hlavní stránka                                                                 termíny                                                                 statistiky

ŽENY OSK Olomouc                2. LIGA 2013-2014

IBALGIN MÍSTO FANFÁR

Skutečně - Ibalgin by se jako ilustrace k nedělnímu utkání v Příboře hodil mnohem víc, než fanfáry za poslední, patnácté vítězství v základní části druhé ligy.

Naše plánovaná osmička se ztenčila na sedmičku ještě před odjezdem, z toho bylo pět hráček zdravých. V průběhu utkání počet zdravých klesl ještě níž a zastavil se někde u čísla tři a půl. Markéta odnesla nezaviněný kontakt s obranou otřesem mozku a počet spotřebovaných kapesníků při kýchání a podobných projevech nachlazení se zvětšoval geometrickou řadou.

Soupeřkám ovšem také řada hráček chyběla, takže nakonec oba týmy byly rády za konec zápasu. Jeho samotný průběh byl poněkud " mrtvý " - náš rychlý náskok a pak už jen údržba, občas zablesknutí v podobě snížení rozdílu na dvanáct, čtrnáct bodů a vzápětí naše uklidňující trojka nebo snadný koš.

Kromě tradičně výborné Jany zahrála spolehlivě hlavně Nikča, v první polovině, pokud jí to zdraví dovolovalo i Lucka. Stejně tak tradičně přispívala do pozitiv naší statistiky doskoky Týna, pořád bych si přál víc viditelnosti od Šárky a od Sáni taky nějaký ten dvojkový koš.

BK Příbor - OSK Olomouc 54:69 ( 10:21 23:37 37:55 )

Hausknechtová 29 - 4/2, 5x3, Kleinová 14 -1x3, 6/2, Inochovská 9 - 3x3, Mačáková 7 -1x3, Kubová 5 -1x3, Kohlová 4, Bednářová 4 - 2/0

ZLÍN ANEB VÍTĚZSTVÍ S VYKŘIČNÍKEM

Aby bylo hned na začátku jasno - ten vykřičník má varovný charakter a vztahuje se hlavně k prvnímu poločasu. Naše hra měla charakter pozvolna se zvedající linie - nejprve podprůměr, pak zlepšení aspoň k nule a teprve v poslední čtvrtině se dalo mluvit o nějakých pozitivech. Varování má vyjádřit to, že příště může být konec utkání dříve, než k našemu vzepětí dojde.

Zlín hrál svoji konstantní hru, která se nemusí líbit, ale prostě to tak je a nezbude než se přizpůsobit. Není ale nutno ztrácet více než deset míčů za čtvrtinu, když k tomu není důvod, jen nadbytečnými přihrávkami nebo prostým nesoustředěním či zbrklostí / například přihrát míč půl vteřiny po doskoku spoluhráčce na tkaničky bot nebo do obličeje /. Když se k tomu přidá ještě nedůrazná obrana, je bezpečně zaděláno na problém.

Pokud se podíváte na vývoj skóre, musíte vidět, že jsme dali 36+44 bodů a dostali 37+22, tedy přidali jsme ve druhé polovině proti první / Sandra a její střelba /, ale HLAVNĚ dostali o patnáct méně !!. Bránit a doskakovat - lépe řečeno zastavovat hráčky soupeře při jejich snaze chytit odražený míč může každá, i kdyby nedala ani bod. To nemá co dělat s pojmem " jde mi to ", ale vyjadřuje to věta " soustředím se a vydržím " . Nejvíc této práce odvedly v první polovině Markéta, ve druhé pak Mači, Jana a Péťa. Samozřejmě, že bez Sániny a Janiny střelby by to šlo těžko, ale nejprve je potřeba mít míč, se kterým se vytřelit dá. Pokud ho najdeme jen ve vlastí síťce / někdy po třetím doskoku soupeřek / můžeme střílet jako na pouti a neuspějeme.

Nakonec tedy opticky jasné vítězství, ale zbytečnou nervozitu a emoce jsme si mohli lepším přístupem a připraveností / ten nešťastný trénink / odpustit.

OSK Olomouc - SKB Zlín 80:59 ( 13:17, 36:37 51:48 )

Hausknechtová 29 - 13/11, 2x3, Inochovská 22 - 3/2, 6x3, Kubová 6 - 3/2, Mačáková 5 - 1x3, Plášková 5 - 4/1, Vavříková 4, Tejkalová 4, Kleinová 4, Bednářová 1 - 2/1, Kohlová 0

PLAY OFF 1 ANEB TELEVIZNÍ SILVESTR

Přirovnání k televiznímu silvestru není náhodné - sobotní zápas byl přehlídkou mnohokrát zopakovaných a komentovaných situací. Nejprve po poctivém výkonu pracně vybudované vedení, které - pokud bychom byli schopni udržet soustředění - by stačilo na pohodlné vítězství. Pak jako už tolikrát totální výpadek koncentrace, chvilky lidové tvořivosti, zbrklosti ve střelbě a nabízení výsledku soupeři. Šestnáctibodový náskok pět minut před koncem, když soupeř má problémy s fauly, my ne, nehrajeme proti pressinku, prostě když už stačí jen vedení v klidu udržovat - to ztratit do prodloužení, to je vrchol trestuhodnosti.

Až když je nejhůř / a že bylo už vážně špatně - v prodloužení jsme hned prohrávali o sedm bodů / pak zázračné vzepětí se šťastným koncem pro nás.

Kdo chce, může si o podobných situacích přečíst v dřívějších článcích / namátkou Nymburk doma i venku, Poděbrady venku, Týniště doma /.

Zápas byl soubojem dvou střeleckých osobností - Jana nakonec Anežku Skokanovou přestřílela, kéž by ale měla k sobě dost spoluhráček, které by ji podržely ve chvílích krize nebo prostě jen nedostatku sil. Tady se mohla spolehnout nanejvýš na Lucku a Péťu. Nikča ukázala vůli a Týna výborné doskoky, těch šoupáků je ale vážně škoda.

OSK Olomouc - Basket Nymburk 86:84 ( 18:12, 37:31 63:48 !!, 74:74 )

Hausknechtová 42 - 12/8, 4x3, Mačáková 13 - 3/2, 3x3, Plášková 13 - 2/1, Vavříková 5 -2/1, Kohlová 4, Bednářová 4, Kleinová 4 - 4/2, Kubová 1 -2/1, Inochovská 0

PLAY OFF 2

Nebylo otázkou, jestli se to stane, ale kdy.. Tohle v různých souvislostech opakované úsloví platí i o týmu žen. Asi tak třistapadesát posledních vážných varování, týkajících se účasti/neúčasti na tréninku a z toho plynoucí tréninkové intenzity a účinnosti, se naplnilo v Nymburce, když předchozí vykřičníky a dobře míněná slova padala na neúrodnou půdu.

Soupeřky nám mimo jiné všechny tyhle prohřešky proti pravidlům sportovní přípravy sečetly a protože k tomu přidaly svoji vlastní kvalitu ať již mluvíme o obraně nebo o útoku a motivaci, výsledek byl na vážkách jen do zhruba třinácté minuty / stav 24:21 pro nás /. Náš útočný výpadek jsme povýšili na druhou nedůrazem v obraně - zejména v doskakování a po úseku 17:2 pro domácí byla Lucčina trojka jen jiskérkou ve tmě, která pak nastala definitivně po přestávce. Ano, můžeme se ohlédnout za dost přísně pískanými fauly Janě, na rozdíl od zákroků na ni, ale to je asi tak všechno a hlavně - nebylo to zdaleka rozhodující, byť to soupeřkám roli usnadnilo.

Anežka Skokanová pomohla domácím v neděli především v obraně a my - vzhledem k výše řečenému - jsme neměli pro co do skladu týmových dovedností sáhnout - s pouhou improvizací a čekáním na falešnou formu se prostě hrát nedalo. Prohrávali jsme především na doskakování, ale srážela nás i minimální úspěšnost střelby a propady v obraně, čili všechny faktory, které ovlivňují výsledek - snad až na ztráty - byly na straně domácích.

Basket Nymburk - OSK Olomouc 81:49 ( 15:16, 38:29, 62:40 !! )

Mačáková 13 - 3x3, Inochovská 12 - 4x3, Hausknechtová 10 - 2/2, Plášková 5 -2/1, Kohlová 5 -2/1, Kleinová 4 - 2/2, Bednářová 0, Kubová 0, Vavříková 0

PLAY OFF 3

Vyhrát může jen jeden - bohužel. V sobotním utkání byl náš soupeř - Basketbal Nymburk - ve všem lepší. Ne o moc, zato prakticky v každém parametru - ve střelbě, v obraně, v úvodu zápasu v doskakování a s výjimkou posledních dvou pokusů i v úsúěšnosti trestných hodů.

V prvních dvou minutách jsme předvedli pár nedůsledností, které nás provázely celou sezónu - pozdní posuny v obraně, nedůsledné doskakování a začínali jsme tak s výsledkem 2:8. Uklidnění hosté pak trefovali prakticky z každého pokusu - na rozdíl od nás, kteří jsme sice bojovali, snažili se doskakovat v útoku, co to šlo / Petra, Týna /, ale i tak rozdíl narostl až na 16 bodů.

Druhý poločas byl přece jen lepší - dokázali jsme se adaptovat na intenzitu v obraně, mnohem lépe rotovali, doskakovali a po malých krůčcích stahovali nepříznivý stav. Minutu před koncem čtvrtiny jsme se dostali na rozdíl sedmi bodů, po zbytečných dvou ztrátách jsme ale dovolili soupeřkám opět přehoupnout na dvojciferný rozdíl. V bojovnosti a nasazení jsme pokračovali i v poslední části hry - zejména střeleckým zlepšení i přes výpadek našich dvou křídelních střelkyň jsme dotáhli až na šest bodů tři minuty před koncem. Pak už šlo jen o to, komu padnou střely, případně trestné hody. Minutu před koncem za stavu minus pět střela Sandry do koše nepadla, naopak soupeřky úspěšné byly a rozdíl byl už nad naše síly v posledních vteřinách utkání.

OSK Olomouc - Basketbal Nymburk 57:65 ( 14:31, 24:40, 36:47 )

Hausknechtová 25 - 10/6, 1x3, Kohlová 13 - 2/1, Plášková 10 -2/1, 1x3, Kleinová 5 - 2/1, Kubová 2, Vavříková 2, Inochovská 0, Mačáková 0

PŘÍPRAVA

Příprava na sezónu - turnaje v Ustí n.O. a Příboře - tři vítězství a jedna porážka. První i druhý test je tedy za námi ...