přispívá na naši činnost

archív sezóny 2016/17


KADETKY U 17

ŽÁKYNĚ U 15

ŽÁKYNĚ U 14

MINI U13

MINI U11, U10

MINI U9

PŘÍPRAVKY

PLYŠÁKOV 2017Telegraficky     29.5.2017

U19 postoupily do ligy juniorek - po druhém místě na kvalifikačním turnaji v Kyjově nás sice mělo čekat ještě druhé kolo, ale soupeř z Kralup nakonec pokračování v kvalifikaci odvolal.

Plyšákov 2017 skončil - a největší plyšák zůstává zase jednou v Olomouci. Stříbrné medaile si odváží Ostrava a bronz mají na krku hráčky Pardubic.

U10 vyhrály malý minibasketbalový turnaj v Mohelnici, jedním vítězstvím přispěly i naše U9, když porazily nový tým Mohelnice 43:6.

Na Národním finále starších minižákyň se nám vyhrát nepodařilo, patří nám poslední dvanácté místo.

Na Národním finále nejmladších minižákyň jsme obsadili desáté místo z dvanácti týmů, ( dvě vítězství, tři porážky), což je, vzhledem k věkovému složení našeho družstva, nepochybně úspěch.

Týmy U17 a U11 startovaly na velikonočních turnajích. Kadetky skončily v Praze na čtvrtém, nejmladší mini si odvážejí z Klatov třetí místo. Hodnocení na stránkách týmů, dojmy a zážitky především, co se týká organizace a kvality turnaje jsou ale rozdílné. Zatímco U11 byly v Klatovech spokojené, v Praze měl turnaj až příliš nedostatků.

Týmu U9 ( v příští sezóně U10 a OP severní Moravy ) se ujímá nová trenérská dvojice - Zuzana Tejkalová a jako asistentka Renata Sprušanská. Přejme jim hodně trpělivosti a děvčatům gratulujme k takové pohodovému trenérskému týmu.

V extralize U14 jsme v posledních zápasech podlehli doma jak SŠMH, tak KP Brno, vidina účasti na MČR se tím rozplynula. Naopak U11 v Prostějově otočily sérii zápasů proti domácím a po druhém vítězství postupujeme na Národní festival mini U11 my. Kadetky U17 vyhrály oba svoje závěrečné zápasy a skončily na krásném druhém místě DL.

V lize U15 jsme sice v obou závěrečných zápasech prohráli, ale hlavní je, že jsme sezónu úspěšně dokončili po všech potížích, a nedůvěře, která tým U15 provázela. Závěrečné hodnocení na stránce týmu."STŘÍBRO" Z LIGY DOROSTU

  Tým U17 dohrál svou soutěž dramatickým zápasem proti Jičínu, který jsme nakonec v prodloužení získali pro sebe. Výrazně se do statistik dorostenecké ligy zapsala Zuzka Plachá - 46 bodů (!!) v zápase se opravdu nevidí jen tak. Početně oslabený tým ( zranění Filipcová, Gladišová) hrál oba zápasy na doraz a zaslouženě zvítězil. Skončili jsme tak na druhém místě dorostenecké ligy ( skutečně celé ligy, protože letos se poprvé hrála spojená finálová skupina ). Otázka "zúčastnit se" nebo "nezúčastnit se" baráže o extraligu se neřešila ale zas tak příliš dlouho. Na vyšší úroveň bychom tým opravdu neměli. Buďme rádi, že končíme sezónu pozitivně, proti loňsku zaznamenáváme nepochybný vzestup jak co do výkonnosti, tak i v projevu a určité "zralosti" některých (dříve lehce problémových) hráček - a to je dobře. Připravme se na kvalifikaci o DL U19 ( pokud bude), užijme si Easter Cup v Praze a těšme se na další příjemné zážitky s týmem, který svou krizi rozhodně zvládl.
TÝM U15 DOHRÁL SVOU SOUTĚŽ

  Nečekal bych, že to někdy napíšu, ale tým U15 ve druhé části soutěže začínal opravdu místy hrát basketbal. Jakoby se pomalu spojovaly všechny ty ingredience, které má mít tým - i když málo početný. Vedle pořád lepšího vedení hry Verčou máme výraznou oporu pod košem ve stále se lepšící Lucce, poctivá hra dalších hráček (Marcela, Vendy, Laura, Lucka Č.) vede k tomu, že se vzájemně nepleteme. Terka B. přidává něco jako koření, které může být rozhodující pro kvalitu, jen ho nesmí být moc. Kačka si našla svoji roli jak v útoku, tak v obraně a i Pája se zapojuje do hry celé pětky. Stále se sice potýkáme s kvalitou ( a u některých i s technikou ) střelby - podívejme se jen na procento úspěšnosti trestných hodů, ve kterém jsme v celé soutěži poslední ! Nicméně číslo se posouvá pomalu nahoru a v trojkách jsme na sedmém místě s 38 proměněnými pokusy. Je jasné, že na nejlepší týmy základní skupiny bychom ani teď nestačili, ale určitě bychom v zápasech hráli důstojnější roli. Na konci sezóny je před námi ještě lákadlo v podobě účasti na Olympiádě mládeže v Brně, kde po několika letech se zase bude hrát dívčí basketbalový turnaj.
U14 NAKONEC BEZ ÚČASTI NA MČR

Závěrečné zápasy extraligy nás dvěma porážkami připravily o možnost startovat na Mistrovství ČR této kategorie, nicméně byly dosti spolehlivým zrcadlem naší výkonnosti. Při přehlédnutí složení týmu a i výkonnosti jednotlivých hráček musíme sportovně uznat, že oba brněnské celky na závěrečný turnaj patří více než my. Handicap Brno šel cíleně za vítězstvím, připravil se na naši hru, ubránil klíčovou rozehrávačku a ve čtvrtině, kdy nehrála, prakticky o výsledku rozhodl. Náš tým bohužel trpí nevyrovnaností a ani všechny "opory" příslušné kategorie nezahrály ( a je to bohužel tendence) tak, jak by bylo potřeba. Přejme tedy našim soupeřům úspěch, i když - po pravdě - západní skupina extraligy byla mnohem kvalitnější a postupující týmy mají větší šance než týmy ze skupiny B ( výjimku představuje Hradec).


NEJBLIŽŠÍ ZÁPASY :     ZÁKLADNÍ SKUPINY U10 A U11 SKONČILY

V obou kategoriích jsme dohráli dvěma vítězstvími / nad KP Brno a Bruntálem / a skončili jsme tak v OP jižní Moravy na druhém místě a čeká nás finále proti SŠMH Brno a vyhráli skupinu B OP U10 bez porážky. Tady budeme pokračovat dalšími zápasy s týmy ze skupiny A - dalším týmem z Ostravy a také s děvčaty z polských Žor. Vše samozřejmě až po jarních prázdninách.