hlavní stránka

TÝM NEJMLADŠÍCH BASKETBALISTEK - U10

 • Sára SOUČKOVÁ
 • Vanda PETRŽELOVÁ ...obě v týmu u11
 • Sofie POLEDNOVÁ
 • Soňa JARNOTOVÁ
 • Adéla CHODILOVÁ
 • Adéla JANKŮ
 • Natálie KREJČÍŘOVÁ
 • Katka VODEŠILOVÁ
 • Laura FILIPOVÁ
 • Nikola ZAHRADNÍČKOVÁ
 • Klára OČENÁŠKOVÁ
 • Eva KARGEROVÁ
 • Rozálie BERKOVÁ
 • Justýna LORENCOVÁ
 • Ema VALENTOVÁ
 • Nela ŠLAHAŘOVÁ
 • Lucka ŠUPOVÁ

Trenérky : Zuzana TEJKALOVÁ a Renata SPRUŠANSKÁ

Tréninky ZŠ Stupkova:

 • úterý 16:00 - 17:00
 • čtvrtek 16:00 -17:30
 • pátek 15:30 - 17:00

  STARŠÍ TEXTY

  10.9.17

  MEDVĚDÍ POHÁR KOLÍN

  Celý text : zde :

  1.10.17

  ŠMOULINKA 1.TURNAJ KRALUPY

  Celý text : zde :

  18.10.17

  ŠMOULINKA 2.TURNAJ KOLÍN

  Celý text : zde :

  4.11.17

  ŠMOULINKA 3.TURNAJ OLOMOUC

  Celý text : zde :

OP U10 - OSTRAVA

Další domácí dvojzápas je za námi a když se podíváme, s jakými obtížemi se dáváme dohromady, tak se už teď děsím toho, co bude, až budeme mít hrát někde mimo Olomouc.

Ostrava měla zkušenější družstvo než minule Těšín, pár hráček známe už z U11 a tak byly síly vyrovnané vzhledem k tomu, že u nás hrála Vanda a taky Harry. Sára se přidala až druhý zápas, ovšem kde byly některé hráčky ze skutečného týmu U10, co zůstává tajemstvím (Sofie). Některé jsme objevili až po zápase (Maruška), některé byly zřejmě nemocné (čím to, že soupeři jsou o tolik zdravější než my?). Čili nakonec v deseti hráčkách a dvou pětkách. V prvních pětkách na sebe narazily hlavní hvězdy obou týmů, takže to chvíli vypadalo jako Vanda proti Holáňové (Ostrava) za doprovodu ostatních. Hosté si udržovali mírné vedení a nezdálo se, že bychom mohli uspět, ale výkon ve třetí čtvrtině (13:4 pro nás) byl rozhodující, v poslední čtvrtce jsme í díky dobré hře Adély Kargerové výsledek celkem s přehledem udrželi.

Ve druhém zápase už to tolik nešlo, prohrávali jsme už o patnáct a tak ani poslední kvarta (10:2) nedokázala vítězství vybojovat. Celkově je remíza spravedlivým vyjádřením sil obou družstev. Problém ovšem je, že zatímco v Ostravě skórovalo deset hráček, u nás jen pět a míra zapojení do hry u některých je minimální až nulová. Potěšil jen první koš Kláry a hezké momenty ukázala Nikola, hlavně v prvním zápase, kdy těžila z přihrávek Adély K. Nemáme pořád zafixovanou činnost: chyť míč a dribluj, případně: vybojuj míč a oddribluj pryč - takže jsou k vidění nekonečné sekundy přetahované o balón, který už jsme třikrát drželi v rukách (Laura).

Z výhry měly hráčky určitě radost, ale mnohem radostnější pohled by byl na větší počet a větší aktivitu ve hře, abychom nemuseli donekonečna spoléhat na Vandu, případně Harryho a Sáru.

OSK – SBŠ Ostrava 45:40

Petrželová 22 - 8/4, Kargerová 13 - 5/1, Zahradníčková 7 - 2/1, Očenášková 2, Chodilová 1 -2/1

OSK – SBŠ Ostrava 35:42

Petrželová 17 - 4/1, Součková 9 - 6/3, Kargerová 4, Chodilová 3 - 2/1, Zahradníčková 2


OP U10 - ZAČÁTEK DOMA

Prodloužený víkend (kolikátý už ?) trochu zamíchal sestavou a bylo dost škoda, že chyběly právě Klára, Soňa, Maruška a Laura, mohly si opravdu slušně zahrát zase jednou proti poněkud nezkušenému soupeři

Takhle jsme dali dohromady desítku hráček včetně Vandy a Harryho, které už měly za sebou dva zápasy z Tišnova. Potěšitelné bylo, že se tentokrát do hry - a trochu i do skóre - zapojily i další hráčky, nejlíp to šlo asi Nikče, ale vidět byly i obě Adély a Katka, Sofie, Róza a Natka ještě přece jen potřebují trochu víc času. Soupeřky hrály jeden z prvních zápasů vůbec, my jsme se snad už přece jen ze tří Šmoulinkových turnajů něco naučili a tak jsme občas reagovali rychleji, občas vydrželi driblovat déle (než jsme nakonec spadli) a sem-tam jsme dokázali proměnit i dvojtakt ( Nikola, Adéla J.). Obrana už aspoň chvílemi vypadala, jako že existuje, i když správně se postavit nebo předběhnout hráčku s míčem nám dělá pořád velký problém. Naštěstí hráčky z Českého Těšína byly opravdu v "prvních tanečních", takže si našich chyb ani nevšimly, natož aby je dokázaly nějak potrestat.

Samotná hra byla pořád spíš bojem, než abychom dokázali něco pojmenovat, ale přece jen - někdy je lepší vydriblovat ze skrumáže hráček ven, než se snažit přes všechny ruce střílet - tohle zatím umí maximálně Vanda. A ještě poznámka k faulům - faul není něco jako poznámka, že ve školní jídelně hážete knedlíkem, ale docela normální situace, dokonce někdy docela užitečná, jen jich nesmí být hodně a "jen tak" - ale pokud vznikají ze snahy, není na nich nic špatného.

Trochu se musím pozastavit nad některými projevy hráček při zápase. Jasně, že máme radost z výhry, ale vítězství není tím hlavním , proč zápasy hrajeme, stejně tak není žádným neštěstím, když nevyhrajem. To nejdůležitější je, snažit se dělat věci správně, takže omlouvat chyby a nedostatky větou, že "to máme přece stejně vyhraný, takže je to jedno.." je úplně špatně a už to nechci nikdy poslouchat. Buďte soustředěné, odevzdejte všechny síly v obraně i v útoku a pak se uvidí, jestli "to budeme mít vyhraný" - někdy ano, jindy ne, ale budeme mít čisté svědomí, že jsme udělali všechno, jak jsme měli.

OSK – SBŠ Český Těšín 63:0

Kargerová 18, Zahradníčková 12, Janků 10, Petrželová 8, Součková 7, Vodešilová 6, Chodilová 2

OSK – SBŠ Český Těšín 65:11

Petrželová 20, Kargerová 16, Zahradníčková 12, Chodilová 8, Vodešilová 4, Součková 3, Janků 2

Sluší se poděkovat i holkám z U14, v čele s asistentkou Luckou, že přišly pomoct ke stolku a snad i trochu fandit, než se vydaly na svůj zápas ŽL. Takhle má vypadat společná basketbalová sobota !