• Blechová Anna
  • Hrabalíková Katka

Toto družstvo podporuje :

ŽL : OSK Olomouc – SK Tišnov 61 : 54 (14:17, 33:29, 47:36)

Úvodní zápas žákovské ligy U14 byl plný nepřesností a sehrávání. Po jediném společném tréninku nešlo očekávat, že hra bude nějak zvlášť kompaktní. Ale přesto jsem čekala, že se mladší holky více zapojí do hry.
V útoku tak téměř vše stálo na zkušenější čtveřici, v obraně už to bylo přece jen mnohem lepší a všehny hráčky na hřišti tak byly platné.
Soupeřova hra stála na jediné hráčce, kterou jsme ale nedokázaly příliš ubránit a rozdílový výsledek tak vznikl až ve 3. čtvrtce, kdy dominantní hráčka soupeře musela sedět. Vítězství jsme proti nepříjemnému soupeři doslova vybojovaly i když naše hra měla k ideálnímu představení daleko

Body: Bahounková 18(6/2), Szabó 14(2/0), Hronková 10(6/4), Čepová 8(6/2), Gieslová 4, Brodová 4(1/0), Jurníková 2, Fišerová 1(2/1), Bundilová, Křůmalová

ŽL : BK Ústí nad Orlicí - OSK Olomouc 42 : 52 (16:18, 23:32, 32:48)

Proti neznámému soupeři jsme se téměř celou první čtvrtinu rozkoukávaly a prohrávaly po 8 minutách hry 16:10. To bylo ale naposledy, kdy soupeř vedl. Ještě do konce čtvrtiny jsme dokázaly získat vedení a do konce zápasu kontrolovaly průběh.
V poslední čtvrtině při vedení o 18 bodů jsem pustila na hřiště více mladší hráčky, aby získaly několik minut zkušeností a soupeř tak snížil na konečných 10 bodů. Stažená obrana soupeřek nám chvíli dělala problémy, ale i to jsme nakonec začaly překonávat i když nám nepadla jediná střela z větší vzdálenosti. Všechny body jsme dosáhly pouze z pod koše. Dominovaly jsme na doskoku pod oběma koši, soupeři jsme málo kdy dovolily opakovat svou neúspěšnou střelu. V obraně jsme dobře zastavovaly individuální akce soupeřek a díky správné výpomoci a bojovnosti jsme získaly velké množství míčů. Další vybojované vítězství, tentokrát především díky obraně a doskoku.

Body: Bahounková 17(5/1), Szabó 14, Hronková 9(8/5), Hrabalíková K. 6(7/2), Čepová 4(2/2), Fišerová 2, Blechová, Brodová, Gieslová, Jurníková, Hrabalíková M., Bundilová, Křůmalová

ŽL : OSK Olomouc – Gemini Zlín 93 : 28 (23:10, 46:14, 70:20)

Utkání mělo od začátku jasný průběh, i když nám občas dělala až nečekané problémy jediná hráčka soupeře Šandová. Do hry se zapojilo všech 14 hráček a všechny se prosadily bodově. Do 3.čtvrtiny nastoupily pouze hráčky 04+05 a příjemně všechny překvapily svou předvednou hrou a ukázaly, že to umí i bez zkušenějším spoluhráček. Vytknout můžu jen malou úspěšnost střelby a občas nedůraznou obranu.

Body: Bahounková 18, Čepová 13(3/1), Křůmalová 12, Hronková 9(2/1), Pavlíčková 6(4/0), Náplavová 6(2/0), Hrabalíková K. 6, Švrdlíková 6, Brodová 5(2/1), Fišerová 4, Blechová 2, Gieslová 2, Hrabalíková M. 2, Jurníková 2

ŽL : OSK Olomouc – TJ OP Prostějov 71 : 29 (8:5, 16:20, 46:24)

Neuvěřitelný poločas jsme si prožily v neděli. Naše úspěšnost zakončení nejde snad ani v kladných číslech vyjádřit a koš by jsme netrefily ani kdyby měl průměr 2 metry. Nehrály jsme špatně, vytvářely jsme si spoustu pěkných šancí, ale neschopnost dát koš nás srážela. Navíc když soupeři spadla do koše v podstatě každá střela. Poločas jsme tak prohrály 16:20. Změna stran ale přivedla naprostý obrat, po 6 minutách hry jsme vedly 36:20 a jistě směřovaly k jasnému vítězství. Skóre narůstalo už téměř jen na naší straně, kdy se i obrana ve druhém poločase velmi zlepšila.

Body: Bahounková 22(7/6), Čepová 13(7/1), Szabó 11(2/0,1x3), Hrabalíková K. 7(8/1), Náplavová 6, Hronková 4(4/2), Blechová 2, Křůmalová 2, Fišerová 2, Pavlíčková 2, Brodová, Švrdlíková, Gieslová, Jurníková, Hrabalíková M.

OP U13 : SK Bruntál – OSK Olomouc 23:42 (5:10, 15:26, 19:32) a 35:40 (8:14, 15:24, 29:32)

Zápasy v Bruntále nám opět ukázaly naši největší slabost a to je úspěšnost zakončení. Neuvěřitelné množství jasných košů jsme dokázaly zahodit. Problém jsme také měly s návratem do obrany a většinu bodů jsme tak dostaly z rychlého protiútoku, kdy jsme to soupeři hodně usnadnily. Ale to je především o tom, že se některým chtělo běhat sprintem pouze do útoku. Velice se ale zlepšil náš postupný útok a dokázaly jsme si vytvářet dobré šance. Při absenci Elišky se na postu rozehrávačky střídaly Terka a Maky, přes několik chyb si vůbec nevedly špatně.

Body: Klára 16(1/0), Svaťa 14(2/0), Švrdla 11(2/1), Adéla 11(4/1), Maky 8(4/0), Eliška G. 8(4/0), Jana 6(4/0), Terka 4(2/0), Kája 4

ŽL : OSK Olomouc – SŠMH Handicap Brno 54:36 (12:7, 22:17, 43:27)

Před sobotním zápasem byly jasně rozdané karty. Pokud se nám podaří vyhrát o více jak 2 body, posuneme se na 2. místo tabulky a zajistíme si tak postup do extraligy. Zápas jsme začaly bojovně s vysunutou obranou a po začátečním oťukávání se nám podařilo jít do několikabodového vedení. To jsme si do poločasu stále držely. Spadlo nám pár šťastných střel, naopak z vyložených situací jsme šance zahazovaly. O konečném úspěchu rozhodla hlavně třetí čtvrtina, kdy jsme konečně začaly šance proměňovat a stále předváděly slušnou obranu. Poslední čtvrtku jsme náskok už jen kontrolovaly. V útoku zkušeně držela hru Verča, ke které se konečně začíná přidávat i Marci jako druhá rozehrávačka. Svoje si rozhodně uhrála Bahy, která opět přidávala body v důležitých okamžicích zápasu. Všechny hráčky, které se do zápasu zapojily musím pochválit za obranu. Udržely jsme soupeře na nízkem počtu bodů a díky tomu mohly slavit postup mezi 16 nejlepších týmů.

body: Bahounková 19(5/4,1x3), Szabó 12(2/0,2x3), Čepová 10(4/4), Hronková 8(4/3,1x3), Fišerová 3(4/1), Hrabalíková 2, Jurníková, Pavlíčková, Gieslová, Brodová, Bundilová

ŽL : OSK Olomouc – KP Brno 30:82 (11:21, 13:38, 25:58)

V neděli jsme přivítaly již jistého vítěze naší skupiny a poslední zápas nemohl už na postavení obou týmů nic změnit. Neměly jsme tak co ztratit a v první čtvtině jsme se pokoušely soupeřky potrápit. Což se nám příliš nevedlo a tak dostaly větší šanci na hřišti mladší, méně zkušené hráčky. Nejlépe se s tím vypořádala Eliška Náplavová, která se na pozici rozehrávačky vůbec neztratila.

body: Bahounková 12(6/4), Szabó 8(4/2), Náplavová 4, Čepová 2, Pavlíčková 2, Brodová 2(2/0), Jurníková 0(2/0), Hrabalíková K., Hronková, Fišerová, Bundilová, Gieslová

OP U13: OSK Olomouc – OP Prostějov 39:42 (13:10, 21:19, 33:28) a 37:45 (6:15, 10:17, 26:37)

Teprve třetí zápasy v kategorii U13 nás svedly s naším tradičním soupeřem z Prostějova. A jako vždy přinesly drama. Osmička hráček se rovnoměrně podělila o čas na hřišti a mohla tak ukázat jak se herně od začátku sezóny posunuly a to především díky zkušenostem v žákovské lize. Malé hráčky hrály v útoku velice odvážně. Švrdla s Maky přidaly několik košů z delší vzdálenosti, ale i jejich nájezdy byly nebojácné. V útoku se příliš nevedlo malé Elišce, ale svou bojovností a množstvím doskoků pod oběma koši byla na hřišti velice platná. Platná byla i Terka, jen musí vydržet bránit a bojovat celé 2 zápasy, ale její nájezdy v prvním zápase byly výborné. Eliška G. a Jana byly tentokrát více vytížené v obranné části, kdy se snažily zbrzdit fyzicky i herně vyspělou hráčku soupeře. Občas se nám to dařilo lépe, občas hůře, ale pokud chceme tohoto soupeře porážet, musíme být v obraně ještě důraznější. „Vyšší“ hráčky Svaťa a Klára předvedly několikrát pěkný útok a slušně doskakovaly. U obou ale stále velice kulhá obrana jak své hráčky, tak i včasná a správná výpomoc. Celkově naše vystoupení nebylo špatné, snažily jsme se zapojit věci co se učíme na tréninku na obou stranách hřiště. Připsaly jsem si však velké množství nevynucených chyb a z našich hloupých ztrát jsme nechaly soupeře zakončovat z jednoduchých šancí. A opět velice častý problém s návratem do obrany. Na tom musíme ještě zapracovat.

body: Křůmalová 16(5/4), Brodová 14(4/0), Hrabalíková M. 11(2/2,1x3), Švrdlíková 11(1/1), Náplavová 10(4/0), Pavlíčková 10(2/0), Gieslová 2, Bundilová 2

OP U13 : BASKET Ostrava – OSK Olomouc 27:23 (9:8, 15:13, 18:17) a 28:32 (5:16, 15:22, 22:30)

Po vánoční pauze jsme vyrazily do mrazivé Ostravy, kde jsme odehrály dva zápasy plné nepřesností. Soupeř disponoval šesticí urostlých hráček, které v podstatě odehrály oba celé zápasy. Trošku jsme vypadaly jak mateřská školka na výletě, ale holky bojovaly i když se zrovna nedařilo a především v druhém zápase jsme díky zvýšené agresivitě dokázaly zápas dovést do vítězného konce. Vyrovnaný první zápas jsme ztratily po našich chybách. Těch nepřesných přihrávek a hloupých chyb v obraně bylo opravdu příliš. Do druhého zápasu jsme přímo vletěly. K bojující Elišce N. se přidaly i ostatní hráčky (hlavně Terka a Eliška G.) a první čtvrtina rozhodla o celém zápasu. Vedení jsme pak už jen udržovaly, a především jsme se postupně ve všech činnostech zlepšovaly a zaslouženě vyhrály.

body: Náplavová 12(4/0), Jurníková 11(4/1), Gieslová 11(4/1), Pavlíčková 9(6/1), Hrabalíková 8, Křůmalová 4(4/0), Brodová 0(2/0), Švrdlíková, Bundilová

EL U14: BK Havířov – OSK Olomouc 69:32 (21:5, 37:17, 49:26)

V úvodním zápase extralilgy jsme na Havířov prostě a jednoduše nestačily. Soupeř byl rychlejší, důraznější, aktivnější. První čvrtina rozhodla o celém utkání a my jsme nedokázaly se nijak vybičovat k aktivnější hře. Konečný rozdíl je sice vyšší než reáný obraz hry, ale dnes jsme si opravdu nevybraly šťastný den

body: Szabó 12(2/1,1x3), Hronková 6(2/1,1x3), Čepová 6(4/2), Bahounková 3(2/1), Fišerová 2, Jurníková 2, Hrabalíková K. 1(4/1), Pavlíčková, Náplavová, Gieslová, Brodová, Bundilová

EL U14: SBŠ Ostrava – OSK Olomouc 43:62 (8:17, 16:35, 29:48)

Po nepovedeném zápase v Havířově jsme tak trochu nevěděly, jak to bude v Ostravě. Ale po začátečním oťukávání a množství nepřesných zakončení, jsme přece jen získaly malou převahu. Odvážným zakončením, slušnou obranou a především díky zapojení všech hráček na hřišti jsme si dokázaly do poločasu vybojovat rozhodující vedení. Ve druhé půlce zápasu soupeř začal bránit agresivní zónový presink, dopouštěl se však mnoha faulů na vlastní útočné polovině a hra byla tak velice rozkouskovaná střelbou TH, kterých jsme měly jen ve 2.poločase k dispozici 30. I přes chvilkové snížení bodového rozdílu si obě rozehrávačky s přechodem presu dovedly poradit a výhru jsme doslova ubojovaly. Pochvalu si zaslouží obě rozehrávačky Verča a Marci, které bez zbytečných ztrát držely tým nejen bodově. Pomohlo i bodové probuzení Bahy, která opět přidala své typické „zázračné“ koše. Z mladších hráček nejvíce vyčnívala Terka P., která byla díky své bojovnosti na hřišti velice užitečná.

body: Szabó 20(16/8,2x3), Hronková 18(12/5,1x3), Bahounková 12(4/3,1x3), Pavlíčková 4(2/0), Hrabalíková K. 4(4/0), Jurníková 2, Gieslová 2, Brodová, Čepová, Bundilová

EL U14 : OSK Olomouc – Sokol Hradec Králové 43:84 (12:19,27:38, 36:57)

Velice slušná první polovina utkání bylo naše maximum, co jsme proti tomuto soupeři mohly předvést. Ve druhém poločase jsme nevydržely především fyzicky a soupeř aktivní obranou získával snadno míče a zakončoval z rychlého protiútoku.

body: Bahounková 21(5/2,1x3), Čepová 10(4/3,1x3), Szabó 5(1x3), Hronková 5(7/3), Fišerová 2, Hrabalíková M., Náplavová, Bundilová, Brodová, Křůmalová

EL U14 : OSK Olomouc – Studánka Pardubice 78:41 (22:4,47:13, 63:25)

Do zápasu jsme vstoupily velice aktivně, v obraně jsme toho soupeři moc nedovolily, v útoku vycházela jednoduchá přímočará hra ke koši. Ve stejném tempu jsme odehrály i druhou čtvrtku a získaly pohodlný poločasový náskok. Po změně stran jsme přece jen trochu polevily a hra byla více méně vyrovnaná. Všechny hráčky ale dostaly slušnou porci minut na hřišti, což je především pro ty mladší velice důležité. Stále ale čekám na větší přínos a větší zapojení od mladších holek, v obraně je to dobré, v útoku ale hrají stále velice bojácně a nedůrazně.

body: Bahounková 19(2/0,1x3), Hronková 15(7/5), Szabó 12(2/1,1x3), Hrabalíková K. 10(4/2), Čepová 10, Fišerová 6(4/2), Bundilová 2, Brodová 2, Křůmalová 2, Hrabalíková M., Náplavová

EL U14 : KP Brno – OSK Olomouc 55:46 (19:5,32:28, 44:37)

Soupeř byl jasným favoritem utkání a první čtvrtina běžela podle papírových předpokladů. Do zápasu jsme nevstoupily dobře a soupeř díky rychlým protiútokům jednoznačně vyhrál první čtvrtku o 14 bodů. Ve druhé části jsme však naopak soupeřky přesvědčivě přehrály my a poločasové skóre bylo velice nečekané. Celý druhý poločas se bodový rozdíl neustále pohyboval mezi 4 až 8 body v náš neprospěch, ale my se bohužel nedokázaly více přiblížit i díky neschopnosti dát koš z jasných šancí. Přesto můžeme být s výsledkem a především předvedenou hrou ve třech čtvrtinách spokojení. Bodově nás opět držela Bahy, na rozehrávce to dnes odedřela Marcelka. Nemocná Verča nebyla ve své kůži, ale přesto byla velice platnou hlavně v obraně, stejně jako Luca s Kačkou. Mladší holky přispěly dobrou obranou, malá Eli pomáhala i s rozehrávkou a Bára s Klárkou přidaly slušnou porci bodů

body: Bahounková 19(3/2,1x3), Fišerová 8, Hronková 6(2/1,1x3), Čepová 6, Brodová 4, Hrabalíková K. 2(2/0), Szabó 1(2/1), Náplavová, Bundilová, Gieslová

EL U14 : SŠMH Brno – OSK Olomouc 29:31 (7:6,17:14, 23:23)

Brzký ranní zápas byl plný nepřesností a urputné obrany, což je vidět na nezvykle nízkém skóre. Celé utkání bylo velice vyrovnané, žádný s týmu se nevzdálil o více než 3 body. Až v předposlední minutě přidala své jediné body Luca a poslala nás do pětibodového vedení, které bylo nakonec rozhodující. Soupeř už pak jen dokázal snížit na konečné 2 body. Zápas nebyl pro diváka příliš pohledný a myslím, že dívky na obou stranách se utkáním spíše protrápily. Velmi odstoupená obrana od obou týmů nedovolovala nájezdy a střelba z dálky nebyla příliš úspěšná. Přesto jsme si vytvořily spoustu dobrých šancí, ale opět nás srážela neschopnost úspěšně zakončit i nejjasnější šance. Cenné vítězství jsme tak vybojovaly především dobrou obranou, protože vyhrát v této kategorii s 31 body se opravdu moc často nestává :-D

body: Bahounková 8(3/1,1x3), Hrabalíková K. 6(4/2), Hronková 5(2/1), Čepová 5(3/1), Szabó 2(4/2), Fišerová 2, Náplavová 2, Bundilová 1(4/1), Brodová, Gieslová

Kval. MČR U13 : TJ OP Prostějov – OSK Olomouc 31 : 29 (4:6, 9:14, 14:19)

body: Pavlíčková 6, Švrdlíková 5(1x3), Hrabalíková M. 4(2/1,1x3), Brodová 4(2/2), Křůmalová 4, Bundilová 2(4/0), Jurníková 2(2/0), Fišerová 2, Gieslová 0(2/0), Náplavová

OSK Olomouc – TJ OP Prostějov 55 : 43 (14:10, 30:17, 44:25)

body: Švrdlíková 8(6/4), Brodová 8(2/0), Hrabalíková M. 6(2/1,1x3), Fišerová 6(6/2), Náplavová 6(5/0), Křůmalová 6, Jurníková 5(2/1), Pavlíčková 5(2/1), Gieslová 3(4/1), Bundilová 2

Hráčky ročníků 2004 a 2005 si po dlouhé době opět zahrály zápasy své kategorie. Poprvé v letošní sezóně jsme se sešly na zápas v kompletní desetičlené sestavě, což není zcela dobrý obraz naší zápasové docházky. Po dlouhé pauze se po dvou trénincích zapojily i dvě „zlomeniny“, a jak Terka, tak i Adéla byly velice užitečné. Do sobotního zápasu jsme vstoupily bojovně a odvážně. Aktivní obrana na hranici faulu a dobré vypomáhání nás stále drželo ve hře i přes malou úspěšnost zakončení. Od začátku jsme si udržovaly malé vedení, které jsme během 3.čvrtiny dokázaly zvýšit až na 10 bodů. V poslední části jsme ale nezvládly ubránit jedinou soupeřovu hráčku Kejíkovou, která nám jen za poslední čtvrtku dala 15 bodů (celkem dala 20) a rozhodla tak o těsné porážce. V nedělní odvetě jsme znovu od začátku šly do vedení. I přes problémy s fauly jsme se stále snažily o agresivní obranu a dostaly jsme se až na +19. V poslední části nás opět drtila prostějovská Kejíková, která dokázala rozdíl stáhnout na 9 bodů. Tentokrát jsem si už ale výhru nenechaly vzít, i když jsme poslední minutu a půl dohrávaly ve čtyřech. V obou zápasech nás opět velice sráželo obrovské množství neproměněných jasných šancí a také až příliš mnoho hloupých a naivních faulů, po kterých jsme dávaly soupeři šanci skórovat z trestných hodů. Pozitivně musím hodnotit velice slušnou obranu malé Elišky a Barči. Světlé obrané okamžiky měla i Jana, Adéla a Švrdla. Obě rozehrávačky (Maky a Eli) si většinou počínaly výborně bez zbytečných ztrát a společně se Švrdlou a Terkou hrály velice odvážně do koše i když patřily na hřišti k nejmenším. Naše výhoda je v tom, že kterákoliv hráčka umí hrát do koše a všechny jsou na hřišti stejně důležité. Nemáme hráčku, která by dala 30 bodů, ale máme 10 hráček, které dají několik košů. Což je vidět na bodovém rozložení v obou zápasech. Doufám, že se stejným nadšením a v plném počtu odehrajeme i ostatní utkání kategorie U13.

OP U13: SBŠ Ostrava – OSK Olomouc 17 : 46 (4:11, 8:23, 11:31)

body: Fišerová 11(1/1), Hrabalíková 8(3/2), Pavlíčková 6, Jurníková 5(4/1), Brodová 5(2/1), Křůmalová 5(4/3), Bundilová 4, Švrdlíková 2, Gieslová

SBŠ Ostrava – OSK Olomouc 27 : 40 (9:6, 16:18, 19:28)

body: Fišerová 10(3/2), Jurníková 8, Brodová 5(2/1), Bundilová 4, Křůmalová 4(2/0), Švrdlíková 3(2/1), Pavlíčková 2(2/0), Gieslová 2, Hrabalíková

Soupeřky nehrály v nejsilnější sestavě a nastoupily tak proti nám hráčky ročníku 2005, doplněné několika 2004. Pvní zápas jsme začaly bojovně a aktivně na obou stranách hřiště. V lichých čtvrtinách řídila hru s velkým přehledem Maky (vyčíst ji mohu jen občasné špatné zvolení střelecké pozice), dobře ji podporovala i Terka. V druhé sestavě ovšem rozehrávačka chyběla, Švrdla se schovávala a Bára se sice snažila, ale zkušenosti ji chybí. Přesto byly díky aktivitě při hře do koše (Adéla,Bára a Bunďa) lepší než soupeřky. Zápas jsme tak jednoznačně dovedly k výhře. Druhý zápas jsme začaly velice nesoustředěně a víc řešily co píská nebo nepíská rozhodčí a co sprostého nám která hráčka soupeře řekla (hlavně Markéta se tím zcela rozložila a nenavázala tak na svůj dobrý výkon z prvního zápasu). Navíc se opět vrátil náš největší problém – úspěšnost zakončení z pod koše. Poločas se tak hrál vyrovnaně. Až po zklidnění emocí jsme se alespoň částečně vrátily ke hře z prvního zápasu a nakonec bez dramatu vyhrály. Zápasy vyšly nejlépe Báře, která ke své tradičně dobré obraně konečně přidala i více aktivity směrem do koše. Adéla byla také velice aktivní a odvážná v útoku i obraně. Obě „dlouhé“ hráčky (Svaťa, Klárka) se trápily se zakončením, těch zahozených šancí bylo opravdu mooooc. Standart předvedly Terka s Bunďou. Švrdla dnes bohužel nebyla za žolíka jako minulé zápasy a opět se většinu zápasu schovávala. Míň ztrát a více aktivity by měla ukázat i Eli G. A je více než jasné, že nám velice chyběla malá výletnice Eliška.