• Veronika Szabó
  • Marcela Hronková

Trenér : Pavel Gola

ÚVOD - PŘED SEZÓNOU

Po loňském bezproblémovém startu v DL bychom chtěli od juniorek nějaký výraznější výsledek - určitě aspoň do finálové skupiny DL.

Toto družstvo podporuje :

Baráž o extraligu

Když už se stalo, že jsme postoupili do baráže (vzpomeňte na domácí prohru s HB), tak jsme se chtěli o extraligu opravdu poprat. Hodně nám pomohlo posílení týmu o dvě skvělé hráčky ze Žďáru n.S. (děkujeme BK Žďár za super přístup), Terezu Kazdovou a Natku Slámovou a po soustředění ve Vésce jsme se vydali do Chomutova zkusit, co se dá dělat.

Jak to všechno probíhalo, to si přečtěte v komentáři trenéra: zde :

TURNAJ Montecatini - Itálie

Turnaj v Montecatini bych téměř po všech stránkách hodnotil kladně. Každopádně splnil svoji roli jako odměna pro holky za úspěšnou sezónu a částečně také jako příprava na baráž o extraligu. I když cesta do Florencie byla více než vyčerpávající, tak jsme si našli čas na krátkou prohlídku města. Největší úspěch zaznamenala socha Davida :-), udělalo se pár fotek památek a samozřejmě pár stovek „nutných“ selfíček :-). V samotném Montecatini Terme nás čekala příjemná atmosféra, krásné počasí, pohodové ubytování, plno jídla, ruské kolo, výlet do historického Montecatini Alto a samozřejmě opět tentokrát už pár tisíc „nutných“ selfíček :-). Jedinou vadou byla lehce chaotická organizace turnaje, kdy jsme nevěděli, kolik je skupin, kdy s kým hrajeme atd., ale ve výsledku jsme všechny zápasy odehráli přesně na čas a nic nepromeškali. Po basketbalové stránce jsme odehráli 4 zápasy (2 výhry/2 prohry/2. místo), z čehož 2 byly opravdu těžké. Náš celkový výkon nebyl zrovna optimální a byl dost poznamenán návraty po zranění, případně nemocemi. Ocenění pro nejlepší hráčku našeho týmu si odnesla Zuzka.

OSK – Vadmacskák 48:63

OSK – Livorno 54:34

OSK – Pisa 57:31

OSK - Vadmacskák 47:56 (finále)

6. kolo finálové skupiny CL

Do zápasu s Žabinami jsme vstupovali s tím, že je to nejspíše poslední zápas sezony a s úspěšnou (přece jen s postupem do baráže o extraligu před sezonou nepočítal asi nikdo) a pohodovou sezonou se chceme rozloučit pěkným výkonem. V obraně jsme celý zápas podávali kvalitní výkon (Pouli výborně na obraném doskoku), ale hlavně v 1Q jsme se trápili v zakončení- především špatná technika dvojtaktů. Ve 2Q jsme zjednodušili útok, více se snažili hrát 1/1 (Verča s Choďou pěkné asistence) a díky tomu jsme získali rozhodující náskok. Ve výsledku jsme odehráli pěkný a úplně pohodový zápas (jen škoda zranění Mácy). Když jsme se začátkem 4Q dozvěděli naprosto nečekaný výsledek z haly HB, tak jsme začali více tahat čas a kvůli klouzající podlaze omezili nájezdy, abychom předešli dalším zraněním. I když před posledním kolem byl postup do baráže o extraligu spíše v rámci sci-fi, tak naše výhra v Brně a zaváhání HB s Plzní nás posunulo na druhé postupové místo a koncem května se v baráži utkáme s Chomutovem, SBŠ a Nuslemi.

Žabiny B – OSK 43:60 (16:14, 10:24, 8:14, 9:8)

Poulíčková 15(1/2), Szabó 12(4/8), Dosedělová 10(1x3, 5/8), Trnková 8(2/2), Chodilová 5(1x3), Erbenová, Gladišová 4, Čepová 2(2/4), Hronková 0

5. kolo finálové skupiny CL

V rozhodujícím zápase s HB jsme bohužel celý zápas tahali za kratší konec a HB vyhrálo naprosto zaslouženě. Úplně jsme selhali na doskoku (především dlouhých střel) z čehož při následném vyhození vyplývaly otevřené střely za 3 body a soupeřky neměly problém zakončovat na třetí/čtvrtý pokus. Dalším obrovským rozdílem mezi týmy byla úspěšnost zakončování. Počet zahozených dvojtaktů u některých hráček odpovídá předvedeným výkonům a snaze na tréninku. Spolehnout jsme se nemohli (klasicky) ani na trestné hody, kdy jsme předvedli tragickou úspěšnost 41 %. Hráčkám se rozhodně nedá upřít snaha, ale po pravdě, těžko se hledá kategorie, ve které bychom byli v neděli lepší nebo alespoň vyrovnaní s HB. Otázkou také je, zda jsme nemohli pro výhru udělat více. Myslím si, že ano, protože pokud půjdeme do takového zápasu s jedním nebo žádným tréninkem, tak obraz hry bude takový, jaký byl v neděli.

OSK – HB 54:69 (10:22, 17:10, 10:22, 17:15)

Mikulová 14(0/3), Poulíčková 13(1/2), Dosedělová 11(1x3, 4/5), Chodilová 9(5/14), Szabó 4, Hopjanová 3(1x3), Čepová, Gladišová, Hronková, Trnková 0

4. kolo finálové skupiny CL

Z výjezdu na západ Čech přivážíme 3 body, což bychom měli hodnotit kladně, ale nad našimi výkony převládají spíše rozpaky. V první řadě jsme kromě druhého poločasu v Plzni naprosto selhali v obraně – ať už jde o těsnou obranu 1/1, zdvojování vysokých hráček Chomutova nebo ustupování ze slabé strany a obrana střelby z perimetru. V celé sezoně máme průměr obdržených bodů na zápas 48,9 (ve finálové skupině 59,4), ale tentokrát jsme v Chomutově obdrželi 20 bodů za prvních 5 minut hry (44 za poločas) a v Plzni za poločas 39. S tímto vším jsme také celý týden bojovali na tréninku, kdy se hráčkám nechtělo bránit ať už ve správné pozici nebo na 100 % a tohle byl výsledek. Pravdou ale také je, že jsme Zuzčinu tvrdost a Lucčinu výšku neměli čím nahradit. Ve druhém poločase pěkně zahrála Bára (pouze útok) a především Lucka Č. na obou stranách hřiště.

V Chomutově bylo v poločase o výsledku rozhodnuto, takže jsme se ve zbytku zápasu spíše snažili pošetřit síly na ten nedělní. Bohužel vstup do zápasu a celý první poločas byl opět v obraně tragický. I když Plzni do koše opravdu spadla každá střela (občas z šílených pozic), tak my jsme jim to v první řadě usnadňovali netěsnou a měkkou obranou (pouhé 4 fauly za poločas!!). Přistoupili jsme také na hru domácích nahoru/dolů a tento styl nám jednoduše nesvědčí. Výsledkem bylo téměř neustálé vedení Plzně cca o 10 bodů. Do druhého poločasu jsme nastoupili zodpovědněji a změnili obraz hry. V útoku nás táhla Maruška společně s Verčou a Pouli. Ta také společně s Eliškou získala na konci zápasu několik důležitých útočných doskoků. Necelé půlminuty před koncem za stavu 63:62 pro domácí po time-outu Verča s Marcelou správně zaimprovizovaly a Máca z pod koše našla nebráněnou Marušku na perimetru, která volnou střelu za 3 proměnila. Domácí poté neproměnili 2 TH po drobném faulu Lucky M. a i přes útočný doskok jsme ubránili další útok a posledních pár vteřin jsme už udrželi míč. Ocenění zaslouží Lucka M., která po nemoci nastoupila na pár minut a pomohla k výhře. Pochvala, že jsme se OPĚT v zápase nevzdali a vydřeli jsme výhru, jen se musíme zamyslet, zda nepřistupovat trochu jinak k tréninkům a tím si v zápasech ulehčit život.

Chomutov – OSK 83:62 (26:14, 18:8, 15:21, 24:19)

Čepová 10(4/5), Poulíčková 9(1/3), Szabó 9(1x3, 0/2), Erbenová 8, Hopjanová 8(2x3, 2/2), Chodilová 7(3/4), Hronková 5(1x3, 2/2), Trnková 3(1/2), Dosedělová 3(1/1)

Plzeň – OSK 64:66 (17:21, 22:11, 14:18, 11:16)

Dosedělová 20(2x3, 4/4), Szabó 17(1x3, 4/7), Poulíčková 15(3/4), Chodilová 9(1/3), Mikulová 3(1/3), Hronková 2, Erbenová, Čepová, Trnková, Hopjanová 0

3. kolo finálové skupiny CL

V první čtvrtině zápasu proti Brnu jsme předvedli výborný výkon na obou stranách hřiště. V útoku jsme hráli kolektivně (o body se postaralo 6 různých hráček), v obraně a na doskoku zodpovědně. Po úspěšné trojce ze začátku 2Q jsme šli do vedení 27:9 a o zápase mohlo být rozhodnuto.

Jenže poté přišlo hrubé podcenění zápasu: nekoncentrace v útoku (jen za 2Q 5 zahozených košů), nedůsledná obrana (kolikrát nikdo ani nevěděl, kdo koho brání) a naprosto nesmyslné přihrávky a ztráty na vlastní obrané půlce. Brno ve zbytku zápasu bylo jednoznačně lepší a zaslouženě šlo ve 4Q do vedení o 4 body. Jediné pozitivum zápasu je, že jsme se opět dokázali zvednout, hrát na 100 % a díky obraně zápas otočit (posledních 5 minut 9:2). Celkově ale s takovýmto výkonem (kromě 1Q a posledních 5 minut) rozhodně nemůžeme být spokojeni.

OSK - Žabiny B 58:53 (24:9, 14:18, 6:17, 14:9)

Dosedělová 15(2x3, 1/2), Chodilová 13(2x3, 7/8), Mikulová 10(2/4), Poulíčková 8(2/2), Szabó 7(3/4), Erbenová 3(1/2), Hronková 2(0/2), Gladišová 0(0/2), Trnková, Hopjanová 0

2. kolo finálové skupiny CL

Z výjezdu do Čech přivážíme 4 body a především ty z HB jsou obrovsky cenné. V Praze jsme byli celý zápas pod tlakem presu domácích po celém hřišti. S tímto agresivním stylem na hranici faulu jsme měli velké problémy a pramenilo z toho obrovské množství ztrát, případně nám na postavení útoku zbývalo často kolem 10 vteřin. K tomu se přidaly problémy na obranném doskoku, takže jsme celé 3 čtvrtiny prohrávali rozdílem až 15 bodů. Zlom přišel v poslední čtvrtce, kdy jsme prvních 8 minut hry vyhráli 14:3 a poprvé šli do vedení 54:52. Poté přišly ale 3 hloupé ztráty a minutu před koncem jsme opět prohrávali 54:58 (1. klinická smrt). I tuto ztrátu se nám 15 vteřin před koncem podařilo dorovnat košem Zuzky i ubránit poslední útok domácích. Po obranném doskoku přišel ale zkrat rozhodčích a 4 vteřiny před koncem darovali domácím 2TH (2. klinická smrt).

V prvním prodloužení jsme po 2 úspěšných trojkách soupeřek opět minutu před koncem prohrávali o 4 body 61:65 (3. klinická smrt), ale Lucka stihla ještě vyrovnat a opět se nám podařilo ubránit poslední útok. Ve druhém prodloužení jsme rychle přišli o 5ti bodový náskok a opět prohrávali o bod, ale poté se nám povedla šňůra 8 bodů během jediné minuty, která se nakonec ukázala jako rozhodující. V tomto prodloužení se o 12 bodů z celkových 14 postarala Pouli s Luckou (obě 6).

Tento zápas si hráčky opravdu vybojovaly a všechny zaslouží pochvalu, že se ani jednou nezlomily a několikrát se dokázaly vrátit do už prohraného zápasu. Výborně také vydržely s fyzickými silami, když jsme poslední čtvrtku i prodloužení odehráli téměř bez střídání. Výborný výkon předvedla Pouli a Lucka. Obě se snažily vypomáhat s rozehrou a především nás táhly téměř bez chyby v útoku. Malé hráčky odehrály těžký zápas, když neměly skoro na nic čas a s míčem byly neustále zdvojovány.

V neděli jsme chtěli potvrdit výhru a začátek zápasu nám vyšel výborně. Poté ale přišlo uspokojení kombinované s únavou a do poločasu jsme zbytečně dovolili domácím vrátit se do zápasu. V druhém poločase jsme ale přidali plyn a o výhře nebylo pochyb. Opět výborně zahrála Pouli s Luckou, za zmínku stojí i 14 bodů Marcely ve 4Q. Poděkování patří také všem rodičům za zajištění pohodové (a především bezpečné) dopravy.

HB Praha – OSK 74:79 po 2. pr. (17:11, 12:15, 20:14, 9:18, 7:7, 9:14)

Poulíčková 25(5/8), Mikulová 22(2/5), Chodilová 15(1x3, 6/8), Dosedělová 10(4/7), Gladišová 4, Szabó 3(1/4), Erbenová, Čepová, Trnková, Hronková 0

Brandýs – OSK 50:80 (16:26, 12:10, 13:21, 9:23)

Mikulová 17(3/8), Poulíčková 16(0/2), Hronková 14(1x3, 2/2), Dosedělová 13(1x3), Szabó 8(1x3, 3/5), Čepová 6, Chodilová 4, Erbenová 2, Trnková, Gladišová 0

1. kolo finálové skupiny CL

První dva zápasy finálové skupiny jsme odehráli proti těžkým soupeřům a o to kvalitnější výkon jsme podali. I když posledních pár tréninků nebylo ideálních, tak v obou zápasech jsme podali velmi slušný výkon, který měl pokaždé vzrůstající tendenci. Proti Plzni jsme nastoupili nervózně a s příliš velkým respektem, takže už v 5. minutě jsme prohrávali 1:14. Postupem hrací doby se nám čím dál lépe dařilo bránit 3 nejnebezpečnější hráčky soupeře a lépe zavírat obranu. V prvním poločase nás v útoku držela především Lucka (všech 12 bodů). Bohužel nás trápilo velké množství částečně nevynucených ztrát, a proto jsme do prvního vedení šli až v půlce 3Q. V druhém poločase jsme se v útoku mohli spolehnout na Choďu (9 bodů) a především Marušku (16 bodů). Definitivní rozhodnutí přišlo ve 4. minutě poslední čtvrtky v podobě 3 trojek (jedna velmi šťastná) Marušky a výborné obrany.

Zápas proti Chomutovu, favoritovi celé skupiny, se nakonec hodnotí velmi jednoduše: odehráli jsme krásný zápas s výborným výkonem, ale soupeř byl prostě o jeden koš lepší. Jediné s čím rozhodně nemůžeme být spokojeni, je naše úspěšnost trestných hodů – týmová úspěšnost v celé sezoně je tragických 56 % a v tomto zápase dokonce pod 50 %!! I když soupeř byl na všech pozicích výrazně vyšší a silnější, tak jsme se kromě úseku ve 2Q dobře popasovali s obranou (Kača + Zuzčina tvrdá obrana připomínala až mužský basketbal), útok neúnavně táhla Choďa (celých 40 min na hřišti) společně s Verčou (konečně!) a Maruškou. Obrovské zlepšení bylo také na doskoku na obou stranách hřiště. X útočných doskoků nám klasicky získala Eliška, ale konečně Lucka v obraně předvedla mnoho tvrdých doskoků proti silnějším soupeřkám. Pochvalu zaslouží hráčky také za to, že zápas nevzdaly a dokázaly stáhnout 13 ti bodový náskok soupeře na začátku poslední čtvrtiny a sedmi bodovou ztrátu 2 min před koncem (včetně správně zahraných akcích po time-outech).

OSK – DBaK 65:52 (10:19, 21:14, 17:10, 17:9)

Dosedělová 21(3x3, 6/10), Chodilová 14(2x3, 2/2), Mikulová 12, Erbenová 4(2/4), Szabó 4(2/2), Čepová 4, Gladišová, Hronková, Poulíčková 2, Trnková 0

OSK – Chomutov 67:68 (17:16, 13:24, 15:16, 22:12)

Chodilová 16(2x3, 2/7), Szabó 15(3/5), Dosedělová 12(1x3, 3/4), Mikulová 9(5/10), Gladišová, Trnková, Poulíčková 4, Erbenová 2, Hronková 1(1/2), Čepová 0

7. kolo DL

První zápas v roce 2019 se nám příliš nevyvedl. Do zápasu jsme vstoupili laxně, bez pohybu v útoku, doskok neexistoval a v obraně jako bychom přes Vánoce na všechno zapomněli. Takže nejhezčí na naší hře byly naše nové dresy (poděkování patří paní Mikulové i všem sponzorům). Je pravdou, že jsme se soupeřkám pod košem nemohli rovnat váhově ani výškově, ale o to víc je potřeba doskok provádět technicky správně a přidat na tvrdosti a chytrosti. O laxní obraně zase svědčí to, že prvního faulu jsme se dopustili až 2 minuty před koncem poločasu. V prvním poločase se v útoku dokázala prosazovat pouze Maruška, v tom druhém převzala otěže Bára, která střílela se 100% úspěšností a také (konečně) zaslouží pochvalu za obranu.

V Tišnově jsme začali jako předchozí den, takže už ve 4. minutě jsme prohrávali 4:13. Až po time outu jsme se vzpamatovali a konečně začali hrát na plno. I když v útoku pořád místy vázl pohyb, tak 2 a 4 čtvrtku jsme odehráli pěkně, škoda jen výpadku v té 3Q. Doskok velmi vylepšila Eliška. Pochvalu zaslouží Kača za obranu domácí rozehrávačky společně s Verčou. Ta se také po delší době tlačila více do koše. Zlepšení v aktivitě hry do koše ale došlo u všech hráček oproti sobotě.

Žabiny – OSK 59:48 (16:17, 15:9, 17:12, 11:10)

Dosedělová 16(1x3, 5/6), Hopjanová 13(3x3, 2/2), Poulíčková 6(0/1), Erbenová 5(1/3), Trnková 3(1/4), Szabó 3(1/2), Chodilová 2(2/2), Mikulová 0

Tišnov – OSK 52:74 (17:22, 13:22, 12:10, 10:20)

Poulíčková 17(1/2), Dosedělová 15(2x3, 3/4), Mikulová 11(1/3), Szabó 10(1x3, 1/1), Chodilová 9(1x3, 6/6), Hopjanová 6(1x3, 1/2), Trnková 4, Erbenová 2

6. kolo DL

Do sobotního zápasu jsme vstoupili s myšlenkami na zápas nedělní a tomu odpovídal i více než vlažný výkon v 1Q. Ke zlepšení došlo až po prostřídání - především díky aktivní Marcele a Zuzce. Poté se přidaly i ostatní hráčky a došli jsme si pro pohodovou výhru.

Aby se o postupu nerozhodovalo až v posledním kole v Brně, museli jsme v domácím zápase porazit Žďár – asi nejbasketbalovější tým ze všech soupeřů. K výhře jsme nakročili výborným vstupem do zápasu a výkonem v 1Q. Vyplatila se nám skoro 14-ti denní příprava na tento zápas. V 1Q jsme se dokázali vypořádat se zónovou obranou 1-3-1, kterou jsme rozstříleli z volných pozic (23 bodů za 1Q/4 trojky). Paradoxně nám začala dělat problém osobní obrana, do které Žďár přešel ve 2Q. V obraně jsme dobře řešili útočné proběhy hostů, ale dělalo nám problémy správné postavení. Až moc často jsme pasivně stáli za hráčkou. Celkově jsme 2Q neodehráli moc dobře, ztrátami a nepřesnými TH jsme nedokázali soupeři odskočit, takže jsme v poločase vedli o pouhých 5 bodů.

V druhém poločase na sebe vzaly odpovědnost nejzkušenější hráčky (konečně) – Pouli zakončovala s výbornou úspěšností, Maruška neúnavně najížděla (překvapivě i plno doskoků) a Choďa rozvahou v útoku a asistencemi (přestane se někdy kamarádit s autovou čárou? :-) ). Ocenění také zaslouží Lucka, která se snažila zmobilizovat po otřesu mozku. V lehce vypjaté koncovce jsme udrželi koncentraci a při presu Žďáru jsme vedení navýšili. Celkově za tento zápas ale zaslouží úplně všechny pochvalu, protože konečně jsme hráli na doraz. Tato výhra nám předčasně zajistila postup do finálové skupiny celostátní ligy, kde se v příštím roce utkáme pravděpodobně s Chomutovem, Plzní, HB Praha, Brandýsem/Jabloncem a Žabinami.

OSK – Vysočina 82:37 (18:12, 21:7, 22:7, 21:11)

Hronková 16(1x3, 1/3), Chodilová 12(2x3, 0/1), Szabó 12(1x3, 3/3), Gladišová 10(2/2), Dosedělová 8(4/4), Trnková 7(1/2), Čepová 6, Poulíčková 6, Erbenová 5(1/1)

OSK – Žďár 72:57 (23:14, 9:13, 14:13, 26:17)

Poulíčková 21(1/4), Dosedělová 15(2x3, 5/6), Chodilová 12(2x3, 2/5), Gladišová 8(2/3), Szabó 6(2/2), Trnková 4(2/2), Mikulová 3(1/6), Hronková 2, Erbenová 1(1/2)

5. kolo DL

V zápasech s ostravskými týmy jsme získali 2 výhry, ke kterým jsme ale došly rozdílným způsobem. Se SBŠ jsme předvedli pěkný a zodpovědný výkon v obraně i útoku a především jsme celých 40 minut hry hráli na 100 %. To se bohužel nedá říct o zápase proti Basketu, který jsme neodehráli snad ani na půl plynu. I v zápasech, ve kterých si jsme jisti výhrou, se můžeme snažit předvádět pěknou hru a když jsme na hřišti, tak hrát na plno…i kdyby jen pro svůj dobrý pocit.

OSK –SBŠ "B" 84:25 (20:4, 20:8, 22:4, 22:9)

Chodilová 17(4x3, 3/4), Poulíčková 16(2/3), Dosedělová 15(1x3, 2/2), Szabó 9(1x3, 2/2), Hopjanová 8(2x3), Erbenová 7(1/2), Hronková 6(2/2), Čepová 4(2/2), Bahounková 2, Trnková 0

OSK – Basket Ostrava 63:46 (23:17, 19:4, 9:9, 12:16)

Erbenová 11(1x3), Poulíčková 10, Dosedělová 9(2x3, 1/2), Hronková 8(2/2), Szabó 8(0/3), Bahounková 6, Chodilová 5(1x3), Hopjanová 3(1x3), Čepová 2, Trnková1(1/4), Zbořilová 0

4. kolo DL

V zápasech s Kyjovem jsme s ohledem na tabulku mohli pouze ztratit. V obou utkáních jsme ale potvrdili roli „favorita“ a s přehledem zvítězili. V domácím zápase jsme rozhodli už do poločasu. Škoda jen výpadku ve 3Q. Do nedělního jsme nastoupili vlažně a výsledkem toho bylo, že jsme téměř celou 1Q prohrávali. Až po zjištění, že se zápas sám od sebe nevyhraje, jsme přitlačili v obraně a utkání jsme získali pod kontrolu. Celkově jsme tuto dvojičku odehráli celkem slušně, pochvala pro pár pěkných asistencí od Chodi. Konečně se nám také začíná zvedat úspěšnost střelby ze všech pozic, ale stále se musíme dostat na ještě vyšší procenta.

OSK – Kyjov 75:45 (17:6, 27:13, 9:12, 22:14)

Poulíčková 17(3/4), Mikulová 15(3/9), Dosedělová 11(3x3), Chodilová 8(1x3, 1/2), Gladišová 7(3/4), Hopjanová 5(1x3, 0/2), Hronková 4, Trnková 3(1/2), Szabó 3(3/4), Erbenová 2

Kyjov – OSK 39:68 (16:19, 7:18, 10:14, 6:17)

Poulíčková 14, Chodilová 13(2x3, 3/4), Trnková 9(1/2), Hronková 9(1x3, 2/2), Gladišová 6, Mikulová 6, Čepová 4, Dosedělová 4(2/2), Erbenová 2, Szabó 1(1/2)

3. kolo DL

O víkendu jsme získali dvě důležité výhry především zásluhou kolektivní hry v útoku i obraně. V sobotním zápase se Kače a Verče výborně podařilo ubránit nejlepší hráčku Tišnova. V útoku jsme se zase po delší době mohli spolehnout na slušnou střelbu z perimetru podpořenou útočnými doskoky Elišky. V neděli jsme po pár minutách začali správně zdvojovat (až ztrojovat) nejvyšší hráčku Brna, čímž jsme opět eliminovali největší hrozbu soupeřek. Konečně také náš útok nestál na dvou až třech hráčkách, ale všechny byly nebezpečné a snažily se hrát do koše. Velkou kaňkou na sobotním (částečně i nedělním) zápase byly naše trestné hody. Mít v zápase úspěšnost 20 % (5/25) je naprosto neomluvitelné. S čím můžeme být spokojeni, byla kolektivní hra na obou stranách hřiště.

OSK – Tišnov 61:50 (15:9, 16:18, 12:10, 18:13)

Dosedělová 9(2x3, 3/6), Chodilová 8(2x3, 0/4), Szabó 8(2x3), Mikulová 7(1/8), Nesvadbová 7(1x3), Poulíčková 6, Trnková 4, Hronková 4(0/5), Erbenová 3(1/2), Hopjanová 3(1x3), Gladišová 2, Čepová 0

OSK – Žabiny B 74:57 (18:13, 22:14, 19:14, 15:16)

Dosedělová 17(3x3, 3/4), Mikulová 11(1/8), Hopjanová 11(3x3), Poulíčková 8(0/1), Gladišová 7(1/1), Szabó 6, Erbenová 4, Nesvadbová 3(1x3), Chodilová 3(1/2), Čepová, Trnková 2, Hronková 0

2. kolo DL

Se Žďárem jsme odehráli jeden z nejtěžších zápasů vůbec. Celý zápas jsme se nebyli schopni pravidelně prosazovat proti výborně hrané zónové obraně 1-3-1. Tři čtvrtiny ani jeden tým nebyl schopen bodově výrazně odskočit, až do poslední minuty 3Q, kdy Žďár šel do vedení 37:30. Při takto nízkém skóre to mohlo být rozhodující vedení, ale nás ještě „nakopla“ a psychicky povzbudila dlouhá trojka Chodi se sirénou. Ve 4Q se oba týmy střídaly ve vedení, přesto Žďár 33 vteřin před koncem vedl 48:44. Poté ale Verča proměnila zoufalý nájezd z odskoku + 1TH. Když se nám podařilo ubránit dlouhý útok domácích a získat míč, tak Choďa přes půl hřiště přihrála Elišce v rychlém protiútoku pod koš a 3 vteřiny před koncem jsme šli do jednobodového vedení, které jsme už ubránili. Za tento zápas zaslouží hráčky velkou pochvalu, především za to, že se nezlomily a dokázaly zápas otočit. K dobře hrající Verče a Marušce se konečně také přidala Choďa a také Eliška a velké oživení ve hře přinesla Zuzka.

V neděli nás čekal o poznání lehčí soupeř. Potěšilo, že i když byl zápas rozhodnutý, pořád jsme si udržovali kvalitu hry v obraně. Bohužel i s tímto soupeřem se projevila naše velká bolest-proměňování jasných situací.

Žďár – OSK 48:49 (7:7, 15:18, 15:10, 11:14)

Chodilová 12(2x3, 2/2), Gladišová 11(1/3), Dosedělová 8(1x3, 1/4), Mikulová 6(2/6), Trnková 6, Szabó 4(2/3), Hopjanová 2, Erbenová, Hronková, Čepová 0

Vysočina – OSK 23:78 (8:12, 6:20, 7:23, 2:23)

Hronková 14(1x3, 1/2), Hopjanová 13(1x3, 4/5), Mikulová 13(3/4), Chodilová 10(2x3), Szabó 8(1x3, 1/2), Dosedělová 8(6/6), Čepová 6(2/4), Erbenová 4, Trnková 2, Gladišová 0(0/2)

1. kolo DL

Z Ostravy si odvážíme 3 body, což je hodně málo, ale naprosto právem. V sobotním zápase bylo rozhodnuto po první čtvrtině. Nehráli jsme vůbec špatně, ale po pravdě, Basket Ostrava není tým, se kterým bychom se měli srovnávat. Zápasy se SBŠ nikdy nejsou pohledné. Bývá v nich více tvrdosti a bojovnosti než basketbalovosti. Ovšem my jsme naši hru v první čtvrtině zápasu pozvedli do dalšího levelu – byli jsme naprosto trapní a k smíchu.

Těžko se vyhrává, když zápas začneme 1:19 a první koš ze hry dáme až 30 vteřin před koncem čtvrtiny (v této čtvrtině TH 1/8!!). Bohužel nám nebylo nic platné, že všechny další Q jsme vyhráli a výrazně se zlepšili v obraně, když nás srážely naprosto triviální chyby – chytání míče (!!), neproměňování z pod koše, doskakování stylem „ruce vzhůru“, TH 17/30. Abychom vyhrávali vyrovnané zápasy, tak nám aspoň trochu musí pomoci vysoké hráčky a i některé malé střelbou z dálky (trojky 1/13), což se tentokrát nestalo. Spíše to byl od některých naprosto mizerný výkon podpořený plno výmluvami – důležitý je ale výsledek: byl koš? ubránili jsme? chytli jsme míč a udrželi ho?... Jediné, které zahrály velmi dobře, jsou Verča (obrana i aktivně v útoku) a Maruška (obrana a doskok), obě zaslouží pochvalu za tvrdost, ve druhém poločase se k nim přidala i Máca, ale prostě jen 3 hráčky na výhru nestačí.

Basket – OSK 50:73 (13:24, 6:12, 20:18, 11:19)

Szabó 17(2x3, 1/1), Dosedělová 16(2x3, 6/10), Hronková 10(4/7), Trnková 8(2/2), Mikulová 8(2/4), Erbenová 5(1/2), Hopjanová 5(1/3), Zbořilová, Chodilová 2

SBŠ – OSK 45:36 (19:3, 8:10, 10:11, 8:12)

Hronková 9(1x3, 6/6), Szabó 9(5/10), Mikulová 6(2/2), Chodilová 5(3/10), Dosedělová, Hopjanová 2, Trnková 1(1/2), Erbenová, Zbořilová 0

OSTRAVA CUP

Turnaj v Ostravě splnil svůj účel – odehráli jsme 4 velmi těžké zápasy, ve kterých jsme ani jednou nebyli „favorité“. Ve všech zápasech jsme byli výškově a váhově výrazně slabší a celkově nezkušenější a extraligovým týmům jsme se ve fyzických možnostech ani trochu neblížili. O to cennější tyto zápasy byly a mnohé nám daly i ukázaly. I přes výrazný bodový rozdíl jsme s extraligovými týmy nehráli vůbec špatně a s předvedenými výkony převládá spokojenost. Suverénně nejhorší zápas jsme sehráli se SBŠ, kdy hlavně první čtvrtina přecházela až v trapnost (1. koš ze hry až v 10. minutě).

Naopak nejlepší výkon jsme podali v zápase s polským týmem, kdy jsme dokázali uhájit těsný bodový náskok. Šesté místo a celková bilance 1-3 není až tak důležitá. Důležitější je předvedený výkon (i kdyby jen v jedné čtvrtině např. s Hradcem), se kterým můžeme být lehce spokojeni. (body hráček jsou pouze orientační, zápisy o utkání výrazně nesedí)

OSK – Hradec Králové 43:73 (9:19, 10:18, 16:14, 8:22)

Mikulová 9(1/1), Szabó 7(1/2), Nesvadbová 5(1x3), Bahounková 5(1/2), Trnková 4, Dosedělová 4, Čepová 4(0/2), Erbenová 3(1x3), Hopjanová 3(1x3), Chodilová, Hronková, Zbořilová 0

OSK – SBŠ 42:60 (5:14, 15:13, 8:14, 14:19)

Szabó 10(1x3, 1/2), Dosedělová 7(1x3, 1/2), Hronková 5(1x3), Mikulová 5(1/2), Hopjanová 5(1x3), Trnková 4, Bahounková 3(1/2), Čepová 1(1/2), Erbenová, Nesvadbová, Chodilová, Zbořilová 0

OSK – Bochnia 58:52 (18:18, 18:15, 10:9, 12:10)

Mikulová 12(4/5), Chodilová 11(1x3, 2/6), Nesvadbová 8, Trnková 6(2/2), Bahounková 5(1x3, 2/2), Erbenová 4(0/1), Szabó 4(0/1), Hronková 4(0/2), Čepová 4(4/4), Dosedělová, Hopjanová, Zbořilová 0

OSK – Nusle 39:73 (13:14, 5:27, 16:17, 5:15)

Chodilová 9(1x3, 2/6), Dosedělová 6, Szabó 5(3/4), Čepová 5(1/2), Mikulová 5(1/2), Bahounková 5(1x3, 0/2), Nesvadbová 2, Trnková, Erbenová(0/2), Hronková, Hopjanová, Zbořilová 0