17

Hana Valentová

18

Pavla Geschwinderová

Po neúspěchu v 1. kole kvalifikace o žákovskou ligu jsme se rozhodli dále již v baráži nepokračovat a soustředit se na vytvoření solidního týmu pro oblastní přebor. Faktem je a kvalifikace v Olomouci to všem ukázala, že liga žákyň by byla nad naše síly, pokud bychom nespoléhali výhradně na zkušenější hráčky, které ovšem hrají v kategorii starších žákyň a zároveň i v kategorii mladších dorostenek. Družstvo nemělo dost času a prostoru k tomu, aby se stalo vyrovnaným týmem, přidaly se i zranění a nemoci. Budeme ale dělat všechno proto, abychom rok v oblasti využili ke zlepšení všech činností jednotlivců a ke zvýšení týmové kvality. Pracovitost děvčatům zatím nechybí.

UTKÁNÍ 4. KOLA

OSK - SK UP Olomouc 82:25 a 69:38

1. zápas: Malá 15, Zlámalová 11, Husičková 8, Valentová a Kotrlová po 7, Krátká, Uhlířová, Geschwinderová a Sedláková po 6, Turoňová, Ševčíková a Hrabovská 2

První utkání bylo jasnou záležitostí našich hráček, v poněkud tvrdším utkání zaostávali rozhodčí, ale rozdíl svědčí o tom., že jsme se s potížemi vypořádali basketbalovými prostředky. Odvetu jsme začali značně nesoustředěně, navíc chyběla nemocná Sylva Malá, takže jsme doháněli až 10 bodovou ztrátu.
2. zápas: Valentová 22, Husičková a Krátká 9, Běhalová 8, Zlámalová, Kotrlová a Hrabovská 4, Turoňová a Králová 3, Uhlířová 2, Geschwinderová 1

UTKÁNÍ 5. KOLA

OSK - SBŠ Ostrava C 68:76 a 80:88 v prodloužení

V dalších domácích zápasech sice mladší žákyně dvakrát prohrály, vždy rozdílem 8 bodů, ale bylo se na co dívat. Oba zápasy byly vyrovnané a štěstí se přiklánělo střídavě na obě strany. V prvním utkání jsme začali lépe a snadno získali až 12 bodové vedení, Pak se však prosazovaly vysoké hráčky hostů a rozdíl ve skóre se zmenšoval. Ještě ve 34. minutě jsme vedli o 9 bodů, pak ale přišla střelecká i obranná krize a závěr utkání jsme prohráli 5:22 !. Vedle hezkých momentů jsme bohužel viděli i mnoho chyb v rozehrávce i v obraně. Střelcem utkání byla Hanka Valentová, k ní se přiblížily Pavla a Míša.
Ve druhém utkání byl průběh mnohem vyrovnanější, soupeřky však spíše vedly a po 3. čtvrtině to bylo už o 11 bodů pro ostravská děvčata. Výborný závěr se však povedl. Monice a Tereze Ševčíkové, které se nejvíce přičinily o vyrovnání a malé vedení minutu před koncem. Bohužel chybná rozehrávka nás málem stála všechny šance ještě v normální hrací době, šťastný koš Hanky Valentové " zařídil " prodloužení, tam jsem však často zbytečně faulovali a soupeřky trestné hody proměňovaly. I ve druhém utkání dávala body převážně Hanka Valentová, podstatně se zlepšila i Kristýna a Tereza Zlámalová.
Střelba celkem: Valentová 49, Ševčíková 19, Pavla Geschwinderová 18, Husičková 14, Zlámalová 14,Turoňová 9, Kotrlová 9, Uhlířová 7, Krátká 5, Hrabovská 2

UTKÁNÍ 6. KOLA

OSK -SBŠ Ostrava B 97:37 a 68:42

Valentová 39, Zlámalová 19, Malá 17, Ševčíková 15, Geschwinderová 14, Krátká 13, Běhalová 10, Turoňová a Hrabovská 9, Králová 8, Husičková a Kotrlová 4, Uhlířová a Sedláková 2

"Povinné " vítězství, v utkáních si zahrála všechna děvčata, soupeřky na nás tentokrát nestačily

UTKÁNÍ 7. KOLA

Frýdek - Místek - OSK 17:120 a 19:110

Snadné vítězství s posledním družstvem družstvem soutěže, kdy si zahrály všechny hráčky.
Střelba celkem: Valentová 46, Krátká 42, Husičková 30, Pavla Geschwinderová 21, Zlámalová a Uhlířová 14, Turoňová, Běhalová a Kotrlová 10, Králová 8, Sedláková 6, Hrabovská 4

UTKÁNÍ 8. KOLA

OSK - TBS Přerov 134:15 a 164:26

Zlámalová 51, Malá 43, Geschwinderová P. 40, Hrabovská 31, Králová 24, Kotrlová 22, Králová 20, Uhlířová 20, Turoňová 20, Běhalová 17

Opět jedno ze snadných dvojutkání, kdy soupeřky nestačily v žádné činnosti. Výborná obrana v první čtvrtině druhého utkání / 53:0 / , ale později občas drobné chyby..

OSK - Zlín 76:9 a 57:37

Jen ve druhém utkání kladly soupeřky nějaký odpor, ale dobrá střelba především Hanky Valentové byla nad jejich síly
Střelba celkem: Valentová 46, Malá 18, Krátká 14, Turoňová 12, Zlámalová 11, Geschwinderová P. 10, Ševčíková 9, Kotrlová 7, Hrabovská 5, Geschwinderová I. 1

SK UP Olomouc - OSK 23:102

První čtvrtina byla vyrovnaná, zbytek utkání patřil našim děvčatům zejména díky lepší obraně
Střelba: Valentová 34, Krátká 18, Běhalová a Geschwinderová P. 10, Hrabovská a Kotrlová 8, Turoňová 7, Husičková 5, Ševčíková 2

SK UP Olomouc - OSK 33:85

Nepříliš zajímavé utkání přineslo jen povinné vítězství
Střelba: Valentová 20, Husičková a Geschwinderová P. 12, Turoňová 10, Krátká a Zlámalová 7, Kotrlová 6, Běhalová, Uhlířová 4, Malá 2

UTKÁNÍ 9. KOLA

SBŠ Ostrava C - OSK 54:51

Dramatické utkání, ale boužel plné chyb. Z důvodů termínové kolize nemohly hrát starší minižákyně, což určitě týmu neprospělo, přesto se děvčata snažila, ale závěr jim nevyšel a prohrála těsně
Střelba: Valentová 26, Krátká 7, Malá a Turoňová 4, Ševčíková a Kotrlová 3, Králová a Běhalová 2

SBŠ Ostrava C - OSK 64:68

Ve druhém utkání prakticky nehrála Kristina Kotrlová, cestující za utkáním žákovské ligy do Olomouce, ale i tak se podařilo zvítězit hlavně díky tomu, že o body se podělilo více hráček
Střelba: Valentová 25, Krátká 10, Malá a Zlámalová 7, Králová a Ševčíková 6, Běhalová 4, Sedláková a Kotrlová 2

UTKÁNÍ 10. KOLA

SBŠ Ostrava B - OSK 34:64

Opět kolize s termínem starších žákyň - navíc i nemoci Petry Králové a nepřítomnost Jitky Hrabovské, Terezy Zlámalové a Míši Turoňové. Nakonec ale vítězství jasné a zasloužené
Střelba: Krátká 18, Kotrlová 12, Pavla Geschwinderová 10, Malá 9, Běhalová, Uhlířová a Husičková 2

SBŠ Ostrava B - OSK 19:57

Střelba: Malá a Pavla Geschwinderová 13, Krátká 12, Kotrlová 7, Uhlířová a Husičková 6, Iva Geschwinderová 4, Sedláková 2, Běhalová 1

UTKÁNÍ 11. KOLA

Start Havířov - OSK 36:56

Přes špatný začátek, kdy jsme nepříznivé skóre stahovali až do poločasu, jsme byli ve druhém poločase jasně lepší.
Střelba: Pavla Geschwinderová 21, Kotrlová 13, Krátká 10, Husičková 9, Běhalová 2, Sedáková, Malá a Iva Geschwinderová 1

Start Havířov - OSK 55:51

Mnohem horší obrana a zřejmě i chybějící fyzické síly se " podepsaly " na málo čekané prohře, Střelba: Krátká 17, Běhalová 8, Kotrlová a Malá 7, Uhlířová 5, Husičková 3, Pavla Geschwinderová a Sedláková 2

UTKÁNÍ 12. KOLA

OSK - Frýdek - Místek 106:24

S posledním družstvem tabulky / které ale přijelo sympaticky v 14 hráčkách / se hrálo pohodově. Byla to příležitost vyzkoušet věci z tréninku a dost hráček se o to svědomitě snažilo
Střelba: Pavla Geschwinderová 23, Krátká 21, Králová 15, Iva Geschwinderová a Tereza Zlámalová 13, Běhalová 8, Tesaříková 6, Sedáková 5, Uhlířová 2

OSK - Frýdek - Místek 96:36

Pomalejší začátek umožnil soupeřkám držet krok, jinak utkání bylo kopií prvního zápasu.
Střelba: Iva Geschwinderová 18, Uhlířová 16, Krátká a Zlámalová 14, Králová 12, Pavla Geschwinderová 10, Sedláková 6, Běhalová 4, Tesaříková 2