HLAVNÍ STRÁNKA

JUNIORKY

ŽÁKYNĚ U15

ŽÁKYNĚ U14

MINIŽÁKYNĚ U13

MINIŽÁKYNĚ U11

KONTAKTY

TERMÍNY


ÚVOD - PŘED SEZÓNOU

Početně jsme stabilizovali ročník 2009, takže bude schopen samostatně působit v kategorii U12 a částečně doplnit i kategorii U13. Nová dvojice trenérů zkvalitní tréninkový proces a věřme, že si zahrajeme letos opět na Národním finále.

Soutěž bude společná s týmy ze severní Moravy a úspěšnější z dvojice Olomouc-Prostějov si mezi nejlepšími z ČR zahraje. Na konci června jsme zaznamenali příchody nových talentovaných děvčat, během soustředění v srpnu budeme pracovat na tom, aby "dohnaly" basketbalové základy.


TRÉNINKY

Pondělí 17:00 zdrav.škola
Úterý 17:00 Stupkova
Středa 17:00 Stupkova
Pátek 18:30 zdrav.škola


Toto družstvo podporuje :HAVÍŘOV - OSK

Proti méně zkušenému Havířovu jsme nastoupili bez čtyř hráček, z čehož některé absence jsou pochopitelné, některé už o dost méně. Stejně jako naše hráčky U14, i my nemůžeme být spokojeni s počtem obdržených bodů. Inkasovat přes 40 bodů v obou zápasech je prostě moc. Oproti minulému zápasu jsme výrazně zlepšili postavení v obraně při vyhazování – udrželi jsme se ve správném postavení u svých hráček a tím několikrát získali míč, případně nedovolili ani vyhodit. Když už ale soupeř vyhodí, tak nás pořád láká bránit míč a prostor, místo toho, abychom trpělivě bránili svou hráčku. To vše ale teprve začínáme trénovat a musíme nasbírat další basketbalové zkušenosti, abychom se celou obranu udrželi ve správném postavení vůči našemu koši, hráčce, kterou bráním a míči. V útoku jsme neměli problém se prosadit, i když musíme přidat trochu na důrazu. To, že přede mnou stojí hráčka, neznamená, že nemůžu důrazně najet do koše. I když Betce a Adéle R. chybí výrazný počet tréninků, tak příjemně překvapily nebojácnou hrou do koše.

BK Havířov – OSK 43:84 (8:26, 14:14, 12:20, 9:24)

Zamykalová 12, Listopadová 12(0/2), Zahradníčková 10(0/1), Jarnotová 8(0/1), Rubačíková 8, Vodešilová 8, Adéla J. 8, Lorencová 6, Chodilová 6, Soušková 4(2/4), Růžičková 2

BK Havířov – OSK 42:86 (12:26, 4:22, 16:18, 10:20)

Vodešilová 14(0/3), Chodilová 14, Zahradníčková 12, Lorencová 10, Růžičková 8, Soušková 6, Jarnotová 6, Zamykalová 6, Listopadová 4, Adéla J. 4, Rubačíková 2
OSK - BASKET OSTRAVA

V prvním soutěžním zápase jsme nastoupili proti méně zkušenému soupeři z Basketu Ostrava. V útoku jsme mohli většinu akcí zakončovat z rychlého protiútoku. Zde nám pořád trochu zavazí míč, při driblinku se na něj musíme dívat a tím nedokážeme zavčas zaregistrovat volnou spoluhráčku a dát jí přihrávku v ten pravý okamžik. Když už jsme hráli do postavené obrany soupeře, tak jsme si dokázali přihrát kolem trojky a zakončit nájezdem. Po přihrávce nám ale stále chybí jakýkoli pohyb přihrávající hráčky. Větší problém máme ale v obraně, kdy se nedokážeme soustředit na svou hráčku a celý útok soupeře ji aktivně bránit. Tentokrát nám už trochu méně překážel míč, ubylo ukopnutých míčů, nechycených přihrávek, neproměněných dvojtaktů – to vše nadále můžeme zlepšovat dalším a dalším tréninkem. Pokrok v basketbalových činnostech po malých krůčcích opravdu odpovídá účasti na trénincích (viz tabulka). Potěšilo také, že tentokrát pokaždé na hřišti bylo a aktivně hrálo opravdu všech 5 hráček. V čem se ale musíme výrazně zlepšit je soustředění se na zápas – a to především hráček na lavičce. Hráčky na hřišti dělají úplně ty stejné chyby jako ty na střídačce a i ze sledování spoluhráček se můžeme něco přiučit. Určitě to bude prospěšnější, než koukání do mobilu (to jako vážně?!).

OSK – Basket Ostrava 90:27 (17:11, 23:3, 26:13, 24:0)

Chodilová 12(2/2), Zamykalová 10(0/1), Vodešilová 9(1/2), Listopadová 8(0/2), Očenášková 8(0/2), Zahradníčková 8, Kargerová 8, Jarnotová 6, Růžičková 4, Váňová L. 4, Váňová A. 3(1/4)

OSK – Basket Ostrava 89:42 (14:12, 25:6, 24:21, 26:3)

Zamykalová 15(1/8), Váňová A. 13(3/3), Vodešilová 13(1/1), Očenášková 10(0/1), Váňová L. 9(1/4), Chodilová 8, Jarnotová 6, Růžičková 5(1/3), Listopadová 5(1/4), Kargerová 3(1/2), Zahradníčková 2
PŘECE JEN PŘÍPRAVA

Náhradou za Ostrava Cup jsme sehráli přípravný zápas s KP Brno. Pro nás to byl první zápas po půl roce a zápasová nerozehranost byla znát na obou týmech.

V našem podání byla povedená především druhá a třetí čtvrtina zápasu. V první čtvrtce byla jediná aktivní Terka, které ale chyběla větší podpora spoluhráček. Hra naší druhé pětky byla vyváženější a potěšila souhra Adély, Verči a Kláry. V druhém poločase se k Terce přidaly i spoluhráčky (výrazně Soňa s Adélou V.) a hned byl rozdíl ve hře znát. V útoku jsme se prosazovali především rychlou hrou dopředu. K tomu je ale potřeba co nejaktivněji bránit a získávat míče. Když nám nevyšel rychlý protiútok, tak se nám částečně dařilo hru roztahovat a tím omezit chumel deseti hráček v bedně. V druhém poločase už Brno rezignovalo na aktivní obranu a začaly pouze nedovoleně postávat v bedně, což nám hru komplikovalo. My zatím z tréninku nedokázali do zápasu přenést spolupráci dvou až tří hráček alespoň ve formě jednoduchého „přihraj a pohni se!“. V obraně jsme po většinu času stáli ve špatném postavení (ještě jsme se k tomu na tréninku téměř vůbec nedostali) a pak to pouze nahrazovali naší rychlostí.

Celkově v tomto zápase šlo především o to konečně si zahrát, nikoho nebaví jen trénovat, a také se podívat, jestli jsme si něco odnesli z tréninků (snad ano). Každopádně těch nechycených míčů, hozených kopců do území nikoho, ukopnutých míčů a kroků bylo i na první zápas ažaž. To vše ale můžeme odstranit, když budeme co nejčastěji, a také v co nejvyšším počtu, trénovat dál.

OSK - KP BRNO 71:48

Chodilová 16, Jarnotová 12, Listopadová 10(2/4), Růžičková, Očenášková, Váňová A.+L. 6, Dohnalová 4 (0/2), Vodešilová 4, Mikešová 2, Soušková 0


Druhý přípravný zápas jsme odehráli proti Mohelnici U13. Tentokrát se nám výrazněji povedla druhá a čtvrtá čtvrtina zápasu, kdy se hráčky snažily plnit pokyny- aktivně bránily i se snažily o správné rozestavení v útoku. Opět potěšila hra celé druhé pětky a spolupráce v obraně i útoku a také je výrazně doplnila střídající Týna. Naše první pětka nastupovala určitě proti kvalitnější mohelnické, ale přesto chyběl o dost živější výkon. Až moc často jsme ani nevěděli, kde přesně je míč, má hráčka, případně koho vůbec bráním. Zlepšení přineslo až střídání Nikoly Zh. a Adély, kdy ukázaly, že jen stačí naplno běhat dopředu. To, že jsme měli problém hrát do postavené obrany vyšších soupeřek, vůbec nevadí a je pochopitelné, že si s tím zatím nevíme rady. Obecně ale musíme všichni přidat na aktivitě, dravosti a nečekat, že nám někdo uvolní místo nebo dá míč – to vše si musíme vybojovat. Holky zaslouží pochvalu, že zápas i přes výrazný bodový rozdíl, nevzdaly a odměnou jim byla výhra nejtěsnějším rozdílem.

OSK - MOHELNICE 54:53

Chodilová 18(0/1), Růžičková 7(3/4), Očenášková 6, Lorencová, Jarnotová, Váňová L., Zamykalová 4, Janků 3(1/2), Listopadová, Zahradníčková 2, Rubišová, Vodešilová, Soušková, Mikešová, Váňová A. 0