstane pro mě záhadou), ale i ona si vedla slušně. Klára, Eliška Z. i B., se rozhodly napodobit své spoluhráčky a taky to bylo znát. Bohužel tady už byly jen tři, na Majdu2 a Harryho bylo utkání příliš rychlé a Viki se vytratila jako pára v odsávači hned asi po dvou minutách jak v obraně, tak v útoku. Bylo jasné, že jdeme na hranici svých fyzických možností (a to nezmiňuju zdravotní potíže - více léků proti astmatu má snad jen norský tým biatlonistů).

Druhý zápas byl tedy otázkou, zda vydržíme se silami, což se bohužel nestalo, po třech čtvrtinách pro nás utkání skončilo, v té poslední zbyly síly snad jen Kláře, která na všechno logicky nemohla stačit. I tak můžeme být spokojeni, hra měla určitě větší šťávu, než poslední zápasy U12, kdy jsme hráli bojácně a ustrašeně. Ve druhé pětce citelně chyběla Majda, Eliška přece jen není na roli rozehrávačky zvyklá a Klára víc běhala dopředu, nestarajíc se, jestli je na hřišti někdo, kdo by dribloval. Sama si musí ještě uvědomit, kdy ano a kdy ne, totiž, kdy hrát na koš a na nic se neohlížet a kdy je dobré mrknout do strany na spoluhráčku. Překvapivě byl spoleh i na Elišku Zahradníčkovou, vybojovat míč, posunout ho a i zakončit, to všechno jí šlo velice dobře (dokonce i do vlastního koše). V první pětce pokračoval ve zlepšení dvojice Vanda+Emma, spolu jim to prostě svědčí, Táňa a Nela byly tradičně oporami.

Každý trenér má radost, když jeho pokyny a třeba i kritika dorazí na správné místo v hlavě a "něco" se stane. V těchhle zápasech tu radost představovala Happy, která se rozhodla ve druhém zápase bránit a sebrala překvapené "sedmičce" Ostravy hned tři míče po sobě. S takovou zákeřností ostravská hráčka jistě nepočítala, když do té doby Happy sotva stínovala. Opět se ale prozradilo, že Happy dokáže bránit, jen se jí musí chtít. Stejnou radost pak dodaly i Klára a Harry, když si dvakrát vyměnily role v zakončení dvě proti jedné (a dvakrát vstřelily koš). Naopak zatím bez efektu zůstávají rady Elišce B., ať nedribluje pořád před sebou, o Viki ani nemluvě.

OSK - BASKET OVA 69:57

Jeřábková 24, Šumberová 16, Zahradníčková 8, Petrželová 7 - 2/1, Kořínková 6 - 2/0, Šimáčková 6, Klonová 2

OSK - BASKET OVA 58:78

Jeřábková 21 - 6/1, Šumberová 18, Kořínková 6, Bahounková 6, Kargerová 3 - 1/1, Zahradníčková 2, Petrželová 2,


DUŠIČKOVÝ POLOČAS aneb ZOMBIE TOHO MOC NEVYHRAJÍ (U12)

Zápas v Prostějově měl dvě části - v té první proti domácím nastoupil soustředěný a připravený a v obraně opravdu aktivní tým OSK Olomouc. Skvěle a aktivně jsme bránili, Klára běhala do protiútoků, Táňa utlumila rozehrávačku domácích na dvou bodech, výborně bránily Viki, Eliška Bah. ...tahle fáze trvala asi třináct minut a Olomouc vedla 31:9 a nenechávala nikoho na pochybách, jak tohle utkání dopadne.

Pak přišel nečekaný moment v podobě zranění Tání B. - určitě nepříjemný, hlavně pro ni samotnou, všichni jí přejeme, ať se jí kosti srovnají jak mají. Během ošetřování někdo zlomyslně vyměnil hráčky v červeném za jejich vlastní stíny a hra podle toho taky vypadala. Stíny nemají ruce, jen stíny rukou, takže nemůžou chytnout míč, natož ho někomu vzít a už vůbec nemůžou míčem někam dohodit. Takže od té chvíle se na hřišti míhaly jen duše hráček oblečené do dresů a to uznáte, že duše toho moc neuhrají, ty mají samy se sebou co dělat.

Naštěstí v někom (Táňa K., Eliška Z.) trochu života zůstalo, protože jinak nevím co bychom si počali. Motali jsme se tam jako boxer v ringu po těžkém úderu a nejhůř, nejhůř nám bylo, když se soupeři v každé čtvrtce vyfaulovala jedna hráčka, takže dohrával ve čtyřech. Tento nevídaný úkaz na naše duše ještě více dolehl, uvědomily si pomíjivost všeho bytí už se jen těšily, jak se vrátí zpět do říše duší, kde se basketbal nehraje. To, že jsme zvítězili, za to vděčíme těm hráčkám, co hrály v prvních třinácti minutách, dobrým trestným hodům a přece jen neodumřelým jedincům ( znovu Táňa, Eliška Z., částečně Nelča). Z první části zápasu zaslouží pochvalu Klára, ale i Happy - až na úplný vstup - Vanda a Eliška B.

OP PROSTĚJOV - OSK 39:48

Šumberová 13 - 2/1, Kořínková 9 - 10/5, Zahradníčková 8 - 4/4, Mikulová 5 - 5/1, Bahounková 5 - 2/1, Klonová 4, Bělohlávková 2, Jeřábková 2, Píchová, Petrželová, Šimáčková, Šťastná 0


JAK PRIMITIVNÍ! ALE JAK ÚČINNÉ :) (Nick Carter, Adéla ještě nevečeřela).. (U12)

Poslední zápasy U12 se musíme vyrovnávat s obranou z kategorie hodně pokročilejších, proti níž my nabízíme útok U10. Stejně tomu bylo i v Kyjově, kde hráčky z žákovské ligy U14 nás převyšovaly výškou, váhou i fyzickým projevem a ještě k tomu si "vypomáhaly" navzájem se zvednutými pažemi pod vlastním košem. Proti tomuhle způsobu (bohužel na Moravě hodně častému) jsme toho moc v postupném útoku hrát nemohli. Každý náznak hry 1-1 přilákal tak pod koš kromě vlastní obránkyně další 1-2, které bez špetky obav opouštěly svoje útočníky a ucpávaly obranu. Jen ojediněle se Kláře v první pětce a Majdě ve druhé pětce podařilo dostat se rychlým prvním krokem a jednoduchým driblinkem přes svoji hráčku a uniknout i nataženým sítím "vypomáhající" hráčky, bránící ve skutečnosti někoho úplně jiného. V protiútocích a situacích dvou proti jedné se musíme naučit víc vnímat svou spoluhráčku a vyřešit situaci přihrávkou, ne tlačit se do dvojtaktu na sílu.

Nelče se tentokrát neujala žádná ze střel a ostatně zatím by to bylo spíš štěstí než cokoli jiného a v obraně se nám málokdy podařilo získat míč a přejít s ním dopředu tak rychle, abychom vysokým obránkyním unikli.

Druhý zápas se nám podařilo aktivitu v obraně ještě zvýšit a těší, že nejmladší hráčky "skoroosmičky" Klára, Domča, Emma a "osmička" Vanda skutečně bránily s velkým nasazením, že občas přes ně hráčky přešly svou fyzickou vyspělostí, za to si kritiku nezaslouží. Jen škoda spousty míčů, na kterých máme ruce první a stejně skončí u soupeřek, nebo které i chytneme, ale zbrklostí je zase hned ztratíme. Z opor to tentokrát šlo podstatně lépe Majdě ( měla taky proti sobě zpočátku špatnou obránkyni), Nela bojovala, nekazila, ale body nepřidala. Eliška Bah. odehrála svůj standard - v dobrém (obrana a občasné zakončení) i špatném ("strojové" přihrávky). Happy první zápas prospala, ve druhém přece jen v obraně trochu zabrala a jako už častokrát ukázala, že když chce (v tom to ale všechno vězí), tak to jde. Viki, která se týden nemohla rozhodnout, zda žít nebo nežít, se podobně nemohla rozhodnout, jestli hrát nebo nehrát. Časy, kdy vzala míč a rozhodně utekla všem po lajně, ty jí připomněla skvělá domácí "desítka". Viki sama nejprve vykroužila s každým míčem piruetu a pak většinu akcí zastavila, protože "stejně koš nedám". Probudila se až po dvojím vystřídání v závěru, což už na zlepšení obrazu nestačilo.

JISKRA KYJOV - OSK 68:35

Mikulová 13 - 4/3, Šumberová 5 - 6/1, Bahounková 4 - 2/0, Jeřábková 3 - 5/3, Klonová 3 - 2/1, Petrželová 3 - 6/1, Píchová 2 - 2/2, Zahradníčková 2, Šimáčková 0 - 2/0, Šťastná, Jančová, Myšková 0

JISKRA KYJOV - OSK 57:43

Bahounková 9 -6/3, Šumberová 9 - 4/3, Mikulová 8 - 10/4, Klonová 6, Jančová 3 - 2/1, Jeřábková 2 - 5/2, Šimáčková 2, Píchová 2, Myšková 2, Štastná 0, Petrželová 0 - 2/0, -


VÁŽENÍ, TAK S TÍMHLE KUSEM K NÁM DO ROKYCAN URČITĚ NEJEZDĚTE (U11)

takhle by to nějak řekli pánové Suchý a Šlitr a bylo by to ještě slabé. Zvlášť z prvního zápasu bolely opravdu oči. Soupeřky přijely v devíti hráčkách, což může být stejně tak nevýhoda jako výhoda - ale je potřeba říct, že trenér Prostějova to nijak nezneužíval. Jestli to bylo tím nebo čím vlastně nevím, ale náš výkon byl jedna katastrofa a to hlavně v obraně, která prakticky neexistovala. Lépe řečeno, ona jaksi existovala, ale soupeřky si jí nějak nevšímaly, protože jim v ničem nepřekážela. Stáli jsme v klidu za zády hráček a začínali bránit, až když měly míč a driblovaly do koše. Naopak prostějovské hráčky byly nebojácné a chodily do našich přihrávek, které jakoby nebraly existenci hráček v modrém vůbec na zřetel. Když se to stalo poprvé, byla Viki za to vystřídaná, ale to jsem netušil, že to zopakuje ještě Eliška B., Domča, Klára, Vanda (ta hned víckrát) a že ze situace, kdy máme míč z autu, dostaneme deset/dvanáct bodů !!

A jak to tak bývá, když se nebrání, jde i útok ztuha - zahozených dvojtaktů bylo víc než dost, občas jsme zapomněli uvolnit se pro míč ( Klára ), Domča hrála zase jako obyčejně výborně v prvních pár minutách, aby pak vyšuměla jako šuměnka a zbyl po ní jen jakýsi stín. Nele se tak zalíbila střelba, že si hrála na Satoranského a místo aby na čtyři nájezdy měla jednu střelu, bylo to právě naopak.

A navíc obě rozehrávačky (Nela, Majda) se zas začaly utápět ve zbytečných změnách tam a zpátky, místo aby využily už tu první a pokračovaly směr koš. Ještě že Klára a v poslední čtvrtce Viki přece jen hru zjednodušily a ze svých nájezdů přece jen nějaké body vytěžily.

Po pohovoru v šatně byl druhý zápas už přece jen jiný, přidali jsme v obraně, hlavně Eliška B., Majda, ale i Klára dokázaly svou hráčku od míče odstavit a ne jen ji pak marně sledovat, když dribluje. Jen ta rozehrávka nebyla pořád tak hladká, jak by mohla a měla být, předržujeme míče a nedokážeme je včas posunout na volné hráčky. Tentokrát si pochvaly připisují spíš mladší děvčata - Emma za opravdu hezkou hru s přehledem (jen to zakončení, ale dokud bude držet míč jako hrnec za držadla, nebude to lepší), Sára za hezké dva dvojtakty levou rukou, Vanda za úpornost v obraně (jen kdyby našla občas svůj vlastní vypínač), dokonce i Majda2 dala tři body, a Harry s Maruškou po koši.
Je dobře, že jsme se ve druhém zápase zvedli, ale opravdu - s výkonem z prvního zápasu bychom neměli proti dobrým týmům ani tu nejmenší šanci!!

OSK - OP PROSTĚJOV 59:39

Klonová 15 -4/1, Mikulová 10 - 2/2, Jeřábková 8 - 3/0, Šumberová 8, Píchová 6, Bahounková 6 2/0, Součková 4 - 2/0, Jančová 2, Petrželová 0 - 2/0, Šimáčková 0 - 1/0, Šťastná 0

OSK - OP PROSTĚJOV 77:29

Jeřábková 17 - 6/3, Klonová 16, Šumberová 14, Bahounková 12, Mikulová 10, Petrželová 3 - 4/1, Jančová 3 - 3/1, Kargerová 2, Bělohlávková 2, Píchová 0 - 2/0, Šimáčková, Šťastná 0 -


ZA ODOLNOST ZASLOUŽÍME VÝBORNOU (U12)

V domácích odvetách proti KP Brno stál proti nám nejen vyšší, starší, těžší a vůbec "zralejší" soupeř ( navíc vyzbrojený asi čtyřmi signály, clonami a dalšími finesami, o kterých naše hráčky zatím ani neslyšely, natož aby si s nimi věděly rady), ale i protivník záludnější - zdraví. Nemluvím o Tánině noze, i když Táňa nám pochopitelně chyběla, ale o Domče a Majdě pak částečně i Nelče, které postupně z různých důvodů vypadly ze hry, naštěstí ne natrvalo, ale i tak to muselo být na hře poznat.

Nicméně protože biologii a kalendář člověk neukecá, i tak bychom to měli těžké, rok rozdílu je ve vyspělosti, rychlosti reakcí, síle a podobných parametrech hodně. Můžeme tomu čelit v zápasech kategorie U12 jedině nasazením ( z toho pak ale vyplynou i uvedené problémy, protože nikdo není stroj), drzostí v obraně a rychlostí provedení a lepším zpracováním míčů a zakončením. Popravdě i přes porážky se dá říct, že to byly hezké, bojovné, fyzicky náročné zápasy, ve kterých jsme si jako tým ostudu neudělali. Škoda, že jediné dvě 06-tky ( Mája, Táňa2) nám moc ( skoro vůbec ) nepomohly. Táňa B. zatím setrvává u svého projevu z podzimu a přestože vidím a vnímám snahu, tak posun je jen malý a to ještě jen v útoku. V obraně žije pořád v představě, že rozpažením a sledováním útočníka ho zastaví a nedokáže si prostě stoupnout hráčce včas do cesty. Na její jeden vstřelený koš připadnou tak zhruba tři obdržené. No a o Máje se nedá říct víc, než že její účinkování na hřišti je nejvýš "pobyt". Může se stát, že něco nedoběhneme (Happy) nebo nechytíme (Harry) nebo nezakončíme (Klára). Ale pokud netušíme o co tam jde (aspoň tak to vypadá), pak je všechno marnost.

Budeme si muset uvědomit, že jeden způsob útoku, jedna jediná varianta, nebude už brzy stačit. Musíme si tak vybrat mezi obejitím jedné hráčky / a dále podle situace - střela nebo přihrávka/ a kombinací - například "hoď a běž". Může se stát, že se rozhodneme špatně, ale nejde dělat pořád jen jedno. Přitom ale ovládat by hráčky měly obojí - zatím u nás 1/1 umí jistě Nela a Majda, velmi dobře Klára (to zakončení je ale děsivé) a tak na dvojku Eliška B ( driblink před tělem ) a Viki (často si to zbytečně komplikuje). A kdo další ?
Co se týká spolupráce, nejpokročilejší dvojicí je Nela-Klára ( i když Klára měla až moc sklony k automatickému driblování), Majda toho svého člověka teprve hledá a opět: kde jsou dvojice Eliška B.+Viki, Klára +Táňa2, Domča+Happy a další a další kombinace, kterých je matematicky jistě velký počet. Obejít jednu hráčku je sice absolutním základem celé hry a je pravda, že pokud to nebudeme 100% ovládat, nemůžeme pomýšlet na žádný úspěch. Ovšem žádná samostatná hra neporazí celou pětku obránců, proto potřebujeme pestrost!

K obraně pár slov: mladší hráčka musí být ta dravější, otravnější, drzejší - jedině tak má šanci. Naše prokletí spočívalo v tom, že v každé pětce jsme sice měli slušné obránce ( Viki, Nela, Majda, Eliška B., ve druhém zápase Vanda), ale zároveň se vždy našel někdo, kdo zapomněl, špatně vyběhl, nechal se přehodit a tak podobně ( nejčastěji Mája, ale bohužel i Táňa, Happy, Harry, Majda2). Zatímco útočit jde ve třech, bránit ve třech nedokáže žádný tým. Zmíněné letadlo ( Táňa) produkovaly v podobě stínování občas Viki, někdy Eliška Zahradníčková, naopak zdravou drzost představovala hlavně Vanda, proti větší síle bojovaly ale i Nela, Majda, Klára. O faulech už řeč byla - faul není žádná ostuda ani černý puntík, je to přirozená záležitost, pokud vyplývá ze zdravé chuti prostě někomu vzít míč. Nesmí jich být moc, to už víme, ale každá umí počítat do pěti, takže by mohla i vědět, co si ještě může dovolit.

Snažili jsme se o rychlou hru a šlo nám to velice hezky, dost často jsme koš soupeřkám za pár vteřin vrátili protiútokem a celkově - kromě toho, co je tady napsáno - jsme si vedli dobře. V zakončení musí přidat Klára a taky Eliška Zahradníčková, těch neproměněných dvojtaktů, jen tak odhozených směrem na koš, bylo až moc. Za odolnost skutečně zasluhujeme jedničku, ještě aby to bylo i za basketbal.

OSK - KP BRNO 50:70

Klonová 10, Bahounková 9 - 2/1, Mikulová 8 - 8/6, Jeřábková 8 - 4/2, Šumberová 7 - 4/1, Bělohlávková 6 - 4/2, Zahradníčková 2, Píchová, Štěpánek, Šťastná, Jančová, Kargerová,

OSK - KP BRNO 42:67

Klonová 12 - 6/2, Jeřábková 9 - 2/1, Bělohlávková 8, Šumberová 5 - 5/3, Mikulová 4 - 2/0, Bahounková 2, Šťastná 2, Píchová 0 - 2/0, Zahradníčková 0 - 2/0, Kargerová, Štěpánek, Petrželová, Jančová 0


NELA A TŘINÁCT DALMATINŮ (U11)

Jak vypadá takový dalmatin, to všichni víme - šikovný pejsek bílé barvy s černými skvrnami na těle. No a takové černé skvrny jsme většinou měli na sobě v sobotním zápase v Brně - některá jen pár flíčků, některá byla strakatá jako italská čokoládová zmrzlina. Jediná Nelča udržela výkon bez výpadků, i když samozřejmě se jí taky ne všechno povedlo. Ale neměla propady jako Majda v obraně a katastrofální třetí čtvrtku, jako Klára v zakončení v první čtvrtině druhého utkání, jako Happy v obraně, jako Viki, která na část zápasu někam založila svou rychlost a jednoduchost a nemohla ji najít. Nekličkovala tolik, neodevzdávala míče jako Vanda, nezahazovala dvojtakty jako Eliška Bah. a tak podobně. Aby to nevyznělo špatně: Majda ukázala párkrát skvělou hru 1-1, Eliška Bah. výborně bránila šikovnou "desítku", Klára vybíhala do protiútoků, Viki se dokázala nechat přesvědčit k pár rychlým startům, Vanda statečně bránila..... Ale ty propady byly a proti dobrým soupeřům by znamenaly komplikace, které nechceme. Nikdo není stroj, ale potřebujeme větší soustředění a pozornost a taky vůli překonat situaci, která mi nevyšla.

V postupném útoku Nelča poctivě zahajovala "hoď a běž", bylo by fajn, kdyby jí to taky občas spoluhráčka vrátila, aspoň tak, jako to ona přihrála Domče. Jinak Viki a Happy poznaly, jaké to je, trénovat bez dostatečného počtu tréninků, škoda, že zdravotní problémy nepustily do druhého zápasu Domču.

Dost prostoru logicky dostaly mladší dalmatinská "štěňata" / Vanda, Sára, Maruška / a nebyly špatné, Vanda bránila opravdu dobře, Maruška ukázala pár šikovných okamžiků a Sára proměnila svých pár šancí, jen běžet dozadu musí ještě rychleji. Svoje odehrály i Emma, Majda 2, Eliška Zahradníčková a Harry, ale adaptace po Vánocích chce zřejmě ještě o trochu delší čas.

ŽABINY BRNO - OSK 22:97

Jeřábková 22 - 1/0, Mikulová 21 - 3/1, Šumberová 18 - 2/0, Bahounková 7 - 2/1, Klonová 7 - 6/3, Zahradníčková 7 - 1/1, Součková 6, Píchová 5 - 3/1, Petrželová 4 - 4/2, Šimáčková 0 - 2/0, Jančová, Šťastná, Kargerová 0

ŽABINY BRNO - OSK 25:86

Jeřábková 22 - 2/2, Klonová 18, Šumberová 14 - 2/0, Mikulová 11 - 4/1, Bahounková 6 - 4/2, Kargerová 4, Zahradníčková 4, Šimáčková 3 - 4/1, Petrželová 2, Bělohlávková 2, Jančová, Šťastná 0


ZAHODIT KUDRLINKY! (U12)

to je poučení z posledních dvou letošních zápasů v kategorii U12. Ozdoby patří možná na vánoční stromeček, ale ne na hřiště, krása a hlavně úspěch je v jednoduchosti. Ještě že máme to video - stačí vidět první minutu, kde je všechno:

Sestřih zápasu OP OSK - Žabiny Brno:

čas 0:00:00 - Táňa vyhraje rozskok, ale je v šoku, že se míč odrazí k ní, spadne s ním na zem, vydoluje ho a přihraje Elišce B. Ta je pro změnu taky v šoku, že na ni letí míč a nechytne ho. Soupeřka si splete strany, ovšem Domča ji jde bránit v době, kdy už ona ví, kam útočit - 1.koš.

čas 0:00:26 - Vyhodíme z autu na Táňu, která přihraje míč doprostřed hřiště mezi dvě soupeřky Nelče, ta to nezpracuje, rozskok, Brno míč z boku, Táňa 2 se nechá nachytat jako malá na pohyb opačným směrem - 2.koš.

čas 0:00:48 - Přejdeme půlku, dokonce vystřelíme, získáme míč znovu a Nelča je 1-1 do otevřené obrany - pokus o nájezd levou zastaví a zkusí to pravou (úplně zbytečně, byla by prošla levou mezerou mezi obránci aspoň pro faul) - následuje chaos a nesmyslný pokus Elišky - protiútok, při které se Táňa nechá přehodit a třetí koš.


Tyhle momenty, zejména zbytečné váhání a malá odvaha hrát 1-1 jednoduše a zrychlením se objevovaly celý zápas ( nejvíc Nela, Majda, Viki ). Naopak se občas odvážily a uspěly Klára nebo Emma, hodně aktivně začala Domča, až donutila trenérku Brna vyměnit její obránkyni. Bylo jasné, že hrajeme proti kompletně (nebo skoro kompletně) šestkovému týmu, jehož hráčky už nenaletí naivně na nějaké kouzlení s míčem a spíš si počkají až na blok. Zdlouhavou přípravou jsme si situaci jen komplikovali. Zkusme si uvědomit, že "co neuhraješ do pěti vteřin, o to ať se raději pokusí někdo jiný", to znamená, když to nejde ( nebo si myslíš, že to nejde), přihraj někomu dalšímu a proběhni skrz obranu. Občas se takové proběhnutí i u nás ukázalo, ale spíš jen náhodou, než nějak cíleně.
Všeobecně se bere, že rozdíl jednoho roku věku představuje asi třicet bodů - z tohoto pohledu jsme v prvním zápas neuspěli, ve druhém ano. Dokázali jsme přece jen trochu zjednodušit hru - nejvíc se to dařilo Vikče, Nela tak trochu z nouze přidala pár krásných střel z "backstepu" - náhoda to možná byla jednou ty další už byly vymyšlené a provedené záměrně. Méně jsme ztráceli a nedávali tak příležitost k laciným košům. Více jsme bojovali ( Táňa 1) a prostě jsme přestali být tak svázaní. Ve dvou zápasech si zahrálo šestnáct hráček, což má taky svou cenu. Příjemně překvapily aktivitou Klára, Emča, neztratila se Harry, Happy jako obyčejně běžela jen dopředu, couvat jí prostě nejde. Majda se snažila, ale už zas tam byly ty zoufalé pohledy, schovávaná za láhev s pitím a jen sem tam něco trochu odvážného na hřišti.

Aby měla i ona nějakou ukázku :čas 0:10:10 - dostane míč od Kláry, jeden driblink doprava, změna doleva - a teď místo dotáhnout akci levou návrat zpět doprava a zbytečný neúspěch.

Když ale nepřestaneme pilovat techniku, přijde i ta sebedůvěra a půjde to. Z 06-tek byla nejužitečnější Táňa, nepřestává hrát, bojovat a snaží se pořád, bohužel hodně vybojovaných míčů zase ztratí nesrovnaností, Táňa 2 se moc neprosadila, jednak brzy nemůže a tři trestné hody jsou přece jen trochu málo. V obraně ji pořád chybí zkušenost, hodně energie vydá zbytečně "naprázdno". Zuzka si odehrála svoje, ovšem rychlosti se už asi nedočkáme a Mája chvílemi netušila, co se kolem odehrává (čas 0:25:10) - ještě to potrvá, než svou nynější dobrou účast na tréninku promítne i do zápasů.

ŽABINY BRNO - OSK 78:37

Píchová 8 - 2/2, Šumberová 8 - 4/2, Jeřábková 7 - 6/1, Kořínková 6 - 6/2, Zahradníčková 3 - 2/1, Bělohlávková 2 - 2/2, Klonová 1 - 2/1, Mikulová 1 - 2/1, Šťastná 1 - 2/1

ŽABINY BRNO - OSK 48:37

Jeřábková 12, Klonová 6 - 4/2, Kořínková 6 - 6/2, Mikulová 5 - 4/1, Šimáčková 4, Bahounková 3 - 2/1, Šumberová 2, Bělohlávková 1 - 2/1,


OSTRAVSKÝ TEST HRY I CESTOVÁNÍ (U12)

O druhé adventní neděli jsme vyrazili vlakem do Ostravy, abychom změřili síly s týmem Basketu Ostrava, který celkem úspěšně hraje v soutěži OP severní Moravy. V klasické "skorosedmičkové" sestavě - ze sedmiček chyběla jen Domča a druhá Majda, dál samozřejmě i Vanda, Sára a Maruška (08), ze šestek Zuzka. Dvojutkání bylo ryze přátelské se všemi prvky takového formátu: jeden rozhodčí, žádná pravidla o obraně nebo střídání, žádný zápis, jen skóre a čas. Hráli jsme důsledně na dvě sestavy, soupeř pak v závěru druhého utkání postavil jen ty nejlepší do jedné čtvrtiny - to všechno nebylo příliš důležité, šlo o test, jak dokážeme běhat a bránit proti staršímu týmu.
To první šlo na jedničku, i když síly už v závěru zřetelně docházely, to druhé zas tak slavné nebylo, i když uznávám, že starší a fyzicky silnější hráčky se nebrání snadno - bez spolupráce to moc nejde a tu jsme zatím příliš nechtěli a necvičili. A 1-1 už mnohé hráčky plavaly na klouzající podlaze s vysoko posazeným těžištěm a prostě nezvládaly ani běžet, natož udržovat nějaký obranný pohyb. My jsme hráli dopředu spíš přihrávkami a nebyla výjimka že jsme inkasovaný koš oplatili košem na druhé straně do čtyř vteřin. Soupeřky naopak hrály často od vlastního koše 1-1 a protože - jak řečeno - jsme spolupráci necvičili, prošly jejich hráčky často až pod koš a zakončovaly. Právě proto ale chyběly v obraně a pokud bychom startovali po každém koši důsledně dopředu, dokázali bychom všechny akce oplatit hned. Protože občas jsme ale váhali ( kdo má jít vyhodit, komu, jak), už jsme o šanci přišli. Občas jsme vyskočili brzy a občas vůbec ne a vybojovat míč proti starším hráčkám chce přece jen víc síly, ale hlavně odvahu to zkusit.

V prvním - přece jen ještě víc "pravidelném" zápase jsme běhali a běhali a šlo to samo. Ve druhém zápase jsme špatně začali, neproměnili pak spoustu jasných míčů ( Klára s míčem nad hlavou, Táňa2 a její NBA zakončení) občas zbytečně předržovali míče (Nelča) a hlavně uvadali jako konvalinky bez zálivky ( Majda, Viki). Před poslední čtvrtinou, kdy proti nám už stály jen TOP hráčky soupeře jsme měli + 10, což nestačilo a nakonec domácí o čtyři body zvítězili. Řekli jsme si ale, že tohle ani nic jiného, co nemůžeme ovlivnit, řešit nebudeme a soustředíme se na to, co jsme mohli MY udělat lépe, kdy jsme MY mohli dát koš a nedali, kdy jsme MY mohli lépe přihrát a nepřihráli, kdy NÁM utekl míč do autu i když nemusel. Pokud si to každá vyhodnotí takhle, tak se může posunout dál. Zápis se nepsal, takže přesné body nevíme, co ale víme, že každá hráčka dala spoň ten jeden koš (opticky nejvíc asi Majda a Klára, ale to není nejdůležitější), výborně stílela trestné hody Nelča, dobře bránila Táňa a měla i jednu z nejhezčích akcí - nájezd nalevo a vyhození míče na Elišku Bah., která zakončovala do vzniklé mezery. Jako obyčejně neumdlévaly Nela, Eliška B. a Klára (na rozdíl od většiny ostatních). Happy jako obyčejně ožívala při možnosti vstřelit "Happy-koš" v obraně už to bylo horší. Obě Táni bránily dobře a přispěly k lepší hře své pětky. Neztrácela se ani Harry, Eliška Zahr. střídala výborné momenty (starty dopředu ) s průšvihy v obraně v podobě máchání proti driblující hráčce v marné snaze ji zbavit snadno míče. Mája se bohužel víc hledala, než že by něco cvičila, jeden dobrý protiútok a zakončení - to bylo na misce kladů všechno, zbytek byly propady v obraně a nepozornost. Ještě potrvá, než "učivo" dožene.
Na začátku jsem napsal, že jsme jeli vlakem - po dlouhé době. Nevím, ale myslel jsem si, že dva roky putování po Šmoulinkových turnajích nás trochu srovnaly co se týká chování vůbec a na veřejnosti zvlášť. Bohužel ne. O co víc některé hráčky klopily hlavy při hře a tvářily se, že je to jejich poslední minuta, o to víc se probudily ve vlaku k "zábavě" (Viki, Majda), která ale už není příliš vtipná, ani zábavná a hlavně nikomu z ostatních cestujících není příjemná. Lavinovitým efektem se přidávaly další a ve vedlejším kupé to nebylo jistě o moc lepší. S telefony v rukách, překřikujíce se, se snažily na sebe strhnout pozornost jedna víc než druhá a připadal jsem si jako ve školce. Stojím si za tím, že na sebe máme upozorňovat hlavně projevem při hře, dovedností, výkonem, ano i výsledky. Chápu, že když mají být hráčky živé na hřišti, musí být živé i mimo ně, ale co je moc, to je moc. S tímhle chováním autobusem do ciziny? S tímhle projevem na gymnázium?

BASKET OSTRAVA - OSK 60:89

BASKET OSTRAVA - OSK 73:69


ODVETY ZAČALY (U11)

Soutěž U11 je rychlá až příliš a tak jsme už před Vánocemi přivítali v první odvetě KP Brno. Obraz hry se příliš nezměnil, výsledek v prvním zápase opticky výraznější, což je ale dáno jednak menší tělocvičnou, jednak o něco kompletnější naší sestavou. Snad můžeme pár procent připsat zvýšené snaze v obraně a snad za to aspoň zlomkem "může" čtvrteční video - minimálně u Elišky Zahradníčkové to znát bylo a taky Eliška Bahounková byla ofenzivnější, což jí přineslo řadu zisků, Nezapomínejme ale, že proti nám byl soupeř z kategorie nezkušených.
Do cesty naší sestavě se postavila tentokrát rýma - těžký soupeř, zvlášť v zimě, kdy je skoro všudypřítomná. Škoda, že vypadly ze sestavy Vanda a hlavně Maruška, pro které by to byl ten správný zápas. Doplnila nás opět Nikola - je hezké vidět někoho, kdo hraje "na požádání" a neřeší, že spoluhráčky a soupeři jsou o dva roky starší. K obraně si musíme říct ještě hodně poznámek a ukázat si, jak bránit hráčku, která je "na jednu přihrávku" od míče a jak tu vzdálenější, kdy se postavit "před" a kdy si nechat trochu rezervu.

V útoku všechno stálo na rychlosti reakce - ty, kdo napadne dříve, že mají vyběhnout dopředu, jsou viditelnější a užitečnější ( Klára, ale i Harry :) ), ty přemýšlivější sice toho moc nezkazí, ale než se rozhodnou něco udělat, už je cesta obsazena někým jiným a situace je pryč ( Domča, občas Eliška B.). Testem odolnosti byl zápas pro Happy, už jednak ranním opožděným probuzením, pak z toho plynoucí nepohyblivostí a neobratností. Zaktivizovala se až pár minut před koncem, kdy se dostala do své provozní teploty a ukázala, že umí běžet, když chce ( jenže je na sebe sama až moc hodná, takže si nedokáže zvýšenou rychlost a vůbec pohyb nařídit trvale).
Majda byla jako obyčejně v prvním zápase lepší - ve druhém už trochu "měkla" hlavně na driblinku, Nelča si potrénovala změny směru a Viki se zase naopak chvíli vzpamatovávala ( že by zas dlouhá rozcvička ? :) ) a víc se "odvážila" až ve druhém utkání.

OSK - KP BRNO 120:5

Mikulová 32 - 2/0, Jeřábková 18 - 3/2, Šumberová 16 - 1/0, Klonová 13 - 5/3, Zahradníčková E. 11 - 2/1, Kargerová 8, Bahounková 8 - 4/0, Píchová 4, Součková 4, Jančová 2, Zahradníčková N. 2

OSK - KP BRNO 97:9

Šumberová 16, Mikulová 13 - 2/1, Klonová 13 - 2/1, Bahounková 12 - 2/0, Jeřábková 10 - 6/2, Píchová 10, Kargerová 8, Zahradníčková E. 8, Jančová 4, Šťastná 2, Zahradníčková N. 1 -2/1,


ZVYKEJME SI (U12)

Tak jsme toužili po vyrovnaných zápasech, až jsme se jich dočkali dřív než jsme se nadáli. Tým Blanska měl dvě hráčky 2005, tentokrát ovšem nikoli nezkušené začátečnice, naopak hlavní opory. To by až tak nevadilo v útoku - jen ať si naše hráčky zvykají na zkušenější soupeřky - a popravdě jsme i přes všechny body, které daly, obě bránili vesměs dobře / Vanda, Eliška B., Viki /. Horší je, když obě spolu s vysokou 15-tkou a případně ještě s dalšími zaplní prostor pod košem a těží ze své výšky a reakční rychlosti v blokování střel. Ale zvykejme si - postupně těchto stojících hráček pod koši neubude, naopak a my si budeme muset umět poradit. Recepty jsou hlavně dva - rychlý protiútok a střela aspoň ze 4m. To první nám šlo docela často, to druhé se opravdu teprve učíme a není ostuda, že třeba Nelče ty pokusy nevyšly. Až bude umět vystihnout ten moment, nebude driblovat do obránce a případně bude umět odskočit od koše ( středeční trénink ) tak to půjde. Jak Nela, tak Majda mají na to techniku, chybí jim jen zkušenost a trochu síly. Naopak vrhy z dálky na náhodu řešením opravdu nejsou (Eliška Z.)
Abychom mohli zahrát protiútok, musíme mít s čím běžet, tzn míč chytit ve vzduchu a ne až po dopadu na zem - což se ale většinou dařilo a taky musíme vědět kudy a jak ke koši. Tělocvična na Stupkové nám začíná být na tohle trochu malá, příští rok už budeme hrát U13 na velkém hřišti, tak to musíme ještě chvíli vydržet. Ještě by to chtělo být méně "strojové" a pokud máme míč a naše hráčka dribluje dopředu, nemusíme stát "na značce", ale můžeme se prostě rozběhnout a nechat obránce případně přehodit. A ještě jedna věc, která hlavně ve druhém utkání byla problematická: pokud dostaneme koš, nebudeme věšet hlavu a pochodovat pohřební chůzí za lajnu ( než vyhodíme míč, je po šanci na protiútok). Musíme zareagovat rychle a můžeme být za čtyři vteřiny pod soupeřovým košem a dva body získat zpět.

Jak na soupeřovy hráčky, to ukázala hlavně Eliška Bahounková svou obrovskou odolností ve druhém zápase. Na jedničku bránila i Klára, která pomáhala v obraně tak správně, jak to jenom jde - ještě na půlce zastavovala uniklé hráčky a stíhala se vracet ke své útočnici. Chyběla Táňa, která by jistě obranu výrazně posílila, Viki i Majda po výborném prvním zápase ve druhém utkání už neměly moc sil na rozdávání a to pak ruce měknou a nohy tuhnou. Hodně snahy ukázala Domča, která se taky vydala ze všech sil, až nakonec důležitý koš dala. Na Happy to bylo všechno trochu moc rychlé ( i když svůj Happy-koš si dala) a méně prostoru dostaly i Emma a Majda2, o to víc snad budou hrát v příštích zápasech U11. Samostatnou kapitolou je Táňa2 - v útoku sice pořád trochu hračička, ale čím dál platnější, i když pořád ta aktivita není co by mohla být, v obraně ovšem přes veškerou snahu strašně nezkušená a tím i propadající.
Až se podíváme na video, uvidíme, co všechno šlo udělat líp - občas nějaký ten dvojtakt, občas nějaká ta zabržděná reakce, občas trochu pozornosti. Celkově jsme si ale výhry za bojovnost a snahu všech zasloužili. Když se všechno daří a svět je růžový a soupeři slabší - to se to hraje! Ale cenné jsou hlavně ty, kdo hrají pořád, i když to moc nejde - dnes hlavně Nela, ale skvěle vybojovala hodně míčů v útoku Vanda, nepřestávala Domča, aktivně (až někdy moc optimisticky ) hrála Klára, běhala Eliška Zahradníčková, bránila Eliška Bahounková, dopředu startovala Viki, míče tahala od koše ke koši Majda a vlastně není nikdo o kom by se dalo říct, že byl lenoch. Až budou víc poslouchat prsty a zvládneme odvážněji a účinnějí 1-1, nebude nutné, aby všechny akce začínala jen Nela s Majdou, ostatně kdyby někdy proběhly, udělaly by víc místa těm pokusům Domči, Elišky B., Kláry, Viki a dalším.

OSK - BLANSKO 62:40

Mikulová 17 - 3/1, Klonová 13 - 2/1, Šumberová 12 - 1/0, Bahounková 6, Bělohlávková 6, Zahradníčková 3 - 2/1, Jeřábková 2 - 1/0, Píchová 1 - 2/1

OSK - BLANSKO 53:48

Jeřábková 17 - 6/5, Bělohlávková 12, Zahradníčková 6, Bahounková 6 - 4/0, Klonová 4, Mikulová 4 - 2/2, Píchová 2, Šimáčková 2, Petrželová 0 - 4/0,


REKORDY NEŘEŠIT! (U11)

Kompletní U11 se sešly k zápasům s týmem Tišnova, který svoje zkušenosti teprve sbírá, přesto hrál sympaticky, některá děvčata byla rychlá a průbojná a ano, byli jsme techničtější, zkušenější a vůbec basketbalově vyzrálejší, ale pořád přistupujeme k soupeřům s respektem. Oslavovat "rekord" není úplně to, co bychom měli dělat, tak jako jsme se před dvěma lety soustředili jen na sebe a skóre jsme si nevšímali, zkusme to i v opačném gardu v podobných zápasech i teď.
Zápasy byly příležitostí pro méně zkušené hráčky a je potřeba říct, že je v naprosté většině využily (koše Majdy2, Harryho, ale i Marušky, Nikoly a Sáry). Ty dovednější hrály tentokrát méně, ale ve svých krátkých úsecích ukázaly, jak hrát 1-1 ( Nela, Majda, ale i Viki a Eliška B.), jak rychle reagovat při startu do rychlého protiútoku (Klára, Eliška Zahr.). Úspěšnost dvojtaktů byla vysoká a docela příjemně překvapily i trestné hody (až na ty střely o desku, proboha!)

V obraně toho k práci moc nebylo, snad jen Harry a Emma musejí nabrat zkušenost při "vypichování", které je nejriskantnější činností - ale chápu, že napřed to člověk musí dělat špatně, aby to případně někdy mohl udělat dobře. Nicméně nechat si zaběhnout hráčku za zády, lépe řečeno nechat se nafintovat pohybem k vlastnímu koši, to by se přece jen už stávat nemělo (Harry). Za zmínku stojí i sem-tam provedené "hoď a běž" (Klára+Nela), je jasné, že tady stačila většinou jedna změna směru a zrychlení a každá mohla jít sama do koše. Ne všechny pokusy se povedly, ale to nevadí, je třeba to cvičit a cvičit a zkoušet a zkoušet.

OSK - TIŠNOV 155:10

Zahradníčková 30 - 2/0, Mikulová 26 - 2/2, Jeřábková 22 - 1/0, Klonová 21 - 2/1, Šumberová 18, Bahounková 8, Šťastná 8, Šimáčková 6, Petrželová 5 - 4/3, Jančová 4 - 2/2, Píchová 3 - 2/1, Součková 2, Kargerová 2, Bělohlávková 2 -2/2

OSK - TIŠNOV 133:12

Mikulová 20 - 2/2, Klonová 18, Bahounková 17 - 2/1, Jeřábková 12, Šumberová 10 - 4/0, Petrželová 10, Kargerová 9 - 2/1, Zahradníčková 9 - 2/1, Píchová 8 - 2/0, Jančová 6, Šťastná 6, Šimáčková 2, Bělohlávková 2, Zahradníčková N. 2


DO TIŠNOVA PO DVOU LETECH (U12)

Skutečně jsme se do Tišnova vrátili po roční pauze - a ani si neuvědomujeme, jak to letí a že je to už tak dlouho, co jsme zde hráli zápasy U11 proti týmu domácích 2005. Tehdy jsme byli my ti, co se učí, v sobotu se karty trochu obrátily a tým Tišnova neměl, až na kapitánku s číslem 16, skoro žádnou zkušenější hráčku, která by nám dělala nějaké potíže.
Pár absencí zamíchalo se sestavou a byli jsme rádi, že se přidala Harry a doplnila tak počet na dvanáct - a snad to prospělo i jí. Jiskra a šťáva tentokrát chyběla především první pětce - v úvodní čtvrtině prohrávala po čtyřech minutách 4:6 a v odvetě svou celou první čtvrtinu dokonce prohrála, což by se tedy opravdu stávat nemělo. I když zápasy nakonec skončily jasnými výhrami, nad sestavami se možná budeme muset znovu zamyslet - pokaždé jsou trochu jiné, ale také pokaždé je ovlivňuje i to, kdo právě chybí. Takhle měla naše první sestava proti sobě lepší pětku soupeřek a - jak už jsem řekl - dělalo jí to velké problémy. Nelče stačil jeden blok při prvním nájezdu a dvě neproměněné šestky, aby se rozhodila a zbytečně řešila následné situace střelou, tedy "střelou", což neúčinkovalo. Až ve druhém zápase se trochu dostala zpět do své hry, ale bývá to lepší. Eliška Bahounková se sama dvakrát zablokovala o desku, Mája chytala učivo předloňského roku (totiž postavení v obraně a reakci ) a chyběl protiútok, resp kromě Elišky Zahradníčkové to nebylo komu dát dopředu. Až třetí čtvrtina, částečně i proto, že jsme do první pětky posunuli Viki, už byla lepší, i když právě Viki mohla vytěžit ze své rychlosti mnohem víc.

Druhá sestava neměla tolik těžkostí, především Majda na hřišti dominovala, ale dobře v obraně hrála i Táňa a získávala míče, které pak proměňovala v body, také Vanda se nechtěla nechat zahanbit a Happy dvakrát dokonce běžela ! :). V první zápase jsme byli možná koncentrovanější, druhý zápas byl už částečně "pochováváním basy". Bylo jen dobře, že světlé chvíle neměly jen tradiční opory, ale že Ema několikrát hezky změnila směr a skórovala, že Harry dala koš i šestku, že dokonce i Majda 2 se jednou rozeběhla za driblinku s míčem a proměnila šestku po faulu. Vanda trochu ukázala Máje, jak bránit šestnáctku soupeřek - stačilo zůstat na její pravé ruce a reagovat dostatečně včas na pohyb a bylo po starostech. Překvapivě nám největší problémy dělalo vyhození z autu (to jako vážně ?), hlavně Emma a Eliška Z., ale i Eliška B. jako kdyby si vůbec neuvědomovaly, že před nimi stojí obránce a dívají se jen po spoluhráčkách. Naopak příjemná byla statistika trestných hodů - na téhle úrovni opravdu jen koření, nikoli základ výkonu - ale i tak: celkem 48/21, tedy dost přes 40% je hezké číslo.

TIŠNOV - OSK 19:105

Mikulová 26 - 2/0, Kořínková 17 - 4/1, Jeřábková 14 - 7/4, Zahradníčková 10 - 2/0, Šimáčková 8 - 2/2, Bahounková 7 - 4/1, Klonová 6, Petrželová 6 - 4/2, Šťastná 5 - 2/1, Štěpánek 4, Kargerová 2, Jančová 0

TIŠNOV - OSK 24:76

Mikulová 21 - 2/1, Klonová 14 - 8/4, Kořínková 11 - 6/3, Bahounková 10, Jeřábková 6, Zahradníčková 4, Petrželová 4 - 1/0, Šťastná 3 - 2/1, Kargerová 1 - 2/1, Jančová 1 - 2/1, Šimáčková, Štěpánek 0