Pátek 17:00 hala SŠP

ÚVOD - PŘED SEZÓNOU

Z loňského kádru zbylo jen pět hráček, doplňují ho loňské kadetky a také jsou ještě v jednání hostování kadetek ze sousedního Prostějova.
Cílem bude probojovat se počtvrté po sobě do finálové skupiny CL.

Úvodní akcí po soustředění v Lipníku bude turnaj O Pohár Města Trutnova, kde startujeme po devíti letech.

Toto družstvo podporuje :

Premiéra (a snad ne derniéra)

OSK Olomouc – KP Brno „B“ 67:57 (17:16, 30:30, 50:39)

Mikulová 22(10/6), Hopjanová 10, Hanousková 10(1x3, 3/1), Kytlicová 8(1x3, 2/1), Pavlíčková 7(1x3), Čepová 5(1x3), Sonnevendová 4(4/2), Beníčková 1(2/1), Andrýsková

Až jako poslední začaly svou sezónu juniorky. I přes malé extempore Mik při nástupu (opravdu je možné spadnout i při nástupu, kdo neviděl neuvěří:), jsme začaly zápas výborně. Po vedení 11:0 jsme soupeři dovolily dát koš až na konci šesté minuty. Bohužel po prostřídání se soupeř ještě do konce první čtvrtky dostal do kontaktu a vyrovnané skóre vydrželo do poločasu. Srážely nás neproměněné jasné šance, hloupé ztráty a nedůrazná obrana, což soupeřky trestaly (i když často šťastným košem). Do druhého poločasu jsme už vyrazily o něco přesněji, sedmibodový vstup pak trochu určil vývoj utkání a i po protočení všech hráček jsme si stále udržovaly náskok kolem deseti bodů. Obrana nebyla už tak děravá, v útoku jsme se přece jen častěji viděly a spadlo i několik delších střel.

Co nás ale trápí je, že stále nedokážeme být trpělivé v útoku a pečlivé při dodržování domluvených pravidel. A přitom každá sama vidí, že když udělá to co má, téměř vždy to vede k úspěchu. Máme stále na čem pracovat, ale snad jsme na dobré cestě.

Nejen bodově nás držela Mik, která na hřišti prostě kralovala. Velice slušným výkonem se blýskla Bára, která obvykle má na kontě „jen“ trojky, tentokrát ale body z podkoše a dokonce zisky a správná poziční hra v obraně. Nikdo z holek ale vysloveně nezklamal a i obě mladé rozehrávačky (Terka s Nelou) svou pozici zvládly velice obstojně.

O POHÁR MĚSTA TRUTNOVA

Juniorky zahájily sezónu na kvalitně obsazeném turnaji v Trutnově, kterého se kromě nás a Chomutova, účastnily jen extraligové týmy. Přesně tomu odpovídaly i naše výsledky. Jako přípravu bereme turnaj velice pozitivně, protože s takovými soupeři se v lize nesetkáme. Pro nově složený tým to byla velice slušná škola.

LEVHARTICE CHOMUTOV - OSK OLOMOUC 71 : 67 (19:15,40:31,54:44)

Mikulová 21 (1x3,10/6), Kytlicová 10 (3/2), Hopjanová 9 (2x3,2/1), Jurišová 7 (4/3), Sonnevendová 6 (2/2), Hronková 5 (1x3,2/0), Hanousková 4 (2/2), Čepová 3 (2/1), Beníčková 2

Celý první poločas jsme se hlavně seznamovaly s novými spoluhráčkami a jiným systémem hry. Dokud se nám dařilo dodržovat v útoku daná pravidla, dokázaly jsme si vytvářet dobré šance k zakončení. V obraně jsme ale vysloveně hořely a dostávaly jednoduché koše. I když jsme celý zápas prohrávaly, rozdíl byl stále hratelný a v poslední čtvrtině jsme se díky třem úspěšným trojkám a koši s faulem dostaly dokonce na rozdíl 3 bodů. Na víc jsme se však již nezmohly, ale přesto po zápase vládla pozitivní nálada ze slušného výkonu.

BA SPARTA - OSK OLOMOUC 72 : 43 (20:7,39:15,62:25)

Mikulová 8 (7/4), Hronková 6, Pavlíčková 6 (1/0), Kytlicová 6 (1x3,2/1), Sonnevendová 4, Čepová 4, Jurišová 3 (1/1), Hopjanová 2, Beníčková 2, Hanousková 2 (4/2)

Proti Spartě to už byl jiný level. Agresivní obrana, důsledně prováděné činnosti a totální výšková převaha. Srážka s extraligou se vším všudy. O to víc byly vidět naše naivní a laxní chyby. Poločas jsme jen sledovaly, jak to jde dělat všechno rychleji a lépe. Druhý poločas už byl ale o něčem jiném, přestaly jsme se bát, začaly prostě hrát a i díky polevení soupeře jsme odehrály v podstatě vyrovnaný poločas a dokonce vyhrály poslední čtvrtinu. Opět tak zavládla relativní spokojenost. Bohužel naposledy.

OSK OLOMOUC - LOKO TRUTNOV 48 : 101 (13:23,20:52,35:76)

Čepová 11 (1x3,5/0), Pavlíčková 8 (6/4), Hopjanová 7 (1x3), Kytlicová 7 (1x3,4/2), Jurišová 6 (8/4), Hanousková 4 (2/2), Mikulová 2, Hronková 2, Beníčková 1 (2/1), Sonnevendová 0

Propadák s domácím týmem byl jasně nejhorší výkon na turnaji. Po většinu času jsme jen přihlížely rychlým protiútokům, jednoduchým trojkám a snadné kombinační hře soupeřek. Naopak my v útoku začaly vymýšlet akce typu kamikadze, což opravdu proti tak zkušenému soupeři nemohlo vést k úspěchu. Celý zápas jsme měly problém dostat se do správného rozestavení v postupném útoku a nedovedly jsme ho ani trpělivě dohrát. Po tomto zápase jsem tak odcházely s hodně sklopenou hlavou.

OSK OLOMOUC - STUDÁNKA PARDUBICE 50 : 78 (16:22,34:49,37:58)

Mikulová 9 (6/3), Hronková 8 (2/2), Sonnevendová 7 (1x3), Pavlíčková 6 (1x3,2/1), Čepová 6, Jurišová 4 (2/2), Hanousková 4, Kytlicová 2, Hopjanová 2, Beníčková 2

Nedělní zápas o konečné umístění jsme nezačaly vůbec špatně a dlouho jsme se i přes naivní chyby držely na přijatelném rozdílu. Srážely nás ale jednoduché koše soupeře. Střídaly jsme lepší úseky hry (ale bohužel dost krátké), kdy jsme dokázaly držet herně krok, s totálními propadáky. Pro většinu hráček je zatím téměř nemožné udržet koncentraci delší hrací úsek. Stejně tak řešení krizových situací a reagování na vzniklé situace jsou velký oříšek

Celkově ale rozhodně musím turnaj hodnotit pozitivně. Dvě menší zranění snad brzy vyléčíme. Ale jinak turnaj zcela naplnil mé očekávání. Nové spoluhráčky bez problému zapadly a vyzkoušely jsme si, že nový herní styl funguje. Cenu za nejužitečnější hráčku týmu si odvezla Luca Čepová, která celý turnaj předváděla nejspolehlivější výkon a dovedla být užitečná na obou stranách hřiště.