archív sezóny 2013/14


ŽENY

JUNIORKY U 19

KADETKY U 17

ŽÁKYNĚ U 15

ŽÁKYNĚ U 14

MINI U13

MINI U12

MINI U11

MINI U10Telegraficky     5.6.2014

Turnaj U16 v belgickém Wanze skončil pro nás dalším dobrým mezinárodním výsledkem : náš tým skončil na 3.místě z 15 účastníků, Míša v All Stars a desítky nových přátel na Facebooku Podrobnosti zde

Informace o letním soustředění : zde

Další ročník turnaje minižákyň PLYŠÁKOV 2014 vyhrály basketbalistky Pardubic, na druhém místě BK Brno před Prostějovem a naším týmem.

Poznámka patřící už vlastně do nové sezóny : Do ligy žákyň U14 postupuje bez kvalifikace i naše B družstvo, tedy tým děvčat 02/03. Kromě v posledních letech čím dál slabšího oblastního přeboru bude tedy i toto družstvo už v minikategorii mít možnost konfrontace s týmy ze širšího regionu, než je Olomoucko-Prostějovsko.

Několik slov na závěr sezóny : zde

Letní soustředění týmů U11, U12+U13, U19 - označení již podle příští sezóny - bude stejně jako vloni v Moravském Krumlově. Termín : 16. (17.) 8. - 23.(24.)8. Upřesníme ještě zda sobota-sobota nebo neděle-neděle. Předběžně bude cena stejně jako vloni ( 3.350,- Kč ), ale definitivní kalkulaci od místních institucí ještě čekáme....
Stejne jako vloni i letos odjedou týmy U15 a U14 společně na soustředění do Jeseníku - termín je prakticky stejný. Bližší informace budou u trenérů jednotlivých týmů

Už definitivní tečku za sezónou 2013-14 napsaly minižákyně U13 na Festivalu v Brandýse, kde obsadily konečné 12.místo ze 16.týmů. Turnaj byl hlavně příležitostí pro hráčky, které odehrály menší počet minut v sezóně a předkole MR.

Minižákyně U12 uzavřely mistrovskou sezónu 2013/14. Jejich závěrečné 5.místo z Národního finále je třeba hodnotit jako úspěch. byť od nejlepších týmů / Hradec, Strakonice, HB / nás dělí ještě hodně. Nicméně tři vítězství / Ústí, Jičín a Valosun / se počítají. Doufejme, že zkušenosti prodají v nadcházející kvalifikaci o ŽL.

V předkole MR starších mini U13 jsme uspěli i neuspěli - 3. místo je méně, než se čekalo, ovšem zajistili jsme si start v ŽL v příštím roce / což je téměř důležitější než samotný finálový turnaj MR /. Nelze nevidět, že tým ztrácel jednu důležitou hráčku za druhou kvůli zranění / Filipcová, Koukalová a v sobotním zápase i A. Podlahová /, doplňování z vlastních zdrojů nebo nahradit tyto hráčky bylo příliš těžké.

Tréninky v sezóně 2013/14 Detailně po rozkliknutí :                ......................    


U14 ŽÁKYNĚ U14 STŘÍBRNÉ !

Na hodně vyrovnaném mistrovství republiky se podařilo dosáhnout nečekaně příjemného úspěchu našim U14 v podobě zisku stříbrných medailí. Po úvodním nevydařeném zápase proti Prostějovu se jejich výkon natolik zlepšil, že sahaly dokonce po titulu a až koš několik vteřin před koncem znamenal "jen" stříbro. Vynikající výkony předvedly Tereza Holcová / hráčka All Stars turnaje / a Markéta Rašková - nejlepší střelkyně finále, ale ocenění zaslouží celý tým vedený Ondřejem Zatloukalem a Karolínou Tomáškovou.

Po sedmi letech od bronzu děvčat ročníku 1992/93 na MR starších žákyň máme opět medaili ze závěrečného turnaje mistrovství republiky. Být v pravý čas v pravé formě na pravém místě - přesně to se týmu žákyň podařilo a právem můžeme být na jejich výkon v Hradci pyšní.
AKTUALIZOVANÉ STATISTIKY

Statistiky jsme podrobili rozsáhlé revizi s cílem dosáhout co nejpřesnějších výsledků, které by mohly být nejen zajímavostmi, ale i určitým srovnáním a poučením. Přepočítána byla celková střelba - podle statistik ČBF i našich stránek a výsledky - jen pro soutěže ČBF, tedy ženy, U19, U17, U15, U14 jsou zde . Statistika úspěšnosti trestných hodů bez ohledu na počet vystřelených pokusů je zde .

Pokud figurují ve statistikách hráčky U13, jsou v této tabulce pouze zápasy v žákovské lize U14, případně v přípravě. Jako obyčejně je nejkomplikovanější situace u týmu žákyň B, jejichž zápasy se tu a tam - aspoň ve statistické podobě - na stránky dostanou, ale o kompletním přehledu odehraných zápasů, natož střelby a TH nemůže být ani řeči. Pro mini kategorie bude nově tabulka zvlášť, tým U13 dodává statistiky přesně a včas, za ním je tým U11 a U12, kde asi taky nejde dát za kompletnost dat ruku do ohně. Věřím, že přesné tabulky jsou u trenérek, abychom je mohli porovnat, opravit chyby a přidat k tabulce pro U13.

I v této podobě vidíme pár zajímavých čísel, především o počtu odehraných utkání. Herní praxe je důležitý činitel v rozvoji osobnosti hráčky. Při dnešních podmínkách menšího počtu přípravných a posezónních turnajů je obtížně dosažitelné číslo kolem 80 utkání za rok, které odehrály hráčky v žákovských kategoriích před 6-8 roky / Jana Hausknechtová například - viz tabulka střelby /. Počty blížící se šedesáti zápasům je potřeba považovat za minimum, čísla kolem třiceti / pokud to není samozřejmě způsobeno dlouhodobým zraněním nebo nemocí / za zcela nedostatečné.


U12 V PŘÍPRAVĚ NA NF MINI

Tým minižákyň U12 a jeho "podsložka" - tým U11 - se připravují na závěrečné turnaje Národních finále mini. Mladší kategorie má svůj závěrečný turnaj v Ostravě už 25.-27.4. a o rok starší kategorie pak o týden později v Jičíně. Turnaje střední Moravy JARO 2014 však významnější přípravou nejsou - naše dvě vítězství v sobotu 12.4. proti Mohelnici a Prostějovu byla až příliš jednoduchá.


Nejbližší zápasy :     MORAVSKÉ KOŠE

aneb pokračovací soutěž spojených kategorií dívek severní, střední a jižní Moravy nemají tu jiskru a náboj, kterou si možná mnozí od této dlouho očekávané soutěže vzniklé z oblastních soutěží jednotlivých moravských oblastí, slibovali. Možná je to dané roztahaností soutěže, jistě k tomu "přispívá" i přílišná věková rozmanitost týmů. V každém případě jsme odehráli další zápasy této nastavované kaše doma se Zlínem a v Příboře Čtěte: zde
PLYŠÁKOV - DALŠÍ ROČNÍK TURNAJE PRO NEJMLADŠÍ MINI

pořádáme opět v Olomouci ve dnech 24.-25.5. Tradičním místem je ZŠ Stupkova a turnaj se pořádá letos pro děvčata ročníku 2004 a mladší. Bližší informace a pozvánka je : zde
Fotogalerie

U15, U17

Mini U13 2001

Mini U12 2002

Starší OSK galerie

Juniorky, kadetky 1993,1994,1995

Tým 1997 - 2012/13


Basketbalová nástěnka     

Zpracována účetní závěrka pro rok 2013. Přehled příjmů a výdajů je : zde
Hospodářská ztráta pokryta ze zisků dřívějších období, snížit negativní bilanci se podařilo i díky nutnému zvýšení členských příspěvků, které proběhlo k 1.9.2013. Předpoklad pro rok 2014 je vyrovnaná hospodářská bilance, ovšem snaha o maximální úspornost je nutná už proto, že lze očekávat nárůst především soutěžních výdajů.

Důležitá informace pro řešení pojistných událostí / úrazů ve sportu / : Od 1.1. je nutné vše řešit na formulářích VZP s.r.o. / tedy nikoli jako dosud Kooperativy. Odkaz na formulář a prováděcí pokyny jsou : zde

Plán zahraničních akcí v roce 2014:

- mini U13 - Velikonoční turnaj ve Vídni
- žákyně U15 - turnaj v Belgii 28.5.-1.6. - Wanze
- ženy - Velikonoční turnaj v Berlíně

Odkazy    

web pro hráčky i trenéry - E-Basket

Česká basketbalová federace

ČBF střední Morava

BASKETBAL.CZ - vše kolem basketbalu