TERMÍNY

TRÉNINKY

jako U13, ve středu je doplňují vybrané 2008 na zdravotní škole.

ÚVOD - PŘED SEZÓNOU

Jen jedno "restart" utkání jsme si zahráli v červnu proti Pardubicím, na hladším spojení hráček ročníku 2008 a 2009 se bude muset zapracovat

JEŠTĚ JEDEN ZÁVĚR SEZÓNY :)

Na závěr sezóny jsme se ještě zúčastnili příjemného jednodenního turnaje v Mohelnici. Výsledky nebyly až tak podstatné, především jsme si chtěli vyzkoušet nové věci z tréninku v obraně a nasbírat další minuty na hřišti, což se určitě povedlo.

OSK – BK Mohelnice 84:58

Zahradníčková 26(2/4), Smolková 13(1/1), Růžičková 10(2/2), Lorencová 10, Chodilová 7(1/2), Zamykalová 6, Petrželová, Vodešilová 4, Listopadová, Ellnerová 2

OSK – BK Havířov 85:53

Listopadová 31(3/6), Očenášková 12(2/3), Zahradníčková 10, Petrželová 9(3/4), Růžičková 8, Lorencová 6(0/2), Chodilová 3(1/2), Zamykalová, Vodešilová, Smolková, Ellnerová 2

OSK – BK Blansko 70:39

Petrželová 14, Ellnerová 13(1x3, 0/2), Listopadová 12(2/3), Chodilová 6(1/2), Zamykalová 6, Zahradníčková 4(0/1), Růžičková 4(0/2), Vodešilová, Lorencová 4, Smolková 2(2/4), Očenášková 1(1/2)

POVEDENÝ ZÁVĚR SEZÓNY

V první řadě ocenění zaslouží tým BK Klatovy a všichni organizátoři za výborně zvládnutý a bezproblémový velikonoční turnaj. My jsme navázalI na povedené výkony z posledních extraligových kol a odehráli jsme 6 těžkých a velmi slušných zápasů. Především jsme ale získávali další zápasové zkušenosti a mohli se srovnávat s novými týmy. Jediný lehce nepovedený zápas byl proti týmu TG Würzburg, který nás fyzicky i basketbalové převyšoval. V ostatních zápasech jsme pokaždé mohli myslet na výhru, všechny hráčky pro to dělaly maximum a opravdu nečekané třetí místo je pro holky odměnou. Celý turnaj nás táhla Maruška s Kačou a k nim se po různu přidávaly ostatní. Především Kača odehrála výborný turnaj a po právu byla trenéry soupeřů vybrána do All Star turnaje. Z mimobasketbalových aktivit moc nadšení nevyvolala návštěva barokní lékárny U Bílého jednorožce (podle některých zbytečné a úplná ztráta času, že Veru? :-)). O trochu lepší ohlas měl výšlap 226 schodů na vrchol 81 metrové Černé věže (dokonce dvakrát) a největší úspěch sklidila jednoznačně návštěva jezuitských mumií v klatovských katakombách. Na čem ale budeme muset pořádně zapracovat je stravování. Celý turnaj je dlouhý a fyzicky náročný a není možné jíst jen to, co mi chutná (ideálně u Meka). A například na snídani z nabídky párků, klobás, vajíček, pečiva, vánočky, koláčků, lupínek do mléka, jogurtů, džemu, medu, sýrů, salámů, ovoce, zeleniny (snad jsem na nic nezapomněl) si vybrat jeden suchý rohlík je opravdu „umění“…

OSK – HB Basket Praha 52:32

Ellnerová 20(3x3), Bělohlávková 12, Poučenská 8, Růžičková 4, Smolková, Listopadová, Chodilová, Zahradníčková 2

OSK – TG Würzburg 26:64

Bělohlávková 8, Listopadová 7, Chodilová 4, Ellnerová, Poučenská, Očenášková, Zahradníčková 2

OSK – Hessen 39:48

Ellnerová 19(3x3), Bělohlávková 6, Poučenská, Listopadová, Chodilová 4, Růžičková 2

OSK – BK Vlčice Žďár 54:34 (čtvrtfinále)

Ellnerová 14(2x3), Listopadová 10, Zahradníčková 8, Poučenská, Chodilová 6, Bělohlávková, Očenášková 4, Smolková 2

OSK – TG Würzburg 45:68 (semifinále)

Ellnerová 27(3x3), Poučenská 10, Bělohlávková, Chodilová, Růžičková, Očenášková 2

OSK – Bayern Mnichov 29:25 (o 3. místo)

Ellnerová 13(1x3), Bělohlávková 10, Poučenská, Listopadová, Chodilová 2

ZÁVĚR EL U14

I přes tři víkendové porážky jsme neodehráli vůbec špatné zápasy. Opět se ukázalo, že není prohra jako prohra a s naším výkonem můžeme být z větší části spokojeni. Pro holky to byl náročný víkend se třemi zápasy a spoustou cestování (pro většinu hráček to byl také první takový výjezd). V Pardubicích jsme byli neustále pod tlakem presu domácího týmu. Hráčky se za pochodu musely učit rozeznávat zónový presink a presink 1/1 a jak správně na něj reagovat při rozehrávce. Jelikož to pro většinu hráček byly úplně nové situace, tak nám trvalo téměř celý první poločas, než jsme pochopili, kdo, kdy a kam má naběhnout a pomocí pár přihrávek tento tlak překonat a dostávat se do přečíslení. V prvním zápase zahrála výborně Kača (bohužel další zápasy ovlivněny zdravotním stavem). Ve druhém zápase jsme se naopak mohli spolehnout na Sáru, Terku a Lilu.

V hradeckém Penny jsme v sobotu odpoledne doplnili proviant v podobě sladkostí (ano Lilo, můžeš si klidně koupit okurku :-)) a večer zašli na společnou večeři – „nutností“ samozřejmě byla objednávka 10x smažený sýr (ne, opravdu nepůjdeme na týmovou večeři do Meka :-)). Proti Hradci jsme pokračovali ve velmi slušném výkonu ze soboty. I když byl zápas velmi tvrdý a agresivní (Sářina pusa a hlava Adély to odnesly nejvíce), tak jsme se dokázali přizpůsobit a uhrát lepší výsledek než v dohrávce před pár dny u nás. Téměř bezchybný zápas odehrála Sára, Maruška a Terka (Terka také zaznamenala první úspěšnou dlouhou střelu). K nim se také přidávala Adéla, pokud ji neomezovala horší kondice.

Celkově tedy ve východní skupině extraligy pravděpodobně obsadíme 6. místo a rozhodně se nemáme za co stydět. Celou sezonu tým táhla především Sára, Kača a Maruška. Všechny zápasy odehrály téměř bez střídání a staly se základem tohoto týmu. K nim se příležitostně přidávala Adra s Lilou. Výrazně nám také půl sezony chyběla Vanda. Největší zlepšení předvedla určitě Sára, které prospěla velká herní vytíženost. Více se „vyhrála“, získala herní zkušenosti (tím výrazně omezila ztráty) a každý zápas odvedla spoustu černé práce. Hráčky ročníku 2009 byly tak trochu hozeny do vody a musely se velmi rychle naučit plavat. Kvůli covidu víceméně skočily z kategorie U11 do U14 a těžce se s tím vyrovnávaly (rychlost, tvrdost, důraz). Každým ale takovým zápasem získávaly zkušenosti, které uplatní ve své kategorii. Nejlépe se s tím vyrovnala Adéla (ta si až užívala tvrdé zápasy proti silnějším soupeřkám) a především Terka. Ta předvedla největší pokrok ať už v basketbalových dovednostech, tak především v basketbalovém myšlení, a v druhé půlce sezony se stala oporou týmu.

Studánka Pardubice – OSK 86:42

Ellnerová 24(2x3, 7/7), Součková 5(1x3, 0/2), Poučenská 4, Bělohlávková 2(0/1), Listopadová, Chodilová, Smolková 2, Očenášková 1(1/2)

Studánka Pardubice – OSK 73:36

Součková 9(3/6), Listopadová 6, Chodilová 5(1/4), Ellnerová 5(1x3, 2/2), Poučenská 4, Růžičková 2(0/2), Vodešilová, Očenášková, Bělohlávková 2

Hradec Králové – OSK 89:45

Bělohlávková 15(1/7), Součková 14(1x3, 5/7), Listopadová 7(1/4), Ellnerová 4(2/2), Chodilová, Smolková 2, Poučenská 1(1/2)

EXTRALIGA 4.KOLO + ODLOŽENÉ BRNO

Ve velmi oslabené a improvizované sestavě jsme ve víkendových zápasech na nějaký lepší výsledek myslet nemohli. Přesto jsme se k zápasům s Brnem dobře postavili a nehráli jsme vůbec špatně - hráli jsme bez přehnaného respektu (pochvala pro mladší hráčky), kolektivně a z výkonu převládal spíše pozitivní dojem. Ten byl ovšem úplně vymazán nedělním trapasem. Bylo až trapné sledovat rozdíl mezi naším přístupem (ne všech!) a zápalem a nasazením prostějovských hráček. Bez pohybu, bez doskakování, bez bojovnosti, bez snahy získat míč (opět né všech) – jednoduše přesný opak hry Prostějova. Je smutné, že některé hráčky jdou do zápasu s tím, že na hřišti nechají všechno a jiné se jdou na hřiště jen proběhnout a udělat si hlad na nedělní oběd.

Žabiny Brno – OSK 74:35

Ellnerová 13(2x3, 1/2), Součková 8(1x3, 1/3), Chodilová 7(3/4), Poučenská 6(2/2), Soušková 4, Smolková 4(2/2), Růžičková 3(1/2), Očenášková 3(1/4), Vodešilová 2(2/2), Listopadová 1(1/2), Zahradníčková 0(0/4)

OSK – Žabiny Brno 32:72

Součková 10(1x3, 1/1), Poučenská 9(1x3, 2/3), Soušková 5(1/5), Očenášková 3(1/4), Vodešilová 2, Listopadová 2, Ellnerová 1(1/2), Zahradníčková, Smolková, Růžičková, Chodilová 0

OSK - K2 Prostějov 35:74

Součková 13(1/8!!), Ellnerová 7(3/6), Poučenská 5(1/2), Chodilová 4(2/3), Zahradníčková 2(2/4), Smolková 2, Růžičková 1(1/4), Listopadová 1(1/2), Očenášková 0(0/2),

EXTRALIGA 3.KOLO

I přes výrazné oslabení (Vanda a Terka) jsme o víkendu získali očekávané tři body. Ve Frýdku jsme celý první poločas hráli ospale a bez energie a z toho pramenily chyby v obraně a na doskoku. Po poločasové přestávce jsme zapnuli na vyšší obrátky a po střeleckém probuzení se Kači (22 bodů v druhém poločase) jsme už měli zápas pod kontrolou. V prvním poločase překvapila aktivitou Verča a Týna si za svůj výkon právem zasloužila první koš v této kategorii. Se SBŠ jsme odehráli velmi obranný a tvrdý zápas a i když jsme rozhodně nebyli favorité, tak jsme až do posledních minut mohli myslet na výhru. O tu nás ale připravila naše nemohoucnost při zakončení. S 27 nastřílenými body a tolika zahozenými dvojtakty se jednoduše vyhrát nedá. Maruška zopakovala poctivý výkon ze soboty (stejně jako vždy) a byla náš jediný úspěšný střelec v první čtvrtině. Hezký zápas odehrála Adéla, která byla celý zápas aktivní a díky tomu se dostávala do zakončení a měla plno zisků. Jen by bylo potřeba, aby s takovým zápalem hrála každý zápas. Nejužitečnější hráčkou zápasu ale byla jednoznačně Sára, která sice dala pouhé dva body, ale odvedla plno černé práce (doskoky, zisky, výpomoci v obraně a zastavené nájezdy) a pro výhru dělala maximum.

BK Frýdek-Místek – OSK 44:54

Ellnerová 24(3x3, 1/1), Bělohlávková 10, Růžičková 6, Součková 6, Smolková 5(1/2), Zahradníčková2, Chodilová 1(1/2), Očenášková, Poučenská 0

SBŠ Ostrava – OSK 36:27

Ellnerová 14(2x3, 0/2), Bělohlávková 7(3/8), Chodilová, Součková 2, Poučenská 2(0/2), Zahradníčková 0(0/6), Očenášková, Růžičková, Smolková 0

EXTRALIGA 2.KOLO

Do dalšího kola (korona)extraligy nám vyšel vstup do zápasu a první čtvrtinu jsme odehráli na výbornou. Hráli jsme v útoku kolektivně a zodpovědně v obraně a především zásluhou Sáry, Lily a Kači (13 bodů/3 trojky) jsme získali rozhodující náskok. Ten se ale po zbytek zápasu ztenčoval (zásluhou výborně hrající Sáry Karáskové) až na rozdíl 7 bodů v půlce 4Q. Až po jejím vyfaulování jsme opět získali kontrolu nad zápasem a v klidu ho dovedli do vítězného konce.

Oproti minulým zápasům jsme si více vážili míče a výrazně jsme omezili nevynucené ztráty. Mírně jsme se zlepšili také na doskoku, i když v tom obranném máme pořád velké mezery. V útoku nám pořád souhra velmi vázne a střídáme pasáže, kdy hrajeme kolektivně a nemáme problém dát koš, s křečí a bezradností. Naopak tragicky jsme se předvedli na čáře trestného hodu – 7/29, bez Katky dokonce 2/22!!.

Velmi slušně a zodpovědně (obrana i útok) zahrála Sára, která omezila ztráty a bezhlavé nájezdy do tří hráček, a (konečně) aktivně hrající Lila. V zápase nás ale především držel výkon Kači, která hrála výborně na obou stranách hřiště (i když se to opět neobešlo bez trojek o desku:-) ). Mladší hráčky hrály zodpovědně v obraně, ale potřebují se osmělit a přidat na důrazu v útoku (starší hráčky jim ale také musí začít více věřit).

K2 Prostějov - OSK 46:61 (4:26, 14:8, 15:11, 13:16)

Ellnerová 29(4x3, 5/7), Poučenská 12(0/6!!), Součková 9(1/8!!), Petrželová 6(0/4!!), Soušková 2(0/2), Listopadová 2, Růžičková 1(1/2), Vodešilová, Chodilová, Smolková 0

zápas v Brně odložen pro karanténu soupeřek

EXTRALIGA 1.KOLO

V prvním extraligovém zápase jsme SBŠ roli favorita až příliš usnadnili. Předvedli jsme neskutečné množství nevynucených ztrát nesmyslnými přihrávkami a chytit míč oběma rukama, aniž by nám upadl na zem, byl pro nás nadlidský výkon. V nedělním zápase jsme si spravili chuť výhrou, ale už ne předvedenou hrou. Celý první poločas jsme se se soupeřem trápili, a dokud jsme se v útoku nezačali pořádně hýbat, tak jsme se nebyli schopni prosadit. Oba zápasy odtáhly především hráčky 08. 09 se na starší spoluhráčky přestaly spoléhat a bát se, že něco pokazí až ve druhém poločase nedělního zápasu. Ke konci se konečně osmělila především Verča a poté i Klára a je potřeba, aby to takto zkoušely dál.

OSK - SBŠ Ostrava 42:84

Součková 13(1/8!!), Ellnerová 10(2/4), Petrželová 9(3/4), Poučenská 6, Bělohlávková 4, Vodešilová, Smolková, Očenášková, Chodilová, Růžičková 0

OSK - Frýdek-Místek 66:35

Ellnerová 18(3x3, 1/2), Petrželová 15(1/2), Součková 14(0/1), Bělohlávková 6(0/1), Poučenská 6, Růžičková 3(0/1), Smolková 2(0/4), Očenášková 2, Vodešilová, Chodilová 0

DOMA JSME NEUSPĚLI

V rozhodujícím zápase o postup do extraligy jsme byli od první minuty jednoznačně horším týmem. V první řadě jsme dostali lekci v bojovnosti a obětavosti, kdy prostějovské hráčky skákaly pro míče do autu, a my se na ně pouze dívali. To stejné platí pro doskok – pro Prostějov nebyl žádný míč ztracený a sbíral doskoky na obou stranách hřiště (kolikrát si PV hráčka doskočila vlastní střelu za 3?!). Jako klíčová se ukázala absence Vandy a Terky, jelikož jsme v obraně neměli odpověď na prostějovskou hráčku č. 5 (5 bodů v Prostějově vs. 34 bodů u nás). V útoku nám chybělo důrazné zakončení a do ustoupené obrany jsme naivně najížděli i při zdvojení/ztrojení hráčky, případně si dávali přihrávky na metr, místo jednoduchého přenesení míče na slabou stranu. Přísnější měřítko snese jen Katka - pokud takovéto zápasy chceme vyhrávat, tak potřebujeme lepší výkon i od dalších hráček 08 (na který rozhodně mají).

Ve skupině E jsme tedy kvůli horšímu vzájemnému zápasu s Prostějovem obsadili třetí místo a uvidíme, na co celková bilance 9:3 bude stačit dál.

OSK - K2 PROSTĚJOV 44:65

Ellnerová 19 - 1x3, 5/4, Součková 11 - 2x3, 4/1, Bělohlávková 7 - 2/1, Smolková 6, Růžičková 6, Očenášková 4 - 2/0, Vodešilová 4

POVINNÉ VÍTĚZSTVÍ V MOHELNICI

Při všem respektu k soupeři mělo být úterní utkání naším povinným vítězstvím.

V zápase jsme také dle předpokladů měli největší problém sami se sebou. Dokud převládala naše snaha, tak se na zápas dalo jakžtakž dívat. To bohužel ale platilo pouze první poločas. Přesto jsme si vyzkoušeli pár kombinací, dali pár pěkných přihrávek a každá hráčka nasbírala minuty na hřišti i nějaké ty body. Jen těch bodů mělo být na naší straně rozhodně více a naopak na straně Mohelnice méně.

BK MOHELNICE - OSK 47:102

Petrželová 24(2/2), Poučenská 19(2x3, 1/3), Ellnerová 17(3/3), Součková 15(1x3, 0/2), Bělohlávková 7(1/2), Smolková 6, Růžičková 6, Očenášková 4(0/2), Vodešilová 4

REPARÁT V PROSTĚJOVĚ

Po naprosto ostudném a trapném představení proti oběma týmům Žabin (pro dobro všech zúčastněných raději bez článku), jsme v Prostějově předvedli diametrálně odlišný výkon. V první řadě všechny hráčky zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení – přesně to, co nám v minulých zápasech chybělo. Po nepovedené první čtvrtině (první body v 9. minutě!!), kdy jsme lacině ztráceli míče naivními přihrávkami, neproměňovali dvojtakty a předržovali míč, jsme se dokázali zkoncentrovat a především zásluhou Katky, Sáry a Marušky jsme se vrátili do zápasu. O nějaké velké basketbalové souhře v útoku nemůže být moc řeč a do stažené obrany jsme měli problém se prosadit. Výrazně jsme se ale zlepšili v obraně (Maruška, Vanda a Terka pěkně bránily dvě nejlepší hráčky PV) a doskoku, jen těch košů po backdoorech mohlo být rozhodně méně. V druhém poločase jsme po našich chybách (opět nesmyslné přihrávky, 5x ztráta míče při vyhazování) nedokázali výrazněji Prostějovu odskočit, takže v poslední minutě jsme vedli pouze o bod. Hráčky zaslouží pochvalu i za kondiční zvládnutí zápasu, zapracovat se musí ale na měnění tempa hry (podržet chvíli míč a ne zbrkle hnát dopředu).

Z holek 09 výrazněji zasáhly do zápasu jen Klára, Terka a Verča a své minuty ve hře si plně zasloužily. O poznání lépe (a především důrazněji) v týdnu trénovaly, poté v zápase Klára slušně silově bránila vyšší hráčku PV, Verča se konečně nebála najet rychle a na sílu do koše a Terka neúnavně bránila domácí rozehrávačku.

K2 PROSTĚJOV - OSK 51:54

Ellnerová 13(1x3, 0/4), Petrželová 12(4/8), Bělohlávková 10, Součková 10(1x3, 1/4), Listopadová 4, Růžičková 3(1/2), Očenášková 2, Vodešilová, Smolková, Janků 0

DOMA DVĚ VÍTĚZSTVÍ

Víkendové zápasy moc basketbalové krásy nepobraly. Dokud jsme byli schopni pozorně bránit, tak jsme snadno získávali míče a prosazovali se. Velkým problémem je, že jsme si nevypracovali ani jeden koš po basketbalové souhře v postupném útoku. Polovinu bodů jsme dali díky obraně a druhou z náhodných situací (případně díky individuální kvalitě – Vanda). Zarážející byla také laxnost při vyhazování a následných 6 ztrát zakončených snadným košem Zlína. Kromě nejlepší hráčky Vandy zaslouží také pochvalu Katka za přesnou ruku při otevřených střelách za tři body. Pro mladší hráčky byl především sobotní zápas těžký. Soupeřky byly výrazně fyzicky vyspělejší. Přesto z mladších hráček zaujaly především obě Nikoly.

OSK – Zlín 66:61

Petrželová 22(0/2), Ellnerová 13(3x3, 2/5), Bělohlávková 12, Zahradníčková 6(0/4), Růžičková 3(0/1), Součková 2(2/4), Chodilová, Smolková, Listopadová, Očenášková 2, Janků 0

OSK – Kyjov 58:44

Ellnerová 14(2x3, 2/2), Zahradníčková, Bělohlávková 10, Zamykalová 6, Chodilová 5(1/2), Listopadová, Smolková 4, Janků, Petrželová 2, Očenášková 1(1/2), Růžičková 0

TŘI BODY Z BRNA

byly splněným očekáváním. Přestože domácí nebudou patřit k favoritům celé soutěže, v naší skupině jasně hrajío postup. My jsme přijeli s tím, co je k dispozici, vlastně bez společných zkušeností, chyběla jen Adra. Katastrofální začátek ( vlastně celá 1. čtvrtina prvního zápasu ) ukázala dobře rozdíl mezi brněnským a naším týmem. Především hráčky 09 se cítily často jako na kolotoči, jak to bylo rychlé (někdy taky, že jsme nenašli ani vlastní útočnici). Postupně jsme se ale přece jen osmělili, zjednodušili útok a když jsme se občas trefili i z větší vzdálenosti, šlo se na přestávku jen s dvanáctibodovým mankem. Ve druhém poločase jsmeobčas ujeli, občas zase hru srovnali, na ohrožení domácí výhry jsme ale pomýšlet nemohli.

Vanda, Sára, Katka a Maruška splnily, co se od nich chtělo, některé občas trochu "tlačily na pilu", z pohledu diváka byl nejhezčí pohled jednoznačně na Katku. Jen zvýšený tlak soupeřek jí příliš nesedí, jinak hrála ale uvolněně, s hlavou nahoře, dokázala vystřelit i najet ( a také proměnit trestné hody). Sára s Maruškou hlavně bránily (a dělaly to dobře), Vanda občas oživila hru nájezdem 1/1. Z 2009 je těžké někoho jmenovat, nakonec ten symbolický koš daly Verča, Klára, Katka, ale na víc to nestačilo. Největší problémy měly právě v obraně - pomalé rychlosti reakcí, hledání "své" hráčky místo okamžitého bránění...

Žabiny A - OSK 78:57

Ellnerová 17 - 3x3, 8/6, Petrželová 13 - 4/3, Bělohlávková 12 1x3, 2/1, Součková 4 - 4/2, Poučenská 4, Růžičková, Vodešilová, Očenášková po 2, Chodilová 1 - 2/1

Žabiny B - OSK 35:64

Ellnerová 24 - 2x3, 2/2, Součková 15 - 8/5, Bělohlávková 12 -6/2, Listopadová 6, Růžičková 4, Očenášková 3 - 4/3,

ZAČÁTEK LIGY U14

V předehrávce prvního zápasu kategorie U14 proti Mohelnici se hráčky především mezi sebou basketbalově seznamovaly. Jelikož jsme šli do zápasu bez jediného společného tréninku, tak souhra vázla na obou stranách hřiště (dostat 43 bodů je opravdu moc!). I když jsou mezi holkama velké basketbalové rozdíly, tak s přibývajícím společným tréninkovým a zápasovým časem se to bude určitě zlepšovat.

OSK - BK MOHELNICE 100:43

Součková 20(2/4), Petrželová 18(0/1), Listopadová 16, Poučenská 13(3/3), Ellnerová 10(2/2), Chodilová 8, Smolková 7(1/2), Růžičková 6(2/4), Očenášková 2(2/2)