MINIŽÁKYNĚ U9

TERMÍNY

KONTAKTY

ÚVOD - PŘED SEZÓNOU

U15 je už po několikáté "překryvnou kategorií", kde se setkávají hráčky trénující v U17 a U14, liga U15 bude určitě opět náročná, ale náš cíl - postoupit mezi nejlepší do EL se nemění.

ŽL liga B 3.dvojkolo

Celý první sobotní poločas se nám nechtělo rozběhnout, aktivně bránit ani doskakovat, takže naše hra nebyla zrovna moc pohledná. Druhá půle už byla z naší strany přeci jen o něco živější a tím i basketbalovější. Světlou výjimkou po celý zápas byla v obraně Lenka, která odvedla svou práci na jedničku. V útoku se do druhého poločasu probrala Táňa a především aktivní Verča (škoda, že to tak není pokaždé). Ta s aktivním přístupem pokračovala i proti Trutnovu a společně s Týnou hrály na výbornou. Týna zaslouží pochvalu také za to, že si konečně přestala dělat hlavu z dílčích neúspěchů při zakončení, a ve snaze pokračovala dál.

OSK Olomouc – Vlčice BK Žďár n. S. 66:48 (15:9, 33:28, 55:36)

Listopadová 24(2x3, 2/4), Rudolfová 12(2/4), Růžičková 9(1/4), Lorencová 9(3/4), Zamykalová 4(1x3, 1/2), Gürbüz 4(2/2), Myšíková 4

OSK Olomouc – Loko Trutnov 96:44 (21:11, 40:25, 67:39)

Lorencová 29(1x3, 6/9), Rudolfová 20(3x3, 1/3), Růžičková 17(1/5), Zamykalová 11(1x3), Listopadová 9(3/4), Gürbüz 6(2/2), Myšíková 4(2/4)

ŽL liga B 2.dvojkolo

Na první poločas s Nuslemi se naše obrana zapomněla někde v metru a prvních 5 minut zápasu jsme prohráli 6:20 (obdržet 44 bodů za poločas je hrůzostrašné). Celou první půli jsme měli problém vypořádat se s důrazem domácího týmu, ale postupně nás do zápasu vracela Terka výborným výkonem (25 bodů za poločas). K ní se ve druhém poločase přidaly obě Nikoly a především Nikča Zah. hrála v prvních zápasech U15 po zranění moc pěkně celý víkend. Velké ocenění zaslouží střelecká exploze Terky – dát 44 bodů ve vyrovnaném zápase se moc často nevidí.

I přes únavu a brzké vstávání jsme proti Spartě vstoupili do zápasu koncentrovaně a pěknou hrou, kdy nám vycházeli základní kombinace, jsme do poločasu rozhodli. Opět se dařilo Terce i Nikolám, ale oproti sobotě se k nim přidala také Helča na doskoku, a v útoku i obraně aktivní Verča.

Sokol Nusle – OSK Olomouc 67:83 (28:23, 44:41, 57:60)

Listopadová 44(4x3, 10/15), Zahradníčková 14(2/2), Zamykalová 12(0/4), Myšíková 5(3/4), Gürbüz 4(2/4), Růžičková 3(3/4), Lorencová 1(1/2)

BA Sparta – OSK Olomouc 40:57 (4:19, 13:34, 24:45)

Listopadová 29(4x3, 5/13), Zahradníčková 11(1x3, 0/4), Zamykalová 8(0/2), Gürbüz 4, Růžičková 3(1/2), Myšíková 2, Lorencová 0

ŽL 6. kolo

S ostravskými týmy jsme se oba zápasy potýkali s lehkovážnými přihrávkami, nepozorností v obraně a nedůrazným doskokem. Přesto jsme v sobotním zápase dokázali získat 2 body, i když o výhru jsme se vlastní naivitou málem připravili. Vést 2 minuty před koncem o 11 bodů by měl být dostatečný „bodový polštář“, abychom zápas v klidu dovedli do vítězného konce. V prvním poločase se v útoku dařilo Terce (15 bodů), v tom druhém naopak Táně a Nikole. Té patří také pochvala za improvizaci v posledním útoku a pevné nervy při následných dvou úspěšných TH 4 vteřiny před koncem za vyrovnaného stavu.

V neděli nám zbyla energie už jen na první poločas, ve kterém jsme ještě stíhali bránit a doskakovat. Poté se už projevila výšková i váhová převaha Basketu (ale i větší kvalita při zakončení) a zaslouženě si odváží výhru. Nejaktivnější a nejbojovnější hráčkou byla jednoznačně Týna. Stejně aktivně se po delší době snažila hrát i Verča, která pokračovala ve zlepšeném výkonu ze sobotního druhého poločasu.

OSK Olomouc – SBŠ Ostrava 68:66 (19:13, 38:25, 52:45)

Rudolfová 24, Listopadová 22(3x3, 3/5), Zamykalová 13(3/4), Gürbüz 6, Lorencová 2, Růžičková 1(1/2), Myšíková 0

OSK Olomouc – Basket Ostrava 43:67 (6:8, 23:26, 34:49)

Listopadová 14(1x3, 1/5!!), Zamykalová 7(1x3, 2/4), Růžičková 7(3/4), Rudolfová 7(1x3, 0/2), Gürbüz 4(2/2), Lorencová 4, Myšíková 0

ŽL 4. kolo

I když jsme v zápasech proti Havířovu byli basketbalovějším týmem, tak na výhry to nestačilo. V obou zápasech nás srážela nízká úspěšnost zakončování, která byla dána především špatnou technikou a strachem z bloků. V kombinaci se zbytečnými ztrátami (kroky, nechycení míče, šlapání do autu) jsme se celkově zápasy naprosto protrápili. Bohužel opravdu snažit se jsme se začali až ve druhém poločase nedělního zápasu a to na záchranu výsledku bylo už pozdě.

Oba zápasy jsme mohli - a především měli - vyhrát, ale po všech našich chybách by to asi nebylo úplně zasloužené. Celý víkend jsme se mohli spolehnout na Nikolu a Týnu, které předvedly moc pěkný výkon. Ocenění zaslouží také Terka, která v součtu odehrála plných 85 minut a pro výhry dělala maximum (i když na lepší úspěšnost jsme zvyklí i u ní).

OSK Olomouc – BK Havířov 66:69 (13:15, 42:31, 53:47)

Listopadová 26(4x3, 4/6), Zamykalová 17(2x3, 1/2), Chodilová 15(3/4), Lorencová 4, Myšíková 2, Gürbüz 1(1/2), Rudolfová 1(1/2), Růžičková 0

BK Havířov – OSK Olomouc 61:55 p.p. (14:9, 29:22, 42:38, 52:52)

Listopadová 28(2x3, 4/6), Zamykalová 7(1x3), Chodilová 6(4/4), Rudolfová 6(2/2), Lorencová 4, Růžičková 2(2/2), Myšíková 2, Gürbüz 0

ŽL 3. kolo

V třetím hracím kole nás čekaly méně zkušené týmy, takže jsme zápasy využili k většímu zapojení hráček, které zatím nedostávaly tolik prostoru. Některé svou příležitost využily více (Klára, Nikola, Týna), některé výrazně méně (Veronika). I když se proti slabším a méně zkušeným soupeřům nehraje lehce, tak je zbytečné, abychom v každém zápase hráli naplno jen jednu čtvrtinu (20:4 1.Q v sobotu, 29:4 3.Q neděle). A abychom i v takových zápasech přicházeli o míč při vyhození z autu a dokonce nedělní poslední čtvrtinu prohráli, je už na zamyšlení…

OSK Olomouc – Basketky Krnov 75:39 (20:4, 39:17, 56:29)

Listopadová 16, Očenášková 14(4/4), Gürbüz 13(1/2), Chodilová 12(0/2), Zamykalová 8(2/2), Lorencová 8(2/2), Růžičková 3(1/1), Rudolfová, Myšíková 0

OSK Olomouc – Basket Opava 71:43 (13:8, 29:17, 58:21)

Listopadová 16(2/5!), Rudolfová 16(1x3, 1/1), Zamykalová 13(3/7), Očenášková 12(0/1), Gürbüz 6(2/2), Chodilová 4(2/6), Lorencová, Růžičková 2, Myšíková 0

ŽL 1. kolo

V prvních zápasech nové sezóny jsme dle očekávání získali 3 body. V zápase se Zlínem jsme se především trápili v obraně, když nám nefungovala výpomoc, a dostat téměř 40 bodů za 3 čtvrtiny je prostě příliš. Zápas se nejvíce povedl Helče, která si do něj přenesla zvýšenou aktivitu a odvahu z tréninků v posledních týdnech. Po dlouhé době byla také vidět druhá (ta žádoucí) tvář Adély – tedy aktivní a bojovná.

V neděli jsme se celý první poločas trápili především s vlastní nešikovností – nekvalitní driblink pod tlakem, nechycení míče, přihrávky soupeřům, a když už jsme se přece jen dostali do volného zakončení, tak neproměnění dvojtaktů. Výsledkem toho všeho byly pouhé 3(!) koše ze hry za první poločas. V tom druhém už se více osmělila Táňa s Nikolou Zah., které se jako jediné byly schopny prosadit hrou 1/1, a společně s Terčinou střelbou nás alespoň částečně vrátily do zápasu (-13 bodů v půlce 4Q). Uznání opět zaslouží Helča, která i přes výrazný výškový deficit, byla naší nejlépe bránící hráčkou.

OSK Olomouc – FASTAV Zlín 84:39 (21:12, 44:22, 60:37)

Listopadová 25(3x3), Rudolfová 15(1x3, 2/2), Gürbüz 14(2x3), Chodilová 14(2/4), Očenášková 4(0/4), Zamykalová, Lorencová, Zahradníčková 4, Růžičková 0(!!)

OSK Olomouc – Žabiny Brno 40:65 (4:13, 11:32, 24:41)

Rudolfová 11(1x3, 2/4), Listopadová 10(2x3, 2/4), Zahradníčková 10(1x3, 1/5), Zamykalová 6(2/2), Očenášková 2, Chodilová 1(1/2), Gürbüz, Lorencová, Růžičková 0