archív sezóny 2014-15


ŽENY

JUNIORKY U 19

KADETKY U 17

ŽÁKYNĚ U 15

ŽÁKYNĚ U 15 B

ŽÁKYNĚ U 14

MINI U13

MINI U12

MINI U11

MINI U10Telegraficky     18.6.2015

Kvalifikace o extraligu U17 skončila postupem Havířova, naše šance se zmenšily na minimum už před turnajem, matný dojem ze sobotního zápasu jsme v neděli trochu odčinili. Celkové hodnocení a statistika je zde :, není třeba věšet hlavy, ale zkusit zapracovat na tom, aby to příště vyšlo lépe.

Skončil další Plyšákov, ve kterém si své talismany vybojovaly týmy Bruntálu, Kralup, Pardubic a domácí OSK. V radostné, ale i bojovné amtosféře jsme viděli deset zápasů, z nichž nakonec vítězně vyšel tým Kralup. Naše šestnáctka hráček bojovala statečně, jedno vítězství ale nestačilo na víc než čtvrté místo. Nicméně všichni odcházeli spokojeni a natěšení na další trénink.

Na MČR U13 jsme zatím vítězství nezískali, herně tolik nezaostáváme, ale v proměňování šancí jsou naši soupeři prostě úspěšnější. Poslední zápas o 7.-8. místo proti Pardubicím jsme neudrželi poločasové vedení a nakonec podlehli o 12 bodů. 8.misto ani herní projevy nebyly propadákem, je dobře, že se můžeme poučit od těch lepších

Bilance hospodaření v roce 2014 je zde :

Plyšákov 2015 je za námi, gratulujeme vítězným Kralupům a těšíme se na další bojovná, ale přitom s nadšením a radostí odehrávající se utkání. Přejme týmu U10, ať jim nový plyšák přinese štěstí a dodá jim síly do příštích zápasů.
FINÁLOVÉ TURNAJE MINI

Jednoznačně je úspěchem, že jsme " u toho". Ať už v NF U12 nebo na MČR U13, držíme výsledkový krok se špičkou ČR, byť jsme se neposunuli dopředu a v U13 skončíme jistě hůře než vloni. Oba turnaje přinesou jistě spoustu impulzů a poučení, ať už je to v kvalitě individuálních činností, organizaci hry nebo kondiční připravenosti. Co nám chybí, je určitá větší vyrovnanost obou týmů, zvlášť s ohledem na mini pravidla. V žákovských ligách se sice tento handicap mírně zmenší, ale pro dobrý trénink je vyrovnanost týmu důležitým předpokladem. Každá karavana může jít totiž jen tak rychle, jak to zvládne nejslabší velbloud :).
PLATBY PŘÍSPĚVKŮ PRO ROK 2015

Prosím všechny, kdo nestihli ještě zaplatit příspěvky za jaro 2015, aby to zvládli co nejdříve.


NEJBLIŽŠÍ ZÁPASY :     


- U12 - Brandýský pohár 12.-14.6.
- U10 13.6. 10:30 - Studánka Pardubice - OSK
DOPIS ČBF

Vážené trenérky, vážení trenéři, Česká basketbalová federace podporuje projekt pod názvem „Díky, trenére“, který si klade za cíl najít a ocenit nejlepší trenéry mládeže napříč odvětvími českého sportu. O této aktivitě jsme již informovali na webu ČBF. Přihlásit trenéra do soutěže můžete na webu www.dikytrenere.cz do 14. června 2015. Trenér může získat nominaci od svého klubu, oddílu, svěřenců či jejich rodičů. Zároveň se může přihlásit i sám trenér. Vítězný trenér vyhraje pobyt pro sebe a své svěřence v jednom z prestižních světových tréninkových center v hodnotě 100 000 korun. Jeho klub či oddíl dostane přilepšení 50 000 korun na přípravu dětí. Ty se navíc poznají a zatrénují si se svými idoly, předními českými sportovci. Více informací najdete na webu www.dikytrenere.cz Tomáš Kaprálek - ČBF

Fotogalerie :

U15, U17, U19

U15 B

U14

U13

Starší OSK galerie

Juniorky, kadetky 1993,1994,1995

Tým 1997 - 2012/13


Basketbalová nástěnka     

FORMULÁŘE PRO HLÁŠENÍ ÚRAZŮ

Postup při hlášení pojistné události - zranění v souvislosti s basketbalem :
Formulář se dá vyplnit online zde :, do oddílu "pojištěný" se uvádí data zraněné hráčky, dále je nutno přidat lékařskou zprávu / až po skončeném léčení / a nechat ho potvrdit / cestou trenéra / razítkem OSK. Od nás už putuje do VZP a.s.

ZDRAVOTNÍ PROHLÍDKY

Vyhláška z listopadu 2013 upravuje povinnosti zdravotních prohlídek ve výkonnostním a vrcholovém sportu. Další informace najdete zde . Prosím všechny, aby jim věnovali pozornost.

Jednoduchý formulář pro lékaře je zde . Pokud bude potvrzení napsáno jinak, nevadí, důležité je vyjádření, razítko, podpis, datum.

ZAKÁZANÉ LÁTKY

Na adrese www.olympic.cz je seznam zakázaných látek ve sportu pro rok 2015 - seznam zakázaných látek ve sportu. Již v loňském roce se objevily první antidopingové zkoušky i v soutěžích ČBF / zatím jen v ŽBL a extraligách - ale nic není vyloučeno, např. testy na MR mládeže /. V Rozpise soutěží je odkaz : formulář pro udělení terapeutické výjimky u sportovců, kteří dlouhodobě užívají některý lék, jehož složení obsahuje i zakázané látky. Jedná se především o sportovce s plicním astmatem, užívajícím spreje k usnadnění dýchání. Pro případné administrativní řešení sporných situací kontaktujte trenéry, případně vedení klubu.

Odkazy    

Česká basketbalová federace

ČBF střední Morava + spojené oblastní soutěže

PROBASKET.CZ - vše kolem basketbalu