přispívá na naši činnost

Archív sezóny 2015-16


KADETKY U 17

ŽÁKYNĚ U 15

ŽÁKYNĚ U 15 B

ŽÁKYNĚ U 14

MINI U12, U13

MINI U10

PLYŠÁKOV 2016Telegraficky     7.6.2016

U10 ukončily sezónu 2.místem a stříbrnými medailemi na finálovém turnaji OP v Opavě

U9 absolvovaly "generálku" na Plyšákov v podobě malého turnaje na hale UP. Potěšilo, že jsme zvítězili v obou zápasech, i když zejména prostějovský tým byl úplně na začátku své dráhy. Naopak vadil poměrně velký počet obdržených bodů, zejména kvůli nedůsledné obraně.

U13 skončily na MČR na šestém místě po dvou vítězstvích a třech porážkách. Přestože tým byl složený vlastně na poslední chvíli, prakticky spolu netrénoval a na hře to bylo místy až příliš vidět, dokázal porazit dokonce i jednoho finalistu mistrovství. V posledním utkání proti Chomutovu jsme ale byli jednoznačně horší, možná už neměli ani síly do obrany a doskakování. I tak ale je výsledek příjemný - je to pořád nejlepší umístění za poslední čtyři roky v této kategorii: 2015 8. místo, 2014 jsme nehráli, 2013 8. místo.

U12 na Festivalu v Ostravě obsadily sedmé místo po dvou vítězstvích ( Plzeň a Jablonec ) a třech porážkách ( Ostrava, Litoměřice, BŠ Praha ).

U10 zvítězily v obou zápasech posledního turnaje A skupiny OP v Bruntále.

Kadetky to zvládly ! Po včerejší trochu smutné porážce v Kolíně / vedli jsme už o 14 a malý náskok měli ještě i po třetí čtvrtině / dnes vybojobvaly v existenčním zápase v Kyjově dvoubodové vítězství a udržely tak ligu kadetek pro příští rok bez ošidné kvalifikace. Ke všem dosavadním zraněním a nemocem přibyly absence Majdy a zranění Zuzky, takže jsme zápasy odehráli v minimálním počtu. Holkám patří ocenění za bojovnost a odolnost v sezóně plné nepříznivých okolností.

U9 sehrály třetí a poslední turnaj svého malého oblastního přeboru. V obou zápasech jsme tentokrát vyhráli přesvědčivě ( Ostrava 70:6, Bruntál 84:4 ) a ukázali občas moc hezký a rychlý basketbal. Příští neděli pokračuje soutěž U10 třetím turnajem v Bruntále.

U10 pokračovaly předposledním šmoulinkovým turnajem a oba soupeři byli jasně nad naše současné síly a převyšovali nás hlavně zkušeností a fyzickou vyspělostí.


PÁTÝ PLYŠÁKOV ZNÁ SVÉHO VÍTĚZE

Pátý ročník Plyšákova byl největším a nejlepším Plyšákovem, jaký byl k vidění. Jednak rozsahem turnaje - deset družstev, jednak kvalitou účastníků a zejména vynikajícím zázemím pro všechna družstva, od ubytování, přes stravování až po servis v zázemí. V neděli v poledne bylo rozdáno deset plyšáků a ten největší putuje do Hradce Králové za opravdu nejlepší výkony - i finále zvládl tým nejmladších lvic dvacetibodovým rozdílem. Naše družstvo skončilo na šestém místě, což představovalo maximum - prvních pět týmů bylo kvalitnějších, zkušenějších, částečně starších - což nemají být výmluvy, jen konstatování skutečnosti. Dvě vítězství - nad BC Slaný a Krnovem - mají svou cenu a z porážek se můžeme hodně věcí naučit - především v rychlosti pohybu i reakce a také v kvalitě zakončování.
U13 SKONČILY NA MČR NA ŠESTÉM MÍSTĚ

Po vítězstvích nad Slovankou a Valosunem a porážkách od Ostravy, HB Basketu ( pozdějšího mistra ČR ) a Chomutova končíme na šestém místě, což je proti minulému roku zlepšení. Děvčata ročníku 2003 zakončila náročnou sezónu a mladší hráčky mohly nahlédnout do budoucnosti, jak se hraje přece jen už pokročilejší basketbal.LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ 2016

Po loňských vesměs příznivých zkušenostech jsme se rozhodli zopakovat pobyt ve výcvikovém středisku FTK UP Olomouc na Pastvinách. Základní informace je zde:

NEJBLIŽŠÍ ZÁPASY :     


    -ZPRÁVY Z VYŠŠÍCH PATER

    

Hned dvě naše odchovankyně a hráčky extraligy kadetek a juniorek si zahrají v příští sezóně ŽBL. Jana Hausknechtová ( kterou jsme mohli vidět ještě před dvěma lety v dresu našich druholigových žen ) bude hrát v dosavadních Žabinách Brno ( nově Handicap Brno ) a Terka Lančová v dalším brněnském týmu ( pro který se teprve hledá název :) ) Spolu s Lindou Sehnalovou
( Karlovy Vary ) budou tedy tvořit trojici hráček, na které můžeme být pyšní a také se od nich případně něco naučit.

Obě hráčky připomínáme na archivních snímcích OSK :

    PŘÍPRAVKA NA ZŠ HOLICE

V letošním školním roce je otevřena nová přípravka na ZŠ Holice - otevřená i zájemcům z jiných škol !

Pod vedením trenérů Terky Pletichové a Kuby Petráka se kluci i holky scházejí v tělocvičně ZŠ Holice dvakrát týdně - vždy v pondělí 14:45 a ve čtvrtek 13:30.