• Markéta Rašková
  • Anička Vyhlídalová

Trenér : Zdeněk Malina

PLAY OFF - OSK - SŠMH BRNO B 1:0

Ne, ne, vůbec to nebyl hezký pohled a spokojenost může být leda s výsledkem. To, co se jevilo při rozcvičce jako sympatická přednost, totiž 12 hráček na zápise, se ukázalo v zápase jako spíš komplikace. Naprosté většině hráček totiž dělá problém se zkoncentrovat na pár minut na hřišti, potřebují svoji " pohodu " a " jistotu " ( kterou měly, když nás hrávalo pět ). Aspoň ty, které aspirují na místo v reprezentačních výběrech, by si mohly uvědomit, že jinak než po krátkých úsecích to nebude a že střídání není " za trest ", ale že je to snaha uplatnit všechny hráčky a využít sil celého družstva.

OSK - SŠMH BRNO B 64:61

Dohnalová 11 - 6/3, Slivečková 10 - 2/2, Fukanová 9 - 1x3, 4/0 , Ševčíková 8 - 2x3, Rašková 7 - 1x3, 6/2, Navrátilová 5 - 2/1, Holcová 4, Kroutilová 4 - 1x3, 2/1, Poulíčková 4, Vyhlídalová 2 - 1/0, Nesvadbová a Polášková 0.

Dvanáctibodové vedení nás příliš ukolébalo, ve druhém poločase hostující hráčky ožily, přehrávaly nás 1-1, bránili jsmě dětsky a v útoku jsme nebyli schopni se zkoncentrovat a dohrát nějakou kombinaci dobře. Když se přidaly tradiční chyby v doskakování pod vlastním košem /!! / prohrávali jsme ve 32. minutě o šest bodů. Do hry nás vrátila Jitčina trojka a závěr utkání jsme přece jen občas využili Barču ( a ta taky proměnila ). Celkový počet našich faulů ( devět !! ) ukazuje na míru ne-agresivity obrany. I přes žalostné trestné hody ( 23/9 !! ) jsme nakonec hubené vítězství získali - tohle ale není výkon a basketbal, se kterým bychom měli někam postupovat !

AŽ TO SE MNU SEKNE ....

.. po takovém utkání jako v neděli, nebude to žádné překvapení. Po sobotě, kdy jsme hráli tak na 85% našich možností a proti kompletnímu soupeři včetně tří hráček z extraligy se drželi jen poločas, jsme v neděli zpřesnili všechno to, co nám v sobotu nešlo a dokázali dotlačit zápas k vítězství na vlně nadšení a bojovnosti i přes nepříznivé okolnosti ( postupný výpadek hned tří klíčových hráček ). Ale po pořadě

PLAY OFF - SŠMH BRNO B - OSK 1:1

Zápas se rozhodoval pod koši, především v doskakování, kde jsme zaostávali víc, než by odpovídalo věkovému, výškovému a hmotnostnímu rozdílu mezi hráčkami. Snažili jsme se neúspěšný začátek ( 0:6, 7:15, 9:20 ) kdy jsme nezvládali pokrýt náběhy kolem clon, nahradit zónovou obranou, která sice chvíli fungovala, ale bylo zřejmé, že to nemůže být řešení pro celé utkání. I tady jsme se nedokázali vždycky přesunout k volným střelcům a hlavně - i tady jsme nezvládali zastavit doskakující vysoké hráčky soupeře. Dokud jsme kontrovali střelbou ( Růža, Míša, Darča a dokonce Barča ) drželi jsme minimální rozdíl ve skóre, ovšem, jakmile jsme přidali ztráty v přihrávkách v postupném útoku, získalo Brno dost snadno dvacet bodů náskoku a bylo rozhodnuto. Skoro celou čtvrtou čtvrtinu hrály střídačky na obou stranách a hledaly se plány na neděli. Neboli slovy J. Nohavici : " KDYBYCH CO CHTĚL DĚLAL, VŠECHNO MÁLO PLATNÉ .. "

SŠMH BRNO B - OSK 79:63

Slivečková 13 - 1x3, Ševčíková 11 - 3x3, 2/0, Holcová 8 -6/4, Nesvadbová 8 - 2x3, Rašková 6 - 4/2, Dohnalová 6 - 1x3, 4/3, Kroutilová 5 - 1x3, Fukanová 3 - 1x3, Polášková 3 - 2/1, Vyhlídalová 0 - 4/0, Poulíčková 0,

PLAY OFF - OSK - SŠMH BRNO B 2:1

Oceňuji, jak si hráčky vzaly k srdci poznatky o doskakování a obraně. V tom spočíval největší rozdíl mezi sobotním a nedělním utkáním a favorizované Brno najednou začalo vypadávat z role. Dirigentskou taktovku držela pevně v ruce Růža ( jasně nejlepší hráčka série ) a spolu s ní se na výborné první čtvrtině podílela hlavně Terka ( přes dva záseky při samostatných nájezdech - ta technika !!!!! ). Míša se bohužel zčásti sama vyřadila ze hry příliš velkou agresivitou ( čtyři fauly do poločasu ), ale v doskakování bojovaly i další - Anička a Darina například. Otázka v průběhu poločasu zněla : vydržíme se silami proti delší a vyrovnanější lavičce soupeřek ? To jsme ještě netušili, co nás čeká ve třetí a čtvrté čtvrtině.

Míša vydržela s fauly asi dvacet vteřin a mohla jít pod sprchy. Tahle čtvrtina patřila ale Terce Holc, která zaznamenala jedenáct bodů - bohužel za svou poslední trojku zaplatila zraněním kotníku ( typická střela hned za clonou ) a jako druhá skončila své účinkování v tomto utkání. Po skončení třicáté minuty jsme měli k dobru osm bodů. Poslední část hry jsme zahájili dvěma ztrátami a bylo to opět o tři. Vsadili jsme na obrannou sestavu a Anička s Jitkou to dokázaly nejen bránit, ale i přidávat bod po bodu na levou stranu tabule. Ale ani desítka bodů náskoku tři minuty před koncem neznamenala, že je rozhodnuto. Je známo, že nepříjemné věci přicházejí vždy ve trojicích. Tou třetí nepříjemností se stalo zranění Barčina kolena. Závěr utkání stál tedy na Růžině kondici a přehledu. Naštěstí si obě dvě věci s drobnými šrámy zachovala. Bez týmové bojovnosti v obraně a mnohem většího soustředění na doskok by ale ani to nestačilo. Jak jinak uzavřít popis dvou víkendových utkání, než opět citátem autora : " MOHLO TO BYT HORŠI, NEBYLO TO ŠPATNE " :)

OSK - SŠMH BRNO B 60:56

Holcová 16 - 1x3, 8/7, Slivečková 12 - 1x3, 6/3, Fukanová 8 - 2/2, Vyhlídalová 7 - 8/5, Dohnalová 7 - 4/3, Ševčíková 5 - 4/3, Rašková 3 - 1/1, Kroutilová 2, Nesvadbová 0

PLAY OFF - ČESKÁ LÍPA - OSK 0:2

Osobně jsem viděl jen první zápas, o druhém vím víceméně jen z doslechu, takže hodnotit můžu jen vystoupení v sobotu, které nestálo za mnoho. Především pochodové tempo, při kterém by ale i ten pochod trval věčně na velké hale nebylo pro domácí žádným nebezpečím. Celý zápas jsme vedli a to i přes nekvalitné střelbu ( výjimku představovala Darina, nebýt jí, tak jsme vstřelili třicet bodů !! ) .

Soupeřky bránily podkošový prostor - obrana vzor " Kyjov " a stačilo jim to, do nájezdu jsme se dostávali velmi málo a když tak ještě zbytečně třeba hledali další hráčku, než abychom riziko vzali na sebe. Samostatnou kapitolou pak byla obrana. Domácí hrály dlouhé útoky se spoustou různých klamných pohybů a snahou dopravit míč až pod koš a my jsme nedělali nic jiného, než jim to "žrali". Trochu více zkušenosti, selského rozumu a méně mávání pažemi by neškodilo ( domácí 30 šestek !! ). Jak již řečeno, střelbou nás držela nad hladinou Darina ( 6 trojek ! ), ovšem poté co se vyfaulovala Míša a po ní právě i Darča, nabralo utkání tak trochu kyjovský scénář, postupně jsme neuvěřitelnými ztrátami přišli o dvanáct bodů vedení a modlili se aby čas běžel dost rychle. Když se k tomu přidaly ještě TH ( Markéta 6/0 ! ) neměli jsme v rukou už vůbec nic a jen sledovali, jestli poslední neubráněná střela za tři do koše spadne nebo ne. No, naštěstí nespadla, ale bůh nám to dal pěkně vyžrat !

ČESKÁ LÍPA - OSK 52:54

Ševčíková 20 - 6x3, Kroutilová 14 - 2x3, 4/2, Holcová 6, Fukanová 6 - 2/2, Slivečková 4 - 2/0, Rašková 2 - 6/0. Nesvadbová 2, Poulíčková 0. celkem TH = 14/4 !!!!

ČESKÁ LÍPA - OSK 46:66

Kroutilová 17 - 2x3, 8/5, Holcová 16 - 1x3, 3/3, Slivečková 12 - 2x3, Rašková 8 - 2/0, Nesvadbová 5 - 1x3, Ševčíková 4, Poulíčková 2, Fukanová 2

PLAY OFF - OSK - ČESKÁ LÍPA 3:0

Třetí utkání nebylo tak vypjaté jako první dvě, byli jsme (skoro) kompletní, soupeři naopak chyběla citelně vyšší " šestka". I tak se ale nijak nevzdával a sympaticky bojoval až do konce. Naše představa o úvodní obranné a protiútokové sestavě příliš nevyšla ( soupeřky hned tři útočné doskoky a my v útoku naopak spíš bezradní než cokoli jiného). Až příchod Terky Holc. utkání oživil ( dokonce i vystřelila z větší vzdálenosti ! ) a naše vedení se navýšilo na 12 bodů - 25:13. Tradiční prostřídání mělo tradiční důsledky - rozpaky v útoku - to by ještě tolik nevadilo - ale horší byly propady v obraně, po kterých se soupeřky přiblížily až na čtyři body.

Začátek druhého poločasu pak tedy měl rozhodnout, jestli se budeme trápit až do konce nebo přece jen basketbalově soupeřky přehrajeme. S určitým drhnutím se nakonec podařilo to druhé, dokonce si některé hráčky ( Jitka, Terka N. ) vzaly za své aspoň to, že můžou hrát na sice nízkou, ale přesto kladnou validitu, tzn. sice nedat body, ale tu doskočit, tu ubránit, tu získat nějaký míč, tu dobře přihrát - a bude to skvělé. Propady v obraně jsou totiž hlavním faktorem, který často brání trenérům dát větší prostor hráčkám ze střídačky. Na body se už vždycky někdo najde :) - i když tentokrát skórovalo jen 5 hráček ! Opět výborné utkání odehrála Růža - jen vypišme sázky, kdy skončí ten "pocker face" projev ! - Terka Holc byla hlavním tahounem na koš soupeře a hodně pomohla Barča ( pokud jsme byli schopni ji dobrou přihrávkou VČAS najít ).

OSK - ČESKÁ LÍPA 56:38

Kroutilová 15 - 3x3, 2/0, Holcová 12 - 1x3, 2/1, Dohnalová 11 - 4/3, Ševčíková 10 - 2x3. 2/2, Slivečková 8 - 4/4, Rašková, Nesvadbová, Vyhlídalová, Fukanová, Poulíčková, Polášková 0.

BARÁŽ O EXTRALIGU

Kvalifikace o extraligu U17 skončila postupem Havířova, naše šance se zmenšily na minimum už před turnajem, matný dojem ze sobotního zápasu jsme v neděli trochu odčinili. Celkové hodnocení a statistika je zde ., není třeba věšet hlavy, ale zkusit zapracovat na tom, aby to příště vyšlo lépe.

STARŠÍ TEXTY :

TURNAJ U17 NOWY SACZ - 5.MÍSTO

První a jediný přípravný turnaj kategorie U17 neproběhl úplně tak, jak jsme si představovali. Přesněji řečeno, chyby a problémy byly na naší straně, samotný turnaj, jeho organizace, ubytování, jídlo a vůbec atmosféra byla vynikající. O to větší škoda, že jsme jednak neodjeli všichni - důvody neuvádím .... Celý text zde .

ČTYŘI BODY Z PRAHY aneb

více než jsme doufali. První zájezd byl hned z kategorie dlouhých a zápasy byly z těch bojovných a tvrdých. O to víc těžší stoprocentní bodový zisk, byť oba zápasy - každý jinak - byly trochu na vážkách. Prakticky bez společné přípravy jsme se pustili do ligových bojů, které byly o poznání tvrdší, rychlejší, běhavější a tím i náročnější pro všechny, snad ještě více pro hráčky U15. Ale jak ty starší, tak i ty mladší prokázaly, že jsou také bojovnicemi a po zásluze jsme se tedy mohli radovat ze dvou výher. .... Celý text zde .

V SOUBOJI NEPORAŽENÝCH JSME NEVYHRÁLI

ale věřme, že si odneseme dost zkušeností zejména z nedělního utkání, které bylo po všech stránkách kvalitnější. Škoda, že jsme prohospodařili snadno až dvanáct bodů vedení a v závěru jsme si nadělali problémy vlastní nekázní.... Celý text zde .

ZÁPASY MALÝCH FOREM

Víkend nás zavedl na další z dlouhých zájezdů, tentokrát do Jičína a Pardubic. Obě vítězství těší, byť to druhé mělo být snadnější a přesvědčivější.. Celý text zde .

V KOMPLETNÍ SESTAVĚ / TÉMĚŘ /

na výbornou.... dvě vítězství nad soupeři z Ostravy a Havířova nás vynesly do čela tabulky ... Celý text zde .

TŘI OSMINY NESTAČÍ

jde samozřejmě o tři z osmi čtvrtin odehraných za víkend, který přinesl dvě porážky .. Celý text zde .

I když body nejsou všechno, přece jen se snadno počítají a tady je přehled za podzim 2014:

VYSTOUPENÍ ZE STÍNU

Po dvou porážkách se podařilo aspoň trochu vystoupit ze stínu a vyhrát oba zápasy proti Frýdku-Místku. Celý text zde .

LEHCE NABYTO, LEHCE POZBYTO ..

Po sobotním snadném vítězství přišla očekávaně krize v neděli a když jsme nepřidali kousek bojovnosti, byl výsledek jednoznačný - pro soupeře, to se rozumí Celý text zde .

UŽ MĚ LECCOS NELÁKÁ ..

... aneb o zápase v pěti hráčkách ( poprvé ) , o doskakování a o Citadele Celý text zde .