Jana Cvernová

...........................................................

PLAY OFF - 3. zápas - sobota 5.4.

OSK - BCM Sokolov 52:97 / 9:22, 29:46, 37:76 /

Třetí utkání se bohužel nelišilo od dvou předchozích, Hráčky jakoby už chtěly mít sezónu za sebou, což bohužel platí i o havířovských posilách Tereze a Kristýně. Navíc ne úplně zdravá Jana zdaleka nehrála jako před 14 dny a kdykoli byla vystřídaná, úroveň se propadala někam k oblastnímu přeboru. Jen v úvodu do stavu 7:4 to vypadalo, že se bude dát na něco dívat. Dál už dominoval soupeř, ať už ve hře 1-1, kdy nás přehrávaly takřka všechny hráčky nebo ve střelbě, kde nebráněné soupeřky skórovaly jak se jim zachtělo, ale hlavně v obraně, kde naše neskutečná pasivita dovolovala soupeřkám všechno - kdykoli šel míč na A. Hanušovou, dostala ho beze všech obtíží, kdykoli chtěla Lenka Bartáková / 7/ ohlásit nějakou akci, ustoupili jsme jí a nechali si všechno dobře rozmyslet. Za celý zápas jsme kromě Kristýniných 5 faulů udělali jen dalších šest !! / Jana Cvernová a Markéta Malinová 0 !! /. Až v poslední čtvrtině se Barča trochu rozpomněla na svou obranu z loňska a z podzimu. V soubojích pod koši jsme přitom nebyli menší - soupeřky měly jen jednu - sice vynikající, ale stále jen jednu pivotmanku. U nás ale např. Martina Čepelková měla za zápas jen dva /!/ obranné doskoky. Škoda že poslední utkání jsme si víc neužili - je jasné, že rozdíl je ve věku - u nás čtyři žákyně - soupeřky prakticky všechny ročník 91, ale hlavně v důrazu, síle a basketbalových kvalitách. Příliš se snažíme všechno vymyslet a vychytračit než vybojovat - to ale v současném vrcholovém basketbalu je málo.

Kristýna Minarovičová a Jana Hausknechtová 12, Martina Čepelková 10, Jana Cvernová 5, Tereza Folwarczná a Barča Ondrejková 4, Hanka Valentová 3

PLAY OFF - 1. zápas - sobota 15.3.

BCM Sokolov - OSK 92:54 / 26:14, 54:27, 70:35 /

Nepřijeli jsme vyhrát, natolik jsme realisty, ale nepřijeli jsme ale také utkání odchodit a odevzdat, což se ale bohužel stalo. Už první dva míče jsme ztratili a tím předznamenali i počet ztrát - za 1. poločas 19 !! - to pak nejde vyhrát s niKým. Dalším znakem naší malé aktivity je celkem 11 trestných hodů - nejdeme pod koš, jen obstřelujeme obranu zvenku a to ani pět trojek nemůže stačit. Je jasné, že souboje s Alenou Hanušovou, naší nejvyšší mladší dorostenkou, většinou nekončí úspěchem, ale ani snaha tady nebyla. Ještě do 15.minuty byl stav 36:27 a opticky jsme drželi krok. Ale pak šňůra soupeřek 27:0 - částečně i z pressinku, na který jsme neuměli včas a správně reagovat, znamenaly rozhodující trhák. Druhý poločas se už jen dohrával - z naší strany už bylo méně výmluv a více snahy, ale stále jsme byli krok za hráčkami Sokolova, chyběli v obraně nebo nebyl schopni zastavit střelce zvenku, aby si míč znova nedoskočil.

Martina Čepelková 19, Jana Hausknechtová 14, Klára Řezáčová 8, Markéta Malinová 6, Hanka Valentová 5, Barča Ondrejková 2,

PLAY OFF - 2. zápas - neděle 16.3.

BCM Sokolov - OSK 87:52 / 31:12, 48:23, 71:38 /

Hodně podobné utkání, soupeřky bránily ještě aktivněji, zesilovaly obranu především na Martinu, s čímž jsme si nebyli schopni poradit. V útoku to šlo Janě / 21 bodů / a v prvním poločase i Markétě / 8 bodů /, koše ve druhé půlce byly spíš výsledkem náhody nebo chyby soupeřek. Za zmínku stojí do 26 minuty utkání dvě /!!/ naše osobní chyby - takhle se nebrání ani v akvabelách !!

Jana Hausknechtová 21, Martina Čepelková 10, Markéta Malinová 8, Hanka Valentová, Barča Ondrejková, Jana Cvernová, Kristýna Kotrlová po 2,

na obrázku Tomáše Boudy brání Kristýna Kotrlová sokolovskou rozehrávačku

OSK - Gambrinus Brno 66:72 / 15:15, 36:40, 53:56 /

Mnohem lepší utkání než v sobotu, poněkud užší sestava držela krok a ve druhé čtvrtině i mírné vedení o 3-4 body až do 17 minuty. Pak došlo k chybám v komunikaci v obraně, soupeřky vyrovnaly a do druhého poločasu šly s čtyřbodovým náskokem. Především díky své kapitánce Míše Pavlasové ho navýšili v začátku třetí čtvrtiny už na deset bodů. Malá šňůra 9:0, která se nám povedla v závěru třetí čtvrtiny přinesla naději, po dalších dvou koších Jany Hausknechtové už to bylo o bod. Pak jsme udělali bohužel několik laciných chyb v rozehrávce a soupeřky znovu vybojovaly deset bodů. Tradiční obranná sestava: Jana, Martina, Markéta, Barča a Šárka v závěru opět získala šanci za stavu 66:69, poslední střela výborné Jany Hausknechtové tam ale " nespadla " , soupeřky naopak trefily trojku a na výsledku už se nedalo nic změnit.

Jana Hausknechtová 19, Martina Čepelková 16, Kristýna Minarovičová 15, Markéta Malinová 5, Barča Ondrejková 4, Tereza Folwarczná a Daniela Sluková 2, Šárka Kubová 1

Krátké osobní zhodnocení trenéra : Poslední vystoupení našich mladších dorostenek v základní části však bylo sympatické. Musíme si přiznat, že všechna střídání nevyšla na jedničku, taky změn v obraně mohlo být méně, ale jak zdůrazňujeme hráčkám, " kdo nic nedělá, nic nezkazí " a chybu je možné udělat, ale je nutné ji pak objevit a poučit se. Výsledek i před play - off musíme hodnotit jako jednoznačný úspěch - sedmé místo je druhým nejlepším umístěním družstev OSK v extraligových soutěžích - a to máme ještě druhý rok před sebou. Po pravdě, kdyby někdo prohlásil vloni v květnu, že budeme v extralize čtyři kola před koncem v play off a budeme hrát o šesté místo, myslel bych si, že se zbláznil. Velké uznání patří všem hráčkám, ještě větší těm, na kterých sezóna celou dobu stála, t.j. Janě Hausknechtové a Martině Čepelkové, díky i za pomoc hostujících hráček, pro které nebylo zdaleka lehké vždy zapadnout do systému útoku / ale ještě více obrany /. Ocenit je potřeba všechny žákyně, které se až nečekaně mnoho / a často úspěšně / zapojily do hry týmu / byli jsme s náskokem nejmladší družstvo extraligy /.

OSK - Valosun Brno 50:81 / 14:26, 27:45, 40:62 /

Soupeřky byly na přímý souboj o šesté místo mnohem lépe připraveny, byly kompletní a viditelně chtěly odčinit domácí porážku. My naopak - sešli jsme se s řadou hráček až na zápase nebo jsme hrály " na jeden trénink ", navíc Martina byla nemocná a tak kromě žákyň byla " ready " jen Jana Hausknechtová, ostatní měli takový nebo jiný deficit. Podle toho vypadal i začátek utkání - rychle to bylo 4:16 , náš útok byl matný a v obraně byly obrovské díry. Nakonec jsme příliš nevzdorovali, zahrálo si dvanáct hráček, Martina víc odpočívala, ale pohled to nebyl příliš hezký. Šesté místo je možné ještě vybojovat, ale nezáleží už jen na nás.

Jana Hausknechtová 16, Danka Sluková a Markéta Malinová 8, Kristýna Minarovičová 7, Martina Čepelková 4, Tereza Folwarczná 3, Barča Ondrejková a Veronika Bednarská 2

Basket Slovanka - OSK 94:59 / 27:13, 49:20, 75:43 /

Opět jsme byli na cestách v sestavě s pěti žákyněmi, " bez faulů a bez posil ". Slovanka naproti tomu podle očekávání kompletní, nemůže si dovolit zaváhání, protože usiluje o nejlepší pozici pro play off a případně pak i o pořádání šampionátu. Navíc v 1. polovině soutěže s námi i Ostravou prohrála.. Od začátku bylo jasné, že jde jen o skóre, především rychlost protiútoků byla pro nás neubranitelná. Ve druhém poločase soupeřky trochu polevily a my jsme drželi jakž-takž přijatelných 30 bodů rozdílu. Několika odvážnými akcemi se blýskla Hanka Valentová, jen kdyby jí obrana šla jako útok.. Ostatní nevybočili z průměru.

Martina Čepelková 17, Jana Hausknechtová 11, Hanka Valentová 8, Barča Ondrejková 7, Šárka Kubová 6, Markéta Malinová 4, Jana Cvernová, Kristýna Kotrlová a Veronika Bednarská 2

Loko Liberec - OSK 72:67 / 21:23, 44:41 60:50 /

S posledním týmem tabulky jsme začali dobře, zóna soupeřky trochu zaskočila, dali jsme několik trojek a šli do vedení 6:15. Pak však hráčky Liberce přece jen našly recept na to, jak se dostat do střeleckých pozic - hráčky 12 a 4 dosáhly ve druhé čtvrtině pěti trojek a skóre se otočilo ve prospěch domácích 44:41. Obrany nebyly bůhvíjak aktivní, jak je vidět z vysokého skóre.. Od třetí čtvrtiny jsme přešli na osobní obranu a začal se projevovat nadbytek osobních chyb, které jsme navzdory zóně nasbírali - Jana i Martina po 3. Bez Martiny v obraně se projevil rozdíl ve váhových a věkových kategoriích pod koši, na doskakování hráček 8 a 15 jsme přestávali stačit a soupeřky vedly už 65:50. Pak se Martina na čas vrátila / do doby, než musela povinně vystřídat /, opět jsme se občas trefili - Barča - a snížili ještě na pět bodů. Poslední trojkové pokusy / Markéta, Jana, Barča / však " nespadly " do koše a tak závěr nebyl až tak dramatický.

Jana Hausknechtová 26, Martina Čepelková 16, Barča Ondrejková 11, Markéta Malinová 5, Veronika Bednarská 4, Hanka Valentová 3, Šárka Kubová 2

Loko Trutnov - OSK 62:68 / 13:12, 27:28 37:48 /

Utkání mělo velký význam pro obě družstva. Domácí potřebují každé vítězství stejně jako my - stále usilují o účast v play off. V zápase nastal očekávaný souboj zónových obran. Navíc obě družstva před zápasem posílila - domácí měli nově hráčky České Lípy Vančurovou a Mernínskou, chyběla jim citelně zraněná Záplatová, my měli poprvé Terezu Folwarcznou a Kristýnu Minarovičovou z Havířova a chyběla nám Hanka Hnilicová. Vyrovnaný průběh první čtvrtiny předznamenal taktické šachy, které se odehrávaly pak i ve zbytku utkání. Oba týmy byly na zónu připravené - nám se ale od druhé čtvrtiny přece jen lépe dařilo uplatňovat kombinace, směřující dovnitř do obrany. Soupeřky měly sílu především v útočném doskakování. U nás se chytla hned prvními pokusy Kristýna a celkem dala 13 bodů, z toho 4 trojky, což bylo důležité, protože Jana se první polovinu spíš zastřelovala. Roízhodla třetí čtvrtina a naše zlepšená střelba i pokrytí nabíhající Rybové a zlepšené doskakování v obraně, ke kterému přispěly obě havířovské hráčky, ale také Martina. Ve čtvrté čtvrtině, kdy už jsme vedli o 15 bodů, podnikly soupeřky poslední pokus zvrátit zápas zónovým pressinkem - přes pár chyb v rozehrávce jsme naopak někdy dosáhli snadných košů a bez větších nervů náskok uhájili. Skóre vzhledem k našemu vítězství v Olomouci nebylo podstatné..

Martina Čepelková 24, Tereza Folwarczná 14, Kristýna Minarovičová 13, Jana Hausknechtová 10, Daniela Sluková 5, Markéta Malinová 2,

Sokol Hradec Králové - OSK 39:63 / 6:20, 16:24 29:46 /

Opticky vypadá utkání podle výsledku jasně, ale zdaleka to nebyl snadný zápas. Domácí den předtím zvítězili po nadšeném výkonui nad Ostravou o bod a tak byli pořádně nažhaveni na své čtvrté vítězství, které by je odlepilo ode dna tabulky. Jako tradičně vsadili na agresivitu, sílu a překvapivě také na zónovou obranu 2-3, dosti pohyblivou a nepříjemnou. Naopak v útoku byli málo produktivní přes pět vstřelených trojek. První čtvrtinu jsme se od druhé minuty zadaptovali na zónu soupeřek, se kterou jsme moc nepočítali, ale zase jsme mohli použít řešení z předchozího utkání v Trutnově, což byla při nesehranosti s havířovskými hráčkami naše výhoda. Také jsme celkem snadno získali až čtrnáctibodové vedení. Osobní obrana ve druhé čtvrtině byla pro nás mnohem více nepříjemná - Tereza a Kristýna pochopitelně nebyly při přesunech proti této obraně jisté a jako tým jsme dělali řadu chyb. Třetí čtvrtina rozhodla ale i tentokrát : vyztužená obrana získala několik míčů, které jsme proměnili ve snadné koše a v závěru jsme tak mohli prostřídat téměř celou lavičku. Na zápase však není cenné jen vítězství, ale i skutečnost, že jsme odolali důrazné a tvrdé obraně a nezůstali ani nic dlužni. Rozhodčí nechali zápas sice na hranicích tvrdosti, ale pískali naprosto rovnocenně a byli čitelní a předvídatelní - zasluhují jedničku.

Jana Hausknechtová 18, Kristýna Minarovičová 13, Martina Čepelková 12, Šárka Kubová 6, Barča Ondrejková a Tereza Folwarczná 5, Daniela Sluková a Verča Bednarská 2

OSK - BCM Sokolov 49:64 / 11:25, 27:38 37:58 /

V sobotu jsme nastoupili po delší době v Litovli - organizační příprava byla na jedničku, jen jsme zapomněli míče. naštěstí se podařilo dojet rychle do Olomouce a utkání tak včas začít. Soupeřky nechtěly připustit po minulé prohře v Trutnově další překvapení na svůj účet a tak soustředěnou hrou získaly rozhodující náskok již v první čtvrtině. Druhá čtvrtina byla z naší strany nejlepší, udrželi jsme na přijatelných 11 bodech, poté co ale soupeřky znovu navýšily svůj náskok, jsme prostřídali, Jana i Martina se šetřily na neděli. Důraz v obraně a chuť znovu získat doskokem nepřesně vystřelený míč byly hlavní zbraně hostů - tady jsme se mohli hodně naučit.

Martina Čepelková 11, Jana Hausknechtová 9, Hanka Valentová 8, Šárka Kubová 7, Veronika Bednarská 5, Markéta Malinová 4, Barbora Ondrejková 1

OSK - Nusle 70:57 / 14:14, 23:32 44:41 /

Malou sérii tří po sobě jdoucích porážek se nám podařilo přerušit vydřeným vítězstvím. Nakonec jsme domýšlivě litovali, že jsme nezískali i kladný rozdíl vzájemného skóre. Ale po pořádku: Na naší straně nastoupila teprve ke svému druhému extraligovému utkání Daniela Sluková, příspěla čtyřmi body, ale zároveň si opět připomněla, že stejná úroveň, jako je v dorostenecké lize, v extralize prostě nestačí .. Utkání slibovalo boj od začátku do konce - soupeřky byly těžší, vyšší a zkušenější / některé /. My jsme se do poločasu dost střelecky trápili / Jana H. 3 body !! / , dělali jsme opět chyby v doskakování. Až ve druhém poločase redukovaná sestava / Martina, Jana, Šárka Markéta, Barča a chvílemi střídající Danka / dokázala velkou bojovností zápas otočit. Především zisků v obraně výrazně přibylo - Martina celkem 10 míčů, Jana a Markéta 9. Začala jít i střelba, jako vždy, když se zlepší obrana, zlepší se časem i útočné činnosti - Jana 21 bodů za poločas, Markéta 8, cenné koše Šárka a Martina ..

Šest minut před koncem bylo utkání na pár minut přerušeno pro bolestivé zranění hostující hráčky Karolíny Jandové - vypadalo to zpočátku hodně dramaticky, snad to nebude zlomenina .. Závěr jsme i přes další dvě trojky soupeřek zvládli - jednak jsme taky dali dvě trojky - Jana a Markéta, jednak jsme dobře zakončili vyhození ze strany 7 sekund před koncem dvěma trestnými hody. Škoda pokusu o pressink v závěru, na který jsme už nebyli dost soustředění .. asi chyběl ještě jeden time-out. / chyba trenéra /

Jana Hausknechtová 24, Martina Čepelková 19, Šárka Kubová 10, Markéta Malinová 8, Daniela Sluková 4, Verča Bednarská 3

WBA Sparta Praha - OSK 84:44 / 33:7, 47:17 70:30 /

Na soupeřky jsme jednoduše nestačili - rozdíl jednoho až dvou let věku byl znatelný ve všech činnostech, navíc domácí hráčky hrály velmi dobře, především výborně střílely - jen v první čtvrtině 6 trojek !. Až ve druhém poločase jsme se místy osmělili a zabojovali v obraně, ale většinou až ve chvílích, kdy na hřišti byla lavička soupeřek

Martina Čepelková 10, Jana Hausknechtová 9, Šárka Kubová a Markéta Malinová po 7, Jana Cvernová 5, Barča Ondrejková 4, Veronika Bednarská 2

už z úvodního rozskoku bylo zřejmé, že centimetry nebudou hrát pro nás ..

ukaž, jak vy to na Moravě s rukama děláte ?

Strakonice - OSK 62:55 / 18:18, 27:31 45:46 /

Vyrovnanější utkání s týmem ze spodní trojice, bohužel nezvládnuté z naší strany. Dá se říci, že toto utkání jsme soupeřkám doslova darovali - těmi nejlacinějšími chybami, jaké existují. Když k tomu přidáme ještě opět matnou obranu hráček na perimetru - opět 8 inkasovaných trojek - chyby v doskakování a povinné střídání Martiny Čepelkové / což jí nevyčítáme / a Šárky Kubové / tady si za to trochu pomalostí v obraně může sama / - pak z toho vyšla porážka, která může být dost nepříjemná. Situace v extralize se dost vyrovnala, dvakrát vyhrál Trutnov, jednou Hradec, Strakonice a Valosun - ze spodní poloviny jedině my a Nusle absolvovali víkend bez vítězství. Právě proti Nuslím nastupujeme za 14 dnů ..

Jana Hausknechtová 22, Martina Čepelková 20, Barča Ondrejková 9, Šárka Kubová 4

SBŠ Ostrava - OSK 74:55 / 18:9, 34:18 48:42 /

Dosti nudné utkání předvedla asi dvaceti divákům obě družstva - to naše bylo na tom ještě o poznání hůře. Z výkonu čišela ospalost a únava, po bojovnosti nebo vůli nebylo ani památky. Soupeřky tak v klidu získaly úvodní vedení 10:0. Do poločasu jsme se neprobudili a 18 bodů a 2 osobní chyby mluví za vše. Až ve třetí čtvrtině se zablesklo na lepší výkon - Jana " to vzala " na sebe, občas přibyla dobrá spolupráce s hráčkami ve vnitřním prostoru a postupně jsme znejistěli do té doby značně profesorsky hrající domácí. Přiblížili jsme se na rozdíl 2 bodů 38:40, když pak na druhé straně zahrála velké okamžiky Monika Verlíková - dvě trojky, doskok a další koš znamenaly zase na čas klid pro Ostravu. Znovu jsme se ale dovedli přiblížit na 4 body, tímto stavem skončila třetí čtvrtina / a pro nás prakticky i zápas /. Do poslední čtvrtiny jsme zase nastoupili utlumeni, prohráli jsme opět 0:10 za tři minuty a bylo rozhodnuto. V konci už dostaly příležitost k sebrání zkušenosti mladší hráčky.

Jana Hausknechtová 18, Martina Čepelková 14, Šárka Kubová 8, Hanka Hnilicová 4, Verča Bednarská, Markéta Malinová, Hanka Valentová a Klára Řezáčová po 2

OSK - SBŠ Ostrava 65:62 / 11:16, 30:25 48:42 /

Mnohem lepší začátek - vedli jsme 5:0, pak jsme se ale v útoku zasekli a nebyli schopni dát koš. Soupeřky v první přestávce měly 5 bodů navrch. Ve druhé čtvrtině se ale konečně probudila Hanka Hnilicová, o hodně jsme proti sobotě zlepšili doskakování a bylo znát, že hráčky Ostravy přece jen tady doma nejsou. Pár rychlých protiútoků stačilo, abychom skóre otočili a získali vedení 25:20. Za tohoto stavu se skóre asi 3 minuty nezměnilo, my jsme měli 4 trestné hody - bohužel ani jeden úspěšný. Nakonec ale pětibodové vedení v poločase bylo zasloužené. Třetí čtvrtina byla bitvou na ostří nože, nám se v ní podařilo obstát a získat ještě bod k dobru. Když se vyfaulovaly důležité hráčky Ostravy - Verlíková a Dybalová, zdálo se, že " je to doma ". V 1. minutě poslední čtvrtiny však přišel pátý faul Jany Hausknechtové a roli střední rozehrávačky musela převzít Šárka. Vyrovnala se s ní skvěle a i díky jí, díky bojovnosti Martiny s Hankou, které se rvaly o každý odražený míč a díky minimu chyb, které jsme v hodně nezkušené sestavě vyrobili / Hanka V., Markéta, Klára / udělali, se hodiny blížily nulám a malý náskok jsme stále měli. Dvě minuty před koncem nám přálo i štěstí, když po neúspěšném trestném hodu se míč odrazil tak, že si ho zpracovala Martina a zleva skórovala nebo když Markéta z pravého rohu dosáhla koše z dálky. Rozhodující moment přinesly dva trestné hody Šárky, kterými opět získala tříbodový náskok 15 sec. před koncem a naopak nebezpečná pivotmanka Ostravy D. Turčeková tři sekundy před koncem neproměnila ani jeden.

Hanka Hnilicová 23, Šárka Kubová 16, Martina Čepelková 13, Jana Hausknechtová 6, Markéta Malinová, Hanka Valentová a Jana Cvernová po 2

Gambrinus Brno - OSK 77:51 / 20:18, 35:33 58:43 /

Velmi dobré, kvalitní i na pohled hezké utkání, kde byly k vidění oboustranně dobré obrany i útočné kombinace. První poločas začal lépe soupeř, vedl, 4:0, pak jsme ale srovnali krok a drželi minimální odstup. Před poločasem byl stav 35:28, ale ani tehdy jsme nepřestrali bojovat, dva trestné hody a pak trojka Jany Hausknechtové po hezkém odclonění se sirénou znamenaly rozdíl jen dvou bodů. Do třetí čtvrtiny jsme vstoupili lépe a získali už jednobodový náskok a navíc šanci na laciný koš z rychlého protiútoku. Ten jsme ale boužel neproměnili a z odvetné akce se opět chopily iniciativy soupeřky. Rychle získaly až desetibodový náskok a my jsme dál už nevzdorovali, naopak vystřídaly nejvíc zatížené hráčky, zahrály si / a ne špatně / hráčky z lavičky. Konečný rozdíl 26 bodů nebyl pak zas tak úplně důležitý, v duchu jsme byli už na nedělním zápase s Valosunem

Martina Čepelková 15, Jana Hausknechtová 14, Hanka Hnilicová 10, Barbora Ondrejková 8, Verča Bednarská 3, Markéta Malinová 1

souboje s hráčkami Gambrinusu byly tvrdé, ale korektní / Markéta a Verča předvádějí vzorový " box-out ", Jana v příštím okamžiku zakončí svůj nájezd košem ..

Valosun Brno - OSK 72:77 / 24:14, 41:33 53:56, 66:66 /

Nedělní utkání bylo kvalitou hodně za sobotním z obou stran. My jsme se trápili především pomalou obranou s minimálním předvídáním a spoluprací. Soupeřky / 6, 11 / si dávaly koše prakticky kdy chtěly.. Od třetí čtvrtiny jsme ale změnili obranný systém a překvapivě si Brno po celých 25 minut s touto změnou neumělo poradit. Rozehrála se také tradiční hráčka druhých poločasů - Hanka Hnilicová a skóre se srovnalo, dokonce jsme získali pětibodový náskok. Závěr normální hrací doby byl opět houpačkou - nejprve jsme trojkou prohrávali o dva, pak Jana Hausknechtová nádherně srovnala, soupeřky vystřelily nepřesně a měly jsme / konkrétně opět Jana Hausknechtová / rozhodnutí v ruce šest vteřin před koncem. Místo střely se rozhodla pro nájezd mezi dvě protihráčky, který ale úspěšný nebyl a prodlužovalo se. Začátek prodloužení opět získaly brněnské hráčky trojkou pro sebe. Jana rychle srovnala další trojkou a pak jsme měli pevnější nervy i lepší taktiku už my. Závěr soupeřky zahrály hodně špatně a tak jsme se mohli radovat z prvního vítězství venku, o to cennějšího, že Ostrava den předtím ve stejné hale prohrála rozdílem devíti bodů

Jana Hausknechtová 29, Martina Čepelková 25, Hanka Hnilicová 16, Jana Cvernová 3, Barča Ondrejková 2, Šárka Kubová 2

OSK - Loko Liberec 81:62 / 20:14, 43:33 62:49 /

Až na začátek, kdy jsme prohrávali 0:7 bylo utkání v našich rukách. Nevyhnuli jsme se ale vždy několikaminutovým obdobím ztráty koncentrace, kdy jsme bezmála třicetibodový náskok zase prohospodařili. Kromě stabilní dvojice Martina + Jana vyšlo utkání i Janě Cvernové, nad svůj standart zahrála i Barča a po " drobných " se přidaly i ostatní. S osmdesáti vstřelenými body se to již dobře hraje, přesto obranu není možné podceňovat.

Martina Čepelková 21, Jana Hausknechtová 19, Barbora Ondrejková 13, Jana Cvernová 10, Hanka Hnilicová 5, Klára Řezáčová a Verča Bednarská 4, Markéta Malinová, a Hanka Valentová 3 body

OSK - Slovanka 80:73 / 21:23, 43:33 62:49 /

Nedělali jsme si přiliš naděje proti družstvu, které touží po medaili. Popravdě nebyla Slovanka úplně kompletní a na klíčové zápasy má ještě " v záloze " reprezentantky "91", ale v neděli to nebylo rozhodující. Chytili jsme začátek a vedli, i když bylo zřetelné, že bude záležet na tom, jak vydržíme s osobními chybami i se silami v obraně. S minimem střídání jsme si vypracovali až 17 bodový náskok ve 38 minutě, pak však přece jen bylo nutné dát hráčkám aspoň minimální odpočinek a soupeřky rychle dotahovaly. V poslední čtvrtině jsme ale zmenšování náskoku na zhruba devíti bodech zastavili, dokázali jsme využít oddechové časy k odpočinku i k výběru správných útočných kombinací. Proti sobotě se výrazně zlepšila Hanka Hnilicová, která musela převzít úlohu velmi dobře / aspoň zpočátku / bráněné Martiny Čepelkové. Opět velmi dobré utkání odehrála Jana Cvernová, Barča dobře bránila Karolínu Elhotovou / i přes 19 vstřelených bodů / a větší koncentraci předvedla Jana Hausknechtová. Martina se ve druhém poločase dostala i díky dobré spolupráci obou do střelecké pohody a zaznamenala dosavadní střelecký rekord našeho družstva v extralize.

Martina Čepelková 32, Hanka Hnilicová 18, Jana Hausknechtová 15, Jana Cvernová 12, Barča Ondrejková 3

OSK - Hradec Králové 76:58 / 27:12, 55:21 63:39 /

Nečekaně lehce se rodilo vítězství nad Hradcem Králové již v prvních dvou čtvrtinách, kdy jsme získali až 30 bodové vedení. Vycházela obrana i rychlé protiútoky, dobře jsme zakončovali. Ve druhých dvou čtvrtinách už nebyla koncentrace dokonalá, navíc se dost střídalo a sestavy byly nesehrané a docházelo k řadě nepřesností. Soupeřky zaktivnily obranu a stačily se prosadit i ze situací 1-1. Přesto jsme měli utkání pod kontrolou a příležitost si na pár minut zahrát mohly dostat i hráčky z lavičky

Martina Čepelková a Jana Hausknechtová 14, Barbora Ondrejková a Hanka Hnilicová 10, Šárka Kubová, Daniela Sluková a Markéta Malinová 6, Jana Cvernová 4, Erika Hejčová, Veronika Bednarská a Hanka Valentová 2 body

OSK - Trutnov 72:71 / 27:14, 37:32 47:47 /

Problémy byly cítit již ve vzduchu - po včerejším snadném vítězství nad Hradcem jakoby chyběla trochu jiskra anebo náboj. Přitom soupeř hrál v pohodě, nemaje co ztratit, za stavu 20:11 přešly trutnovské hráčky na zónu, která jim vydržela celé utkání a byla dost velkým problémem. Až na Janu Cvernovou se trojkařky nemohly chytit, chyběly i zisky v obraně a " snadné " koše z rychlých protiútoků, které den předtím pomáhaly vybudovat jasný náskok. Tentokrát vše začínalo už u doskakování menších hráček, jejichž soupeřky chodily pod koš a snadno získávaly jeden míč za druhým. Ale ani Trutnov nezískal více než 4-5 bodový náskok a tak bylo jasné, že koncovka bude napínavá. Ještě minut do konce jsme prohrávali o pět bodů, pak se nám podařilo snížit, po trestných hodech soupeřek, které daly jen jednu ze dvou jsme měli výhodu trestných hodů zase my. I my jsme byli úspěšní jednou, pak se míč odrazil do autu a měli jsme šest vteřin na poslední střelu. Martina dokázala vystřelit i přes faul, s klaksonem pak měla výhodu tří trestných hodů, které všechny proměnila. Zklamání soupeřek bylo velké - měly k vítězství opravdu jen krůček. My si zase musíme uvědomit, že sebemenší chyba - obrana, rozehrávka, nepřesnost při zakončení - se počítá a nejen v závěru.

Hanka Hnilicová 27, Martina Čepelková 23, Jana Cvernová 12, Jana Hausknechtová 5, Barča Ondrejková 3, Šárka Kubová 2

Sokol Nusle - OSK 68:53 / 18:19, 34:30 53:36 /

Ve značně oslabené sestavě - bez Eriky Hejčové, Kláry Řezáčové, Hanky Hnilicové a stále bez Gabči Látalové s nemocnou Janou Hausknechtovou odjely naše mladší dorostenky hájit alespoň svou čest. Je potřeba říct, že se jim to povedlo v prvním poločase na jedničku, druhý poločas už byl v režii domácích, které byly silnější, vyšší, fyzicky a herně lepší. U nás statečně bojovala Martina Čepelková s důraznou obranou, velmi dobře zahrály Barča Ondrejková a Markéta Malinová, ostatní je tolik nedoplnily, kolik by bylo potřeba. V závěru jsme třemi trojkami výsledek zkorigovali na přijatelný rozdíl 15 bodů

Martina Čepelková 24, Markéta Malinová 10, Barbora Ondrejková 9, Šárka Kubová 5, Hana Valentová 3, Jana Cvernová 2 body

BCM Sokolov - OSK 94:58 / 32:14, 47:29 77:43 /

V neděli jsme přijeli do Sokolova, který " jde" po jedné z medailí a mohli jsme se spíš učit - nasazení, důrazu v doskakování, ve hře 1-1 i v obraně. Od začátku bylo jasné, že zápas je jen otázkou skóre, místy jsme ale ukázali dobré akce v útoku, naše obrana tentokrát nechávala hráčkám nekonečnou volnost. Zase statečný výkon Martiny Čepelkové, stejně jako v sobotu dobře sekundovaly obě "93" Markéta a Barča, Jana Hausknechtová občas ukázala přesnou mušku v útoku, jinak bylo utkání nad síly ostatních hráček

Martina Čepelková 22, Markéta Malinová 11, Barča Ondrejková 10, Jana Hausknechtová 9, Šárka Kubová a Hanka Valentová po 3

.. takhle vysoko a nedosažitelné bylo pro nás vítězství v Sokolově ..

.. Šárka Kubová se snaží najít nabíhající Martinu Čepelkovou ..

OSK - BK Strakonice 51:48 / 20:11, 31:27 44:34 /

Téměř celé, nepříliš hezké utkání jsme vedli, ale jen na konci třetí čtvrtiny jsme se dostali na deset bodů. Změna obrany soupeřek ale přinesla 12 bodovou šňůru družstvu hostí a až trojka Jany Hausknechtové a dva cenné koše Martiny Čepelkové zachránily první vítězství v extralize. Chyběly Klára a Markéta, nehrála ani D. Sluková a pochopitelně ani G. Látalová. Zúžený kádr ale bojoval a vítězství si nakonec zasloužil

Martina Čepelková 19, Jana Hausknechtová 12, Hanka Hnilicová 8, Šárka Kubová 5, Barbora Ondrejková 4, Jana Cvernová 2, Veronika Bednarská 1

OSK - WBA Sparta Praha 54:67 / 16:22, 27:38 45:53 /

Soupeřky byly lepší než sobotní Strakonice a celé utkání vedly, když těžily z trestných hodů - po našich faulech, vyplývajících z pozdních reakcí v obraně - a z našich ztrát, kterých jsme udělali neuvěřitelných 32 !! Poněkud to připomínalo loňský vstup do dorostenecké ligy, kde jsme rovněž ztráceli velké množství míčů, často ledabylostí a podceněním situace. Několikrát jsme se přiblížili na 6-7 bodů, ale soupeř vždy náš pokus celkem snadno odrazil. Především podkošové hráčky soupeřek byly zkušenější, důraznější a byly nakonec v útoku hlavní zbraní.

Hanka Hnilicová 15, Martina Čepelková 11, Jana Hausknechtová 10, Barbora Ondrejková 6, Erika Hejčová 4, Veronika Bednarská 3, Markéta Malinová a Šárka Kubová po 2