Nahoře zleva: Hanka Valentová, Katka Vítková, Markéta Malinová, Barča Ondrejková
Kristýna Kotrlová, Šárka Kubová, doleva zleva : Markéta Kubešová, Katka Krátká, Daniela Uhlířová, Ivana Fašánková
Jitka Hrabovská a Linda Sehnalová

Kvalifikace o žákovskou ligu - Ostrava

Los kvalifikace nás tradičně poslal do Ostravy, tentokrát však úloha byla ulehčena o to, že do ligy postupovala hned dvě družstva ze tří. Neznámým soupeřem bylo družstvo Peček, navíc s některými hráčkami Sadské. Nečekaně také ostravské družstvo bylo jiné - nejlepší ostravské hráčky hrály za B družstvo v Kyjově s cílem postupu pro obě družstva SBŠ. My jsme nejeli do Ostravy úplně klidní - týden staré zranění kotníku Barči Ondrejkové a nepřítomnost Markéty Malinové nás trochu zneklidňovala, stejně jako čekání na licenci Markéty Kubešové, která měla být vlastně první rozehrávačkou. Nešťastně se rovněž zranila Pavla Geschwinderová a onemocněla Monika Husičková. Nakonec licence Markéty dorazila opravdu pár hodin před turnajem, Barča se překonala a nastoupila, takže průběh pak byl hladší, než jsme čekali.
Samotná soutěž začíná až za měsíc, do té doby by tým měly doplnit ještě Kristýna Dědková a Ivana Fašánková.

OSK Olomouc - Spartak Pečky 89:21

Střelci : Valentová 14, Uhlířová 12, Kubová 11, Kubešová 10, Kotrlová a Vítková 8, Krátká 7, Ondrejková a Králová 6, Hrabovská 5, Sedláková 2

OSK Olomouc - SBŠ Ostrava 89:44

Střelci : Krátká 22, Valentová 16, Kubová 15, Ondrejková 13, Vítková 8, Kubešová 7, Kotrlová 4, Králová a Uhlířová po 2

I. kolo žákovské ligy : OSK - SBŠ Ostrava B = 74:88 / 22:22, 39:46, 61:76 /

Soupeřky zůstaly u obráceného označení družstev / ani jinak nemohly / takže do Olomouce jako první přijel jeden z favoritů celé soutěže - obhájce titulu ve starších žákyních - vloni bronzová v mladších žákyních - Ostrava s označením B. Kdo přišel v sobotu do haly na Rooseveltovu ulici, nelitoval, utkání bylo zajímavé, kvalitní a ukázalo se, ža řada hráček obou družstev má již zkušenosti i z dorosteneckým basketbalem. Naše děvčata začala lépe, vedla už o šest bodů, soupeř však vždy využitím zónového presinku srovnal skóre. Ve druhé čtvrtině jsmě opět měli výborný nástup 8:0, potom ale začaly přibývat fauly a poněkud se vytrácela koncentrace a soupeřky převzaly iniciativu. Do poločasu šly se sedmibodovým náskokem. Rozhodla třetí čtvrtina, kdy jsme sice pressink již většinou přehráli - soupeřky dost faulovaly - ale zase jsme si nevěděli dobře rady s postupným útokem. Hlavně v situacích 1-1 jsme zaostávali. Ostravačky zakončovaly často z dobře vedených rychlých protiútoků a náskok narostl až ke dvaceti bodům. V závěrečné čtvrtině jsme i díky " prostřídání " soupeřek opět několikrát dobře zakončili my.
Domácí trenérka nakonec postavila do zápasu jen osm hráček, pro zbývající by byl zápas opravdu nad jejich síly. Hodně poučení mohly načerpat obě hranické hráčky - Markéta a Katka a přerovská Ivana, protože proti takto bránícím a agresivně útočícím soupeřkám pravděpodobně dosud nikdy v životě nehrály. Domácí družstvo je potřeba pochválit za snahu i bojovnost, přesto je dobře vidět i nedostatky, především v důrazu v obraně ale i v rychlosti provádění všech činností.

Střelci : Valentová 21, Malinová 15, Krátká 14, Kotrlová 13, Ondrejková 7, Fašánková 3, Kubešová 1

II. kolo žákovské ligy : OSK - SBŠ Ostrava A = 80:36 / 24:8, 46:16, 68:21 /

Nedělní zápas neměl sobotní kvalitu ani náboj, v našem družstvo dostaly příležitost i 4 hráčky ročníku 1994. Přesto některé věci stojí za zaznamenání : začali jsme celkem obstojně, ale příliš zisků v obraně jsme nepobrali a tím ani rychlých protiútoků nezaložili. Stále se setkáváme s postavením za hráčkou, případně mezi hráčkou a košem i tehdy, když nemá míč. Protiútoky zakončujeme často kostrbatě - váháme s přihrávkou až do posledního okamžiku, takže nám probíhající hráčka " uteče " ze hřiště, resp. pod koš. U některých hráček stále vázlo řešení clon, například Katka Vítková má stále tendenci " přebírat " - z čehož vznikají hrozné díry v obraně. V poslední čtvrtině ukázala základní pětka, co znamená " nesoustředit se ", poté co již možná ani nečekaly, že ještě do hry zasáhnou, uhrály hráčky horší výsledek než náhradnice. Soupeřky hrály bez většího respektu - dokonce zkusily i postavit pressink po koši a překvapivě byly úspěšné, když jsme se nebyli schopni domluvit na rolích, které jsme si měli pamatovat z dřívějška, nebo ze včerejšího utkání. Mezi klady patřilo doskakování Moniky Husičkové, ofenzivní hrou překvapily i menší rozehrávačky / Jitka Hrabovská, Kristýna Dědková, Ivana Fašánková /. O trestných hodech se nedá říct nic, jen napsat zlomek 40/16 - to mluví za sebe. Technika střelby je mimo jiné i věcí soustředění. Nicméně úkol pro víkend jsme splnili, ta nejdůležitější utkání nás ale ještě čekají.

Střelci : Kotrlová, Malinová a Vítková po 10, Kubešová 9, Krátká 8, Ondrejková 7, Fašánková 6, Valentová a Králová po 5, Hrabovská 4, Dědková 3, Husičková 1

III. kolo žákovské ligy : Liberec - OSK = 36:105 / 7:25, 23:53, 27:83 /

Utkání, které muselo být odehráno a v němž dostaly příležitost uplatnit se všechny mladší hráčky. Jen ve druhé čtvrtině po více násobných změnách v sestavě byla obrana dost děravá, jinak vládla víceméně spokojenost, i když s takovým soupeřem jsme si mohli zahrát i blíže než 350 km daleko.. I taková je bohužel žákovská liga.

Střelci : Valentová 25, Kubešová 21, Malinová 13, Krátká 10, Kotrlová 9, Kubová 8, Ondrejková 6, Hrabovská a Uhlířová 4, Sedláková a Fašánková 2

IV. kolo žákovské ligy : Hradec - OSK = 74:65 / 15:16, 36:27, 55:41 /

V neděli to bylo už úplně jiné - soupeř z Hradce byl kvalitní, vyrovnaný, dobře bránil a všechny jeho hráčky byly nebezpečné pro koš. U nás se projevila nevyrovnanost sestavy, přesto jsme nakonec udrželi celkem přijatelný rozdíl 9 bodů. A to ještě škoda, že Šárce naskočily " nuly " dřív, než doputovala do koše v závěru. Za dané situace jsme uhráli maximum, škoda posledních 5 minut druhé čtvrtiny, kdy jsme se " rozhodili " a prohráli 2:16 ! Malá pohyblivost našich hráček v útoku při hře bez míče usnadňovala soupeřkám přesuny v obraně, projevil se i nedostatek společných tréninků. Ale družstvo žákyň má svou budoucnost teprve před sebou a ještě přijde doba, kdy se jemu bude věnovat všechna pozornost. Střeleckou hvězdou víkendu byla Hanka Valentová, zlepšení projevila i Katka Krátká, Markéta Kubešová v sobotu zářila, v neděli už opět byly o rok starší a hlavně zkušenější soupeřky nad její prozatímní síly.

Střelci : Valentová 23, Ondrejková 15, Kubová 12, Krátká 7, Malinová 4, Kotrlová a Kubešová 2

Jiná sestava žákyň : odleva: Markéta Kubešová, Monika Husičková, Hanka Valentová, Katka Vítková, Markéta Malinová,
Barča Ondrejková, Kristýna Kotrlová, Šárka Kubová, Katka Krátká,
Iva Geschwinderová a Pavla Geschwinderová uprostřed Ivana Fašánková

V. kolo žákovské ligy : OSK - Kyjov = 49:54 / 13:11, 19:30, 38:41 /

Sobotní zápas je popsán na stránce Aktualit, škoda laciných ztrát v poslední čtvrtině, mohli jsme i v oslabené sestavě překvapit. Ale soutěž je zajímavá - viz výsledky a tabulka - a můžeme se ještě dočkat překvapení. Doufejme, že mladší hráčky si odnášejí zkušenosti, které jim v budoucnu něco dají..

Střelci : Valentová 19, Kubová a Krátká 9, Malinová 7, Kotrlová 5

VI. kolo žákovské ligy : OSK - Gambrinus Brno = 64:47 / 16:5, 31:18, 48:33 /

V neděli byly soupeřky slabší, i když rychlé a od druhé čtvrtiny měly dobré okamžiky. U nás více odpočívala ještě ne úplně zdravá Hanka Valentová, zahrály si všechny další hráčky včetně "94" .

Střelci : Krátká 15, Kotrlová 11, Kubová 10, Fašánková 9, Kubešová 7, Malinová 6, Vítková a Valentová po 2, Hrabovská a Uhlířová 1

VII. kolo žákovské ligy : Žďár n.S. - OSK = 65:50 / 14:11, 36:28, 43:44 /

V prvním dvojzápase se Žďárem jsme stačili tři čtvrtiny, odolali jsme i pressinku soupeřek, bohužel v poslední čtvrtině nám jednak došly síly, jednak se projevil vliv domácího prostředí na oba rozhodčí, soupeřky přidaly na důrazu a když se vyfaulovala Šárka a poté i Hanka, bylo o vítězi rozhodnuto.

Střelci : Valentová 14, Kotrlová a Kubová 12, Malinová 8, Krátká a Vítková po 2

VIII. kolo žákovské ligy : OSK - Žďár n.S. 54:39 / 15:19, 29:25, 41:31 /

Stejně jako před týdnem mladší dorostenky i žákyně to soupeřkám v neděli oplatily, dokonce i stejným rozdílem skóre. Na soupeřkách bylo vidět, že pokud nejsou doma, klesá jejich výkon / znalost domácí tělocvičny nade vše /, lépe jsme bránili a nedělali tolik chyb v postupném útoku. Hru oživila Markéta Kubešová výbornými přihrávkami do vnitřního prostoru, které předtím dost chyběly. Opět musíme konstatovat, že družstvo se teprve staví pro budoucnost, že hráčky se potkávají nejvýše dvakrát do týdně, že systém postupného útoku je podstatně jiný, než na co jsou zvyklé mladší dorostenky a že tedy i proto sehranost vázne.

Střelci : Kubová 16, Valentová a Krátká 13, Malinová 5, Kubešová 3, Kotrlová 2

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Silvestrovský turnaj v Příboře - 4. místo

Mezi Vánocemi a Novým rokem se již tradičně zúčastňujeme některého vánočního turnaje, je potřeba říct, že tradičně s problematickými výsledky - vzpomeňme posledního místa žákyň před dvěma lety v Hradci s jediným vítězstvím nebo památného zájezdu "93" do Strakonic a utkání s píseckými chlapci. Na druhou stranu - taky snad tradičně - nám i tyhle nevydařené výsledky pomáhají dále v sezóně - po posledním místě žákyň následovalo výborné jaro v žákovské lize a celkově 5. místo v ČR, minižákyně zase vyhrály Festival, snad i letos bude tradice dodržena...
Tentokrát jsme si přijeli vyzkoušet co umíme na turnaj dorostenek do Příbora. Vzhledem k tomu, že Jana a Martina hrály s reprezentací v Maďarsku a Hanka Hnilicová potřebovala odpočinek, tvořily družstvo žákyně doplněné o Janu Cvernovou a Kláru Řezáčovou. Své první minuty po zranění přijela nabrat Gabča Látalová. To jsme ještě netušili, že budou chybět všechny rozehrávačky - Markéta již dřív měla dohodnutý pobyt na horách, Šárka onemocněla dva dny před turnajem a Barča ještě zdaleka neměla svůj kotník v pořádku.

OSK - Krnov 36:74
Střelci : Valentová 17, Ondrejková a Cvernová po 3, Řezáčová, Uhlířová, Vítková, Krátká, Hrabovská, Fašánková po 2, Kotrlová 1

Do toho Vánoce, narušené režimy spánku, cukroví a zážitky z dárků ..První utkání proti Krnovu probíhalo ve stavu spánku. Jako omámeni jsme kroužili kolem obrany soupeřek bez střely, bez nebezpečí pro koš. Do konce utkání jsme se neprobudili, skóre / a hlavně hra / volaly po ručníku.

OSK - Příbor 66:84
Střelci : Valentová 25, Sehnalová 16, Cvernová 8, Řezáčová, Kotrlová, Malinová po 4, Krátká 2

Druhé utkání proti domácím - zlepšení v útoku - vzruch vnesla především Linda, opět dobře střílela Hanka - v obraně jsme ovšem stále připomínali ementál / především po střelách soupeřek následovalo vždy dlouhé zamýšlení se místo chycení míče / sice jsme dotáhli na 10 bodů ztráty šest minut před koncem, ale to bylo všechno

OSK - Hradec 54:51
Střelci : Valentová 20, Cvernová 12, Malinová 9, Kotrlová 8, Krátká 4, Řezáčová 1

V neděli ale již hrálo docela jiné družstvo - proti Hradci, který byl také v omlazené sestavě, jsme dobře začali a přestože soupeřky vedly v prvním poločase až o 10 bodů, nevzdali jsme to a stáhli náskok do poločasu na tři. Obrana Markéty i Kláry a Katky Krátké byla už o hodně lepší, nebojácností se prosazovala i Kristýna, Hanka v útoku pořád na výbornou - a najednou to šlo. Ještě minutu a půl před koncem jsme sice o koš prohrávali, ale závěr - díky bojovnosti všech, dobrým trestným hodům Kristýny - byl už náš. S klaksonem soupeřky už jen snížily z 5 na tři body rozdílu. Utkání nám pomohlo dost i po psychické stránce - ukázali jsme si, že systém postupného útoku 2-3 / známý všeobecně jako " rozprsk " / se dá použít. Jen se musí všechny pohyby vykonávat sprintem včetně startu proti míči, startu po přihrávce, musí se přihrávat silou a přesně, nikdo se nesmí bát vniknout do mezery a případně zakončit střelbou po odraze oběma nohama. Netřeba putovat po značkách, je nutné myslet na to, že se hraje na koš. Když se k tomu přidá dobrá a důrazná obrana - jde to.

OSK - Havířov 59:80
Střelci : Valentová 13, Sehnalová 12, Malinová a Krátká 9, Cvernová 5, Hrabovská a Kotrlová 4, Fašánková 3

Poslední utkání nemohlo nic změnit na našem čtvrtém místě, takže příležitost dostaly opět všechny hráčky / i když ne všechny tolik času jako v sobotu /. Nejvíc ji využila opět Linda Sehnalová, kterou svou nekomplikovanou a nebojácnou hrou soupeřky pěkně " vytáčela ". Z jejího přístupu ke hře proti zóně / moc nepřemýšlet, vniknout do mezery a vystřelit / by si mohly vzít příklad mnohé, ne-li všechny starší hráčky. Problémy nám dělal zónový pressink soupeřek - pochopitelně - byli jsme bez jediné rozehrávačky - ale pokud jsme ho přehráli, Kristýna a Katka Krátká dobře zakončovaly. Ve druhém poločase jsme měli i dost hezkých útočných doskoků, nebojácně pronikla párkrát až ke koši Jitka Hrabovská, na Hance Valentové už přece jen byla znát únava. Soupeřky se zkušenostmi z dorostenecké ligy staršího dorostu sice taky střídaly všechny hráčky, ale do 25. minuty bylo skóre - 3 body. Přes dvacetibodovou porážku jsme končili zápas spokojeni.
Při vyhlášení výsledků jsme ještě blahopřáli Hance Valentové k zařazení do All Stars turnaje ..

Kristýna je známá svými nebojácnými průniky         Linda i Katka odvedly v utkání s Příborem dobrý výkon

Já ? Kdepak ? - to Zuzka sama ..           Gabča Sedláková brání soupeřku v utkání s Příborem

IX. kolo žákovské ligy : SBŠ Ostrava - OSK = 40:93 / 6:22, 15:45, 28:66 /

Povinné vítězství, do zápasu zasáhly všechny hráčky, zápas měl funkci adaptace na nedělní utkání

Střelci : Kubová 17, Valentová 15, Malinová 10, Krátká 9, Ondrejková 8, Kotrlová 6, Sehnalová 5, Hrabovská, Fašánková a Uhlířová 4, Sedláková 3

X. kolo žákovské ligy : SBŠ Ostrava B - OSK = 48:68 / 16:17, 25:37, 40:54 /

Překvapivé, ale zasloužené vítězství vybojované soustředěnou obranou, rychlými protiútoky / Hanka, Šárka / a úsúěšnou střelbou. Do konce základní části zbývají čtyři zápasy a není vůbec jasné, kdo z pětice / Ostrava, Žďár, Olomouc, Hradec, Kyjov / zůstane před branami finále. Máme postup ve svých rukou, ale k tomu nesmíme zaváhat ve zbývajících zápasech - nejdříve už doma proti Hradci 26.1.

Střelci : Valentová 31, Kubová 17, Kotrlová 7, Malinová 6, Ondrejková 4 a Krátká 2

XI. kolo žákovské ligy : OSK - Hradec Králové = 72:64 / 12:13, 27:34, 52:48 /

Utkání nebylo hezké na pohled / a to se sešlo na hale SŠP tolik diváků !! /. Začali jsme dost nervózně, první čtyři míče ztratili a do tempa jsme se dostávali pomalu. V prvním poločase zasáhlo do hry 11 hráček, ale žádná nebyla úplně přesvědčivá. Dostávali jsme laciné koše ze hry 1-1, špatně jsme doskakovali / páteční video zatím nestačilo !! / a v útoku jsme se nemohli trefit ani z trestného hodu. Ještě ve třetí čtvrtině byl rozdíl stále 9-10 bodů pro soupeřky. Závěr ale patřil nám, dominovala v něm především Katka Vítková neuvěřitelným množstvím získaných míčů a vzápětí i proměněných střel zpod koše. V poslední čtvrtině dala 12 bodů a byla rozhodující pro konečný úspěch. " Oporám " se příliš nedařilo - na Hance i Kristýně byl vidět tréninkový výpadek a doznívající nemoc / Hanka /, Barča měla mnoho, opravdu mnoho ztracených míčů, ani Šárka hlavně v první polovině nebyla jistá. Markéta zůstala za svým výkonem z minulého týdne.
Samostatnou kapitolou byli rozhodčí, kteří kupili chyby, drobné fauly pískali / na obou stranách / velké fauly přehlíželi / také oboustranně / . Nicméně nakonec tak jen domácí měli 31 faulů / hosté 21 / a hosté stříleli 47 trestných hodů ! / my jen 26 /

Střelci : Vítková 17, Kubová 13, Ondrejková 11, Krátká 9, Valentová 8, Malinová 7, Kotrlová 5

XII. kolo žákovské ligy : OSK - Liberec = 71:32 / 19:5, 35:15, 50:22 /

V neděli nastoupila výrazně omlazená sestava s pěti " 94", dost prostoru dostaly i hráčky ročníku "93", které zatím hrály málo - Danča, Ivana. Utkání nebylo příliš zajímavé, nakonec o výsledku bylo jasno hned z úvodních 13:0 pro nás. Dobře se nakonec ukázaly Pavla a Monika, které spolu s Katkou Vítkovou byly i nejlepšími střelkyněmi. Ovšem v obraně musejí všechny tři hodně přidat - i liberecké hráčky je občas přehrávaly 1-1 nebo využívaly jejich chybného postavení v obraně. Hanka i Kristýna byly tentokrát u stolku, jen velmi krátké úseky odehrály Barča, Šárka a Markéta - odpočinek už byl zapotřebí.
Situace ve skupině se pomalu vyjasňuje, jistými postupujícími jsou Hradec po vítězství ve Žďáru a Ostrava po zisku dvou bodů doma proti Kyjovu. Z trojice Žďár, my a Kyjov je ve finále místo jen pro dva - Kyjov má pozici relativně nejlepší, má dvě vítězství ze vzájemných zápasů a obě utkání doma, my jsme na tom nejhůř, k postupu nás přivede jen vítězství v Kyjově i v Brně.

Střelci : Husičková 14, Vítková 11, Geschwinderová P. 10, Ondrejková 9, Krátká 8, Uhlířová 7, Hrabovská a Kubešová 4, Sehnalová a Malinová po 2

Na Velikonoce se podíváme opět do Francie - stejně jako vloni "92" :

pojďme si připomenout loňský zájezd ..

XIII. kolo žákovské ligy : Gambrinus Brno - OSK = 43:53 / 13:17, 22:31, 33:39 /

Až příliš pohodové utkání, ve kterém se prostřídalo všech 12 hráček, výsledek jsme měli pod kontrolou. Stále jsme bojovali s přílišným automatickým pojetím postupného útoku, soupeřky byly sice technicky hůře vybavené a méně zkušené, ale vysokých postav a síla jim také nechyběla. Dost prostoru měla Hanka Valentová, která " žila " z laciných košů po nepřsnostech v rozehrávce soupeřek, několik dobrých útočných doskoků předvedla Katka Krátká. Svou šťastnou povahu na okamžik opět předvedla Linda, naopak Katce Vítkové se nepodařilo navázat na předešlé výkony.

Střelci : Valentová 21, Kubová 10, Ondrejková 7, Krátká 6, Malinová, Kotrlová, Sehnalová, Vítková 2, Hrabovská 1

XIV. kolo žákovské ligy : Jiskra Kyjov - OSK = 49:48 / 11:16, 29:28, 42:38 /

Dramatické utkání, ve kterém šlo v přímém souboji o poslední, čtvrté, postupové místo do finálové skupiny. Utkání, které mohlo se stejnou pravděpodobností skončit opačným rozdílem, ale tentokrát se bohužel štěstí od nás odvrátilo. Jinak toho bylo k vidění dost, i když ne vždy v té nejvyšší kvalitě. Co nám chybělo : od každého něco - především lepší obrana - posuďte sami, jak se nám to podařilo - Čechalová 16 bodů / č. 18 /, Selucká 10 bodů / č. 20 / Matějů 8 bodů / č. 11 /. Kromě nich jsme ovšem dovolili skórovat i dalším č. 12, 13 a 17 - dalších 16 bodů - tedy celou třetinu.
Zahráli jsme poměrně málo protiútoků - celkem asi 4, máme pomalejší přechod do RP, než by bylo potřeba. Stále jsme občas zbrklí v zakončení , bez citu pro to, kolik je do konce útoku a co se dá ještě vytvořit. Nájezdy proti blokující Kamile Selucké neměly / ještě k tomu na malém prostoru / šanci uspět. Stejně tak nemáme útok dost pestrý, musíme se naučit změnit " něco " na útočném systému.
Tak jak to probíhalo: začátek nám trochu utekl - především přes hráčky 18 a 13, s malým prostorem jsme si nevěděli rady. Ve druhé čtvrtině jsme několikrát dobře použili akci " najeď a vyhoď střílejícímu " i s dobrým zakončením - Markéta, Katka. Získali jsme tak jednobodové vedení. Třetí čtvrtina zase přinesla pár zbytečných ztrát, vzniklých automatickým "posunováním" míče, který se stal kořistí především Báry Matějů /11/. Soupeřky vedly o sedm bodů, když jsme začali skóre otáčet. Za poslední tři minuty už soupeřky neskórovaly, my naopak získali několik míčů z pressinku a zdálo se, že je šance. Bohužel v nejméně vhodnou dobu nás zradily trestné hody / 6-2 v poslední minutě / a poslední míč při střele z krátké vzdálenosti zakroužil obroučkou a vypadl. Závěrečná střela po dvou time outech už byla jenom čekáním na zázrak, který se nestal.
Nemáme ale žádný důvod k velkému smutku - uvědomme si, že vloni Kyjov hrál finálovou osmičku a útočil na Mistrovství ČR, my jsme ani nebyli v žákovské lize. Dnes jsme s ním uhráli dvě " remízy ", porazili Hradec, Žďár a Ostravu. Nemůžeme chtít hned všechno - odjížděli jsme sice smutni, ale s pocitem, že máme opět tým, který čeká dobrá budoucnost.

Střelci : Malinová 12, Valentová 11, Kubová 10, Ondrejková 8, Krátká 5, Kotrlová 2

Turnaje žákovské ligy ve skupině o 5.-8. místo:

Žákovská liga se dohrává v podobě tří malých turnajů - vždy ve stejný den dvě utkání s různými soupeři. Až na výjimky dostávají u nás příležitost hráčky, které do bojů zatím zasáhly málo, resp. hráčky, se kterými počítáme do příští sezóny v B družstvu mladších dorostenek. Naše děvčata všechna čtyři utkání lehce vyhrála, bohužel se těžšího soupeře, na němž bychom si prověřili, jak na tom opravdu jsme, nedočkáme.
Výsledky z 1. turnaje - Ostrava :
SBŠ Ostrava - OSK = 31:71
Gambrinus Brno - OSK = 36:67

Výsledky z 2. turnaje - Liberec :
Liberec - OSK = 45:93
Střelci : Valentová 28, Kubová 14, Kubešová 10, Vítková 9, Sehnalová a Krátká po 8, Geschwinderová Iva 7, Husičková 5, Geschwinderová Pavla 4
Gambrinus Brno - OSK = 42:74
Střelci : Valentová 20, Kubešová 12, Kubová a Vítková 10, Husičková 7, Geschwinderová Iva 6, Geschwinderová Pavla 3, Fašánková, Krátká a Sehnalová po 2

Mezinárodní turnaj v Pau / Francie / :

reportáž zde ..

fotky ze zápasů starších žákyň v Pau

podívejte se na fotky ze zájezdu >>>>

Závěrečný turnaj ŽL - Olomouc :
OSK - Ostrava 84:48
Střelci : Valentová 32, Kotrlová 12, Geschwinderová I. 10, Vítková 8, Uhlířová a Krátká po 6, Hrabovská 4, Fašánková 2
OSK -Liberec 68:50
Střelci : Vítková 24, Krátká 15, Valentová 14, Geschwinderová Iva a Uhlířová 4, Fašánková 3, Kotrlová a Hrabovská po 2

Domácí turnaj byl loučením s letošní žákovskou ligou. Na našem celkově 5. místě ve skupině se nedalo nic změnit, může nás hřát představa, že jsme někde do 10.místa v ČR a to může být a je určitě dobrý vklad do dalších dorosteneckých let. Na domácí hale se sešlo jen osm hráček, jednak byla kolize se zápasy mladších žákyň, jednak chyběla stále nemocná Šárka a také Gabča Sedláková, jednak nehrály již postaršené Markéta a Barča, které bojovaly s dorostenkama o postup do extraligové baráže.
Jediným zápasem, ve kterém o něco šlo, tak byl souboj Ostravy a Liberce, který nakonec dopadl lépe pro český tým. Naše děvčata hrála vcelku dobře, i když občas byla kombinace dost rozpačitá, Hanka Valentová měla v prvním zápase sólo, ve druhém utkání se výborně rozehrála Katka Vítková. Ocenit je potřeba i Ivu Geschwinderovou, která hrála velice zodpovědně, bez ztráty a v prvním zápase se i bodově prosadila. Výkyvy ve střelbě / i ve viditelnosti / měly Katka Krátká a Kristýna Kotrlová / každá jakoby odehrála jen jeden zápas /.

všechny výsledky a tabulka soutěže

Začala příprava na příští sezónu - dva mezinárodní zápasy
OSK - ŠBK Šamorín 68:53
Střelci : Hausknechtová 22, Čepelková 17, Valentová 11, Ondrejková 8, Vítková 6, Sehnalová a Kotrlová 2
OSK - ŠBK Šamorín 49:60
Střelci : Ondrejková 12, Vítková 10, Valentová 8, Kotrlová 7, Krátká 4, Sehnalová,. Geschwinderová I., Husičková a Hrabovská po 2

V prvním utkání jsme / na přání hostů / hráli i se třemi mladšími dorostenkami. Bylo vidět, že " extraligová " sestava by si s děvčaty poradila snadno, ale hráčky se naběhaly až až - některé více než v předešlých utkáních dorostenecké ligy. Každé početnější střídání však přinášelo problémy s nesehraností. Velice hezké byly protiútoky na začátku zápasu, do kterých vybíhala Kristýna, ještě kdyby jich víc proměnila. Pod koši bojovala i Katka Vítková / jen kdyby víc trénovala ! /
Druhé utkání hrála už jen " žákovská " sestava, ještě k tomu bez Šárky, obou Markét a Pavly Geschwinderové, ale po prvních problémech s orientací se její běhavý styl postupného útoku rovněž prosadil. Výborně převzala roli dirigentky Barča. V závěru se přidaly i některé " 94". Celkově litovelské dopoledne bohatě splnilo svůj účel.

Pokračujeme utkáními se známými soupeři

Kroměříž - OSK 53:73

Dosti tvrdé a bojovné utkání na nezvyklém povrchu ukázalo, že nic nebude nikde zadarmo. Pokud jsme bránili a měli míče k provedení protiútoků, šlo to dobře, jakmile jsme polevili, bylo z toho nepříjemné " dobývání " důrazné kroměřížské obrany. Po delší době hrála Šárka a ukázala, že si jistě do hry opět brzy dostane. Tvrdost zápasu vyhovovala Hance, velmi dobře zahrála i Pavla G.

Příbor - OSK 45:74

Od příborských dorostenek jsme čekali víc - od počátku jsme měli dost zřejmou převahu a pokud jsme byli soustředěni, měli jsme utkání jasně ve své moci. Ale soupeřky - účastnice DL v příští sezóně - se teprve hledají, odveta nebude jistě úplně hladká. Tentokrát chyběly všechny prostějovské hráčky, nahradily je hranické Markéta a Linda a vedly si více než dobře. Zaujaly 100% trestné hody Kristýny Kotrlové i dobře zahrané protiútoky.

Kvalifikace o dorosteneckou ligu na závěr sezóny

Zlín - OSK 36:91

Soupeřky držely krok celý poločas a teprve ve třetí a čtvrté čtvrtině nestačily na naše rychlé protiútoky. Do té doby však velmi dobře nabíhaly ze slabé strany před naše hráčky a působily nám problémy i v obraně svou výškou. Nakonec si zahrály všechny hráčky a v dusném dopoledni jsme tak vydrželi více než domácí, kteří měli lavičku přece jen užší. Žádné nečekané výkony z naší strany jsme neviděli, z mladších děvčat se nejvíc dařilo Markétě Kubešové.

Střelba : Valentová 28, Kubová 19, Vítková 13, Kubešová 9, Krátká 7, Ondrejková 6, Kotrlová 5, Husičková 4, Malinová, Kotrlová a Hrabovská po 2

SK UP Olomouc - OSK 67:66

První čtvrtina spánku, katastrofální obrana a nakupené zbytečné ztráty rozhodly o porážce na SK UP. Soupeřky hrály nadšeně, my zvlášť na začátku chladně a nepřesvědčivě. Tréninkové manko se ukázala jako velká překážka pro všechny, kdo v posledních týdnech z nejrůznějších důvodů chyběli. V obraně se nám nepodařilo najít sestavu, kde by aspoň 4 hráčky zodpovědně bránily - takže k vidění byly zapomenuté soupeřky pod košem, za vlastními zády a mezery v obraně, které přímo vybízely k nájezdu. Kdykoli se zdálo, že můžeme srovnat krok, přišly hloupé ztráty nebo neproměněné šance, při kterých jsme stáli sami pod košem. Většinou následoval protiútok a snaha o kontakt byla opět odražena. Až v posledních pěti minutách jsme ukázali něco z toho, co bychom chtěli vidět po celou dobu - tlak na hráčku s míčem, zisk přihrávky a protiútok včetně dobrého zakončení. Závěrečná " remíza " s malou ztrátou byla nakonec maximem, co jsme mohli vyzískat.

Střelba : Kubová a Ondrejková 14, Valentová 11, Krátká a Geschwinderová Pavla 8, , Kotrlová 5, Vítková 4, Kubešová 2

OSK - Zlín 82:45

Pohodová atmosféra, kterou dokreslovala i bezproblémová přítomnost hráček SK UP / je super, že to ty holky tolik " neřeší " a dovedou se spolu normálně bavit !! /. Samotné utkání bylo o kus rychlejší než to ve Zlíně - asi to ale bylo způsobeno menší tělocvičnou, kde se přece jen víc běhá - my jsme se snažili líp bránit - ne vždy se to ale dařilo. V první čtvrtině byla nejvýraznější osobností Markéta Kubešová, postupně se přidávaly i další, i když třeba Katce Krátké to trvalo další dvě čtvrtiny, než začala být pro koš soupeřek nebezpečná. I Šárka byla víc vidět, ale stále ještě jsou to velké rezervy. Před sobotou jsme přišli na jiné myšlenky, ale jak by takový výkon stačil nebo nestačil, to uvidíme právě až v sobotu

Střelba : Geschwinderová Pavla 15, Kubová a Kubešová 14, Krátká 12, Valentová 6, Fašánková 5, Ondrejková, Husičková a Kotrlová po 4, Sedláková 2

OSK - SK UP Olomouc 83:43

Úplně jiný výkon než před týdnem, o hodně soustředěnější v obraně a mnohem aktivnější v útoku předvedly naše mladší dorostenky B v posledním, rozhodujícím utkání proti SK UP. Jako prospěšný se ukázal i model utkání ve čtvrtek jako přípravy, celotýdenní práce v obraně a zaměření na hru 1-1 se vyplatilo. Hlavně Šárka a Barča v prvním poločase byly stálým nebezpečím, v obraně na jedničku zahrála Markéta Kubešová, ale zlepšila se i Hanka Valentová a svůj dobrý standart odvedla Katka Krátká. Tato pětka také začínala a získala rychle náskok 15:4. tedy do jisté míry vznikla obrácená situace proti zápasu z minulé neděle. Soupeřky náš nástup nedokázaly zachytit a jen místy kontrovala Gabča Lachnittová / celkem ovšem 23 bodů ! / , ostatní byly dnes mnohem méně nebezpečné. U nás se zapojila do hry opět i Katka Vítková / několik dobrých doskoků, ale v útoku stále jen minimum /, Kristýna Kotrlová - pár dobrých střel ze střední vzdálenosti, občas naivita v obraně, ale i u ní mnohem lepší výkon než v prvním zápase. Pavla Geschwinderová zaskakovala za Markétu Kubešovou, měla několik výborných obranných zákroků. Do poločasu jsme tak na hřišti dominovali, 23 bodů v náš prospěch mluvilo samo za sebe, Ve třetí čtvrtině se utkání poněkud zadrhlo, děvčata z UP daly prvních šest bodů a snížila na 17-ti bodový rozdíl. Bojovnost Hanky Valentové stála za dalšími čtyřmi body pro nás a pak už se utkání jen dohrávalo. Konečný čtyřicetibodový rozdíl neodpovídá zcela kvalitě družstev, ale naše protiútoky už nebyly k zastavení.

Střelba : Valentová 21, Kubová 19, Krátká 18, Ondrejková 10, Kotrlová 5, Kubešová a Vítková po 4, Geschwinderová P. 2