• Natálie Tomančáková
  • Tereza Zbořilová ( host. z Prostějova )

Trenér : Pavel Gola

ÚVOD - PŘED SEZÓNOU

Po dvouleté pauze se vracíme do DL juniorek s cílem dát mladším hráčkám příležitost k více zápasům ve druhé soutěži

DL Play-out 3.kolo

Celý první poločas jsme se „hledali“, nebyli jsme dostatečně tvrdí a nedokázali jsme se přizpůsobit agresivitě domácího týmu. Nástup do druhé půle jsme zvládli na výbornou a najednou jsme my byli ti rychlejší, tvrdší a agresivnější. Velmi jsme se zlepšili v rotaci obrany (ve 4Q jsme první koš ze hry dostali až v poslední minutě) a na doskoku na obou stranách hřiště. Pokrok také byl v tom, že všechny hráčky na hřišti byly v útoku nebezpečné a jen neposouvaly míč. Také jsme za celý zápas ani jednou neztratili míč při presu domácích (konečně!!). Jedinou kaňkou byly naše TH. Přece jen bychom z 33 střílených měli vytěžit více než 15 bodů. Za výhru a především za předvedený výkon v druhém poločase musíme být rádi. Přece jen jsme v Kyjově (s kategorií 00/01) nevyhráli téměř 2 roky…

Kyjov – OSK 41:65 (15:14, 12:12, 9:21, 5:18)

Dosedělová 14(8/9), Poulíčková 13(1/4), Nesvadbová 11(3x3), Mikulová 11(3/7), Chodilová 7(2/7), Erbenová 5(1/4), Trnková 4, Gladišová 0(0/2), Filipcová 0

DL Play-out 2.kolo

Se SBŠ jsme odehráli velmi pěkný zápas a za výkon můžu všechny jen pochválit. Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou a v útoku jsme předváděli moc pěkné kombinace. Dařila se nám střelba z dálky i hra 1/1 malých hráček s pěknými shozy na vysoké. Lucka zakončovala z pod koše téměř bez chyby a Pouli dala koš, kdykoli se jí chtělo. Nedělní zápas byl celý ospalý a v pochodovém tempu. Je škoda, že jsme se po 1Q přizpůsobili soupeři a náš výkon měl hodně daleko k tomu sobotnímu. Ve druhé minutě poslední čtvrtiny jsme vedli o 17 bodů, ale stejně jsme se museli bát o výhru, když se soupeř 2 min před koncem dotáhl na rozdíl 6 bodů. Svou roli hrála už i únava, kdy po pátečním náročném cestování, pomalu ale jistě docházely síly.

OSK – SBŠ 80:68 (23:15, 15:14, 22:18, 20:21)

Poulíčková 20(2/2), Mikulová 14(4/6), Nesvadbová 12(4x3), Dosedělová 10(1x3, 3/4), Chodilová 9(1/3), Erbenová 8(2/2), Trnková 6, Filipcová 2

OSK – Basket 55:45 (18:10, 17:12, 11:12, 9:11)

Poulíčková 16, Chodilová 15(3x3, 0/2), Mikulová 6(0/2), Erbenová 6, Trnková 4, Nesvadbová 3(1x3), Dosedělová 3(1x3), Filipcová 2, Gladišová 0

DL Play-out 1.kolo

V sobotu jsme podali po pravdě tak trochu trapný výkon, který s basketbalem měl pramálo společného. Celková úroveň hry by odpovídala maximálně nějakému okresnímu přeboru. V neděli došlo vizuálně k částečnému zlepšení díky střelbě z dlouhé vzdálenosti, ale to je tak asi vše. Za zmínku tak akorát stojí první body Zuzky a Terezy po dlouhém zranění.

OSK – Kyjov 45:47 (15:12, 7:8, 12:13, 11:14)

Poulíčková 15(1x3), Erbenová 10(6/10), Chodilová 10(2x3, 2/8), Fukanová 5(1/1), Trnková 4(2/4), Filipcová 1(1/2), Nesvadbová, Gladišová, Zbořilová 0

OSK – Tišnov 74:66 (9:13, 25:20, 22:16, 18:17)

Poulíčková 19(1x3), Chodilová 18(4x3, 2/6), Fukanová 17(5x3), Trnková, Erbenová 6, Filipcová 4, Nesvadbová 2, Gladišová 2(2/2), Zbořilová 0

DL 5. a 6.kolo

Dohrávku 5. kola se SBŠ jsme začali výborně a po 1Q jsme měli pěkný náskok. V následující 2+3Q jsme už ale výkon nedokázali zopakovat, takže v 5.min 3Q se začínalo od nuly. V půlce poslední Q se nám podařilo odskočit na rozdíl 7 bodů a závěr zápasu jsme odehráli bez problémů. Výborný výkon předvedla Pouli, když v útoku byla téměř bezchybná, a závěrečnou trojkou korunovala svůj výkon.

Zápas s Brnem byl rozhodnutý už po 1.Q. Měli jsme velký problém ubránit zkušenější, silnější a vyšší hráčky a především ty podkošové to měly velmi těžké. Výsledný rozdíl je pro nás možná až příliš krutý, jelikož jsme druhý poločas dohrávali jen v 6 hráčkách. I tak ale to byl přínosný zápas a mohli jsme se z něj velmi poučit.

Třetí zápas ve třech dnech byl zápasem dvou různých poločasů. První poločas o přestávce vystihl jeden z rozhodčích: “Nechápu, jak se takto můžete porážet sami. Takové chyby jsem viděl v U12.“ To mluvil o úplné absenci obraného doskoku a šílených ztrátách při pressu Kyjova (poslední 3 min 2Q 4:17!!!). 2 roky se učíme tuto herní situaci zvládnout a pořád narážíme na to samé-nesmyslné driblování do 3 hráček. Přitom stačí mít hlavu nahoře, správný pohyb všech 5 hráček a na 3 přihrávky bez jediného driblinku se dostaneme na útočnou polovinu. Naopak druhý poločas byl z naší strany výborný (3.Q 20:5) a našemu výkonu by se nedalo téměř nic vytknout. Velmi dobře zahrála Kača, Eliška a Choďa.

OSK – SBŠ 61:49 (23:12, 11:15, 8:10, 19:12)

Poulíčková 29(1x3, 2/3), Chodilová 17(1x3, 6/10), Mikulová 7(1/4), Trnková 4(2/2), Erbenová 4(2/4), Tomančáková, Fukanová, Filipcová 0

OSK – Žabiny Brno B 54:98 (13:24, 17:21, 13:22, 11:31)

Poulíčková 20(2/2), Chodilová 13(1x3, 2/2), Mikulová 7(1/5), Erbenová 5(1/2), Fukanová 5(1x3, 2/2), Trnková, Zbořilová 2, Filipcová 0

OSK – Kyjov 69:55 (16:18, 15:19, 20:5, 18:13)

Chodilová 26(2x3, 6/8), Erbenová 13(1x3, 4/4), Trnková 12(2/4), Poulíčková 10, Fukanová 4(2/4), Filipcová 4, Zbořilová 0

DL 5.kolo

V sobotním zápase byl náš výkon jako na houpačce – prvních 5 minut a stav 0:6, dalších 15 minut vyznělo pro nás poměrem 28:6, za prvních 7 minut druhého poločasu jsme dostali více bodů než za celý první (prohra 6:14). Probrali jsme se až v půlce 4Q, kdy se na nás soupeř dotáhl na pouhé 3 body. V této Q se o body starala výhradně Pouli (10 bodů) a Choďa – ta především pomocí TH, i když s dosti slabou úspěšností (5/11 a dokonce v jednom úseku 1/7!!). Díky malým hráčkám se nám dařil rychlý přechod do útoku (Kača, Natka), naopak v obraně jsme měli problém ubránit vyšší a silnější podkošové hráčky. Velmi pěkný zápas odehrála Pouli, když se „nutila“ zakončovat a především zakončování měla jako první volbu místo přihrávání. Výhra jen v 7 hráčkách se cení a především to, jak všechny dokázaly zápas zvládnout fyzicky a také psychicky. ubránit podkošový prostor a získat několik cenných míčů.

Basket Ostrava – OSK 51:56 (9:11, 3:17, 18:10, 21:18)

Poulíčková 19(1/2), Chodilová 16(1x3, 5/11), Tomančáková 7(1x3), Mikulová 6(0/1), Erbenová 4(0/1), Trnková 4, Filipcová 0

DL 4.kolo

Zápas v Tišnově byl z naší strany jedno velké střelecké trápení. Nízký bodový rozdíl, který nás částečně pořád držel v zápase, byl jen díky slušné obraně. Klasicky jsme propadali v obraném doskoku, i když naopak útočných jsme dokázali získat mnoho. V útoku se byly schopné pravidelně prosazovat pouze Pouli (pochvala za aktivitu) a Lucka, bohužel velmi scházely body z perimetru. Musíme si uvědomit, že ve vyrovnaných zápasech opravdu rozhodují detaily: nechycení míče, neubráněný doskok, neproměnění jasné situace.
Nedělní odveta probíhala ve stejném duchu jako zápas v sobotu – naprosto impotentní útok + šílená 1.Q, kdy se některé hráčky teprve probouzely. Druhý poločas byl pravým opakem. Konečně jsme se zase mohli spolehnout na střelbu z dálky (5 trojek) a tím i uvolňovat podkošový prostor.
Velmi dobrý druhý poločas odehrála Maruška (všech svých 17 bodů) i Choďa (11 b.). V klíčových chvílích dokázaly vysoké hráčky (především Eliška a Pouli) ubránit podkošový prostor a získat několik cenných míčů. Celkově si ale za nedělní zápas zaslouží pochvalu všechny hráčky, po sobotní porážce se dokázaly zvednout a jen v 6 lidech zápas vyhrát.

Tišnov – OSK 48:46 (8:13, 15:9, 17:11, 8:13)

Poulíčková 14(2/4), Mikulová 10, Dosedělová 9(1x3, 2/3), Fukanová 8(2x3), Chodilová 6(1x3, 3/4), Erbenová 0(0/2), Trnková 0

OSK – Tišnov 75:62 (11:11, 15:12, 24:20, 25:19)

Dosedělová 17(4x3, 1/1), Chodilová 16(1x3, 1/3), Mikulová 13(3/5), Poulíčková 12(2/4), Fukanová 9(1x3, 2/2), Trnková 4

DL 3.kolo

I přes prohru jsme s Havířovem neodehráli vůbec špatný zápas. Utkání mělo spád a bylo velmi bojovné. Bohužel Havířovu jsme se nedokázali přizpůsobit v agresivitě a především na doskoku (ten nezvládáme především technicky). I přes zlepšení v druhém poločase to už na výhru nestačilo. Slušný zápas odehrála Choďa i Maruška, ta ke všemu bránila nejlepší hráčku soupeře. V obraně se dařilo také Elišce. Nedělní zápas byl v nasazení minimálně o 50 % horší a spíše probíhal ve „šnečím tempu“. I když náš náskok nebyl příliš velký, zápas jsme měli neustále pod kontrolou.
K již zmíněným ze soboty se dobrým výkonem přidaly Zuzka, Lucka a také Natka, která za nás odehrála svůj nejlepší zápas.

OSK - Havířov 53:58 (10:15, 9:17, 13:13, 21:13)

Chodilová 15(2x3, 3/4), Dosedělová 11(5/8), Plachá 6(0/2), Mikulová, Poulíčková 6, Erbenová 4, Fukanová 3(1/4), Tomančáková 2, Trnková, Filipcová 0

OSK – Příbor 69:51 (17:11, 14:11, 16:11, 22:18)

Plachá 16(2/2), Mikulová 13(1/2), Chodilová 11(1x3, 2/2), Dosedělová 8(0/1), Tomančáková 7(1x3), Poulíčková 6, Erbenová 4, Trnková, Filipcová 2, Fukanová 0