HLAVNÍ STRÁNKA

KADETKY U17

ŽÁKYNĚ U15

ŽÁKYNĚ U14

MINIŽÁKYNĚ U13

MINIŽÁKYNĚ U12

MINIŽÁKYNĚ U11

KONTAKTY

TERMÍNY


ÚVOD - PŘED SEZÓNOU

Mladší část loňského týmu U10 vlastně pokračuje v této kategorii už druhým rokem - tentokrát ve formě turnajů ČBF a s Plyšákovem na závěr


TRÉNINKY

Pondělí 17:00 Stupkova
Středa 17:00 Stupkova
Pátek 16:30 zdrav.škola
Plyšákov Olomouc

Tým U10 se dočkal svého vrcholu sezóny a na domácím Plyšákově získal páté místo a nového maskota k tomu. Všech pět zápasů s různorodými soupeři holky dobře prověřilo. V základní skupině jsme nejprve potkaly Jižní Supice, zápas se nám vydařil především na obranné polovině. Proti Tygřicím z Prahy to byl boj o každý míč a koš, ale od začátku jsme šly do vedení a zvládly ho dotáhnout do vítězného konce. Ve čtvrtfinále proti Studánce to byl ještě větší boj a nakonec jsme prohrály tím nejtěsnějším rozdílem. Bylo prolito mnoho slz, ale ještě nás čekal další zápas se SBŠ Ostrava. Po třech minutách, kdy jsme prohrávaly 5:4, jsme se z prohry oklepaly, vrátily se k bojovnému výkonu a do konce zápasu jsme soupeři nepovolily ani bod. V neděli nás tak čekal v boji o 5. místo znovu tým Tygřic, který jsme dokázaly porazit ještě větším rozdílem než v prvním zápase.

Celý turnaj holky předváděly aktivní obranu, kdy se nám podařilo téměř vymítit nepozornost. Bojovnost a odolnost k tomuto týmu už prostě patří. Problém jsme občas měly se správným řešením útočních situací a především s úspěšností zakončení. Bylo až trestuhodné, jaké šance jsme dokázaly zahodit.

Celkově nám turnaj ukázal, kde musíme nejvíc zabrat, co už nám trochu jde a jak se chovat v různých herních situacích. Prezentovaly jsme se týmovým výkonem, kdy se do hry zapojovalo všech 5 hráček na hřišti. Každá byla schopná dát koš i něco vytvořit, což byl často rozdílový faktor proti ne tak vyrovnané sestavě soupeřů. Proto nechci a ani nemůžu vyzvednout žádnou z hráček.

OSK – Jižní Supice 55:1

Rychtarová 11, Veselá 10, Špundová 9, Pečová 8, Hejníčková 6, Mihalová 5, Vystrčilová 2, Dvořáková 2, Žlunová 2

OSK – Tygři Praha 28:21

Veselá 8, Rychtarová 5, Žlunová 4, Špundová 4, Dvořáková 3, Hejníčková 2, Pečová 2

Studánka Pardubice 27:28

- zápis jsem bohužel v návalu emocí někde zašantročila :)

OSK – SBŠ Ostrava 50:5

Rychtarová 12, Vystrčilová 10, Hejníčková 9, Veselá 6, Špundová 6, Pečová 3, Klesnilová 2, Mihalová 2

OSK – Tygři Praha 38:17

Vystrčilová 5, Rychtarová 5, Žlunová 4, Hejníčková 4, Listopadová 4, Špundová 4, Veselá 4, Pečová 4, Klesnilová 4U10 turnaj v MohelniciNeplánovaně si holky U10 zahrály před svým vrcholem sezóny miniturnaj v Mohelnici. Jako jediný čistě dívčí tým jsme vybojovaly obstojné druhé místo.

Nad kluky z BCM jsme měly od začátku jasně navrch díky naší delší herní zkušenosti. Mix tým ze Šumperka, kde ovšem dívky většinou jen přihlížely, byl také herně méně zkušený než my. V obou zápasech se nám dařil rychlý protiútok, ze kterého jsme vytěžily jednoduché koše.

S Mohelnicí nám už docházely síly a především nás naprosto opustila střelecká muška. Přesto jsme se proti hře soupeře, která nám dlouhodobě nevyhovuje (jeden chlapec sám útočí a všechny brání), dlouho držely. S jedenácti body se ale opravu vyhrát nedá a tak unavené holky si doklopýtaly alespoň pro stříbrné medaile.

OSK – BCM Olomouc 54:14

Hejníčková 10, Špundová 6, Rychtarová 6, Listopadová 6, Žlunová 6, Vystrčilová 6, Krejčí 4, Mihalová 4, Dvořáková T. 2, Veselá 2, Pečová 2

OSK – TJ Šumperk mix 33:6

Hejníčková 10, Vystrčilová 8, Mihalová 4, Rychtarová 4, Špundová 2, Krejčí 2, Veselá 2, Listopadová 1

OSK - Mohelnice mix 11:18

Špundová 7, Rychtarová 2, Vystrčilová 24. nadregionální turnaj

Na poslední turnaj U10 jsme vyjely do Brna v téměř kompletní sestavě. Nejsilnějšího soupeře, mix z Brodu, jsme dostaly hned jako prvního. Dokud trenéři soupeře dodržovali pravidelné střídání všech hráčů jako my, budovaly jsme si jednoznačný náskok. Druhý poločas už z palubovky ale neslezli dva šikovní kluci, kteří spoluhráče v útoku ani nepotřebovali a v obraně bránily pouze podkošový prostor. Náskok se tak z 20 bodů zmenšil až na konečný čtyřbodový rozdíl. Škoda tohoto přístupu, na kráse to zápasu moc nepřidalo.
S KP Brno jsme začaly nesoustředěně a zbrkle, kdy jsme dokázaly za první čtvrtinu dát jen jeden koš z cca 30 pokusů. Nakonec se přece jen střelecká muška zlepšila a jasně jsme dokráčely k druhému vítězství i přes to, že náš výkon nebyl lepší než průměrný.
Poslední zápas proti začínajícím holkám z Kyjova byl velice užitečný pro méně zkušené a mladší hráčky, které dostaly velký prostor na hřišti a všechny se ho zhostily velice slušně.
Pozitivní bylo, že se bodově prosadily všechny hráčky, bylo vidět zlepšení v přihrávkách do rychlého protiútoku i řešení situace 2 na 1. Celý turnaj nás však trápila úspěšnost zakončení a nesoustředěnost na hru.

OSK – Uherský Brod 52:48

OSK – KP Brno 55:14

OSK – Jiskra Kyjov 74:63. nadregionální turnaj

Na turnaj do Pardubic odjelo 11 hráček, všechny dostaly stejný prostor k tomu se něco naučit a zlepšit se. To že jsme dokázaly turnaj vyhrát a ukořistit vítězství i ve dvou doplňkových soutěžích už bylo jen něco navíc. První zápas s chlapeckým týmem z Mladé Boleslavi byl od začátku v naší režii. Zkušenější hráčky díky lepší orientaci ve hře jednoduše kluky přehrávaly a ty mladší s nadšením bojovaly. Proti mixované šestici z Peček to nebyl moc pohledný zápas. Stačilo ubránit dva šikovné kluky a v útoku více spolupracovat a výsledek byl opět jasný. Poslední zápas proti holkám z Pardubic byl pro nás samozřejmě nejpříjemnější. Při stále stejném rozvržení minut pro všechny hráčky chvilku trvalo, než jsme se od soupeřek jasně odpoutaly, ale zkušenější hráčky opět jasně předčily soupeřky a mohly jsme se tak radovat i ze třetí výhry a celkového prvenství v turnaji. Nejpovedenějším výkonem se blýskla Lili, spolehnout jsme se mohly tradičně na Anet V. a Vesi. Ale všechny hráčky ukázaly, že se každým zápasem zlepšují a to je to nejdůležitější. Svou premiéru zažila Eli Klesnilová a vedla si více než dobře.

OSK – Mladá Boleslav 44:27

OSK – Sokol Pečky 34:18

OSK – Studánka Pardubice 40:18Vánoční turnaj Blansko

Těsně před Štědrým dnem vyrazil téměř kompletní tým U10 na turnaj do sněhem zapadaného Blanska. V pohodové atmosféře holky odehrály dva zápasy a poměřily se v doplňkových zábavných soutěžích. První zápas proti holkám z Pardubic jsme se dlouho dostávaly do provozní teploty, až druhý poločas jsme začaly jasně soupeřky přehrávat a na hřišti se v poklidné atmosféře prostřídalo všech patnáct hráček. Proti domácím se nám vůbec nedařilo hrát proti jednomu šikovnému chlapci, který bránil všechny, útočil sám a nasázel nám 24 bodů. Takový styl nám prostě nesedí. V turnaji tak došlo k rovnosti bodů, kdy každý tým jednou vyhrál a všechny děti tak mohli být spokojení s přátelským vyvrcholením turnaje. Ale kdyby přece jen někdo chtěl vědět, kdo opravdu turnaj vyhrál, tak dle skóre jsme to byly my :-D

OSK – Studánka Pardubice 37:16

Veselá 8, Pečová 6, Žlunová 4, Hejníčková 4, Mihalová 4, Rychtarová 4, Listopadová 3, Dvořáková T. 2, Krejčí 2

OSK – BK Blansko 27:32

Veselá 11, Mihalová 6, Listopadová 4, Hejníčková 4, Rychtarová 2, Dvořáková T. 22. nadregionální turnaj

Druhý turnaj ČBF jsme pořádaly na Stupkové. Po loňských výprascích v této kategorii se karta obrátila a už jsme to my, které převyšují soupeře v herních zkušenostech a dovednostech. Chlapecké týmy BCM i Slavkov jsme předčily především rychlejšími reakcemi na obou stranách hřiště. Nejvyrovnanějším soupeřem tak byly holky z Lanžhotu, ale i tento zápas jsme měly od začátku pod kontrolou. Dařil se nám rychlý protiútok se slušnou úspěšností zakončení (na U10), přihrávky na lépe postavené spoluhráčky už nejsou výjimkou a naši tradiční bojovnost a slušnou odolnost jsme doplnily i o dominanci na doskoku.

OSK – BCM Olomouc 92:23

OSK – Sokol Lanžhot 56:40

OSK – DDM Slavkov 60:44

Všech 14 holek, které se do zápasů zapojily, odehrály víceméně stejnou porci minut a téměř všechny si daly alespoň nějaký koš. Nejvíc ale byla vidět Anet V., zdatně ji sekundovala Vesi, stále se lepšící Lili a všechny udivovala nejmladší Gabi. První zápasy hrála Majda a skvěle se zapojila.
1. nadregionální turnaj

První zápasy pro ročníky 2014 a 2015 v kategorii U10 jsme odehrály na turnaji ČBF Den s basketbalem v Blansku. Soupeři z Blanska (chlapci a 3 dívky) byli převážně začátečníci a od začátku se tak jasně ukazovala naše větší herní zkušenost. Mix tým z Uherského Brodu, kde ale opět hrály prim chlapci, nám byl vyrovnaným soupeřem. Bojovalo se o každý míč, často to byla začátečnická přehlídka rozskoků, ukopnutých míčů a nechycených přihrávek na obou stranách. Nakonec ale rozhodl větší drive chlapců, na který jsme už nedokázaly reagovat. Co nám šlo?: bojovnost na obou stranách hřiště, snaha o první přihrávku do rychlého protiútoku, návrat do obrany, odvážná hra do koše, snaha o zapojení všech hráček na hřišti. Na čem musíme zapracovat?: vydržet bránit svého hráče, zlepšit úspěšnost zakončování (neodhazovat míč jen tak do vzduchu a používat desku), razantnější a přesnější přihrávky a ještě mnoho dalšího :-D Celkově jsme ale v Blansku zanechaly velice dobrý dojem, ze všech družstev jsme hrály jednoznačně nejtýmověji. Naše dovednosti jsme zúročily i v doplňkových soutěžích, kde jsme téměř ve všech kategoriích obsadily přední místa.

OSK – BBK Blansko 62:12

OSK – Uherský Brod 21:28