TIŠNOV+ŽĎÁR

7. kolo DL

OSTRAVA + OSTRAVA

KVALIFIKACE U19

V kvalifikaci o DL U19 v Kyjově jsme se po vítězství nad Ostravou, Tišnovem a prohrou s domácím týmem umístili na druhém místě. V konečném zúčtování se otočení zápasu proti Tišnovu v poslední minutě ukázalo jako klíčové. První zápas proti Basketu probíhal v tréninkovém rytmu a o vítězství nebylo pochyb. I když jsme nastříleli 8 trojek, tak celková naše úspěšnost střelby nebyla moc dobrá, což nás provázelo celým kvalifikačním turnajem. V souboji o druhé místo (a tím i o snazšího soupeře pro druhé kolo) s Tišnovem jsme byli horším týmem. Trápila nás střelba, ztráty a měli jsme velký problém prosadit se přes vysoké hráčky soupeře. Celou dobu jsme prohrávali a v zápase nás držel pouze výkon Chodi. V klíčových momentech se k ní ale přidala Kača (3 zisky a 6 bodů v samostatném úniku) a Pouli. Ještě 3 minuty před koncem zápasu jsme prohrávali 42:47, ale po zlepšení obrany jsme zbytek zápasu vyhráli 10:1. Proti Kyjovu se nám ve venkovních zápasech zásadně nedaří a potvrdilo se to i tentokrát. Největší rozdíl mezi námi a domácím týmem bylo doskakování a agresivita. Nemůžeme vyhrávat zápasy, pokud soupeři dovolíme více jak 20 útočných doskoků. Za naše NEdoskakování jsme si zasloužili prohrát. Za celý kvalifikační turnaj musím ocenit hlavně výkon Chodi. Především její neúnavný výkon v útoku a také zlepšení obranných činností (už jsem nečekal, že se toho někdy dočkám:-) ). Celý turnaj odehrála téměř bez střídání, byla naší nejlepší hráčkou a především proti Tišnovu nás podržela. K ní se přidávala ještě Pouli s Maruškou a Kača klasicky obranou a bojovností. Lucka to měla proti starším a zkušenějším soupeřkám těžké, ale také se neztratila. Ocenit ale musím všechny hráčky, kdy po dlouhé sezoně a v nekompletní sestavě (zraněná Zuzka G., Tereza, Míša, Jíťa) našly energii a uhrály druhé místo. Jelikož se náš soupeř (Kralupy) pro druhé kolo odhlásil, tak příští rok budeme nastupovat i v soutěži DL U19.

OSK – Basket Ostrava 69:34 (13:9, 19:9, 15:11, 22:5)

Chodilová 14(4x3), Dosedělová 12(2x3, 0/3), Plachá 11(1/2), Trnková 10(0/2), Erbenová 7(1x3), Poulíčková 6(0/2), Mikulová 4, Fukanová 3(1x3), Filipcová 2

OSK – Tišnov 52:48 (10:11, 8:7, 13:15, 21:15)

Chodilová 19(4x3, 1/2), Dosedělová 13(1x3, 2/4), Poulíčková 11(1/2), Erbenová 6, Plachá 3(3/6)

OSK – Kyjov 45:52 (10:14, 16:18, 8:11, 11:9)

Plachá 12(1x3, 2/2), Dosedělová 12(2x3, 4/4), Poulíčková 11(1/2), Chodilová 4, Trnková 2, Erbenová 1(1/3), Mikulová 0(0/2)

HODNOCENÍ SEZÓNY

Letošní sezona se nedá nazvat jinak, než jako velmi úspěšná. Díky bilanci 7:3 ve finálové skupině jsme se umístili na krásném druhém místě celé DL. Odehráli jsme celkem 24 soutěžních zápasů s celkovou bilancí 17:7. Oproti minulé sezoně došlo k pokroku v útoku i obraně celého týmu včetně individuálních činností. Všechny hráčky zaslouží pochvalu, protože si našly své místo v týmu a všechny přispěly k druhému místu. Zlepšili jsme se také v psychické síle a odolnosti. Přestali jsme prohrávat zápasy, ve kterých bychom vedli a především i větší náskok soupeře nás nezlomil a dokázali jsme otáčet zápasy, ve kterých jsme výrazně prohrávali (viz Brno, Ostrava). Všechny zápasy jsme vyhrávali velmi slušnou obranou – tu jsme měli statisticky nejlepší ze všech týmů. Pohledem do statistik ČBF: průměrně jsme ve 24 zápasech obdrželi 53,1 bodů na zápas, naopak jsme měli průměrně 65,7 nastřílených bodů. Při střelbě trestných hodů jsme se umístili na 3. místě (61,2 %), a na druhém místě střelby trojek (celkem 118 úspěšných, 4,9/zápas). Z individuálních statistik: Zuzka 9. místo podle průměru bodů na zápas (15,6), Zuzka (128) 4. místo a Pouli (120) 6. místo za počet úspěšných 2-bodových pokusů, Tereza 3. místo za počet vstřelených trojek (45), Choďa 9. (28), Maruška 15. (24). Bohužel více statistik na ČBF není. Zajímavá by byla výborná úspěšnost při zakončování Pouli a její útočné doskoky, doskoky Zuzky a počet faulů na ní, asistence Chodi, získané míče Kači, Jíti a Marušky a další. Celkově i když je pořád hodně co zlepšovat v herních i individuálních činnostech, tak by všechny hráčky měly být s druhým místem v DL spokojené a především si ho vážit.

EASTEREUROCUP PRAHA

Velikonoce jsme bohužel strávili na Easter Cupu v Praze. Tento turnaj byl po organizační stránce naprostá katastrofa (což je ještě slabé slovo). V první řadě musím pochválit všechny holky, jak se se vším dokázaly vypořádat (včetně Zuzky a vajíčkového útoku;) ). Po basketbalové stránce jsme odehráli 5 kvalitních zápasů s celkovou bilancí 2:3. S tím musíme být spokojeni, protože především na hráčkách U17 už byla vidět ne úplná soustředěnost na basketbal a psychická únava z letošní sezony. Za zápasy bych chtěl pochválit především mladší hráčky, které hrály proti až o 3 roky starším soupeřkám (i když občas to na ně byl ještě příliš těžký basketbal). Marcela velmi slušně bránila a nebála se i v útoku a Lucka se dobře prosazovala pod košem. Nejvíce ale „překvapila“ Verča, která byla celkově naší nejlepší hráčkou na turnaji. Velmi dobře a především beze ztrát rozehrávala a v obraně nevypustila jediný míč včetně doskoků. I přes všechny problémy si ale snad holky odnesly z Prahy pár příjemných zážitků.

1. KOLO FINÁLE DL

Sobotním zápasem proti KP Brno jsme vstoupili vítězně do finálové části DL. Celý první poločas byl z naší strany doslova tragický a za to, co všechno jsme byli schopni neproměnit, bychom se měli stydět. Našemu útoku chyběla obyčejná jednoduchost (nájezd a vyhození) a hra 1 na 1, místo toho jsme pořád spoléhali na nacvičené akce. Za první poločas by se v útoku nedala upřít snaha pouze Jítě a Kače (ale ta úspěšnost!). V obrané fázi nám fungovaly oba typy obrany, ale naši snahu jsme často znehodnotili rychlými ztrátami. V druhém poločase jsme ještě více zavřeli obranu (pouze 14 bodů), ale především se k již zmíněným přidaly i další hráčky. Maruška se zdravě naštvala a hlavně Pouli se během poločasu probudila a z podavačky míčů se stala střelkyní (14 bodů ve druhém polo). Celkově za zápas musím u všech ocenit hru v obrané fázi a především, že jsme dokázali otočit další zápas, který se pro nás nevyvíjel dobře.

OSK – KP Brno 51:42 (11:17, 8:11, 20:8, 12:6)

Poulíčková 16(0/2), Gladišová 11(2x3, 1/1), Dosedělová 8(1x3, 1/4), Erbenová, Fukanová 6, Nesvadbová 2(2/3), Trnková 2(2/2), Zbořilová, Szabó 0

2. KOLO FINÁLE DL

V sobotním zápase jsme si překvapivě snadno poradili s Kladnem. Do zápasu jsme výborně vstoupili a po celý průběh jsme náš náskok navyšovali. Potěšilo především zlepšení na doskoku, velmi slušná úspěšnost při střelbě z dlouhé vzdálenosti (Tereza, Jíťa), výborná střelba TH (79 %, neděle 71 %) a také kolektivní hra v obraně i útoku. V neděli nás čekal zatím nejtěžší soupeř, jakého jsme v této sezoně potkali, a který má největší ambice hrát o extraligu. Zápas rozhodlo naše špatné vypomáhání a především rotace hráček v obraně. Při rotaci jsme byli stále o krok pozadu, což často končilo košem+faul. Zlepšení na doskoku bylo i v tomto zápase, ale proti silnějším hráčkám jsme ho nebyli schopni udržet úplně po celý zápas. Maruška potvrdila zlepšení v posledních zápasech především ve hře do koše i na doskoku. Pouli už tradičně zakončovala s vysokou úspěšností, hrála beze ztrát a velmi pomáhala s útočným doskokem. Lucka se na hřišti vůbec neztratila a začíná se beze strachu prosazovat. Celkově předvedený výkon tento víkend byl velmi slušný a nedělní prohra se silnějším soupeřem nás nemusí vůbec mrzet.

OSK – Kladno 75:42 (20:8, 22:19, 20:4, 13:11)

Poulíčková 12, Nesvadbová 12(4x3), Plachá 11(1/3), Fukanová 8(2x3), Mikulová 7(3/3), Erbenová 6(2/2), Dosedělová 6(2/2), Gladišová 6, Chodilová 4(4/5), Trnková 2(2/2), Zbořilová 1(1/2)

OSK – Chomutov 60:66 (22:15, 10:21, 12:15, 16:15)

Nesvadbová 14(4x3, 2/2), Poulíčková 12(2/5), Plachá 12(0/1), Dosedělová 10(4/4), Chodilová 9(1x3, 6/6), Mikulová 3(1/3), Trnková, Erbenová, Fukanová, Zbořilová 0

3. KOLO FINÁLE DL

Zápas s Jičínem byl přehlídkou neproměňování jednoduchých košů a především obrovského množství ztrát. Celý zápas jsme dopláceli na naivní přihrávky a vynucené, ale i nevynucené ztráty. Jičín vyvíjel velký tlak nejen na přihrávající hráčky, ale i na hráčky přijímající míč, na což jsme nebyli schopni reagovat. Utkání se povedlo pouze Jítě a Marušce, částečně Elišce v prvním poločase, ale to na výhru proti kvalitnímu soupeři stačit nemohlo. V utkání proti Litomyšli, stejně jako v přípravném utkání v září, nám celý první poločas trvalo, než jsme si zvykli a přizpůsobili se agresivitě domácích. I když se nám v první čtvrtině dařilo střelecky, tak na doskoku jsme prohrávali na celé čáře a domácím jsme dávali další příležitosti k zakončení. Po střelecké první čtvrtině jsme se začali více soustředit na obranu, lepší výpomoc a rotaci (především Pouli a Maruška) a výsledkem toho bylo pouhých 13 obdržených bodů ve druhém poločase. Také jsme výrazně omezili ztráty a úspěšně jsme se vyrovnali s presem domácích. Za zápas zaslouží pochvalu také Verča, která s jistotou rozehrávala a především výborně bránila.

Jičín – OSK 62:54 (17:16, 13:19, 17:6, 15:13)

Plachá 16(6/8), Fukanová 9(3/3), Dosedělová 8(2/4), Trnková 8(2/3), Nesvadbová 4(1x3, 1/2), Poulíčková 4, Chodilová 2, Zbořilová 2, Szabó 1(1/2), Erbenová 0

Litomyšl – OSK 42:59 (19:24, 10:12, 6:6, 7:17)

Plachá 15(3/4), Nesvadbová 11(2x3, 1/3), Dosedělová 11(1x3, 8/8), Poulíčková 8(2/2), Fukanová 6(1x3, 1/4), Chodilová 6(2x3), Trnková 2, Szabó, Zbořilová 0

4. KOLO FINÁLE DL

Již čtvrtý zápas v sezoně proti KP Brno byl nejjednodušší a o výhře nebylo od začátku pochyb. Po nesmělé 1. Q a vymlouvání se na „divné“ koše jsme se začali soustředit na správné zakončování a na naši hru se dalo dívat. I když Brno celkově rezignovalo na finálovou skupinu a zápas probíhal v tréninkovém rytmu, tak přesto pár věcí z naší hry potěšilo: velmi slušná obrana a především výpomoc a rotace, snaha o spolupráci na pozicích vysokých hráček (Zuzka+Pouli) a vysoká+křídlo (Tereza/Choďa+Zuzka), slušná úspěšnost při střelbě z dálky (Choďa, Tereza), hra 1/1 (Jíťa, Choďa) a útočné doskoky (Pouli)

KP Brno B – OSK 29:73 (7:12, 4:21, 10:22, 8:18)

Plachá 19(5/9), Nesvadbová 19(3x3), Poulíčková 12, Fukanová 10(2/3), Chodilová 9(3x3), Erbenová, Zbořilová 2, Trnková 0

5. KOLO FINÁLE DL

Nejdelší výjezd sezony máme (úspěšně??) za sebou. Chomutov byl na nás velmi dobře připravený a v podstatě nás v útoku úplně eliminoval. Prvních 6 minut zápasu jsme prohráli 2:12 a minimálně 10ti bodový náskok si Chomutov neustále udržoval. Jediné, co nás zachránilo od většího výprasku, byla slušná obrana. Až po poločase Pouli zjistila, že musí vzít odpovědnost také na sebe a zakončovat – z celkových 23 bodů týmu v druhém poločase dala 14 + Maruška 6. Za celý druhý poločas nedal body nikdo jiný, než tyto dvě hráčky!!! (+ v posledním útoku Tereza Z. trojka). Po dobití energie v Rock´n´roll restauraci v Kladně v podobě obřích hamburgerů, jsme proti trošku slabšímu soupeři předvedli lepší výkon. V útoku jsme se pravidelně prosazovali ze všech pozic. Obrana by mohla být lepší, ale s vědomím bezpečného náskoku nebyla 100%. Jediné co nás trápilo, byl už klasicky obraný doskok. Za tento zápas zaslouží pochvalu všechny hráčky, celkově za víkend především Pouli a Maruška. Získané 3 body jsou tento víkend spravedlivé, případný čtvrtý bychom si nezasloužili.

Chomutov – OSK 58:39 (18:7, 7:9, 14:10, 19:13)

Poulíčková 16, Dosedělová 11(1x3, 2/4), Chodilová 5(1x3), Zbořilová 3(1x3), Erbenová, Plachá 2, Fukanová 0(0/2), Nesvadbová, Trnková 0

Kladno – OSK 53:78 (15:27, 13:16, 12:17, 13:18)

Poulíčková 17(5/6), Dosedělová 17(3x3, 0/1), Plachá 16(8/14), Nesvadbová 12(2x3, 2/4), Chodilová 6(3/6), Trnková 6, Fukanová 4, Erbenová, Zbořilová 0

6. KOLO FINÁLE DL

V posledních dvou soutěžních zápasech jsme získali plný počet bodů. Zápas s Litomyšlí nebyl příliš basketbalově pohledných, stejně jako v předchozích zápasech s tímto soupeřem. O výhře jsme rozhodli tentokrát už ve 2Q, kterou jsme vyhráli 20:6. V zápase se dařilo především Chodě – výborná úspěšnost střelby a především celkové dirigování útoku. Zápas s Jičínem byl přímým soubojem o druhé místo DL. Menší náskok jsme si vypracovali díky střelbě za tři body (6 trojek v 1. poločase). O ten jsme ale průběžně přicházeli kvůli neproměňování jasných situací a především kvůli neskutečnému množství šílených a nesmyslných ztrát – vrcholem byla poslední minuta 4Q. Za druhý poločas musím pochválit Zuzku (42 bodů celkem!), která zlepšila úspěšnost střelby a byla jedna z mála, která se byla schopná pravidelně prosazovat. Díky ubránění posledního útoku a střely Jičína a následně jasného prodloužení (16:3) jsme Jičínu oplatili porážku a sezonu jsme zakončili vítězně.

OSK – Litomyšl 67:51 (17:17, 20:6, 14:16, 16:12)

Chodilová 15(5x3), Plachá 15(7/9), Poulíčková 14(0/1), Dosedělová 10(1x3, 3/3), Nesvadbová 9(3/4), Trnková 4, Erbenová 0(0/2)

OSK – Jičín 89:76 p.p. (26:17, 16:20, 12:10, 19:26, 16:3)

Plachá 42(10/12), Dosedělová 13(2x3, 1/3), Poulíčková 11(3/7), Nesvadbová 9(3x3), Chodilová 8(2x3, 0/2), Erbenová 4(2/3), Trnková 2