Archív sezóny 2021/22ŽÁKYNĚ U15

ŽÁKYNĚ U14

MINI U13

MINI U12

MINI U11

MINI U9

PLYŠÁKOV 2022


CHCEŠ SPORTOVAT? KLIKNI NA SPORTUJ V OLOMOUCI

    

BASKETBALOVOU SEZÓNU UKONČILY     

U11 turnajem v Mohelnici, kde obsadily za Zlínem a Tygřicemi Brno třetí místo před domácími. Lucka Šupová byla vyhlášena nejužitečnější hráčkou týmu.

    

PLYŠÁKOV 2022 SKONČIL    

..a vítězem je podruhé tým Basket Slovanka, který byl jasně nejpokročilejší a tím i nejlepší. Covid jsme stále nepřekonali, což ukazují velké rozdíly mezi týmy, které se zformovaly zřejmě už "před Covidem" a mezi týmy, které vznikly až v letošní sezóně. Naše děvčata právě patřila do té druhé skupiny a logicky jsme se za chodu teprve seznamovali s tím, co to takový basketbalový zápas vůbec je. Velké poděkování jde týmu organizátorů a děvčatům z U15 za pomoc u zapisovatelských stolků. Přejeme malým "vlčatům" OSK aby jim maskot přinesl radost !

Trochu ve stínu Plyšákova byla účast našeho týmu U14 na turnaji v Mohelnici, kde jsme bez větších těžkostí třikrát zvítězili.


    

NF U13 a POSLEDNÍ (?) ŠMOULINKA    

U13 odehrály svoje Národní finále v Praze naše děvčata se tam určitě neztratila. Dvě vítězství, tři porážky a celkově 10. místo vůbec není špatný výsledek. Určitě je to příslib pro příští rok ligy U14. V Olomouci se odehrál poslední (tentokrát kompletní) turnaj Šmoulinky, velmi dobře obsazený, v němž jsme se sice nakonec vítězství nedočkali, ale předvedli jsme sympatické výkony a příslib do budoucnosti.


    

MČR U15 HRADEC KRÁLOVÉ     

Závěr kategorie U15 nás dovedl do Hradce Králové, kde jsme nakonec v poměrně krutém rychlosystému jednou zvítězili a vlastně si tak proti poslednímu Národnímu finále ( to ovšem kategorie U12) polepšili o jeden stupeň na sedmé místo. Individuální cenu si odváží Nelča jako nejlepší střelkyně trojek turnaje.


    

PO LETECH OPĚT POSTUP NA MČR U15    

U15 dohrály svou soutěž porážkou v Brně a vítězstvím v Prostějově, čímž se přiřadily k týmům Hradce, Žabin a Ostravy (po poměrně překvapivém vítězství v Jičíně) a zahrají si tak zase po několika letech na vrcholné akci žákovského basketbalu (i když letos proběhne v pozměněné a redukované podobě proti minulým ročníkům (proč - to ví jen Bůh a ČBF)


    

VELIKONOCE POD ŠUMAVOU    

U14 a U11 se vydaly na EasterCup do Klatov a přivezli si spoustu zážitků, radosti i pár výher. Bylo skvělé po tak dlouhé době sejít se opět na velkém basketbalovém turnaji a tak výsledky byly víceméně podružné. i když třetí místo U14 je jasně na pochvalu. U11 skončily páté ve smíšené soutěži chlapců a děvčat, Katka Ellnerová a Iva Ambrožová získaly ocenění zařazením do All Stars a České dráhy přijely jen s dvacetiminutovým zpožděním - čili samé dobré zprávy.


    

PŘEDVELIKONOČNÍ VÍKEND     

doháněly U14 dosud neodehrané zápasy s prvním a druhým týmem tabulky, podle očekávání jsme si vítězství nepřipsali a končíme ve skupině extraligy na šestém místě. Vzhledem k problémům se sestavami po dobu od ledna to není nijak zahanbující. Svou - lehce polovičatou - soutěž dohrály U12 jedním vítězstvím a jednou porážkou ve Ždáru n.S.


    

U15 POMALU FINIŠUJÍ     

svou soutěž a nic není jasné kromě toho, že o první místo soupeří - teď už na dálku - Žabiny a Hradec. My jsme hostili právě druhý z obou uvedených týmů a přestože jsme se drželi tři čtvrtiny statečně na malém rozdílu, soupeř nakoneec zaslouženě zvítězil. V neděli se povedlo vyhrát nad Jičínem, který byl bez své hráčky č.1 přece jen oslaben.


    

U14 DOMA BEZ VÍTĚZSTVÍ A ŠMOULINKA V PRAZE NIC MOC     

U14 dohrávaly odložený zápas s Brnem a hned navázaly kompletní dvojicí - vše doma a vše bez výhry. Zejména nedělní výkon byl tedy hodně špatný. U11 si zajely ke dvěma zápasům s USK - v nepříliš povedeném módu ( bez tabule, časomíry a prakticky bez rozhodčího ) si to moc neužily ani hráčky ani trenéři. Tak snad jim udělal radost aspoň plakát našeho nejlepšího ženského týmu.


    

U15 VEZOU ZE SEVERU ČTYŘI BODY     

Kategorie U15 do jisté míry v rozlosování kopíruje U14 a tak i tento víkend se hrálo ve Frýdku-Místku a v Ostravě. Čtyři body zvenku jsou jistě úspěch a snad jsme byli svědky i nějakého týmového přístupu k oběma zápasům, které se nevyvíjely ani zdaleka zpočátku dobře. U13 dokončily svou soutěž v Uherském Brodu dvěma porážkami - nevím, jak ostatní, ale já jsem této formě soutěže nepřišel na chuť.


    

ŠEST ZÁPASŮ, ČTYŘI VÍTĚZSTVÍ     

O víkendu hrály U14, které vyhrály ve Frýdku a do konce trápily favorizovanou Ostravu, nicméně i tak jsou pořád ve hře o postup na MČR, což je víc než milé. U12 dvakrát porazily Prostějov v posledním domácím dvojzápase poněkud podivné soutěže OP jižní Moravy. A konečně U11 odehrály další dva zápasy s Pardubicemi - škoda, že Šmoulinkovské turnaje trpí - jak to nazvat - pohodlností některých přihlášených - už podruhé se z miniturnaje stal zápas OSK - Pardubice.


    

U15 I U13 VÍTĚZNĚ     

U15 opět v redukovaném počtu vyhrály oba důležité zápasy s Krnovem, i když kvalita notně kulhala a U13 rovněž dvakrát porazily Žďár n.S. Ani tady nešlo o nějakou oslavu basketbalu, i když druhý zápas byl lepší prvního..


    

U15 DOMA ZTRÁTU NEDOHNALY     

U15 hrály podruhé doma a opět vyhrály pouze jednou - opět se musely vypořádat s nepřítomností a se zraněními a opět si za porážku mohly především samy vlastní nepozorností a nesoustředěností. Dvě výhry ze šesti zápasů není opravdu to, co jsme si představovali.


    

VÍKEND BEZ VÍTĚZSTVÍ     

Nevyhrály ani U13 v domácích "skoropřátelských"zápasech s Žabinami Brno, ani U15, které vzhledem k přípravě nejely do východních Čech jako favoritky, přesto mohly předvést mnohem lepší výkon. Jako každý víkend, úřadoval nejen Covid, ale i nekonečné karantény, které vyřazují zdravé a bezpříznakové děti ze sportu a podle náhodných počtů tak ovlivňují i výsledky soutěží.


    

U11,12,14 - 3x P     

Šifra v nadpisu znamená zápasy kategorií U14 - v Prostějově, U12 - v Pelhřimově a U11 - v Pardubicích. U14 příjemně překvapily, oba týmy byly oslabené, ale my jsme se s tím dokázali vypořádat lépe, především Lila se ukázala jako žolík, který přispěl výrazně k vítězství. U12 (což byly U11+Nikola) vždy vedly, ale na zkušenější soupeřky pak nestačily, navíc v improvizovaném počtu. U11 odjely do Pardubic aspoň v deseti a přivezly odtamtud dvě vítězství (když domácí taky doplňovali tým málo zkušenějšími hráčkami). Covid - nebo hypertestování ? - účinkuje prostě na všech frontách.


    

U15 BOHUŽEL JEN OKOPÍROVALY     

jejich mladší kolegyně v extralize když prohrály s Ostravou a následně porazily Frýdek-Místek. Celkem 140 obdržených bodů svědčí o výrazném propadu obrany, který jsme nedokázali v útoku překonat. I tady úřadoval COVID, který nedovolil hrát Happy, ovšem zda by její přítomnost na hřišti stačila, to je sporné. U13 dvakrát v Uherském Brodě vyhrály, ale s výkonem nepanovala spokojenost, snad jen některé individuální výkony (Veronika) potěšily.


    

ZAČÁTEK EL U14 PODLE PŘEDPOKLADŮ     

Doma jsme získali očekávané 3 body, s Ostravou se rozhodlo až příliš brzy, především kvůli extrémnímu množství ztrát, naopak s Frýdkem nebylo jasno až do třetí Q., kdy jsme unavenějšího soupeře už přehráli. U12 odložily ( tentokrát ne kvůli nám) další turnaj, bude se hrát - snad - 22.1. v Pelhřimově.


    

NAKONEC DO EXTRALIGY     

postoupily jak U15, tak i U14 díky jen třem porážkám v základní části. Oba týmy čeká teď osmičlenná skupina, kde, jak s oblibou říkají fotbaloví experti "není slabých soupeřů". Pokud chceme uspět, musíme přistoupit opravdu s odpovědností, tady už se hraje opravdu naplno. Budeme muset odsunout na čas zimní radovánky (riziko zranění), přeskupit případné oslavy do volných termínů, pořádně se stravovat, nezapomínat na regeneraci a hlavně - pořádně a naplno trénovat!


    

SOUBOJ O POSTUPOVÉ MÍSTO V U14     

nakonec rozhodl COVID - při absenci Vandy (a nezapomínejme ani na Terezu) neměl náš nevyrovnaný tým proti kompletní prostějovské trojici klíčových hráček větší šance. Po vítězství v Prostějově jsme určitě čekali více, ale ptejme se sami sebe, jestli jsme udělali všechno pro postup. Podzimní zápasy zakončí nakonec U11 v Mohelnici v rámci Dne s basketbalem.


    

SEDM ZÁPASŮ, TŘI VÍTĚZSTVÍ     

to je bilance třetího adventního víkendu. I tyto zápasy poznamenaly pozitivní COVID testy - U12 nakonec odjely ve "skorošmoulinkové" sestavě do Brna, kde proto logicky nestačily na pokročilejší Žabiny i KP. V neděli si pak čistá "šmoulinka" připsala v Praze aspoň jedno vítězství a mohla mít dobrý pocit, že nejela 500 km zbytečně. U14 hrály rovněž v oslabení v Kyjově a Zlíně a v neděli bojovaly až do poslední čtvrtiny, než získaly i toto vítězství.


    

ZATÍMCO U15 ZÁKLADNÍ SKUPINU SKONČILY     

poslední zápasem v Kyjově, kde vyhrály stejně v klidu jako předchozí svoje utkání proti Pardubicím a uzavřely základní skupinu s bilancí 10-0, tak U14 dohrávají všechny odložené zápasy a ještě je čeká zájezd do Zlína a Kyjova. Příjemným překvapením po předchozím propadáku (hezká aliterace :)) skončil zápas v Prostějově, kde jsme zvítězili sice malým rozdílem, ale pro dobrý pocit to stačí. V týdnu se dohraje zápas v Mohelnici, o víkendu pak zmíněný Zlín/Kyjov a 14.12. domácí utkání opět proti prostějovským K2.


    

ASPOŇ V NĚJAKÉ SESTAVĚ     

se sešly U14 ke dvěma zápasům se Žabinami A a B. Ovšem absence hned 3 zkušenějších hráček znamenala velké potíže a vedla nakonec i k dost ostudné prohře v sobotu a k utrápenému vítězství v neděli. U14 jsou nejpostiženějším týmem, snad už teď bude lépe, dohrávaných zápasů nás čeká ještě dost. - viz FB a stránka TERMÍNY


    

SVÁTEČNÍ BASKETBAL     

O státním svátku hrály U15, které přetlačily zónový Prostějov a U11 se sešly aspoň s Ostravou, aby si zahrály dva zápasy místo turnaje Šmoulinky. Kdo potřeboval spravit si chuť po zápase žákyň, nenašel sice nějaký úchvatný basketbal ani na ZŠ Stupkova, ale mohl si užít aspoň bezprostřednost a radost ze samotné hry, která na hale u Moravy absolutně chyběla. U12 i U13 mají nyní měsíc pauzu, snad se ještě hrát bude a snad "masivní" testování na školách bude izolovat jen nešťastné pozitivní a nelikvidovat karanténami celé kolektivy.


    

A ZASE COVID     

přesněji řečeno pozitivní test, který poslal do basketbalové karantény tým U12 a "díky" společné tréninkové skupině s U13 i zabránil odehrát zápas ŽL U14. Během víkendu a následného testování v pondělípak evidujeme celkem 12 pozitivních testů v týmech U11, U12, U13, U14. V tuto chvíli jsou schopné hrát jen U15 a také zbytek U11, jejichž pozitivní spoluhráčky chyběly na tréninku již dříve před průkazem pozitivity. Každý den se ale něco mění ...


    

LISTOPAD - A ZATÍM SE HRAJE :)     

což nás samozřejmě těší, i když občas se nějaká mračna v podobě pozitivně testovaných objeví, zatím se vždy přeženou. My jsme tak po pauze mohli nastoupit sice stále bez Dominiky, ale jinak i s uzdravenými a pokaranténními hráčkami proti brněnským celkům jak v U15, tak v U13 - tady dva zápasy proti KP. Starší žákyně v sobotu narazili na dobře připraveného a bránícího soupeře a nepotkaly se právě se střeleckou pohodou - nejen u střel z dlouhé vzdálenosti, ale i v zakončení nájezdů, naštěstí ani soupeř při své výškové převaze neměl v zakončení pod košem jistotu. Těsné vítězství nakonec zůstalo doma. V neděli už žádné komplikace nenastaly, byť zápas nepřinesl příliš kvalitní sport. U13 oba zápasy v Brně těsně prohrály, což nepřidalo trenérům týmu na optimismu.
    

DO PROGRAMU TŘETÍHO ŘÍJNOVÉHO VÍKENDU     

zasáhly nečekaně pozitivní testy na Covid - takže vzhledem k nutné karanténě nehrály U12 ani U14. U9 zas neodjely do Žďáru pro "rodinné programy" - škoda. Takže nakonec se hrála jen Šmoulinka, ve které naše U11 porazily SŠB a prohrály se SBŠ. Čeká nás teď víkend bez zápasů, snad se během toho situace uklidní.


    

DRUHÝ ŘÍJNOVÝ VÍKEND     

hrály pro změnu zase jen U15. Jednak si ke dvěma - řekněme kontrolním - zápasům dojely do polské Wisly,kde zvítězily nad místním týmem 84:48 a pak i ve druhém, už ne tak hezkém zápase nad týmem z Bochnii 52:46. V neděli už s trochou únavy nastoupily proti Kyjovu a trvalo celý poločas, než se dostaly do provozní teploty. Nakonec na pohled jasné, ve skutečnosti však ne tak zcela jednoznačné utkání 83:39 pro nás.


    

ČTVRTÝ HRACÍ VÍKEND     

hrály jen U14 a bez větších problémů (snad až na poslední minuty se Zlínem) si připsaly dvě vítězství. Pro hráčky 2009 je ŽL školou, ze které by si měly vzít co nejvíc - kéž by se tak pro soutěž U13 stalo. I tento víkend jsme si připsali jedno zranění :(. Uvidíme tedy, zda a a v jaké sestavě se uskuteční sobotní příprava U15 v polské Wisle ...


    

TŘETÍ HRACÍ VÍKEND     

Starší žákyně i starší minižákyně své zápasy vyhrály - U13 musely o obě vítězství bojovat, což bylo dobře a jen škoda té skromné sestavy prosti šestnácti (!!) děvčatům z Dubňan. U15 přivezly oba body ze Studánky, ovšem s menším zraněním Sáry, která tak možná vystřídá na lavičce marodů někoho, kdo už tam sedí delší dobu. Moc místa už tam stejně nezbývá - je tam až příliš plno.
    

SVATOVÁCLAVSKÉ ÚTERÝ     

Starší žákyně i přes chybějící opory zvítězily v Prostějově, ale ještě víc potěšily naše Šmoulinky U11, které nejen že odjely bez problémů v počtu 13 hráček na nejdelší cestu své sezóny, ale i přivezly dvě vítězství ( Tygři a Wizards) a určitě si svou dlouhou cestu užily.
    

DRUHÝ HRACÍ VÍKEND     

skončil smírně 1/1 jak pro U14, tak pro U12. Zejména s U12 však panuje spokojenost, mnoho začátečníků si odehrálo první "mistrák", nespoléhali jsme se jen na osvědčené zkušené hráčky, hodně jsme se naučili (doufejme). Mladší žákyně vyhrály povinně s béčkem Žabin, na A-tým 2008 jsme měli málo stejně starých hráček ale i tak odehráli tři slušné a jen jednu katastrofální čtvrtinu.
    

PRVNÍ KOMPLETNÍ HRACÍ VÍKEND     

Starší žákyně odjely hned na úvod k těžkým utkáním do Brna, ovšem letos budou všechny zápasy těžké, takže nemůžeme vybírat. Skupina D je určitě jedna z vyrovnanějších a šanci na postup do EL má víc týmů. U15 oba zápasy, byť se záseky, typu U10, zvládly bojovností, mírně zlepšily střelbu, zaktivizovaly se na doskoku a zvládly i tradiční "krize třetích čtvrtin" - jak v sobotu na KP, tak v neděli, kdy se vždy vedení smrsklo na šest-osm bodů. Daní za vítězství jsou nerovnosti v herním zatížení, ty by se měla stát impulzy pro trénink. U13 si vyzkoušely poprvé model miniturnajů na jižní Moravě a vytěžily z něj jedno vítězství po těsné prohře s KP Brno. Potěšil návrat Nikči (2010).
    

PLYŠÁKOV 2021 U11     

Že se Plyšákov povedl, to snad není nutné ani psát :). Ovšem sám se ani fotbal, ani Plyšákov neudělá a tak chci poděkovat všem, kdo se na jeho průběhu podíleli, jednak sehrané kompaktní dvojici pánů Šimáčka a Jeřábka, doplňované občas dalšími rodiči U15, dále (téměř) celý tým hráček U15 (ať už bylo jejich motivací k účasti cokoli nebo byl kdokoli :) ), hlavně tedy dvojicím u zapisovatelského stolku. Roli "Hall Managera" skvěle zastala trenérka Eva - no a tak snad mohli být ( i když víme že to neklapne ) všichni spokojeni. Radost ze zápasů, atmosféra velkého finále mezi Tygry a Studánkou nebo jen radostný volný čas dětí v areálu školy, to všechno nám strašně chybělo. Ať plyšáci přinesou štěstí všem týmům a basketbalové děti nám dělají společně radost.
    

TUBANAK 2021 U15     

byl o hodně lépe obsazen kvalitními týmy než vloni a předloni. Čekalo na nás pět zápasů, z nichž žádný nebyl jednoduchý, nakonec jsme se čtyřmi výhrami a jednou finálovou porážkou byli spokojeni. Druhé místo představovalo naše možnosti, zápas s Hradcem jsme hráli už hodně unaveni a taky ne všichni zdraví. Něco jsme si ověřili, něco připomněli, něčeho už pak zase bylo moc a jiného zase málo. Měli jsme možnost vidět skvělou individuální obranu (hlavně hráčky HB v tom byly nepřekonatelné). Teď volnější týden a pak už liga.
    

KOMPLETNÍ LOS     

všech soutěží, včetně šmoulinkovských turnajů (prosím rodiče, aby se dopředu neděsili :)) je na webu v odkaze "TERMÍNY"


    

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ LIPNÍK     

se jedním slovem vydařilo. Odtrénovali jsme co jsme měli, stmelili jsme týmy, poznali některé (nečekaně) nové sporty, pobavili se u filmů (jak kdo :)) a přidali nějaké znalosti (taky jak kdo :)). Někteří překonali sami sebe a uběhli nečekaně dlouhé vzdálenosti (nemá cenu to sem psát, ostatně je to jedno :) ) Teď už jen abychom vše promítli do pokračování přípravy.
    

LETNÍ TURNAJ MOHELNICE     

aneb - poznáváte halu našich soustředění před pár lety ?. Příjemné setkání přesně uprostřed prázdnin využily 2008 a pár 2007 k sehrání čtyřech "kontrolních" utkání. Na snímku úvodní rozskok proti Bruntálu - Happy v hlavní roli.
    

ENERGY STREETBALL     

u Šantovky nebyl bez nás. Gratulujeme vítězkám (foto FB ZŠ Heyrovského), pro ostatní inspirace.
         DESET RESTART ZÁPASŮ


    jsme po uvolnění opatření odehráli doma ve třech víkendech a ukázalo se, že to přece jen půjde, i když místy oči trochu zabolely. Někde bude nutné přidat kondici, někde střelbu, někde obnovit dovednosti. Výsledky byly podružné, ale dál snad už nepůjde jen o radostné setkávání, ale o práci.    

AKTUÁLNĚ

- Liga U17 se nakonec v Olomouci hrát bude. Po úspěšném jednání s Basketem Slovanka schválila zařazení OSK do ligy U17 i STK.

- Po U13 postupují na MČR i žákyně U15. Finálový turnaj se odehraje v Hradci Králové 6.-8.5.

- Tým U13 postupuje na Národní finále do Prahy.

- Ve dnech 26.-30.6. se v Olomouci uskuteční Letní olympiáda dětí a mládeže - včetně turnaje žákyň. Nominace do krajského týmu ještě není hotova, ale několik našich hráček tam jistě uvidíme.- Soustředění U11 v Kyjově dopadlo na výbornou ( no tak dobrá s nějakou tou tečkou :) ), běhalo se, střílelo a hrálo celé tři dny. Více fotek na FB a report na stránce týmu.

- Minižákyně U13 posílí dvojice mohelnických hráček: Taťána Rudolfová a Helena Gürbüz. Těšíme se na ně a zároveň oceňujeme práci basketbalového klubu BK Mohelnice. Přejeme oběma ať jim čísla 21 a 24 na dresech přinesou štěstí.    

NOVÉ HRÁČKY? BEREME!! OD PRVNÍ TŘÍDY

Od září pro ročníky 2013 a mladší v tělocvičně ZŠ Stupkova vždy v pondělí a ve středu v 17 hodin. Přijďte a nechte se okouzlit! Stále se mohou také přidat děvčata ročníků 2010,2011,2012 do týmu U11.


    

NEJBLIŽŠÍ ZÁPASY :     

.. až v září ...