HLAVNÍ STRÁNKA

KADETKY U17

ŽÁKYNĚ U15

ŽÁKYNĚ U14

MINIŽÁKYNĚ U13

MINIŽÁKYNĚ U12

MINIŽÁKYNĚ U11

MINIŽÁKYNĚ U10

KONTAKTY

TERMÍNY


ÚVOD - PŘED SEZÓNOU

Ročník 2015 a mladší si vysloužil název "fialky" podle tréninkových triček, které měly zprvu ten důvod, abychom je našli v houfu děvčat U11. Postupně se víceméně osamostatnil a věříme, že se ještě rozroste o další děvčata.


TRÉNINKY

Pondělí 17:30 Čajkovského
Středa 17:30 Čajkovského
Miniturnaj U9 - aneb V závěru roku o Kinder vajíčka

A hned zkraje je třeba říct, že Kinder vajíčka zůstala doma spolu s diplomem za 1. místo, což bylo hezké a příjemné. Jenže - hezká šňůra pěti vítězství v řadě ani zdaleka neznamená, že další budou přibývat jen tak, samy od sebe, naopak, je to těžší v tom, že z malých sotva rozkvetlých fialek se stávají baskeťačky a omluvy typu "ona ještě malá" sice pořád platí, ale už ne pro cokoli.

Lhal bych ale, kdybych řekl, že jsem nebyl pyšný na to, jak hrajeme, jak zvládáme otáčet zápasy ( vlastně druhý i třetí ), jak bojujeme. Snad se to líbilo i všem kolem a vyrovnali(-y) se i s tím občasným tlakem a hlukem a tak. Vítězství jsou fajn, i když vidíme, že stačí dvě tři střely, co by skončily jinak a raduje se soupeř. Ostatně jako už tak často ve sportu.

Všechny zápasy (nejen ty naše) byly vyrovnané a skončilo to skutečným bojovným finále - super! Tahle pochvala jde ale všem týmům, všem trenérům a vůbec celému tomu malému Plyšákovu bez plyšáků. Body tentokrát uvedu, ale hlavně proto, aby bylo vidět, že jsme se dovedli o ně podělit a pořád si přitom uvědomujeme, že je spousta věcí, které se prostě do zápisu nevejdou.

OSK - KP Brno 46:30

Spáčilová 18, Listopadová 10, Starostová 5, Klesnilová 4, Nosková 4, Mahelová 2, Pečová 2, Dvořáková E 1

OSK - Studánka Pardubice 51:30

Nosková 10, Listopadová 10, Pečová 9, Spáčilová 8, Klesnilová 8, Starostová 4, Dvořáková E 2

OSK - BK Blansko 39:28

Dvořáková E 9, Pečová 9, Starostová 5, Listopadová 4, Vilner 4, Mahelová 4, Spáčilová 2, Nosková 2
Plyšákov - aneb jak jsme potkali basketbal :)

Účast "fialek" na Plyšákově budila i trochu obavy, jak zvládneme turnaj s kompletně o rok mladším týmem proti zkušenějším a starším. Los nám do skupiny přidal hned oba pozdější finalisty a bylo to jaksepatří znát. Pochopitelně byli oba skupinoví soupeři daleko, hodně daleko za naším obzorem, takže vlastně nebylo ani co hodnotit. Gabčin a Kristýnin koš byly jen cukřík na pro nás hodně těžko stravitelném pokrmu, který vařila děvčata ze Studánky i z Prahy. Bylo to jako bychom se octli z venkovské návsi na křižovatce šestiproudých dálnic v nejhustším provozu.

Pátek jsme prostě přežili a v sobotu už to přišlo - nejprve jsme ještě nestačili na přece jen zkušenější Kladno, ale odpoledne jsme překvapili všechny i sami sebe obrovským vzednutím proti Žilině, která byla o dost vyšší a fyzicky vyspělejší. Zahodili jsme strachy a zahráli kartu bojovnosti a nasazení, která nám nakonec získala superschopnost vydržet souboje a vycházet z nich vítězně. Najednou všechny poznaly, že stačí si věřit a ono to půjde, i když ne lehce. Dostali jsme se do stavu jakéhosi "flow", který sportovci občas popisují, stavu, kdy nic nebolí, důvěra v sebe stoupá a dějí se nečekané věci.

V neděli už byla znát na všech únava - boj se Supicemi, které taky měly motivaci odčinit svoje porážky, byl úporným bojem o území a soutěž v občas šťastných střelách. Těch jsme měli o pár víc než soupeř - i v neděli jsme se prali a bojovali, ale už to nebylo to "nadnášení", byl to boj přízemní, často nehezký, ale z obou stran statečný.

Body neuvádím, i když je vím - a nejen já, každý viděl, že nejvíc jich dala Gabča a Amálka, ale cítím že by nebylo spravedlivé neuvádět to množství obranných soubojů Katky nebo nejmenší Elišky, či Lucky. I tu pochopenou poziční hru Izy a chycení míče Zuzky, rozdílový koš Sofči, nečekané, ale hezké body Evelin ... a ještě by se toho našlo. Krásné desáté místo a chobotnice, která má osm chapadel aby chytila všechny míče a je chytrá, aby si věděla vždycky rady - tak to jsou odměny, za které snad nějaká ta boule stojí za to ?

Studánka Pardubice - OSK 92:4

HB Basket - OSK 94:0

Sokol Kladno - OSK 34:16

BKM Žilina - OSK 36:46

Jižní Supice - OSK 18:24
Jak začít? Nejlepší je začít správně!

A to se nám při dvou úvodních samostatných zápasech v Pardubicích povedlo na 100 - no dobře, na 92%. Samozřejmě, pro pár zkušenějších už to nebylo "poprvé", ale pro moho jiných ano - a ony si to budou pamatovat do konce své kariéry.

Samozřejmě byly u soupeřek i u nás vidět rozdíly mezi těmi, kdo už občas hrají v U10 a těmi, kdo hrají opravdu poprvé, ale všechny se snažily vnímat rady, nikdo po hřišti jen tak zbůhdarma nebloudil a dokonce jsme se úplně neztráceli ani v obraně. Druhý zápas byl o dost lepší než první, hlavně proto, že jsme pochopili, že pokud soupeřkám míč nevezmeme, samy nám ho nedají - no a když ho nemáme, tak nemůžeme dát koš. Ano - takhle jednoduchá hra to je :). K tomu si ještě musíme umět víc a líp přihrát dopředu, neshromažďovat se pod košem, občas změnit směr driblinku, zrychlit uplatněním techniky "pravá-levá" - no je toho ještě docela dost.

Na závěr stats: - všude se píšou jen body, ale ty nejsou to jediné, co se počítá - každý získaný míč, každá přihrávka, každý obranný zákrok, každé chycení míče - všechno má význam!

Studánka Pardubice - OSK 56:38

Spáčilová 10, Pečová 8, Listopadová 6, Klesnilová 4, Vilner 4, Nosková 2, Urbánková 2, Starostová 2

Studánka Pardubice - OSK 54:48

Pečová 14, Spáčilová 8, Listopadová 6, Dvořáková E 6, Vilner 6, Starostová 4, Nosková 2, Klesnilová 2