17

Martina Čepelková

18

Jana Cvernová

Na zisku medaile se podílely v průběhu celé sezóny i Gabča Látalová - zranění těsně před mistrovstvím, Sylva Malá, Tereza Zlámalová, Veronika Bencalíková a Petra Pavelková - obě Příbor a Aneta Inochovská

Mistrovství České republiky - Ostrava

Slovanka Praha - OSK Olomouc 74:60

Úvod mistrovství - opět Slovanka , tentokrát i pro soupeřky veledůležitý zápas, na který se velmi dobře připravily. Citelně, stejně jako po celé mistrovství chyběla zraněná Gabča Látalová, takže tlak na Janu na místě rozehrávačky byl obrovský. Soupeřky rozhodly tentokrát už do poločasu, ve druhé části se ale děvčatům podařilo výsledek upravit do přijatelné podoby.
Kubová 15, Čepelková a Hausknechtová 14, Bartošová 9, Ondrejková, Valentová, Malinová a Cvernová po 2

SBŠ Ostrava - OSK Olomouc 86:44

Do poločasu velmi dobrý výkon z naší strany, první čtvrtinu jsme dokonce vyhráli. Pak se ale projevila fyzická i herní převaha domácích a nemělo příliš smysl plýtvat se silami.
Hausknechtová 12, Čepelková 11, Kubová 8, Cvernová 4, Ondrejková, 5ezáčová a Valentová 2, Malinová, Bednarská a Bartošová 1

OSK Olomouc - Jiskra Kyjov 66:65

Drama se šťastným koncem pro nás. V první polovině jsme si vybudovali až devítibodové vedení, ale po vyfaulování Jany se náskok tenčil až úplně zmizel a bylo vyrovnáno. V poslední minutě jsme nebojácně šli do vedení, pojistili ho ještě trestnými hody a v posledních okamžicích i klidem, který nedal soupeřkám šanci na obrat. Velký zápas jak v útoku, tak v obraně hrála Šárka, v závěru prokázala nervy i Markéta a po ní i Klára obrovsky důležitým útočným doskokem. Spolu s Barčou / tedy celkem 3 " devadesát trojky " / a Martinou si nedala děvčata vytouženou medaili uniknout.
Čepelková 18, Kubová 15, Malinová a Ondrejková 10, Hausknechtová 6, Řezáčová 3, Valentová a Bartošová 2,

Po čtyřech letech se družstvo OSK vrací z mistrovství republiky s medailí - opět tak jako v roce 2003 má bronzovou hodnotu. Žákyně 92/93 se tak vyrovnaly svým starším předchůdkyním - ročníku 88 a věřme, že neřekly ještě poslední slovo.

Žákovská liga - Finálová skupina 4.kolo

WBA Praha - OSK Olomouc 30:75 / 4:20, 12:39, 25:61 /

Po cestě do Francie konečně všichni !. Vítězství z kategorie povinných, kdy nejvytíženější hráčky odpočívaly a zahrály si všechny .
střelba : Hausknechtová 21, Čepelková 16, Valentová 11, Látalová 9, Malinová 8, Kubová 4, Ondrejková, Bartošová a Řezáčová 2

Basket Slovanka - OSK Olomouc 55:63 / 15:20, 28:36, 40:46 /

Opravdové finále dlouhodobé části soutěže. Naše děvčata šla do utkání s velkým odhodláním zopakovat loňské vítězství a smazat tak manko jednoho vyhraného zápasu venku, které nás dělilo od soupeřek - Brna a Kyjova. Začátek tomu příliš - jako vloni - nenasvědčoval, prohrávali jsme 8:2. Pak přišly dvě trojky - Šárka a Barča, které nás vrátily do hry. Celkem jich v tomto utkání zaznamenala naše děvčata sedm !! Ale zároveň jsme bojovně zakončovali i z kratších vzdáleností - hlavně Martina. Až po klaksonu na konci utkání jsme uvěřili, že je to pravda a že postupujeme mezi nejlepší čtyři do " final four ", které bude za 14 dnů v Ostravě.
střelba : Čepelková 21, Ondrejková 11, Látalová a Malinová 9, Hausknechtová 5, Kubová a Bartošová 3, Řezáčová 2,

Velikonoční turnaj v Pau: více

Žákovská liga - Finálová skupina 3.kolo

OSK Olomouc - Sokol Hradec Králové 80:67 / 15:20, 41:37, 53:52 /

Opět jsme nebyli kompletní - chyběla Zuzka Bartošová a Hanka Valentová, která hrála za mladší žákyně v Ostravě. Navzdory tomu vybojovala děvčata kvalitní utkání a hlavně ve druhém poločase pak soupeře přehrávala. Konečně fungovala dobře spolupráce Jana - Martina a dobrou střelbou se přidala i Gabča, v obraně měla Markéta hodně zisků pod košem a také Šárka s Gabčou a Barčou měly vysoké hráčky soupeřek dobře pokryté. .
střelba : Čepelková 30, Látalová 16, Hausknechtová 14, Ondrejková 13, Kubová 4, Malinová 2, Bednarská 1

OSK Olomouc - ŠBK Sadská 63:51 / 20:15, 32:28, 51:41 /

Po nedělním výborném výkonu přišel očekávaný útlum, navíc soupeř byl zcela jiného druhu než Hradec, opíral se především o hru dvou menších , pohyblivých hráček, které měly zejména v prvním poločase proti naší nepřesné obraně výbornou střelbu z dálky. Náskok jsme získávali postupně za cenu mnoha pokusů se střídáním. Ke klidu nepřispěly ani tři fauly Jany Hausknechtové ve druhé minutě utkání.V prvním poločase hlavně Barča zakončovala rychlé protiútoky, ve druhém poločase to byly nakonec právě střídající hráčky, které přispěly k vítězství - Hanka 4 body, Klára 3 body, Katka 2 body.
střelba : Hausknechtová 16, Čepelková 13, Ondrejková 12, Látalová 9, Valentová 4, Řezáčová 3, Krátká, Kubová a Malinová po 2

Žákovská liga - Finálová skupina 2.kolo

ŠBK Sadská - OSK Olomouc 53:54 / 14:12, 28:24, 36:45 /

V utkání nepadlo mnoho bodů, takže každý měl dvojnásobnou důležitost. Po uzdravení Martiny Čepelkové chyběly opět Gabča Látalová a Jana Cvernová, takže na utkání v kompletní sestavě stále čekáme. Soupeř se posílil několika hostujícími hráčkami, na Martině byl přes všechnu snahu vidět ještě výpadek, utkání jsme tak zachraňovali až v posledních vteřinách po neproměněných trestných hodech domácích.
střelba : Hausknechtová 13, Řezáčová 9, Čepelková 8, Bartošová a Malinová 7, Kubová a Ondrejková 6

Sokol Hradec Králové - OSK Olomouc 63:59 / 19:10, 37:31, 50:48 /

Martina Čepelková se už adaptovala, síly naopak už po těžké sobotě a neděli docházely Janě Hausknechtové, přesto jsme ještě dvě minuty před koncem vedli rozdílem 5 bodů. Závěr 0:9 se nám však nepodařil a soupeřky získaly cenné vítězství, které je udržuje ve hře o postup na MR.
střelba : Čepelková 24, Bartošová 11, Ondrejková 8, Hausknechtová 6, Řezáčová 4, Kubová, Bednarská a Malinová po 2

Žákovská liga - Finálová skupina 1.kolo

OSK Olomouc - Slovanka Praha 64:70 / 17:17, 31:32, 46:55 /

Příliš nechybělo našim děvčatům k vítězství, k dobrému výkonu přispěly především Zuzka Bartošová a Jana Hausknechtová, ale celé družstvo hrálo nad očekávání vyrovnané utkání. Škoda některých neproměněných střeleckých příležitostí. Po vyfaulování Zuzky už pod koši získaly soupeřky převahu.
střelba : Hausknechtová 18, Bartošová 13, Kubová 10, Ondrejková 9, Malinová 7, Látalová 5, Inochovská 2

OSK Olomouc - WBA Praha 102:71 / 37:15, 63:27, 84:50 /

Nedělní utkání bylo o poznání snadnější, vybrali jsme si ale dosti okének v obraně, o čemž svědčí 70 bodů soupeřek. Zahrála si ale všechna děvčata.
střelba : Látalová a Ondrejková 17, Hausknechtová 15, Cvernová 13, Kubová 10, Malinová 9, Bartošová 9, Bednarská 7, Řezáčová 5

Žákovská liga - 7.kolo

OSK Olomouc - USK Praha 109:21 / 25:3, 56:8, 83:10 /

Děvčata si už na nepřítomnost Martiny Čepelkové začala zvykat, i když v utkáním s posledním družstvem tabulky to nebylo zase tak těžké. Kromě poslední čtvrtiny byla i obrana velmi dobrá a mnoho rychlých protiútoků pomáhalo zvyšovat skóre.
střelba : Malinová 23, Ondrejková 18, Cvernová 17, Valentová 14, Inochovská 10, Krátká a Látalová 8, Hausknechtová 7, Zlámalová 2

OSK Olomouc - BK Prosek 93:57 / 22:14, 46:36, 69:47 /

Až na ospalý začátek / 1:10 / nebylo ani toto utkání větším problémem, vrátila se už Šárka a Gabča, chyběla naopak Klára a volno dostala Verča.
střelba : Hausknechtová 16, Cvernová 15, Malinová 14, Inochovská, Ondrejková a Krátká 10, Valentová 8, Látalová 6, Kubová 4

Žákovská liga - 6.kolo

Jiskra Kyjov - OSK Olomouc 78:67 / 23:18, 42:34, 61:51 /

Ve velmi oslabené sestavě / bez Martiny, Gabči a Šárky / jsme jeli odehrát utkání do Kyjova, které bylo odloženo kvůli údajné nemoci domácích. Samotná Jana na všechno nestačila, v prvním poločase jsme se obtížně prosazovali a hodně ztráceli, druhý poločas byl již o něco lepší.
střelba : Hausknechtová 26, Ondrejková 11, Malinová 7, Bednarská a Cvernová po 6, Valentová 4, Krátká 2, Řezáčová 2

Gambrinus Brno - OSK Olomouc 70:47 / 25:15, 39:25, 56:36 /

Utkání v Brně se nevydařilo - rozhodl nástup domácích, kteří byli motivovaní získat první vítězství ve finálové skupině. Naše děvčata neuspěla hlavně v obraně, vyšší soupeřky pak získávaly i míče pod koši.
střelba : Hausknechtová 18, Látalová 10, Kubová 6, Malinová, Ondrejková, Inochovská 4,

Žákovská liga - 5.kolo

OSK Olomouc - Valosun IVeS Brno 74:49 / 21:10, 41:21, 59:35 /

Na utkání byla vidět vánoční přestávka, především v obraně a zakončování snadných šancí jsme na tom byli dost špatně.
střelba : Čepelková 21, Inochovská 11, Hausknechtová a Bednarská 10, Řezáčová a Malinová 6, Látalová 4, Malá a Ondrejková 2

OSK Olomouc - Žďas Žďár 88 :48 / 20:7, 36:24, 58:37 /

Utkání bylo " povinným " vítězstvím, kdy si zahrály všechny hráčky. Vítězství prakticky zajistilo finálovou osmičku.
střelba : Čepelková 21, Hausknechtová 20, Látalová 14, Ondrejková a Kubová 9, Řezáčová 4, Inochovská 3, Cvernová, Malá, Malinová a Valentová 2

Žákovská liga - 4.kolo

SBŠ Ostrava - OSK Olomouc 92:49 / 31:8, 53:15, 72:29 /

Utkání jsme, zejména na začátku, příliš nezvládli. Postupně už nasazení soupeře povolilo a hra se vyrovnala, ale rozdíl 40 bodů není dobrým vysvědčením
střelba : Čepelková 19, Látalová 11, Hausknechtová 8, Ondrejková 5, Cvernová 3, Malinová 2, Bednarská 1

OSK Olomouc - SBŠ Ostrava 51:65 / 10:11, 28:32, 40:44 /

Mnohem lepší výkon a tím i vyrovnanější průběh, i když v hlavách všech, i soupeřek, byl včerejší zápas. Dostali jsme se sice i párkrát do vedení, ale soupeř pak jen zpřesnil hru a měl v podstatě utkání pod kontrolou. Přesto nejen opticky mnohem lépe sehrané utkání
střelba : Čepelková 12, Hausknechtová 9, Inochovská 8,Ondrejková 7, Malinová 5, Látalová 4, Kubová 3, Cvernová 2

Toto družstvo podporuje:

Žákovská liga - 3.kolo

BK Prosek - OSK Olomouc 38:88 / 16:23, 23:37, 31:56 /

Z výsledků domácích šly trochu obavy, ale dobrý výkon v obraně eliminoval naděje pražských děvčat už v 1. poločase. Po prostřídání pak zápas byl již snadnou záležitostí
střelba : Čepelková 28, Hausknechtová 15, Kubová a Ondrejková 11, Inochovská 8, Látalová 7, Řezáčová 4, Malinová a Cvernová po 2,

USK Praha - OSK Olomouc 29:106 / 7:27, 15:58, 22:62 /

Poslední družstvo tabulky nemělo příliš nadějí, takže naše děvčata si s chutí zahrála
střelba : Látalová 18, Ondrejková 15, Řezáčová 13, Inochovská a Čepelková 12, Hausknechtová 11, Kubová 9, Malinová a Cvernová 8

Žákovská liga - 2.kolo

OSK Olomouc - Jiskra Kyjov 72:53 / 16:10, 30:26, 55:45 /

Domácí vítězství se zdaleka nerodilo lehce, hra byla o hodně víc svázaná než minulý víkend se stejným soupeřem v dorostenecké lize. Soupeřky byly navíc dobře připravené a lépe sehrané než družstvo dorostenek. Naše vedení nepřesáhlo 32 minut hranici 10 bodů a o výsledku stále nebylo rozhodnuto. Chybovali jsme o něco více v obraně a " laciných " košů bylo také méně. Nakonec jsme ale ve čtvrté čtvrtině možná i kondičně soupeřky předčili, rozdíl 19 bodů může být důležitý. Velkou posilou byla pod košem Veronika Bednarská, stabilní výkon i když s drobnými nejistotami předvedla Martina Čepelková, po nemoci se do hry dobře vrátila Gabča Látalová. Ostatní byli dost nejistí, jen výkon Barči Ondrejkové v obraně byl opět vynikající.
střelba : Čepelková 21, Látalová 15, Bednarská 8, Cvernová 6, Ondrejková 5, Kubová a Hausknechtová 4, Malinová a Inochovská po 2, Bencalíková 1

OSK Olomouc - Gambrinus Brno 78:70 / 16:11, 34:30, 54:49 /

Tíha utkání ležela jen na třech hráčkách, doplňovala je sice občas, ale o to účinněji Veronika Bednarská. I soupeřky se opíraly o 3 hráčky - č. 8, 12 a 14. Dobrý poločas kazily jen 4 osobní chyby Martiny Čepelkové, kvůli kterým nehrála ve třetí čtvrtině. Přesto se podařilo dobrou obranou získat až 14 bodové vedení, o které jsme pak často naivními fauly přišli. Navíc se dostavila střelecká krize a v posledních 3 minutách třetí čtvrtiny jsme dali jen jediný koš proti 12 bodům soupeře. Ve čtvrté čtvrtině jsme opět odskočili na 7 bodů, po chybách v obraně bylo však opět srovnáno. Posledních pět minut hry však přece jen Jana s Martinou zabraly a když už to nešlo, přidala koš Verča Bednarská. 8 bodů ve skóre je velmi cenných pro finálovou skupinu, kam míří obě družstva.
střelba : Čepelková 29, Hausknechtová 19, Látalová 13, Bednarská 10, Ondrejková 7

souboje 1-1 a 2-2, jak ukazuje fotografie,
byly hlavní náplní nedělního utkání s Brnem

Žákovská liga - 1.kolo

ŽĎAS Žďár n.S. - OSK Olomouc 60:93 / 15:18, 27:45, 40:63 /

Vítězství z kategorie povinných, pokud chceme pomýšlet na finálovou osmičku. Zlepšení obrany ve druhém poločase přineslo rozhodující obrat střelecky dominovaly Martina a Šárka
střelba : Čepelková 24, Kubová 20, Ondrejková 12, Hausknechtová 10, Látalová 9, Inochovská 6, Cvernová 4, Řezáčová 3, Valentová, Malinová po 2

Valosun Brno - OSK Olomouc 50:76 / 18:25, 37:37, 42:58 /

Velmi dobrý začátek, po prostřídání ovšem útlum, ze kterého jsme se nevzpamatovali až do poločasu, pak přece jen zlepšení a vítězství, které bude mít jistě svou cenu
střelba : Čepelková 21, Hausknechtová 16, Kubová 10, Ondrejková 7, Pavelková 6, Cvernová 5, Malinová 4, Látalová 2, Inochovská 3, Bednarská 1