• Bára Hopjanová ( host. z Mohelnice )

Trenér : Pavel Gola

Asistentka : Zuzana Tejkalová

ÚVOD - PŘED SEZÓNOU

Loňská sezóna byla vcelku úspěšná a tak jsme optimisticky naladěni i před tou další. Doufejmě, že se podaří vyřešit zdravotní problémy ze závěru sezóny ( Tereza, Zuzana, Míša ) a že se také dotáhne účinkování některých hráček z okolí. Cílem je určitě bojovat o umístění podobné tomu loňskému a zahrát si tak dostatek kvalitních zápasů.

STARŠÍ TEXTY

17.9.17

OSTRAVA CUP 2017

Celý text : zde :

FINÁLE DL 7

Na poslední zápasy finálová skupiny jsme odjížděli zdecimovaní zraněními a v minimálním počtu hráček. O to překvapivější byly naše výsledky, bodové rozdíly a především předvedená hra. V zápase se Žďárem jsme hráli o konečné třetí místo ve skupině. Začátek zápasu byl katastrofální a v půlce 1.Q jsme prohrávali 5:10. Po následném TO jsme se vzpamatovali, začali hrát beze ztrát, úplně jsme zavřeli obranu (inkasovali jsme pouhých 24 bodů ve zbytku zápasu, Míša výborné zdvojování a zisky) a v útoku se nám dařilo rozhýbat zónovou i osobní obranu. Zlom přišel ve 3.Q, kdy se nám 5x podařilo doskočit neúspěšný TH (za zápas celkem 8x - Verča, Eliška). Doskoky většinou trápí nás, teď jsme si ukázali, jak je to pro soupeře demotivující a především únavné pořád bránit. Ve Žďáru se nevyhrává snadno a podle některých výrazů ve tváři a pohledů v hale, naše výhra a způsob výhry nebyl asi moc očekávaný. Začátek nedělního zápasu nám opět nevyšel. 4. minuta a skóre 0:6. Oživení přineslo střídání a hra Marcely (9 bodů v 1.Q). I přes značnou únavu a vyfaulování se 2 hráček, se nám dařilo udržet 10ti bodové vedení až do závěru zápasu. Ocenit musím Marušku, že na sebe v obou zápasech vzala odpovědnost a táhla nás v útoku (společně s Verčou). Díky tomu se na ni soustředila obrana a tím otevírala prostor pro další hráčky, které byly aktivní a využívaly toho. Ve výsledku jsme tento víkend odehráli asi naše nejlepší zápasy a všechny hráčky zaslouží pochvalu, jak se k zápasům postavily a jak je na jedničku zvládly.

Žďár – OSK 34:64 (12:13, 6:15, 10:21, 5:15)

Dosedělová 22(3x3, 3/5), Szabó 12(3x3, 1/4), Trnková 10(0/3), Hronková 8(0/2), Erbenová 5(1/3), Čepová 4(2/4), Filipcová 3(1/2)

Brandýs – OSK 48:66 (10:18, 19:17, 11:17, 8:14)

Dosedělová 18(1x3, 5/9), Hronková 16(1x3, 3/6), Szabó 14(1x3, 3/8), Filipcová 10(2/2), Erbenová 4(0/1), Čepová 2(0/4), Trnková 2

FINÁLE DL 6

V Ostravě jsme odehráli výborný první poločas. V útoku jsme hráli kolektivně a v obraně se nám dařilo vypořádat s vysokými podkošovými hráčkami. V druhém poločase jsme udělali pár hrubých chyb v obraně (nedoskočení po TH) a nebyli jsme schopni reagovat na jednoduchou hru hoď a běž. Velký problém byl ale především v útoku, kdy hra začala být statická, a postupem času jsme se dostávali do křeče. V útoku tak byla nebezpečná jen Choďa, Maruška a Zuzka, což se ukázalo jako málo. Prohry je každopádně škoda a mrzí, že jsme výkon z prvního poločasu nedokázali zopakovat i v tom druhém.

SBŠ – OSK 71:63 (17:19, 15:22, 23:14, 16:8)

Dosedělová 20(4x3, 2/6), Chodilová 18(8/9), Gladišová 9(3/5), Szabó 8(2/5), Čepová 6(4/7), Erbenová 2, Trnková, Filipcová 0

FINÁLE DL 5

Poslední věta z hodnocení posledního zápasu: „10 inkasovaných trojek je neakceptovatelných a v dalších zápasech by se nám to mohlo vymstít“. Neuplynul ani týden a vymstilo se to - 7 trojek+1 faul při střelbě za 3. Když k tomu přidáme neschopnost ubránit pouhé 2 hráčky + otřesnou střelbu TH (7/21)=opravdu mizerný výkon. Úsměvné také bylo vymlouvání se na neodpískané fauly, ale statistika je jednoznačná: 8 našich faulů, 23 faulů soupeře, takže rozhodčíma prohra asi nebude. Bohužel většina hráček měla sestupnou tendenci své hry a především nezahrála ANI JEDNA z malých hráček. Jediné dvě hráčky, které svou hru dokázaly pozvednout, jsou obě Lucky a především Lucka Č. od druhé čtvrtiny předváděla výborné výkony na obou stranách hřiště.

DBaK – OSK 62:44 (19:15, 18:11, 15:11, 10:7)

Čepová 15(1/5), Mikulová 8(0/3), Dosedělová 6(2/2), Chodilová 5(1/5), Szabó 5(3/6), Erbenová, Hronková, Filipcová 2

FINÁLE DL 3,4

Celý první poločas byly Klatovy výrazně lepší a zásluhou vedli až o 14 bodů. V obraně jsme nedokázali správně bránit podkošový prostor a odtud jsme dostali většinu bodů. V útoku nás naopak trápily zbytečné ztráty. V zápase jsme se dopustili 21 faulů a z toho bylo 15 faulů trestáno trestnými hody. Velký rozdíl byl také v úspěšnosti TH: Klatovy házeli v prvním poločase 12 TH - 100 % - my naopak měli úspěšnost pouhých 38 % (5/13). V druhém poločase jsme v útoku zjednodušili naši hru, pomohla hra s 5 malými hráčkami na perimetru a díky obětavé obraně jsme postupně umazávali náskok soupeře. 2 minuty před koncem jsme se poprvé dostali do vedení a náskok už jsme udrželi. Tentokrát všechny hráčky hrály na maximum, zaslouží pochvalu a výhry bychom si měli vážit, protože Klatovy byly více než vyrovnaný soupeř.

Nedělní zápas působil velmi ospale oproti tomu předešlému. Do vedení jsme šli od první minuty a hráli jsme „ve vlnách, kdy se nám chtělo a nechtělo“. O vítězi bylo v poločase rozhodnuto, ale přesto bychom měli zakončovat s lepší úspěšností a především musíme lépe bránit střelbu za 3b – 10 inkasovaných trojek je neakceptovatelných a v dalších zápasech by se nám to mohlo vymstít..

OSK – Klatovy 60:55 (11:17, 12:16, 18:13, 19:9)

Chodilová 15(1x3, 2/4), Szabó 12(1x3, 1/2), Dosedělová 11(7/7), Čepová 6(0/2), Erbenová 6(0/3), Trnková 4, Hronková 2(0/1), Gladišová, Filipcová 2

OSK – DbaK 63:47 (12:5, 14:8, 23:15, 14:9)

Dosedělová 16(1x3, 3/4), Mikulová 11(3/5), Szabó 10(2x3), Erbenová 9(1/2), Čepová 8(0/2), Chodilová 6, Hronková 3(1/4), Filipcová 0

FINÁLE DL 1,2

Po měsíci a půl jsme konečně odehráli první zápas finálové skupiny DL. Myslím, že omluv/výmluv, proč nemůžeme my i soupeři nastoupit do zápasů bylo ažaž. Také je potřeba si uvědomit, že kostrou tohoto týmu by měly být hráčky ročníku 01, případně 02 a hráčky ročníku 03 by tým měly pouze doplňovat. Bohužel to je pouze teorie. Z 01 do všech 16 zápasů této kategorie nastoupily pouze Eliška, Choďa a Kača (protipól je 6 zápasů Marušky, 8 Zuzky P.). Oproti tomu účasti hráček 03 se nedá vůbec nic vytknout (Verča 16, Máca 14, Lucka 12). Chuť nastoupit do zápasu také předvedla Lucka M., která o den dříve přijela z lyžáku, případně Marcela, která na další zápasy přijede o den dříve z Alp… Zápas v Klatovech se od začátku nevyvíjel podle našich představ. Je otázkou, zda za to mohla dlouhá cesta nebo spíše naše začátečnické chyby – 3x hráčka v autu, nespočet nepřesných přihrávek či nešikovnost při chytání míčů. Problémem byl také press domácího týmu. Dokázali jsme ho relativně dobře překonávat, ale na zakončení nám často zbývalo pouze kolem 12 vteřin. V tomto zápase velmi pěkně zahrála Lucka Č. a Marcela.

Zápas s Brandýsem jsme měli celou dobu pod kontrolou, i když větší náskok jsme si nedokázali vypracovat. Pochvalu znovu zaslouží Lucka Č. (klasicky zodpovědná v obraně a konečně aktivní i v útoku) a především Marcela, která společně se Zuzkou G., je při každém střídání aktivní. Tím dodávají týmu energii, život ve hře a jednoduše jich je plné hřiště

Klatovy – OSK 64:47 (23:15, 13:17, 12:6, 16:9)

Szabó 13(1x3, 4/4), Chodilová 9(5/7), Hronková 7(1/2), Čepová 6(2/2), Mikulová 6(0/2), Erbenová 4(0/2), Trnková 2

OSK – Brandýs 60:55 (14:14, 15:8, 16:18, 15:15)

Chodilová 13(5/7), Čepová 11(1/1), Mikulová 11(5/6), Hronková 10(4/6), Trnková 6(2/4), Szabó 5(3/3), Erbenová 4, Gladišová 2, Filipcová 0

7.KOLO DL

Proti SBŠ jsme odehráli náš nejlepší zápas v sezoně. Do utkání jsme vstoupili po útočné stránce velmi dobře, ale obrovské problémy jsme měli v obraně. Nedařilo se nám vůbec zdvojovat vysoké hráčky a doskok kromě Elišky a Verči téměř neexistoval. Všechny body jsme dostávali z pod koše nebo z trestných hodů (jen za první poločas SBŠ střílelo 22TH!). Ke všemu došlo k našemu klasickému výpadku a posledních 5 min poločasu jsme prohráli 1:15! Ve druhém poločase jsme se postupně zlepšovali v obraně a především jsme výborně vypomáhali a zdvojovali, takže i když jsme v půlce 3Q prohrávali o 14 bodů, dokázali jsme utkání zdramatizovat. Ještě 15 vteřin před koncem jsme prohrávali o 4 body, ale zásluhou 2 TH Chodi, následnému ubránění výhozu soupeře a Verčiné dvojce 3 vteřiny před koncem jsme utkání dotáhli do prodloužení. V prvním prodloužení jsme měli šanci rozhodnout, když jsme měli poslední útok, ale nepodařilo se nám kvalitně zakončit. V tom druhém už nám bohužel došly síly. V utkání jsme „nasekali“ spoustu chyb, ale i tak to byl týmový výkon na 1 - především druhý poločas v obraně. Lucka zaslouží pochvalu za obranu Paťorkové na konci zápasu a celé prodloužení (hráčku takové kvality ještě nikdy nebránila) a Kača za bojovnost na pozici vysoké hráčky :-) Naší nejlepší hráčkou byla ale Verča, když výborně bránila, vypomáhala/zdvojovala a díky jejím ziskům + útočné aktivitě Verči a Chodi jsme vůbec utkání dokázali zdramatizovat. Dobrý dojem z našeho výkonu bohužel kazí zranění Báry – přejeme brzké uzdravení…

SBŠ – OSK 86:77 po 2.p. (18:21, 17:8, 23:20, 10:19, 5:5, 13:4)

Chodilová 25(4x3, 5/9), Szabó 18(1x3, 5/7), Hopjanová 16(2x3, 2/3), Plachá 7(3/6), Trnková 6, Erbenová 5(3/4), Hronková, Čepová, Filipcová 0

Do zápasu jsme vstoupili hrůzostrašně – první koš ze hry jsme zaznamenali až v 9. minutě hry, kdy jsme snižovali na 8:18. Celkově jsme v 1Q proměnili pouhé 2 koše (zbytek TH). Od druhé čtvrtky jsme výrazně zlepšili obrannou činnost, ale v útoku to bylo stále velké trápení a přehlídka „vykroucených míčů z obroučky“. Zlepšení nastalo až při zjednodušení naší hry na základní elementy basketbalu: nájezd-vyhození-nájezd…Hlavně Kače a Verče se dařilo náš útok rozhýbat. Velkou pochvalu zaslouží Eliška za svou bojovnost a především útočné doskoky, kterými přiváděla domácí k šílenství. Ve statistikách ČBF má možná pouhé 4 body, ale validitu by měla jednu z nejvyšších ze všech hráček. Druhý zápas po sobě zahrála výborně Verča. V obraně předvedla svou „klasiku“, ale konečně také začíná útok brát na sebe, je aktivní a především každý útok je nebezpečná.

SBŠ B – OSK 40:54 (18:11, 6:15, 13:14, 3:14)

Szabó 18(2x3, 4/7), Chodilová 13(3x3, 2/6), Erbenová 8(2/5), Plachá 5(3/4), Trnková 4, Hronková 4(2/2), Filipcová 2, Čepová 0

DOHRÁVKA 5. a 6.KOLO DL

První poločas dohrávaného zápasu proti Kyjovu nebyl z naší strany vůbec přesvědčivý. O výhře rozhodl především náš zlepšený výkon ve 3Q. Výkon „na půl plynu“ se opakoval i v zápase s Brnem, když jsme se soustředili především na útok a obrana nás moc nezajímala. Všude jsme byly o krok později a častokrát byly v činnosti více ruce místo správného obraného postavení. Naopak v útoku jsme hráli rychle dopředu a dařilo se nám dávat jednoduché koše. Poctivý výkon jsme předvedli až v třetím zápase proti Vysočině. V útoku jsme hráli kolektivně a svým výkonem zaujala Bára (ale ta obrana!) – takto vypadá prostě radost ze hry:-) Nejužitečnější hráčkou víkendu ale byla bezesporu Eliška, která odvádí velké množství „černé práce“ (a né poprvé). Její výkon se sice nepromítne do statistik na ČBF, ale z jejích doskoků a zisků těží všechny hráčky okolo. Ke všemu společně s Choďou odehrála všech 34 letošních zápasů. í.

OSK – Kyjov 79:51 (17:18, 20:15, 22:4, 20:14)

Chodilová 18(0/1), Szabó 14(1x3, 3/5), Hopjanová 13(2x3, 1/1), Erbenová 10(2/2), Filipcová 6, Hronková 5(3/4), Tomančáková 5(1x3), Trnková, Čepová 4

OSK – Žabiny B 88: 61 (25:12, 15:21, 24:11, 24:17)

Hopjanová 18(3x3, 1/2), Tomančáková 17(1/1), Chodilová 15(2x3, 1/1), Trnková 11(1/2), Erbenová 8(2/2), Čepová 6(2/4), Szabó 6(0/2), Mikulová 5(1/3), Filipcová 2

OSK – Vysočina 93:33 (24:15, 18:6, 32:2, 19:10)

Hopjanová 21(5x3, 0/1), Chodilová 16(2x3, 2/5), Erbenová 13(1/2), Mikulová 13(1/2), Szabó 12(2/6), Trnková 8(2/2), Čepová 6, Tomančáková 4(0/2), Filipcová, Gladišová 0

5.KOLO DL

Nevím, zda v nedělním dopoledním zápase většina hráček ještě spala nebo se na nich projevila absence sobotního zápasu nebo všechny počítaly s „jistou“ výhrou, ale každopádně úroveň hry byla tragická. Nasazení, bojovnost, rychlost, přesnost, zodpovědnost…toto všechno nás při zápase zrovna moc netrápilo. Je celkem ostuda, že na domácí hale má soupeř TH 82 % (18/22) a my směšných 31 % (to jako vážně??). Bohužel za tento víkend není moc co hodnotit pozitivně – možná obranu Lucky M., občasnou útočnou aktivitu Chodi, nasazení Verči každou vteřinu na hřišti. Výhra každopádně potěší, ale nás by spíše mělo zajímat, jak k ní dojdeme, takže nejsvětlejším momentem byl návrat Zuzky po dlouhém zranění.

OSK – KP BRNO B 65:49 (14:10, 15:15, 23:13, 13:11)

Chodilová 18(2x3, 2/5), Mikulová 12(0/4), Szabó 8(2/4), Hopjanová 7(1x3), Tomančáková 6, Trnková, Hronková, Čepová 4, Filipcová 2, Erbenová, Gladišová 0

4.KOLO DL

Tento víkend jsme odehráli náš už 25. a 26. zápas v sezoně – do všech zápasů nastoupila Choďa, Eliška a Lucka (Kača 25) za což zaslouží všechny pochvalu. Proti Havířovu jsme oba zápasy zvládli výborně. Dařila se nám střelba ze všech vzdáleností (i když z pod koše by mohla být lepší), v útoku jsme předvedli několik pěkných kombinací a posunutí míče na úplně volnou hráčku. V obraně už lépe zavíráme mezery a ustupujeme, i když pod dojmem většího vedení občas upadalo naše soustředění. Nedělní zápas v útoku vyšel Báře, kdy střílela s téměř 100% úspěšností.

OSK – HAVÍŘOV B 88:38 (18:10, 26:3, 21:16, 23:9)

Chodilová 20(3x3, 1/1), Hopjanová 14(2x3), Tomančáková 13(2x3, 1/2), Trnková 12(2/3), Mikulová 11(1/4), Szabó 6(1x3, 1/1), Hronková 6(0/1), Erbenová 4, Filipcová 2

HAVÍŘOV B - OSK 37:83 (6:22, 13:15, 13:23, 5:23)

Hopjanová 24(3x3, 1/2), Mikulová 11(3/3), Erbenová 11(1x3), Trnková 10, Szabó 9(1x3, 0/2), Chodilová 8(1x3, 1/2), Tomančáková 4(2/2), Hronková 4(0/1), Filipcová 2

3.KOLO DL

Se SBŠ B jsme odehráli spíše tréninkový zápas. Mohli jsme rovnoměrně zapojit všechny hráčky a ty se také rovnoměrně postaraly o naše body. Ostravské „áčko“ na náš zápas výrazně posílilo a v podobě hostování Paťorkové z Havířova. Tuto klíčovou hráčku se nám především v prvním poločase nedařilo ubránit, stejně jako minulý víkend s Havířovem. V zápase nás provázely stejné problémy jako v U19 - špatná střelba z dlouhé vzdálenosti a doskakování.
V útoku nás táhla Lucka, která s vysokou úspěšností dokázala zužitkovat pěkné přihrávky malých hráček (Choďa, Maruška, Bára) a především se každým zápasem velmi zlepšuje a stává se velkou oporou týmu.

OSK – SBŠ B 85:36 (28:7, 20:9, 20:8, 17:12)

Mikulová 14(2/2), Dosedělová 11(1/2), Plachá 11(1/2), Trnková 8, Čepová 8(2/3), Hronková 7(1x3), Hopjanová 7(1x3), Szabó 7(1x3), Erbenová 6, Chodilová 4, Filipcová 2

OSK – SBŠ A 55:67 (16:20, 14:21, 12:13, 25:26)

Mikulová 20(4/10), Chodilová 12(2x3, 6/6), Dosedělová 9(1x3, 2/2), Plachá 8(2/4), Trnková, Tomančáková 2, Erbenová 1(1/2), Szabó 1(1/2), Hopjanová, Hronková, Čepová 0

2.KOLO DL

Víkendové zápasy nám přinesly další 4 body. V Jihlavě jsme hráli pěkný kolektivní basketbal, občas nám pouze zaskřípala obrana střelby z dlouhé vzdálenosti. Nedělní zápas by se dal rozdělit na dvě části: 1. čtvrtinu a zbytek zápasu. Za první část bychom si zasloužili jedničku: hráli jsme zodpovědně v obraně, rychle a kolektivně v útoku - v této čtvrtině se o celkových 28 bodů postaralo 8 různých hráček. Zbytek zápasu, i pod dojmem jasné 1.Q, byl už z větší části nekoukatelný a při školním hodnocení by to stěží bylo za 4. Je škoda, že se v dobře rozehraném zápase neumíme koncentrovat celých 40 minut hry a v tomto se musíme zlepšit.

Vysočina – OSK 31:76 (12:14, 7:19, 2:21, 10:22)

Plachá 13(3/3), Szabó 12(2x3), Mikulová 12, Dosedělová 11(1x3, 2/4), Chodilová 10(1x3, 1/3), Hopjanová 7(1x3), Erbenová 3(3/4), Trnková, Tomančáková, Hronková, Filipcová 2

Žabiny Brno B – OSK 45:61 (8:28, 9:9, 16:13, 12:11)

Chodilová 15(3x3, 2/3), Mikulová 9(1/3), Plachá 8, Erbenová 6(2/2), Hopjanová 5(1x3), Tomančáková 5(1/2), Dosedělová 5(1/2), Trnková 4, Filipcová 2, Hronková 1(1/2), Szabó 1(1/2)

1.KOLO DL

První zápasy nové sezony kategorie U17 proběhly v (až příliš) poklidném tempu. I když jsme oba zápasy měli pod kontrolou, tak stejně bychom měli mít v zápase méně ztrát, lépe bránit trojkovou střelbu soupeře, mít lepší úspěšnost TH (sobota pouze 42 %). Naopak zase o něco lépe a rychleji přecházíme do útoku, v obraně o něco méně zapomínáme ustupovat ze slabé strany a mladší hráčky se čím dál více zapojují do útočné hry. Celkově výkon všech hráček potěšil, především pak mile překvapila svým výkonem Bára, která odehrála první zápasy za OSK.

KP Brno – OSK 51:63 (11:15, 8:17, 20:18, 12:13)

Chodilová 11(1x3, 0/1), Hopjanová 10(1x3, 1/2), Plachá 8(2/4), Mikulová 6(2/4), Dosedělová 6(2/4), Tomančáková 6, Hronková 4(2/2), Čepová 4(2/4), Erbenová 4, Trnková 3(1/4), Szabó 2(0/2)

Kyjov – OSK 22:101 (6:21, 9:25, 6:31, 1:24)

Chodilová 16(1x3, 3/5), Plachá 15(3/7), Dosedělová 14(4/5), Tomančáková 12(2x3), Trnková 10, Szabó 9(1x3, 2/6), Erbenová 9(1/2), Mikulová 7(1/2), Čepová 5(1/2), Hopjanová, Hronková 2